2023

Новости за 13.05.2023

Legia 3x3 z awansem do finałów SK 3x3 Quest 2023

Legioniści

Drużyna Legii w koszykówce 3x3 zwyciężyła w drugim turnieju kwalifikacyjnym cyklu SK 3x3 Quest 2023, który dziś odbył się w Gdańsku. W finale legioniści pokonali Lotto 3x3 Lublin 21-18. Nasz zespół, pod nieobecność kontuzjowanego Piotra Robaka wystąpił w składzie: Arkadiusz Kobus, Marcin Zarzeczny, Mariusz Konopatzki i Konrad Dawdo.

Legia Warszawa 28-12 AZS AWF Warszawa

Legioniści

W ostatnim meczu fazy zasadniczej 1. ligi Legia Warszawa wygrała z zespołem AZS AWF Warszawa 28-12. Do przerwy legioniści prowadzili 5-0.

Kluczyński trzeci w Tennis Europe Zabrze Cup

Legioniści

Tenisista Legii, Jan Kluczyński zajął trzecie miejsce w turnieju Tennis Europe do lat 16 Zabrze Cup 2023, który odbył się na kortach w Bytomiu. Po pokonaniu trzech rywali, w walce o finał legionista przegrał z Ukraińcem, Dmytro Vterkovskyim 3-6, 7-6(2), 4-6.

Śląsk rywalem Legii w połfinale play-off

Legioniści

WKS Śląsk Wrocław będzie rywalem Legii Warszawa w półfinale play-off w sezonie 2022/23. Rywalizacja o awans do wielkiego finału prowadzona będzie do trzech wygranych.

Wyniki Bartnika w PŚ w Baku

Legioniści

W Baku odbyły się strzeleckie zawody Pucharu Świata, w których wziął udział jeden zawodnik strzeleckiej Legii - Tomasz Bartnik, który wystartował w trzech konkurencjach. W strzelaniu w trzech postawach Mix, Tomasz Bartnik wraz z Anetą Stankiewicz zajęli 30. miejsce z wynikiem 626.2 pkt. (310.3 pkt. Tomek i 315.9 pkt. Aneta). W piątek rozgrywano konkurencję karabinu pneumatycznego i legionista zajął miejsce 49. z wynikiem 625.7 pkt. (kolejno 103.4, 104.7, 105.4, 104.0, 104.2, 104.0).

III liga: Legia II Warszawa 2-4 Pilica Białobrzegi

Legioniści

W meczu 28. kolejki III ligi Legia II Warszawa przegrała z Pilicą Białobrzegi 2-4. Do przerwy legioniści niespodziewanie przegrywali 0-3. Kolejne spotkanie rozegrają 20 maja o godzinie 17:00 na wyjeździe z Olimpią Zambrów. Mecz obserwowała grupa kibiców gości z flagą, którzy prowadzili doping.

Tylko remis na początek

Legioniści

W pierwszym meczu III turnieju amp futbol ekstraklasy Legia Warszawa zremisowała z gospodarzami, Stalą Rzeszów 0-0. Chociaż legioniści wyraźnie dominowali przez całe spotkanie i oddali sporo strzałów na bramkę, brakowało skuteczności i jakości w ofensywie, by pokonać ostatni zespół w ligowej tabeli. W niedzielę o godzinie 9 przeciwnikiem "Wojskowych" będą Nowe Technologie Różyca, a o godzinie 11:30 Śląsk Wrocław.

Zapisy na wyjazd do Gdańska

Legioniści

W sobotę, 20 maja czeka nas ostatni wyjazd w tym sezonie - pojedziemy wspierać Legię do Gdańska i przynajmniej na jakiś czas będzie to ostatni wyjazd na stadion spadającej z ligi Lechii. Otwarte zapisy na wyjazd do Gdańska prowadzone będą w najbliższy wtorek w godzinach 19-20 w Źródełku.

Fotoreportaże z Łazienkowskiej

Legioniści

W piątek Legia zagrała na własnym stadionie z Jagiellonią Białystok w obecności ponad 22 tysięcy kibiców i rozgromiła rywali aż 5-1. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z Łazienkowskiej:

Alomerović: Nie zrobiliśmy progresu między meczami z Legią

Legioniści

- Ciężko powiedzieć cokolwiek. Podsumowując spotkania z Legią straciliśmy dziesięć bramek, więc jako golkiper jestem bardzo rozczarowany. Nie umiemy wytłumaczyć, czemu nasza gra wyglądała tak słabo po pierwszej połowie, bo ona mogła być jedną z najlepszych w naszym wykonaniu w tym sezonie - powiedział po meczu z Legią bramkarz Jagiellonii, Zlatan Alomerović.

Runjaić: Wszystko się zazębiło

Legioniści

Kosta Runjaić (trener Legii): W meczu z Pogonią doznaliśmy rozczarowującej porażki. W efekcie cały zespół odczuwał gniew i jednocześnie był skoncentrowany przez cały tydzień. Efekty było widać dziś na boisku. Tę energię i styl z jakim chcemy grać od początku. Wiedzieliśmy że Jagiellonia jest niebezpiecznym zespołem, głównie w ofensywie, bo przecież mają najlepszego strzelca w lidze. I stało się. Straciliśmy bramkę, która w mojej opinii nie była potrzebna.

Siemieniec: Skończyło się bólem i rozczarowaniem

Legioniści

Adrian Siemieniec (trener Jagiellonii): Chcę pogratulować Legii zwycięstwa i jednocześnie przeprosić naszych kibiców. To była dotkliwa porażka i nie tak wyobrażaliśmy sobie spotkanie w Warszawie. Szczególnie, że wiemy jaki to był ważny mecz dla nich. Chcieliśmy dać im radość i dumę. Świadczyła o tym pierwsza połowa, a skończyło się bólem, rozczarowaniem i zawodem. Jednak taki jest sport. Wiem, że to są puste słowa, ale teraz najłatwiej byłoby spuścić głowę i nic z tym nie zrobić. To trudna porażka... Читать дальше...

Kramer: Pokazaliśmy, jak powinna grać Legia

Legioniści

- Mieliśmy problemy przy wyniku 1-1, ale w drugiej połowie szybko wyszliśmy na prowadzenie i było lepiej. Jagiellonia miała swoje sytuacje, by znów doprowadzić do remisu, ale to my zdominowaliśmy drugą część spotkania. Pokazaliśmy dobrą piłkę i to, jak powinna grać Legia - powiedział po meczu z Jagiellonią Blaz Kramer.

Slisz: Nie ma miejsca na współczucie rywalowi

Legioniści

- W szatni w przerwie było dużo spokoju. Mieliśmy pokazane nasze akcje i powiedziane, jak mogliśmy je lepiej rozgrywać. W pierwszej połowie było dużo strat, a w drugiej pojawił się już spokój i wyglądało to dobrze - powiedział po efektownym zwycięstwie z Jagiellonią Bartosz Slisz.