2019

Новости за 24.11.2019

Vuković w Lidze+ Ekstra o Pogoni, Karbowniku, Obradoviciu, Novikovasie i Kucharczyku

Legioniści

W niedzielny wieczór Aleksanar Vuković był gościem magazynu Liga+ Extra. - Idziemy do przodu z pełną świadomością, że będzie trudno. Mam wsparcie dyrektora i prezesa. Dostałem taką deklarację [przed meczem z Lechem - przyp. red], że nie gram o życie, natomiast zdaję sobie sprawę z tego, że trenuję Legię i nie chodzi tutaj o porażki - powiedział serbski szkoleniowiec.

Wyniki 9. kolejki PLK

Legioniści

Koszykarze Polpharmy Starogard Gdański odnieśli pierwsze ligowe zwycięstwo. W rolę pokonanych wcielili się gracze... Legii Warszawa. Kluczowa okazała się II kwarta, w której gości wypracowali sobie znaczącą przewagę. Trzeciej porażki z kolei doznali zawodnicy Kinga Szczecin, którzy musieli uznać wyższość Stelmetu. Nie zawiodły również pozostałe ekipy z czołówki - Polski Cukier ograł Spójnię, Start Lublin nie dał szans GTK Gliwice a Arka Gdynia pokonała Astorię.

Dwa brązowe medale w PP juniorów

Legioniści

Dwaj judocy Legii zdobyli brązowe medale na zawodach Pucharu Polski juniorów młodszych, które odbyły się w Oleśnicy. Brąz w kategorii wagowej -81 kg wywalczył Jakub Kielesiński, a w -73kg Michał Wąsikowski.

Anderlecht zwyciężył w Legia Cup

Legioniści

Zakończyła się XV edycja turnieju Legia Cup. Na Łazienkowskiej 13 drużyn z całego świata rywalizowało "każdy z każdym". Zwyciezcą turnieju został z 32 punktami świetnie prezentujacy się przez oba dni turnieju Anderlechtem, przed RB Salzburg Juventusem. Legia I wygrała 7 z 12 rozegranych spotkań i zajeła 7. miejsce. Druga drużyna Legii, w której nie brakowało zawodników o rok młodszych (2010) i z LSS, walczyła dzielnie i zdobyła ostatecznie 10 pkt. Najlepszym bramkarzem turnieju został legionista Denys Stoliarenko.

III liga: Legia II Warszawa 3-1 RKS Radomsko

Legioniści

W meczu 18. kolejki III ligi rozegranym w Ząbkach rezerwy Legii Warszawa wygrały z RKS-em Radomsko 3-1. Do przerwy legioniści prowadzili 1-0 po bramce Piotra Cichockiego, który wykorzystał dośrodkowanie Chrisa Philippsa i przelobował bramkarza. Kilka minut po zmianie stron na 2-0 podwyższył z 9 metrów Maciej Rosołek. W 64. minucie Rosołek wypuścił Kostorza, który przebiegł niemal pół boiska i strzelił bramkę. W 84. minucie wynik meczu strzałem z dalszej odległości ustalił Damian Siewiera.

Statystyki meczu z Pogonią

Legioniści

W Szczecinie Legia stworzyła sobie sporo okazji do zdobycia bramek, ale zdecydowanie zawiodła skuteczność i precyzja. Legioniści posiadali piłkę przez 47% czasu gry, a zdecydowanie najwięcej atakowali w pierwszym kwadransie drugiej połowy. Piłkarze Aleksandara Vukovicia przebiegli w sumie o 7 km mniej od rywali. Poniżej prezentujemy szczegółowe statystyki z meczu. Zapraszamy także do wystawiania ocen piłkarzom Legii.

1. dzień rywalizacji w Legia Cup

Legioniści

Rozpoczęła się XV edycja turnieju Legia Cup. Na Łazienkowskiej 13 drużyn z całego świata rywalizuje "każdy z każdym". Legia II wygrała dotąd 5 z 7 rozegranych spotkań. Druga drużyna Legii, w której nie brakuje zawodników o rok młodszych (2010) i z LSS, również pokazała w kilku meczach ambicję a także kilka ładnych akcji indywidualnych, co dało jak dotąd 7 pkt. Prowadzi Juventus przed RB Salzburg i świetnie prezentujacym się Anderlechtem. Zakończenie turnieju - w niedzielę ok. 14:00.

Филиал № 4 ОСФР по Москве и Московской области информирует: Более 12 тысяч жителей Москвы и Московской области получают повышенную пенсию за работу в сельском хозяйстве