2020

Новости за 08.11.2020

Statystyki meczu z Lechem

Legioniści

W spotkaniu z Lechem Legia była w posiadaniu piłki przez 53% czasu gry. "Wojskowi" oddali więcej strzałów i przebiegła więcej kilometrów. Statystyki sprintów i szybkich biegów były bardzo zbliżone. Najszybszy na boisku był Josip Juranović, a najwięcej sprintów wykonał Paweł Wszołek. Poniżej prezentujemy szczegółowe statystyki z meczu. Zapraszamy także do wystawiania ocen piłkarzom Legii.

Debiut i pierwszy gol Skibickiego

Legioniści

Mecz z Lechem Poznań okazał się szczególny dla Kacpra Skibickiego. W niedzielnym spotkaniu 19-latek zadebiutował w pierwszej drużynie stołecznego klubu, a wszystko zostało przez niego okraszone piękną bramką. Pomocnik wpisał się na listę strzelców w 67. minucie gry, więc dokładnie osiem minut po swoim pojawieniu się na murawie w miejsce Macieja Rosołka.

Trwa 9. kolejka Ekstraklasy: Punkt do lidera

Legioniści

W weekend rozgrywane są mecze 9. i 10. kolejki Ekstraklasy. W sobotę w starciu beniaminków Warta pokonała na wyjeździe Stal Mielec. Cracovia wygrała z Jagiellonią, a Śląsk podzielił się punktami z Górnikiem. W ligowym klasyku Legia pokonała Lecha po bramce w ostatniej sekundzie spotkania, a Raków tylko zremisował z Wisłą Kraków, więc "Wojskowi" tracą już tylko jeden punkt do lidera. W poniedziałek odbędzie się przełożony mecz Pogoni z Podbeskidziem.

We-Met Futsal Club Kamienica Królewska 5-7 Legia Warszawa

Legioniści

W meczu 8. kolejki I ligi futsalu rozegranym w Sierakowicach Legia Warszawa wygrała z zespołem We-Met Futsal Club 7-5. Do przerwy legioniści przegrywali 2-3, a obie bramki dla stołecznego zespołu zdobył Adam Grzyb. W drugiej połowie gole strzelili Mateusz Gliński (2), Paweł Tarnowski, Bartłomiej Świniarski i Krzysztof Jarosz. Legia zajmuje 1. miejsce w tabeli 1. ligi.

Pierwszy gol Lopesa dla Legii

Legioniści

W meczu z Lechem trzy punkty Legii zagwarantował Rafael Lopes, który wpisał się na listę strzelców w ostatniej akcji spotkania. Tym samym w szóstym spotkaniu dla stołecznego klubu Portugalczyk strzelił swojego pierwszego gola.

Michniewicz: Zwycięstwo w szczęśliwych okolicznościach

Legioniści

Czesław Michniewicz (trener Legii): To spotkanie zaczęło się dla nas bardzo trudno. W ciągu tygodnia skład ciągle się zmieniał, wielu zawodników zgłaszało absencję. Na szczęście wygraliśmy to bardzo trudne spotkanie. Początek należał do nas, zagraliśmy bardzo dobre 15 minut. Taką drużynę chciałbym oglądać - grającą w takim stylu, w takim tempie. Szybko reagowaliśmy na wydarzenia boiskowe, szybko rozgrywaliśmy piłki, szybko przemieszczaliśmy z jednego miejsca do drugiego. Mieliśmy kilka okazji do oddania skutecznych strzałów... Читать дальше...

Lewczuk: Głowa rozpalona jest od emocji

Legioniści

- W tamtym sezonie bywały już mecze, kiedy graliśmy u siebie i przegrywaliśmy 0-1. Wiedzieliśmy, że wszystko może się w dowolnym momencie odwrócić. Po doprowadzeniu do remisu zyskaliśmy więcej pewności siebie. Nie było jednak tak, że kiedy wynik był dla nas niekorzystny, to nie wierzyliśmy w pozytywne zakończenie meczu - stwierdził po ostatnim gwizdku spotkania z Lechem Igor Lewczuk.

Kapustka: Łapiemy swój rytm

Legioniści

- Już od paru spotkań gramy coraz lepiej i łapiemy swój rytm. W ostatnich czterech meczach zdobyliśmy dziesięć punktów. Nasza sytuacja kadrowa zmienia się z dnia na dzień. Wiedzieliśmy, że wielu chłopaków dzisiaj nie zagra. Mamy jednak na tyle mocną kadrę, że nie było problemu, żeby dzisiaj wyjść na boisko i zagrać to, co powinniśmy - powiedział po meczu z Lechem Bartosz Kapustka.

Żuraw: Zachowaliśmy się frajersko

Legioniści

Dariusz Żuraw (trener Lecha): Nie powiem chyba nic mądrego w momencie, kiedy przegraliśmy mecz w 92. minucie, w ostatniej akcji. Spotkanie było wyrównane, raz przeważała Legia, raz my. Kolejny raz w meczu ligowym zachowaliśmy się przy straconych bramkach naiwnie, a można nawet powiedzieć, że frajersko w tej ostatniej sytuacji. Dużo pracy przed nami.

Bramki i skrót meczu z Lechem

Legioniści

Wyjątkowo szczęśliwie zakończył się dla Legii niedzielny mecz z Lechem Poznań. Piłkarze stołecznego klubu zdobyli trzy punkty po bramce strzelonej w ostatniej akcji za sprawą Rafaela Lopesa. Wcześniej na listę strzelców wpisał się z kolei debiutujący Kacper Skibicki. Zapraszamy do obejrzenia bramek z tego spotkania.

Końcówka dla Legii!

Legioniści

Legia Warszawa po ciekawym spotkaniu pokonała na własnym stadionie Lecha Poznań. Bramki dla "Wojskowych" padły w drugiej połowie - najpierw do siatki trafił debiutujący Kacper Skibicki, a potem Rafael Lopes.

Raport medyczny: Pekhart zdrowy

Legioniści

W sobotę, 7 listopada jeden z piłkarzy klubu otrzymał wynik pozytywny testu na obecność wirusa SARS-CoV-2. Zawodnik od piątku przebywa w izolacji. Według naszych informacji chodzi o Bartosza Slisza, który nie trenował w ostatnich dwóch dniach.

LIVE!: Legia - Lech

Legioniści

Bezpośrednią transmisję z meczu Legia Warszawa - Lech Poznań przeprowadzą stacja TVP 1 oraz Canal+ Premium. Początek spotkania o godzinie 15:00.

Futsal: Transmisja meczu Legii o godz. 17

Legioniści

W niedzielę o godzinie 17:00 futsalowa Legia rozegra kolejny ligowy mecz. Tym razem "Wojskowi" zmierzą się na wyjeździe z zespołem We-Met Futsal Club Kamienica Królewska, który bardzo dobrze radzi sobie w obecnym sezonie. Poniżej możecie obejrzeć transmisję na żywo tego spotkania:

III liga: Legia II Warszawa 3-1 Sokół Aleksandrów Łódzki

Legioniści

W meczu 14. kolejki III ligi rozegranym w Grodzisku Mazowieckim Legia II Warszawa wygrała 3-1 z Sokołem Aleksandrów Łódzki. Od 36. minuty goście musieli sobie radzić w dziesięciu, bo drugą żółtą kartę otrzymał Jakub Witaszek, ale do przerwy żadnej ze stron nie udało się zdobyć gola. Fotoreportaż z meczu - 34 zdjęcia Woytka

Wysoki kurs na wygraną Legii

Legioniści

Aż 2,60 - tyle aktualnie wynosi kurs na zwycięstwo Legii w dzisiejszy meczu z Lechem w Fortunie. To bardzo rzadko spotykana sytuacja w spotkaniach "Wojskowych" na krajowym podwórku. Na pewno wpływ na to mają problemy kadrowe, z którymi musi mierzyć się sztab szkoleniowy. Jeżeli Tomas Pekhart nie zagra, to można stwierdzić, że zespół Michniewicza nie ma kim postraszyć poznaniaków w ataku.

Hit do obiadu

Legioniści

W niedzielne popołudnie Legia zagra na własnym stadionie z Lechem Poznań. Niedawno klub ze stolicy pokonał w Grodzisku Wielkopolskim inną drużynę z tego miasta, jednak teraz przed nim o wiele trudniejsze zadanie. Co prawda poznaniacy nie wygrali w lidze od dwóch meczów, jednak ostatnie zwycięstwo w Lidze Europy pokazało, że nie było to efektem wpadnięcia w głębszy kryzys.

От заморозков к плюс 20: какой будет погода в Москве в последнюю неделю сентября

Собянин: К учебному году в МЭШ обновили популярные сервисы и запустили новые