2023

Новости за 25.11.2023

Zápotočný zbyl sám, po prohře smekal před hráči: Na sudí mám svůj názor

iSport.cz

Jen pár dní před jedním z výjezdů sezony dostal celý realizační tým i hráčský kádr Českých Budějovic nečekanou ťafku. Vedení Dynama zasáhlo až na konci reprezentační pauzy do složení trenérského štábu, ve kterém skončil dosavadní hlavní trenér Marek Nikl. Jeho dříve rovnocenný parťák Tomáš Zápotočný teď v 16. kole FORTUNA:LIGY Jihočechy držel proti Slavii na špičkách až do konce zápasu. Stejně ale musel kousat porážku 1:2.

Trpišovský (ne)trénoval se zlomeným nosem. Osudová chyba... Co se stalo?

iSport.cz

Prostor vyhrazený pro trenéry Jindřich Trpišovský obvykle v zápasech Slavie většinou využívá vrchovatě, někdy se podívá i kousek za něj. Proti Českým Budějovicím ale musel nechat aktivní koučování i tiskovou konferenci asistentu Jaroslavu Köstlovi. Proč? Na pátečním tréninku si zlomil nos. „V pátek udělal osudovou chybu, šel do jednoho baga navíc, než hraje obvykle,“ řekl Köstl.

SESTŘIHY: Souček rozhodl o výhře. City - Liverpool 1:1, Arsenal v čele

iSport.cz

Reprezentační záložník Tomáš Souček ve 13. kole anglické ligy rozhodl gólem v nastavení o výhře fotbalistů West Hamu 2:1 na hřišti Burnley. Celý zápas odehrál i jeho spoluhráč Vladimír Coufal. Manchester City v přímém souboji o první příčku remizoval doma 1:1 s Liverpoolem. Zaváhání obou týmů využil večer Arsenal a po vítězství 1:0 v londýnském derby nad Brentfordem se posunul do čela tabulky o bod před „Citizens“.

SESTŘIH: Souček rozhodl o výhře. City - Liverpool 1:1, Arsenal v čele

iSport.cz

Pro Kuliče neregulérní hřiště. Ghali zářil, Kozel smířen s jeho odchodem

iSport.cz

Ahmadu Ghalimu sednul se sněhem na kopačky i střelecký prach. Třiadvacetiletý wingbek v náročných zimních podmínkách zářil a svými premiérovými trefami za Slovan vystřílel Liberci vítězství 2:1 nad Mladou Boleslaví. „Byl to můj nejlepší zápas v tomto dresu. Jsem teď zdravotně v pořádku, dobře trénuji, líbí se mi tady a doufám, že budu takto pokračovat i nadále,“ zářila další nigerijská hvězda FORTUNA:LIGY.

SESTŘIH: Slavia - Budějovice 2:1. Domácí se nadřeli, výhru zařídil Chytil

iSport.cz

Fotbalisté Slavie v 16. kole FORTUNA:LIGY udolali v Edenu České Budějovice těsně 2:1. Domácí poslal do vedení v 7. minutě Václav Jurečka, jenže hosté zásluhou Adedirana záhy srovnali. Sešívaným tři body zařídil až po změně stran Mojmír Chytil. Svěřenci trenéra Jindřicha Trpišovského si připsali povinnou výhru do tabulky, kde se vyhoupli do čela před Spartu. Ta má ale nedělní souboj se Zlínem k dobru.

ONLINE + VIDEO: Slavia - Budějovice 2:1. Chytil vrací domácím vedení

iSport.cz

Fotbalisté Slavie hostí v 16. kole FORTUNA:LIGY České Budějovice, které prohrály poslední čtyři ligová utkání a propadly se na poslední místo v tabulce. Dnes se přitom příliš nepočítá s tím, že by něco uhrály v Edenu, kde vládne parta Jindřicha Trpišovského. Očekává se jasná výhra domácích, ale bude tomu skutečně tak? Duel začal v 18:00. ONLINE přenos a klíčové momenty sledujte na iSport.cz

Liják, pak sníh. Jaká pohroma přijde příště? Hrablem se oháněl i Holec

iSport.cz

Přírodní živly provází duely Olomouce s Karvinou, dvakrát se málem nedohrálo. Ve druhém kole FORTUNA:LIGY na konci července v Olomouci (3:1) zápas na 25 minut přerušila prudká bouřka a hustý déšť. Dohrávalo se v extrémně těžkých podmínkách na vodě. V 16. kole v Karviné (0:2) hřiště ve druhé půli pro změnu zasypal sníh a rozhodčí s delegátem řešili, zda se bude hrát. Když pak bylo potřeba lajny v závěru protáhnout, vzal hrablo na odklízení sněhu do ruky i karvinský brankář Dominik Holec.

Koubka dojalo přijetí v Hradci: Chorý taky cítí bolest. K repre nemá co říct

iSport.cz

Přijel do města, kde udělal díru do světa. Není divu, že si vyslechl ovace. Pro trenéra Plzně Miroslava Koubka byl návrat do Hradce Králové dojemný, o tom žádná. Nakonec bral remízu 1:1, „votroci“ favorita zásadně prohnali a vyjádřil se i k tomu, že je jeho jméno zmiňováno v souvislosti s národním mužstvem.

TOP 10 diamantů z druhé ligy. Kdo se může brzy objevit na nejvyšší scéně?

iSport.cz

Druhá fotbalová liga bývá leckdy podceňovanou. Přitom v ní lze najít hotové diamanty. Vasil Kušej se z Prostějova během jediného roku dostal do reprezentace a pamatujete na začátky současné hvězdy skotských Rangers, Abdallaha Simy v Táborsku?  Kteří další borci z F:NL by se výhledově mohli objevit na nejvyšší scéně? A co na jejich progres říká redaktor deníku Sport Michal Kvasnica?

Souček v nastavení rozhodl o výhře, Coufal hrál. City - Liverpool 1:1

iSport.cz

Reprezentační záložník Tomáš Souček ve 13. kole anglické ligy rozhodl gólem v nastavení o výhře fotbalistů West Hamu 2:1 na hřišti Burnley. Celý zápas odehrál i jeho spoluhráč Vladimír Coufal. Manchester City v přímém souboji o první příčku remizoval doma 1:1 s Liverpoolem. Do čela tabulky může jít Arsenal, pokud večer zvítězí na hřišti Brentfordu.

SESTŘIH: Karviná - Olomouc 0:2. Duel komplikoval sníh, zářil střelec Juliš

iSport.cz

Fotbalisté Olomouce zvítězili v 16. kole první ligy v Karviné 2:0. Kvůli hustému sněžení a úklidu hrací plochy trvala poločasová přestávka 35 minut. O vítězství Hanáků rozhodl brankami v sedmé a 46. minutě Lukáš Juliš, který se s osmi góly dostal do čela střelecké tabulky soutěže. Sigma vyhrála po čtyřech kolech a v neúplné tabulce poskočila na třetí místo. Karviná potřetí za sebou nebodovala a Hanáky ani ve 13. vzájemném ligovém duelu neporazila. Nováček nejvyšší soutěže klesl na 14. příčku.

Barcelona ztratila s Vallecanem, bod jí zachránil až vlastní gól

iSport.cz

Fotbalisté Barcelony ve 14. kole španělské ligy remizovali 1:1 na hřišti osmého Vallecana. Obhájcům titulu zachránil alespoň bod vlastní gól z 83. minuty, který si vstřelil obránce Florian Lejeune. Katalánci mohou přijít o třetí místo, pokud Atlético Madrid večer zdolá doma Mallorcu.

SESTŘIH: Liberec - Boleslav 2:1. Ghali dvěma góly řídil vítězství Slovanu

iSport.cz

Fotbalisté Liberce porazili v 16. kole první ligy doma Mladou Boleslav 2:1. O triumfu Slovanu rozhodl premiérovými dvěma brankami v české nejvyšší soutěži nigerijský záložník Ahmad Ghali, na jehož úvodní gól odpověděl Matěj Pulkrab. Severočeši bodovali v pátém kole po sobě a posunuli se na osmé místo neúplné tabulky. Boleslav prohrála dvě z posledních tří ligových utkání a klesla na páté místo, k dobru má však odložený duel s Plzní.

Leverkusen zpět v čele, hrál i Hložek. Černý u výhry, Čvančara střídal

iSport.cz

Fotbalisté Leverkusenu v německé lize zvítězili 3:0 v Brémách a také po 12. kole povedou tabulku o dva body před Bayernem Mnichov. Závěr zápasu odehrál za lídra soutěže reprezentační útočník Adam Hložek. Brankář Jiří Pavlenka se po zranění vrátil do nominace Werderu, stejně jako na druhé straně Matěj Kovář ale sledoval utkání z lavičky náhradníků. Křídelník Václav Černý pomohl Wolfsburgu k triumfu 2:1 nad Lipskem. Mönchengladbach se střídajícím útočníkem Tomášem Čvančarou neudržel dvougólové vedení a prohrál 2:4 v Dortmundu.

Linkin Park

Мать Честера Беннингтона рассказала, кто должен был стать новым солистом Linkin Park

Сергей Арутюнов

Несостоявшийся дуэт финалиста шоу “Голос” Сергея АРУТЮНОВА и его наставника Басты. Раскрыто имя вокалиста, исполняющего хит “На Заре 2020”

Выставка «Часовые Родины» откроется в Музее Победы

Потеря драгоценного времени: почему опасно лечить цистит народными методами

На севере Москвы жители стали дежурить по ночам из-за незаконной вырубки деревьев

Спортсмена Чичаева арестовали по делу о стрельбе у офиса Wildberries

SESTŘIH: Teplice - Bohemians 1:1. Hostům zachránil v závěru bod Kozák

iSport.cz

Fotbalisté Teplic remizovali v 16. kole FORTUNA:LIGY s Bohemians na domácím hřišti 1:1. Severočeši dlouho vedli díky první ligové trefě Štěpána Chaloupka ze 20. minuty, v 87. minutě ale po rychlém kontru srovnal střídající Matyáš Kozák. Desáté Teplice na deváté Bohemians ztrácí bod. Podívejte se na VIDEO důležitých okamžiků zápasu.

iSport.cz

ONLINE + VIDEO: Karviná - Sigma 0:2. Vánice přerušila duel, ale hraje se dál

iSport.cz

Fotbalisté Olomouce před reprezentační přestávkou nevyhráli čtyřikrát po sobě. To se pokusí změnit dnes v 16. kole FORTUNA:LIGY, ve kterém hrají na trávníku Karviné. Ta sice není na dně tabulky, ale stále se pohybuje nebezpečně blízko. Utkání odstartovalo v 15:00, ale po první půli bylo na dvacet minut přerušeno kvůli sněhové vánici. ONLINE přenos a VIDEA z klíčových momentů sledujte na iSport.cz.

ONLINE + VIDEO: Hradec - Plzeň 1:1. Cadu šajtlí na zadní tyč vyrovnal

iSport.cz

Fotbalisté Plzně se v 16. kole FORTUNA:LIGY představí na hřišti Hradce Králové, který neprohrál tři poslední ligová utkání. To Viktoria před reprezentační přestávkou podlehla Slovácku vysoko 1:4 a dnes má co napravovat, povede se jí to? Duel začal v 15:00. ONLINE přenos a VIDEA z klíčových momentů sledujte na iSport.cz.

Vydařený start. Smíšená štafeta v boji o medaili, byla pátá. A lyže jely dobře

iSport.cz

Obavy z norské nadvlády první den nového ročníku Světového poháru biatlonistů úplně nepotvrdil. Ani v jedné smíšené štafetě totiž Johannes Thingnes Bö a spol. nezvítězili. Ve smíšené štafetě dvojic se radovali Švédové, v té větší pro čtyři závodníky pak Francie. Norové brali v obou případech stříbro. Češi skončili v případě čtveřic těsně pátí, dlouho byla nadohled i medaile. Dvojice Mareček, Voborníková byla dvanáctá. V obou závodech si pochvalovali lyže.

ONLINE + VIDEO: Slavia - Budějovice. Připíší si domácí povinnou výhru?

iSport.cz

Fotbalisté Slavie hostí v 16. kole FORTUNA:LIGY České Budějovice, které prohrály poslední čtyři ligová utkání a propadly se na poslední místo v tabulce. Dnes se přitom příliš nepočítá s tím, že by něco uhrály v Edenu, kde vládne parta Jindřicha Trpišovského. Očekává se jasná výhra domácích, ale bude tomu skutečně tak? Duel začíná v 18:00. ONLINE přenos a klíčové momenty sledujte na iSport.cz

Росгвардия обеспечила правопорядок на футбольном матче «ЦСКА» - «Краснодар» в Москве

Сергей Собянин: Стремимся быть самыми лучшими по всем направлениям