2020

Новости за 15.11.2020

Młodzież: mecze niedzielne

Legioniści

Większość najmłodszych drużyn młodzieżowych zakończyła dziś rozgrywki ligowe. Legia U14 pokonała 3-0 Escolę Varsovia. Gracze LSS U11A wywalczyli awans do wyższej ligi w kategorii U12, zdobywając decydującego gola na 8 minut przed końcem meczu. UWKS Legia U18 zremisowała z kolei w decydującym meczu z Błękitnymi Raciąż, co nie jest korzystnym wynikiem. W rozgrywkach seniorskich "wojskowi pokonali z kolei AP EsKadra 5-1 i na półmetku awansowali na fotel wicelidera (do A klasy wchodzą 2 najlepsze drużyny). Читать дальше...

Mecz z Widzewem w Polsacie Sport

Legioniści

Zaległy mecz 1/16 finału Pucharu Polski pomiędzy Widzewem Łódź i Legią Warszawa będzie można obejrzeć w stacji Polsat Sport. Spotkanie zaplanowano na środę, 25 listopada, a początek transmisji wyznaczono na godzinę 17:30.

Gwilia zagrał z Armenią

Legioniści

Walerian Gwilia wystąpił w reprezentacji Gruzji w przegranym 1-2 meczu 5. kolejki drugiej grupy dywizji C Ligi Narodów z Armenią. Gwilia grał do 80. minuty, gdy za niego wszedł Beka Mikeltadze.

Śląsk Wrocław 73-68 Legia Warszawa

Legioniści

W meczu 13. kolejki Energa Basket Ligi rozegranym we Wrocławiu Legia Warszawa przegrała 68-73 ze Śląskiem. O wygranej gospodarzy rozstrzygnęła dogrywka, bo po czterech kwartach na tablicy widniał wynik 63-63. Na Dolnym Śląsku Legia musiała sobie radzić bez dwóch podstawowych zawodników - Earla Watsona i Jakuba Karolaka, którzy są kontuzjowani.

IV liga: Legia Ladies 5-2 Żbik Nasielsk

Legioniści

W meczu 11. kolejki IV ligi kobiet drużyna Legia Ladies wygrała 5-2 ze Żbikiem Nasielsk. Bramki dla Legii zdobyły: Amelia Przybylska 3, Julia Biesiada i Adrianna Bielak. Było to ostatnie spotkanie legionistek w rundzie jesiennej. Drużyna prowadzona przez Dariusza Radkę zajmuje w tabeli 2. miejsce z dorobkiem 21 punktów (7 zwycięstw, 2 porażki). Do liderek z Ostrołęki traci 2 punkty.

Legia Warszawa 5-4 FC 10 Zgierz

Legioniści

W meczu 9. kolejki I ligi futsalu rozegranym w hali OSiR Włochy Legia Warszawa wygrała z FC 10 Zgierz 5-4. Było to spotkanie lidera z wiceliderem tabeli. Po dziewięciu seriach gier legioniści mają na swoim koncie 8 zwycięstw i 1 porażkę. Fotoreportaż z meczu - 68 zdjęć Woytka

Transmisje z futsalu i koszykówki

Legioniści

W niedzielę ligowe mecze rozegrają futsaliści i koszykarze Legii Warszawa. Już od godziny 14 będziecie mogli obejrzeć starcie lidera ze stolicy z wiceliderem ze Zgierza w ramach rozgrywek 1 ligi Polskiej Ligi Futsalu.

Juranović zagrał dla reprezentacji Chorwacji

Legioniści

Josip Juranović zagrał dla reprezentacji Chorwacji w przegranym 1-2 spotkaniu Ligi Narodów przeciwko Szwecji. Obrońca Legii pojawił się na boisku w 41. minucie w miejsce Filipa Uremovicia. Po pięciu rozegranych kolejkach Chorwaci zajmują trzecie miejsce w tabeli grupy A3.

Młodzież: mecze sobotnie

Legioniści

Juniorzy starsi zremisowali 2-2 z zajmującą II miejsce w tabeli Wisłą Kraków. Juniorzy młodsi pokonali 2-1 Ursus 2004 i zakończyli rozgrywki jesienne grupy "A" CLJ U17 na drugim miejscu. Legia U16 wygrała 9-0 z Białymi Orłami. Gracze o rok młodsi, którzy również już wcześniej zapewnili sobie wygraną w grupie CLJ, pokonali 3-1 Znicz Pruszków. Zawodnicy z roczników 2008 i 2009 udanie zakończyli rozgrywki ligowe, w których uplasowali się na I miejscu.