2019

Новости за 17.03.2019

26. kolejka Ekstraklasy. Czołówka zrobiła swoje

Legioniści

Od piątku do niedzieli rozgrywane były mecze 26. kolejki Ekstraklasy. Na początek Wisła Płock przegrała z Pogonią, a Lech z Górnikiem. W sobotę Jagiellonia na własnym stadionie uległa Koronie 1-3. Liderująca w tabeli Lechia skromnie 1-0 pokonała Zagłębie Sosnowiec. Takim samym rezultatem zakończyło się spotkanie między Legią a Śląskiem. W niedzielę w derbach Krakowa lepsza okazała się Wisła, a Piast konsekwentnie gromadzi punkty - tym razem pokonał Miedź.

Wyniki 22. kolejki PLK

Legioniści

Aż 248 punktów zdobyły drużyny AZS Koszalin i Startu Lublin w bezpośrednim starciu. Obie ekipy stoczyły wyrównane widowisko, a do wyłonienia zwycięscy potrzebna była dogrywka. Krok w stronę play-off wykonała Legia wygrywając ze Spójnią. Legioniści mają tyle samo zwycięstw i porażek co ósmy King Szczecin, który przegrał u siebie ze Stelmetem Zielona Góra.

Słuszne decyzje Stefańskiego

Legioniści

Podczas meczu ze Śląskiem Wrocław arbiter kilkukrotnie musiał korzystać z systemu wideoweryfikacji VAR. Zdecydowanie najwięcej kontrowersji wzbudziła czerwona kartka dla Cafu z końcówki spotkania, chociaż jak pokazały powtórki była ona zasłużona. Zapraszamy do zapoznania się z kontrowersjami ze spotkania ze Śląskiem.

Spasev: Ważne zwycięstwo

Legioniści

- Gratulacje dla zespołu Spójni Stargard. Zagrali bardzo fajne spotkanie, mieli otwarte rzuty i je trafiali. Byli nieźli w obronie także gratulacje raz jeszcze dla Spójni i jej trenerów. Dla nas to bardzo ważne zwycięstwo w walce o play-off - powiedział na pomeczowej konferencji prasowej Tane Spasev, trener Legii.

Kontuzja Kucharczyka

Legioniści

W meczu ze Śląskiem Wrocław kontuzji doznał Michał Kucharczyk. Pomocnik Legii został zniesiony z boiska już w pierwszej połowie. "Kuchy" poczuł ból mięśniowy po strzale z półwoleja i niedługo potem musiał zostać zmieniony. Na murawie zastąpił go Dominik Nagy.

LFC: Wrzosek obronił tytuł FEN

Legioniści

Arkadiusz Wrzosek z Legia Fight Club wygrał walkę wieczoru podczas gali FEN na warszawskim Torwarze. Legionista po raz drugi obronił tytuł, pokonując w kat. +95kg na zasadach K-1, Szwajcara Patricka Szmida, rozbijając przeciwnika w piątej, ostatniej rundzie. Wrzosek pozostaje mistrzem federacji FEN.

Statystyki meczu z Śląskiem

Legioniści

Mecz Legii ze Śląskiem nie porwał, ale jednocześnie trzymał w napięciu do końcowego gwizdka. Obie drużyny oddały po tyle samo strzałów i niemal po tyle samo czasu były przy piłce. Po strzeleniu gola legioniści tradycyjnie cofnęli się i bronili wyniku. Poniżej prezentujemy szczegółowe statystyki z meczu. Zapraszamy także do wystawiania ocen piłkarzom Legii.

Cierzniak: Mecz z dedykacją dla Radka Majeckiego

Legioniści

- To nie był łatwy mecz. Na Łazienkowskiej każdy rywal przyjeżdża bardzo zmotywowany. W pierwszej połowie mieliśmy wiele sytuacji i powinniśmy je wykorzystać. Po strzeleniu gola przeciwnik rzuca większą liczbę zawodników do przodu. Dobrze zagraliśmy jednak w defensywie. To był dla nas trudny tydzień. Odpadliśmy z Pucharu Polski, chociaż naszym celem była obrona trofeum. Cieszymy się jednak z dzisiejszej wygranej w lidze - powiedział Radosław Cierzniak.

Mączyński: Ja i Legia to skończony temat

Legioniści

- W pierwszych 25 minutach dominowaliśmy. Potem mecz nieco się wyrównał. Brakowało jednak bramkowych sytuacji. Szkoda tego rzutu karnego i tego, że taka akcja zadecydowała o losach spotkania. Szkoda, że sędzia Stefański nie poszedł sprawdzić tej akcji na VARZE - mówi Krzysztof Mączyński.

Martins: Cafu nie opluł rywala

Legioniści

- Dobrze zaprezentowaliśmy się w pierwszej połowie. Dawaliśmy z siebie wszystko, chociaż wiedzieliśmy, że Śląsk to zespół, który nie boi się podejmować walki. Byłem niedaleko, kiedy Cafu miał spięcie z rywalem. Szczerze mówiąc z boiska nie wyglądało to na nic szczególnego. W szatni jeszcze raz zobaczyłem tę sytuację i muszę powiedzieć, że jest to niesamowite, że dostał za to czerwoną kartkę. On nic nie zrobił. Oglądałem wideo 3-4 razy. Owszem, krzyczał na na niego, ale nic więcej. Znam Cafu bardzo dobrze. Читать дальше...

Robak i Pich po meczu z Legią

Legioniści

Marcin Robak (Śląsk Wrocław): Przegraliśmy po kontrowersyjnym rzucie karnym. Legia nie stwarzała sobie okazji. Myślę, że zagraliśmy dobrze, chociaż nie zdobyliśmy bramki. Na wyjazdach nam nie idzie, jednak celowaliśmy na Łazienkowskiej w trzy punkty. Nie chcę wypowiadać się o odwołanym rzucie karnym. Sędzia mówi, że obrońca wybił piłkę, a dopiero później był faul. Szkoda, że w takich momentach sędzia nam nie pomaga, tylko drużynie przeciwnej. Wcześniej odgwizdał rękę w polu karnym, której wcale nie musiał.

Bramki i skrót meczu z Śląskiem

Legioniści

Legia wymęczyła w sobotę wygraną nad Śląskiem Wrocław. Mistrzowie Polski przez długi czas szukali sposoby na obronę rywala, a ostatecznie on sam pomógł mistrzom Polski w zdobyciu bramki. Ręką we własnym polu karnym zagrał Igor Tarasovs i arbiter słusznie wskazał na jedenasty metr. Zapraszamy do obejrzenia gola oraz najciekawszych akcji z tego starcia.

Sá Pinto: Osiągnęliśmy swój cel

Legioniści

Ricardo Sá Pinto (trener Legii): Nie zaczęliśmy tego meczu w piękny sposób. Na szczęście z czasem zaczęliśmy grać naszą grę. To dało nam okazje bramkowe. Gdyby w naszej grze było więcej cierpliwości, to zdobylibyśmy gole. Po przerwie dominowaliśmy i udokumentowaliśmy to bramką. Później było widać, że to nasz trzeci mecz w ciągu tygodnia. Osiągnęliśmy swój cel i to jest najważniejsze.

Lavička: Jesteśmy zawiedzeni

Legioniści

Vítězslav Lavička (trener Śląska): Trudno coś powiedzieć, bo jesteśmy zawiedzeni. Walczyliśmy o punkty, choć wiedzieliśmy, że rywal jest trudny. Byliśmy blisko wywiezienia stąd lepszego wyniku. Szczególnie po przerwie zagraliśmy lepiej. Nie dało to jednak bramek. Gratuluję więc Legii wygranej.

Trzy punkty w thrillerze

Legioniści

Legia Warszawa wygrała u siebie ze Śląskiem w ostatnim sobotnim spotkaniu 26. kolejki ligowej kolejki. Spotkanie nie porwało kibiców. Obydwie drużyny, szczególnie w pierwszej połowie, grały bardzo zachowawczo. Dopiero w drugiej odsłonie o losach zwycięstwa przesądził Carlitos. Hiszpan okazał się skutecznym wykonawcą rzutu karnego, który został podyktowany za zagranie piłki ręką Igorsa Tarasovsa.

Trzy fotoreportaże z Łazienkowskiej

Legioniści

18342 kibiców stawiło się w sobotni późny wieczór na stadionie Legii, by obejrzeć kolejny ligowy mecz. Legioniści po słabym widowisku pokonali Śląsk 1-0, a jedyną bramkę zdobył z rzutu karnego Carlitos. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z Łazienkowskiej.

Fotoreportaż z Łazienkowskiej

Legioniści

Zapraszamy do obejrzenia pierwszych zdjęć z Łazienkowskiej: Fotoreportaż z meczu - 43 zdjęcia Mishki

Объявлены итоги XIII конкурса «Вместе в цифровое будущее»: лидируют темы ИИ, кибербезопасности граждан и цифровизации отраслей народного хозяйства