2023

Новости за 05.11.2023

Provod: Horší výkon doma se mi těžko vybavuje. Vzpomínal na Lingra

iSport.cz

Slavia po roce a půl zažila, jak chutná domácí prohra. Tehdy ji v posledním kole nadstavby porazila Sparta, nyní si cenný skalp 2:1 připsala Plzeň. Především druhá půle domácího Lukáše Provoda překvapila. „Doma nejsme zvyklí prohrávat, ani podávat takové výkony,“ řekl po utkání levonohý univerzál, který měl v první půli na hlavě gól, který by Eden poslal podruhé do euforie a zápas možná rozhodl.

Pardubičtí lídři jdou příkladem, testují nákrčníky. Povinnost, říká Varaďa

iSport.cz

Není na co čekat! Po tragické smrti Adama Johnsona (29), který v anglické lize nepřežil ránu bruslí do krku od bývalého pardubického hráče Matta Petgrava, se lídři Dynama rozhodli otestovat chrániče krků. Lukáš Sedlák a Tomáš Hyka si je vyzkoušeli na tréninku před zápasem 18. kola v Ostravě a hned si je také do ostrého zápasu nasadili. „Upřímně, není na co čekat,“ má jasno Tomáš Hyka po vítězství nad Vítkovicemi 2:0. Trenér Václav Varaďa je dokonce pro, aby byly chrániče krků povinné.

Koubek: Náš nejlepší výkon, Jirka byl trochu utajovaný. Strach o Vydru

iSport.cz

Výtečně nachystal svůj tým na těžký šlágr v Edenu. Viktoria Plzeň pod Miroslavem Koubkem zlomila prokletí neoblíbeného stadionu, když v neděli večer po devíti letech na hřišti Slavie zvítězila 2:1. Trenér si po úspěšném vystoupení svého týmu v Praze pochvaloval, jak hráči zvládli zápas po taktické stránce. Zároveň trne u dalšího osudu Matěje Vydry, který kvůli zranění kolene zápas nedohrál.

Jirka po Slavii: Myslel jsem i na hattrick. Bylo to těžší než v Záhřebu

iSport.cz

Po domácí porážce s Karvinou potřebovala Plzeň nový impulz. Případná ztráta všech bodů v Edenu by už viktoriány možná odsoudila do role sparingpartnera v honbě pražských „S“ za titulem. Západočeši ale složitou úlohu zvládli, byť v poločase prohrávali 0:1. Erik Jirka dvěma góly zavelel k obratu a Plzeň zvítězila 2:1. „Výhra je výhra. S Libercem a Karvinou to byly zbytečné prohry, které jsme teď trochu odčinili,“ řekl spokojený slovenský záložník.

Třinec zničil Olomouc, další výhra Pardubic. Sparta přestřílela Plzeň

iSport.cz

Nedělní 18. kolo extraligy nabídlo sedm duelů. První utkání sehráli hokejisté Třince a Olomouce. Hanáci po výprasku od Pardubic (1:5) utrpěli ostudnou porážku 5:0 i od svěřenců trenéra Motáka. Hradečtí zvítězili na půdě Litvínova 0:2. Domácí hokejisté padli podruhé v řadě. Karlovarští po samostatných nájezdech vyhráli nad Boleslaví 2:1. Pražané porazili doma Plzeň (5:3) již pošesté. Rytíří opět nebodovali, když nezvládli domácí utkání s Libercem (3:6). Vítkovičtí podlehli Pardubicím 0:2 a Budějovice uspěli doma v duelu s Brnem 5:2.

Piskáček po Spartě: Co jsme si řekli? No nic, že to stálo za h...o

iSport.cz

Takových zápasů zažila Plzeň víc. V první třetině se Indiáni bránili, že sotva popadali dech. Držel je gólman, pak zápas zdramatizovali. Obránce Jan Piskáček není šutér. Krásnou trefu, jakou dal druhý gól hostů, byste čekali spíš od Petra Zámorského. „Po dalších dvou inkasovaných gólech jsme zůstali pořád v zápase. Pak jsme bohužel dostali z oslabení další,“ vracel se po utkání, v němž Škodovka padla 3:5.

Výhra číslo 17! Verstappen posunul vlastní rekord, na pódiu i Alonso

iSport.cz

Již jistý trojnásobný mistr světa Max Verstappen z Red Bullu ovládl Velkou cenu Sao Paula formule 1 a 17. vítězstvím v sezoně vylepšil vlastní rekord. Šestadvacetiletý Nizozemec vyhrál o více než osm vteřin před Landem Norrisem z McLarenu a 52. triumfem v kariéře překonal Francouze Alaina Prosta, od něhož se odpoutal na čtvrtém místě historického pořadí. Třetí dojel po těsném finiši Fernando Alonso z Aston Martinu, který zdolal o 53 tisícin sekundy Sergia Péreze a Prosta 106. pódiem v kariéře vyrovnal.

Lukaku spasil AS Řím v generálce na Slavii. Duel nováčků ovládlo Cagliari

iSport.cz

Fotbalisté AS Řím v generálce na utkání Evropské ligy na Slavii porazili v italské lize doma Lecce 2:1 až dvěma góly v nastaveném čase, které dali Íránec Sardar Azmún a Belgičan Romelu Lukaku. Na Olympijském stadionu, kde domácí vyhráli pět posledních soutěžních zápasů s nulou na kontě inkasovaných branek, se dlouho schylovalo k senzaci.

Kolaps Kladna ve 153 sekundách! Bulířova „vražda“: Vypadalo to hrozně

iSport.cz

Sedmatřicet Jágrů na tribuně, jeden u střídačky, ale žádný mezi mantinely. Třebaže česká hokejová legenda dál sleduje extraligové dění v civilu, při zápasu s Libercem ji v neděli podpořil už tradiční fanklub dlouhovlasých příznivců. Takzvaní Travelling Jagrs v pevnosti Rytířů sledovali nejen svou modlu, ale také 153 sekund kladenské hrůzy, během níž domácí celek ve třetí třetině ztratil skvostně rozehraný zápas. Nakonec padl 3:6.

Díaz zachránil Liverpoolu bod v Lutonu. Gól věnoval unesenému otci

iSport.cz

Fotbalisty Liverpoolu zachránil před překvapivou porážkou na hřišti nováčka nováčka anglické ligy Lutonu až gól Luise Díaze na 1:1 v páté minutě nastavení. Kolumbijský reprezentant věnoval svou branku otci, který byl minulý týden v jihoamerické zemi unesen a je stále v zajetí levicové guerilly.

SESTŘIH: Slavia - Plzeň 1:2. Otočka Viktorie! Zářil dvougólový Jirka

iSport.cz

Šlágr ligového víkendu pro Viktorii! Plzeň vyhrála ve 14. kole FORTUNA:LIGY na hřišti Slavie 2:1 a vrací se na třetí místo tabulky. Pražany poslal brzy do vedení Mick van Buren, Západočeši ale utkání otočili ve druhé půli díky dvěma trefám rychlého Erika Jirky. Slavia prohrála poprvé v ligové sezoně a přišla o vedení v tabulce, na Spartu aktuálně ztrácí dva body.

iSport.cz

Slezská reklama! Řádil Buchta, Svozil chválil fans. Papadopulos kupuje basu

iSport.cz

Takhle by to šlo! Vyprodaný stadion, přátelská atmosféra na tribunách a fotbal nahoru-dolů se spoustou šancí. Atraktivní malé slezské derby v Karviné ovládl zcela zaslouženě Baník, který díky povedené desetiminutovce na začátku druhého poločasu otočil skóre na 3:1. Game changeři byli tentokrát dva: k brazilskému kouzelníkovi Ewertonovi se přidal dvougólový David Buchta.

Třinec: rozjetá mašina a nula pro Kacetla. Dobrý měsíc, hlásí Hudáček

iSport.cz

V závětří za elitní trojkou se nenápadně koncentruje obrovská síla. Přímo ocelové monstrum. Asi vás na první dobrou nenapadne, že Třinec desetkrát v řadě bodoval. Olomouc? Pro mistra lahůdka. Výhra 5:0 a nazdar. K rozborce Hanáků nejvíc přispěl Libor Hudáček (2+1). „Zatím je to dobrý měsíc, vyhráváme. Zase jsme se dostali do formy, kterou jsme měli minulou sezonu. Škoda, že přišla repre pauza,“ zalitoval slovenský útočník.

ONLINE: Vítkovice - Pardubice 0:2. Pražané proti Plzni opět vedou

iSport.cz

Nedělní 18. kolo extraligy nabízí sedm duelů. První utkání sehráli hokejisté Třince a Olomouce. Hanáci po výprasku od Pardubic (1:5) utrpěli ostudnou porážku 5:0 i od svěřenců trenéra Motáka. Hradečí zvítězili na půdě Litvínova 0:2. Domácí hokejisté padli již podruhé v řadě. Karlovarští porazili v prodloužení Boleslav 2:1. Pražané budou chtít potvrdit roli favorita v 16:00 v duelu s Plzní a Vítkovice v 17:00 přivítají první Pardubice. ONLINE přenos ze všech zápasů sledujte na iSport.cz.

ONLINE + VIDEO: Slavia - Plzeň 0:0. Staněk se vrací, domácí s Bořilem

iSport.cz

Na závěr programu 14. kola FORTUNA:LIGY je tu ten nejočekávanější zápas! Slavia hostí v Edenu Plzeň a chce Viktorii ještě víc odstřihnout z boje o titul. Mezi oběma týmy je aktuálně už jedenáctibodový rozdíl. Pražané na ligové scéně třikrát za sebou vyhráli, Viktoria naopak má na kontě čerstvé porážky s Karvinou a v Liberci. Přibude dnes další, nebo mužstvo Miroslava Koubka na hřišti „červenobílých“ překvapí? Do brány Plzně se po zranění vrací Jindřich Staněk. ONLINE přenos i VIDEA z utkání sledujte od 18.00 na iSport.cz... Читать дальше...

SESTŘIH: Liberec - Budějovice 1:0. Kulenovič trefil domácí výhru Slovanu

iSport.cz

Fotbalisté Liberce ve 14. kole první ligy zdolali na svém hřišti České Budějovice 1:0. Jedinou branku utkání vstřelil v 61. minutě chorvatský útočník Luka Kulenovič. Slovan neprohrál v nejvyšší soutěži potřetí za sebou a posunul se na osmé místo. Předposlední Jihočeši naopak čekají tři duely na bodový zisk i na vstřelenou branku. Sledujte VIDEA z klíčových okamžiků na iSport.cz.

Djokovič má 40. titul ze série Masters. Ve finále v Paříži přehrál Dimitrova

iSport.cz

První tenista světového žebříčku Novak Djokovič ve finále v Paříži porazil 6:4 a 6:3 Grigora Dimitrova z Bulharska a na turnajích série Masters získal čtyřicátý titul. Šestatřicetiletý Srb v Paříži vylepšil vlastní rekord a turnaj v Bercy ovládl posedmé. Další maximum posunul ziskem jubilejní trofeje z Masters a už jen tři triumfy ho dělí od rovné stovky titulů na okruhu ATP.

Елена Маркелова

При поддержке Фонда президентских грантов продолжается реализация социального проекта "Интеграция в общество детей и подростков с ментальными особенностями методами адаптивной гимнастики"

Сергей Собянин

Собянин: Гранты города помогают НКО в реализации социально значимых проектов

Аналитики подсчитали: стоимость владения Lada Niva Legend за пять лет значительно превышает цену самой машины

Завершены обыски у Бакальчука в рамках дела о стрельбе

В Чувашии машина столкнулась с поездом

Экономист Разуваев оценил возможные последствия выплаты 13-й пенсии в России

Nottingham překvapil Aston Villu, výhru slaví po šesti kolech

iSport.cz

Fotbalisté Nottinghamu v anglické lize nečekaně porazili Aston Villu 2:0. O vítězství marně usilovali šest kol a dosáhli na něj proti týmu, jemuž se naopak v poslední době dařilo. Tři body domácím zajistili brankami v úvodu obou poločasů Nigerijec Aina a Belgičan Mangala.

SESTŘIH: Karviná – Baník 1:3. Rychlý obrat zařídili Ewerton a Buchta

iSport.cz

Fotbalisté Baníku Ostrava ve 14. kole FORTUNA:LIGY vyhráli regionální derby v Karviné 3:1. Na vyprodaném stadionu zářil domácí brankář Dominik Holec a domácí vedení zařídil Lukáš Budínský, po pauze ale třemi brankami během deseti minut otočili skóre Ewerton a Buchta. Ostravský tým je v tabulce třetí.

Dukla do čela nejde, s Táborskem jen remizovala. Béčko Sigmy prohrálo

iSport.cz

Fotbalisté Dukly v 15. kole druhé ligy doma remizovali s Táborskem 0:0 a nevyužili šanci posunout se do čela tabulky. Pražané zůstali na druhém místě o bod za vedoucím Vyškovem, který v sobotu hrál bez branek s Líšní. Chrudim dnes zvítězila na hřišti olomouckého B-týmu 4:2 a venku poprvé v sezoně vyhrála. Na stadionu soupeře uspěla také Jihlava, která porazila Žižkov 2:0 a posunula se na pátou pozici.

Přibržděnou Spartu vysvobodila penalta. Jak ji viděl sudí Radina?

iSport.cz

Drhlo to, to uznává i trenér Brian Priske. Nakonec Sparta udolala v sobotu večer podruhé v řadě Bohemians. K vítězství 2:0 v ligovém střetu jí pomohl vylepšený výkon po pauze a také penalta, která přišla po faulu hostujícího stopera Matěje Hybše.

ONLINE + VIDEO: Karviná - Baník 0:0. Holec vychytal Buchtu i Kubalu

iSport.cz

Fotbalisté Baníku vyráží ve 14. kole FORTUNA:LIGY v rámci regionálního derby do nedaleké Karviné, kde budou chtít napravit pohárové vyřazení proti Zlínu a ligovou prohru s Jabloncem. Domácí Karviná je však v dobré formě, v posledních dvou duelech zvítězila, navíc si připsala cennou výhru na půdě Viktorie Plzeň. Utkání začíná v 15:00, sledujte ONLINE a VIDEA klíčových okamžiků utkání na iSport.cz.

ONLINE: Třinec - Olomouc 1:0. Vrátí se Litvínov na vítěznou vlnu?

iSport.cz

Nedělní 18. kolo extraligy nabízí sedm duelů. První utkání v 15:00 sehrají hokejisté Třince s Olomoucí. Hanáci mají po výprasku od Pardubic (1:5), co napravovat. Litvínovští se pokusí vrátit na vítěznou vlnu proti Hradci Králové, utkání startuje v 15:30. Pražané budou chtít potvrdit roli favorita v 16:00 v duelu s Plzní a Vítkovice v 17:00 přivítají první Pardubice. ONLINE přenos ze všech zápasů sledujte na iSport.cz.

Пластический хирург Александр Вдовин: мифы вокруг операции по удалению комков Биша

Сергей Собянин: МСД улучшил транспортное обслуживание 5 млн человек