2019

Новости за 26.03.2019

U-20: Polska 0-2 Niemcy

Legioniści

Prowadzona przez Jacka Magierę reprezentacja Polski U-20 przegrała 0-2 (0-1) towarzyskim meczu z Niemcami. W 70. minucie na boisku pojawił się Mikołaj Kwietniewski, który jest aktualnie wypożyczony z Legii do Bytovii Bytów.

U-17: Szkocja 1-1 Polska. Pełny mecz Niskiego

Legioniści

Reprezentacja Polski U-17 zremisowała 1-1 (1-0) w trzecim meczu turnieju eliminacyjnego drugiej rundy eliminacji do mistrzostw Europy U-17, który rozgrywany był w Szkocji. Polacy już wcześniej stracili szanse na awans do finałów. Pełne spotkanie rozegrał jedyny powołany legionista, Nikodem Niski. Piłkarz Legii został ukarany żółtą kartką.

Hamalainen zagrał w meczu z Armenią

Legioniści

Kasper Hämäläinen wystąpił w reprezentacji Finlandii w wygranym 2-0 (1-0) meczu 2. kolejki grupy J eliminacji do mistrzostw Europy z Armenią. Piłkarz Legii rozpoczął spotkanie w wyjściowym składzie, a w 57. minucie zmienił go Pyry Soiri.

Ambulans dla WSDD: Aukcja bluzy Arka Malarza

Legioniści

Trwa legijna zbiórka na zakup ambulansu dla szpitala dziecięcego przy ulicy Kopernika w Warszawie. 705 złotych na ten cel udało się uzyskać ze sprzedaży koszulki meczowej FC Den Haag z obecnego sezonu, przekazanej na licytację przez naszych przyjaciół z Hagi. Trwa licytacja bluzy bramkarskiej Arka Malarza, w której nasz bramkarz świętował w Poznaniu tytuł mistrza Polski w 2018 roku.

Komplet kibiców na meczu Wisła - Legia

Legioniści

Wszystkie bilety na niedzielne spotkanie Wisła Kraków - Legia Warszawa zostały wyprzedane we wtorek przed południem, na pięć dni przed rozpoczęciem spotkania. Wiślacy sprzedali także wszystkie wejściówki na loże VIP, sektory buforowe oraz sektor gości - łącznie ok. 33 tysięcy biletów. W tych ostatnich zasiądą dzieci z Akademii Wisły.

U-21: Polska 0-2 Serbia. Grali Wieteska, Stolarski i Szymański

Legioniści

Prowadzona przez Czesława Michniewicza młodzieżowa reprezentacja Polski przegrała 0-2 w rozegranym w Grodzisku Wielkopolskim meczu towarzyskim z Serbią. W podstawowym składzie zagrało trzech zawodników stołecznej Legii - Mateusz Wieteska, Paweł Stolarski i Sebastian Szymański. "Wietes" spędził na boisku cały mecz, "Szymi" zszedł w 62. minucie, a "Stolar" w 86. minucie.

U-19: Polska 0-0 Szwajcaria.Występ Miszty i Praszelika

Legioniści

Reprezentacja Polski do lat 19 (rocznik 2000) prowadzona przez Dariusza Gęsiora zremisowała 0-0 ze Szwajcarią w swoim trzecim meczu turnieju II rundy eliminacji mistrzostw Europy, który rozgrywany był we Francji. Całe spotkanie rozegrało dwóch zawodników Legii Warszawa - Cezary Miszta i Mateusz Praszelik.

Rzeźniczak: Legia jest na pierwszym miejscu

Legioniści

Jakub Rzeźniczak występuje w Qarabağu Agdam już drugi sezon. Jednak mimo pobytu w Azerbejdżanie, stale śledzi poczynania klubu z Łazienkowskiej, w którym spędził dwanaście sezonów. Korzystając z wizyty "Rzeźnika" w Warszawie, porozmawialiśmy o jego sytuacji w klubie, reprezentacji Polski, a także o Legii Warszawa. Zapraszamy do lektury!

Na stadionach: Po przerwie wrócili i znów odpalili

Legioniści

Podczas przerwy na mecze kadry rozgrywane były w Polsce jedynie pojedyncze spotkania I ligi, a także niższych klas rozgrywkowych. Najciekawiej na trybunach było podczas meczu przyjaźni pomiędzy Widzewem i Elaną. Przypomnijmy, że obie ekipy przybiły zgodę jesienią w Toruniu. Zarówno frekwencja (z obu stron), jak i oprawy z wykorzystaniem pirotechniki na dobrym poziomie. Widzewiacy za tę oprawę "nagrodzeni" zostali przez Komisję Dyscyplinarną dwoma meczami zakazu wyjazdowego - do Łęcznej i Stargardu.

Kibice Jagiellonii przyjadą autokarami

Legioniści

Kibice Jagiellonii na najbliższy mecz na Łazienkowską, który zostanie rozegrany 3 kwietnia, przyjadą autokarami. Za przejazd wraz z biletem na mecz zapłacą 100 złotych. Zwiastować to może przeciętne zainteresowanie wyjazdem - kiedy ostatnim razem Jagiellonia przyjechała do Warszawy w ok. 1000 osób, podróżowała pociągiem specjalnym. Miało to miejsce 14 lutego 2016 roku, a w sektorze gości na naszym stadionie zasiadły 992 osoby z czterema flagami.

Legia traci gole po akcjach skrzydłami

Legioniści

Legia w tym roku straciła już siedem bramek. Co ciekawe, każdy z tych goli był do siebie w jakimś stopniu podobny. Wygląda na to, że przeciwnicy znaleźli prosty sposób na złamanie obrony mistrzów Polski - przeprowadzenie akcji skrzydłem i dośrodkowanie w pole karne. Proste i skuteczne. Legia po tego typu wrzutce straciła pięć goli, natomiast raz sprokurowała rzut karny. Ricardo Sa Pinto ma nad czym pracować ze swoimi podopiecznymi na treningach.

Jarmolińska 21. w PŚ w Acapulco

Legioniści

Zawodniczka strzeleckiej Legii, Aleksandra Jarmolińska, na miejscu 21. ukończyła zawody Pucharu Świata w strzelaniach do rzutków, które odbyły się w Acapulco. Legionistka uzyskała wynik 112 punktów, o sześć za mało by wywalczyć awans do finałowej szóstki.

Vesović strzelił gola Anglikom

Legioniści

Marko Vešović zdobył bramkę dla reprezentacji Czarnogóry w meczu z Anglią. Piłkarz Legii trafił do siatki na 1-0 w 17. minucie. Później jednak bramki zdobywali jedynie Wyspiarze, którzy pokonali Czarnogórców 5-1. Vesović grał do 70. minuty.

Требования к аварийным душам для правильной установки и использования

Собянин: Началось строительство нового тоннеля на Рублево-Архангельской линии метро