2019

Новости за 16.10.2019

Młodzież: mecze wtorkowe i środowe

Legioniści

Niezbyt udanie wypadły mecze derbowe legionistów w CLJ U17 i U15. Juniorzy młodsi ulegli Polonii 0-2, natomiast przy Łazienkowskiej w meczu trampkarzy padł wynik 4-7, a Legia kończyła mecz w 10. Lepiej zaprezentowali się za to młodsi gracze - Legia U13 rozegrała zaległe spotkanie ligowe z SEMP dominując szczególnie w I połowie, zaś gracze z rocznika 2009 i młodsi poradzili sobie całkiem nieźle w spotkaniu ze starszymi kolegami ze Świtu Warszawa.

Ile strzelamy, ile tracimy?

Legioniści

W obecnym sezonie podopieczni trenera Aleksandra Vukovicia strzelają bardzo mało goli, a ostatnio tracą ich coraz więcej. W 20 spotkaniach zdobyli 21 bramek i stracili 13. Wynik ten daje 1,05 gola strzelonego i 0,65 straconego na mecz. Postanowiliśmy przyjrzeć się, jak statystycznie wyglądało to w ostatnich pięciu sezonach po pierwszych 20 meczach.

Cafu jednak bez zabiegu

Legioniści

Podczas meczu z Cracovią Cafu doznał urazu kolana. Po badaniach rezonansem magnetycznym zdiagnozowano zerwanie więzadła krzyżowego przedniego, zawodnika miał czekać zabieg i co najmniej półroczna przerwa. Pomocnik udał się jednak na dodatkowe konsultacje do swojego kraju. Lekarz piłkarskiej reprezentacji Portugalii wykluczył uszkodzenie więzadła krzyżowego przedniego, ale potwierdzone zostało częściowe uszkodzenie więzadła krzyżowego pobocznego przyśrodkowego.

NSŚ: Niedoszłe derby Algieru

Legioniści

W sobotę w stolicy Algierii miało zostać rozegrane najciekawsze kibicowsko spotkanie w tym kraju, a mianowicie derby stolicy pomiędzy Mouloudia Club d'Alger a USM Alger. Do meczu jednak nie doszło. Drużyna gości USM zgłosiła tydzień wcześniej drogą pocztową trudną sytuację kadrową i w związku z powyższym prośbę o przełożenie spotkania zaplanowanego na 12 października. Tłumaczono się tym, że sześciu podstawowych zawodników zostało wezwanych do wojska, zaś jeden powołany do kadry Libii. Fani MC Algier na stadion przybyli i prowadzili doping... Читать дальше...

Philipps zagrał z Danią, uraz Gwilii

Legioniści

Chris Philipps wystąpił w reprezentacji Luksemburga w spotkaniu z Danią. Duńczycy wygrali 4-0, a Philipps pojawił się na murawie na początku drugiej połowy. Z kolei Walerian Gwilia, który był powołany do reprezentacji Gruzji, nie zagrał ani minuty z powodu problemów z mięśniem.

U-17: Polska 2-2 Belgia. Gol Mosóra

Legioniści

Prowadzona przez Marcina Dornę reprezentacja Polski do lat 17 (rocznik 2003) zremisowała z Belgią 2-2 w swoim trzecim i ostatnim meczu rozgrywanego w ramach grupy 1 turnieju I rundy eliminacyjnej mistrzostw Europy. W meczu wystąpiło aż 4 piłkarzy Legii. Bramkę zdobył Ariel Mosór, a ponadto zagrali: Szymon Włodarczyk, Radosław Cielemęcki i Jakub Kwiatkowski.

Филиал № 4 ОСФР по Москве и Московской области информирует: В Московском регионе более 62 тысяч семей распорядились материнским капиталом через банки