2019

Новости за 14.04.2019

Wyniki 27. kolejki PLK

Legioniści

To była kolejka pełna emocji. Najpierw torunianie okazali się minimalnie lepsi od Startu Lublin. Stal Ostrów Wielkopolski wyszarpała w czwartej kwarcie zwycięstwo w Sopocie. W Radomiu gospodarze potrzebowali dogrywki, żeby wygrać ze Stelmetem Zielona Góra. Natomiast na zakończenie weekendowych zmagań MKS Dąbrowa Górnicza wygrała w hali na Bemowie. Goście zapewnili sobie zwycięstwo w samej końcówce spotkania z Legią.

Legia Warszawa 75-77 MKS Dąbrowa Górnicza

Legioniści

W meczu 27. kolejki Polskiej Ligi Koszykówki rozegranym w hali na Bemowie Legia Warszawa przegrała z MKS-em Dąbrowa Górnicza 75-77. Kolejne spotkanie podopieczni Tanego Spaseva zagrają za tydzień na Bemowie. Rywalem będzie zespół MKS-u Dąbrowa Górnicza, który także walczy o miejsce w pierwszej ósemce.

Wyniki 22. kolejki III ligi

Legioniści

W 22. kolejce III ligi piłkarze rezerw Legii odnieśli zwycięstwo nad wyżej notowanym Sokołem Ostróda. Lider z Aleksandrowa Łódzkiego stracił punkty w potyczce z Bronią Radom. Potknięcia rywali nie wykorzystała druga Lechia Tomaszów Mazowiecki. W pojedynku outsiderów doszło do podziału punktów. Mazur Ełk zremisował bezbramkowo z ŁKS Łomża.

WTA: Iga Świątek druga w Lugano

Legioniści

Świetny występ w turnieju WTA International rozgrywanym w szwajcarskim Lugano zanotowała tenisistka Legii, Iga Świątek. Legionistka dostała się do turnieju bez kwalifikacji. Już wygrana legionistki w 3. rundzie ze Słowaczką, Viktorią Kuzmową (nr3 turnieju) była sporą niespodzianką, a nasza zawodniczka wcale nie zamierzała na tym poprzestać. W ćwierćfinale Świątek pokonała w trzech setach Białorusinkę, Verę Lapko 4-6, 6-4, 6-1, a w półfinale zwyciężyła Czeszkę, Kristiną Pliskovą 6-0, 6-1 w ciągu zaledwie 54 minut!

Klepacka siódma na ME

Legioniści

W Palma de Mallorca zakończyły się Mistrzostwa Europy w klasie RS:X. Obrończyni tytułu, Zofia Klepacka uplasowała się na miejscu siódmym. Legionistka w eliminacjach spisywała się ze zmiennym szczęściem i dzień przed końcem kwalifikacji była dopiero 18. Dopiero piątkowe wyścigi, które ukończyła kolejno na miejscach 6, 12 i 13 dały jej awans w klasyfikacji generalnej na 10. pozycję i tym samym zapewniły udział w wyścigach medalowych. Legionistka w kwalifikacjach kończyła wyścigi na następujących lokatach: 3, 6, 21, 1, 11, 9, (33), 6, 12, 13. Читать дальше...

III liga: Legia II Warszawa 2-0 Sokół Ostróda

Legioniści

W meczu 22. kolejki III ligi rozegranym w Ząbkach Legia II Warszawa pokonała Sokoła Ostródę 2-0. DO przerwy było 0-0, a po zmianie stron bramki dla "Wojskowych" zdobyli Mateusz Praszelik i Maciej Rosołek.

Miroslav Radović dogonił Kazimierza Deynę

Legioniści

Występ Miroslava Radovicia w meczu z Pogonią Szczecin sprawił, że doświadczony zawodnik dogonił Kazimierza Deynę w liczbie rozegranych spotkań w barwach Legii Warszawa. Obaj zawodnicy mają na koncie po 388 występów w koszulce z "eLką" na piersi. Więcej meczów od nich rozegrali jedynie Lucjan Brychczy (452) oraz Jacek Zieliński (404).

Statystyki meczu z Pogonią

Legioniści

Niemal taki sam dystans pokonali piłkarze obydwu drużyn, posiadanie piłki także rozłożyło się prawie po połowie. Legioniści za to częściej zagrażali bramce Pogoni. Raz trafili w poprzeczkę, raz w słupek i co najważniejsze trzy razy do bramki. dystans Poniżej prezentujemy szczegółowe statystyki z meczu. Zapraszamy także do wystawiania ocen piłkarzom Legii.

Martins: Zagraliśmy dobry mecz

Legioniści

- Wiedzieliśmy, że Pogoń dobrze wykonuje stałe fragmenty gry, zresztą odczuliśmy to na właśnie skórze bo straciliśmy gola po rzucie wolnym. Następnie kontrolowaliśmy ten mecz, stworzyliśmy wiele dogodnych okazji, jednak byliśmy nieskuteczni. Drugą połowę zaczęliśmy od zdobycia bramki, więc grało nam się o wiele łatwiej – powiedział po meczu z Pogonią Andre Martins.

Piłkarze Pogoni o meczu z Legią

Legioniści

Jarosław Fojut (Pogoń Szczecin): Legia szybko strzeliła dwa gole, poczuła luz i robiła swoje. Na tym stadionie trzeba być bardzo skoncentrowanym, aby ugrać tutaj jakiekolwiek punkty. Wydaję mi się, że dwa szybko stracone przez nas gole dodały naszym rywalom dużo animuszu. Wiedzieliśmy, że Legia nie ma wysokich zawodników, dlatego liczyliśmy na stałe fragmenty gry.

Филиал № 4 ОСФР по Москве и Московской области информирует: Более 12 тысяч жителей Москвы и Московской области получают повышенную пенсию за работу в сельском хозяйстве