2023

Новости за 27.05.2023

Strzałek: Twierdza pozostała niepokonana

Legioniści

- Zwycięstwo bardzo cieszy. Pierwsza połowa nie wyglądała dobrze, ale najważniejszy jest końcowy wynik. Nasza twierdza pozostała niepokonana - powiedział po meczu ze Śląskiem Wrocław >Igor Strzałek.

Legia Warszawa 63-65 Śląsk Wrocław

Legioniści

W czwartym meczu półfinałowym play-off rozegranym w sobotę w hali Bemowo Legia Warszawa przegrała ze Śląskiem Wrocław. Tym samym podopieczni Wojciecha Kamińskiego nie zagrają w finale, bo przegrali rywalizację 1-3. Drużyna Legii powalczy o brązowe medale z przegranym drugiego półfinału, w którym rywalizują King Szczecin i Stal Ostrów Wielkopolski.

Legia Warszawa 12-27 AZS AWF Warszawa

Legioniści

W pierwszym meczu fazy play-out Legia Warszawa przegrała z zespołem AZS AWF Warszawa 12-27. Do przerwy legioniści przegrywali 7-17. Kolejne spotkanie rozegrają 24 czerwca z Hegemonem Mysłowice.

Fotoreportaże z Łazienkowskiej

Legioniści

24 874 obejrzało z trybun ostatni mecz Legii w sezonie. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z Łazienkowskiej:

Fotoreportaż z Łazienkowskiej

Legioniści

Zapraszamy do obejrzenia pierwszych zdjęć z Łazienkowskiej: Fotoreportaż z meczu - 147 zdjęcia Mishki

Runjaić: Chcemy być silniejsi w przyszłym sezonie

Legioniści

Kosta Runjaić (trener Legii): Długo świętowaliśmy po meczu, rozmawialiśmy. Teraz mogę powiedzieć, że sezon jest zakończony. Chcieliśmy dobrze zakończyć sezon, zwycięstwem. Mieliśmy ku temu ważny powód - świętowanie z kibicami po raz ostatni. Jestem bardzo zadowolony.

2400 meczów Legii w Ekstraklasie

Legioniści

Sobotnie spotkanie Legii ze Śląskiem Wrocław było meczem numer 2400 w najwyższej klasie rozgrywkowej w historii.

Magiera: Dziękuję kibicom za przyjęcie

Legioniści

Jacek Magiera (trener Śląska): Dziękuję za przyjęcie, jakie zgotowali mi kibice. Bardzo mi miło, bo tak było zawsze tutaj. Po raz kolejny zostałem tu doceniony, z czego się cieszę. Co do meczu - zagraliśmy dobre spotkanie, mimo że przegraliśmy.

Młodzież: mecze sobotnie

Legioniści

Juniorzy starsi pokonali 5-1 Miedź Legnica, awansowali na 10. miejsce w tabeli, a mecz ostatniej kolejki ze zdegradowaną Escolą nie będzie już miał dla obu drużyn decydującego znaczenia. Zespół U16 wygrał 2-1 z Wisłą Płock, a w CLJ U15 Legia wygrała 8-2 z UKS SMS Łódź. Ich rówieśnicy z LSS ulegli 1-3 drugiej drużynie Escoli. Identyczny wynik padł w meczu UWKS Legii U19 z Pogonią Grodzisk w Ekstralidze U19. Drużyna młodzieżowców UWKS występujaca w A klasie wygrała z kolei 9-0 z Wkrą Pomiechówek.

LIVE!: Legia 3-1 Śląsk (KONIEC)

Legioniści

Bezpośrednią transmisję z meczu Legia Warszawa - Śląsk Wrocław przeprowadzą stacje TVP Sport i Canal+ Sport 2. Początek meczu o godz. 17:30.

Oprawy: Duma i Sława [VIDEO]

Legioniści

Podczas meczu Legia - Śląsk kibice Legii z Żylety zaprezentowali kilka opraw. Poniżej możecie obejrzeć materiał filmowy!

Josue na dłużej w Legii!

Legioniści

Po meczu Legia - Śląsk na stadionie Legia Warszawa ogłosiła, że podpisała nową umowę z Josue na kolejny sezon! Kontrakt obowiązywać będzie do 30 czerwca 2024 i nie zawiera klauzuli umożliwiającej automatyczne przedłużenie.

Oceń sezon 2022/23!

Legioniści

W zakończonym sezonie 2022/23 Legia Warszawa została wicemistrzem Polski oraz zdobyła Puchar Polski. "Wojskowi" nie rywalizowali na międzynarodowej arenie. Jak oceniacie ostatnie 12 miesięcy w wykonaniu drużyny Kosty Runjaicia? Zapraszamy do udziału w ankiecie, w której przyznajecie oceny w skali szkolnej (1-6).

Huczne pożegnanie

Legioniści

Legia Warszawa pokonała w ostatnim meczu sezonu Śląsk Wrocław 3-1. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli goście, którzy otworzyli wynik za sprawą Erika Exposito. Potem główne role odgrywali tylko i wyłącznie legioniści. Do remisu doprowadził Rafał Augustyniak, potem trafił Maciej Rosołek, a wynik tuż po przerwie ustalił, strzelając swojego drugiego gola, Augustyniak.

Найк Борзов

Найк Борзов, Therr Maitz, ZOLOTO и еще четыре десятка концертов за 2 дня

Svetlana L

«Этот День России»: в госпитале Бурденко прошёл благотворительный концерт для раненых ребят

Росгвардейцы обеспечили охрану общественного порядка во время проведения XII Международного фестиваля духовых оркестров в Тамбове

Грозы, град и ливни ожидаются в Москве 17 июня

Андрей Воробьев рассказал о значимости работы фонда «Защитники Отечества»

Подмосковные города стали призерами федерального индекса «IQ городов»

U-17: Polska 3-2 Serbia. Gol i asysta Rejczyka

Legioniści

W ćwierćfinałowym meczu Mistrzostw Europy U-17 reprezentacja Polski wygrała z Serbią 3-2. Do przerwy Polacy prowadzili 1-0. W półfinale zmierzą się 30 maja ze zwycięzcą meczu Niemcy - Szwajcaria. Filip Rejczyk wyszedł w podstawowym składzie. Zanotował asystę przy bramce Krzyżanowskiego, a w 89. minucie zdobył bramkę z rzutu wolnego, dającą reprezentacji Polski zwycięstwo.

Fortuna: Sobotni kupon idealny!

Legioniści

Dziś w stolicy czeka nas dwumecz Legia Warszawa - Śląsk Wrocław. O godzinie 17:30 na stadionie przy Łazienkowskiej 3 o ostatnie ligowe punkty będą walczyli piłkarze, a od godz. 20:00 na Bemowie koszykarze zrobią wszystko, by doprowadzić do remisu w półfinale play-off. Dwie wygrane legionistów dają w Fortunie kurs 3,0. Czyż nie jest to sobotni kupon idealny dla każdego legionisty?

III liga: ŁKS II Łódź 2-0 Legia II Warszawa

Legioniści

W meczu 31. kolejki III ligi Legia II Warszawa przegrała na wyjeździe z liderem, ŁKS-em II Łódź 0-2. Pierwszą bramkę gospodarze zdobyli w 11. minucie po trafieniu Nascimento, a w 40. minucie bramkarza Legii pokonał Biel. Tym samym drużyna prowadzona przez Piotra Jacka straciła szanse na awans do II ligi, bo na trzy kolejki przed końcem strata do ŁKS-u wzrosła do 10 punktów.

Przepis o młodzieżowcu pozostaje bez zmian

Legioniści

Zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej przyjął w piątek uchwałę w sprawie zasad udziału zawodników młodzieżowych w rozgrywkach PKO BP Ekstraklasy w sezonie 2023/2024. Przepisy pozostały dokładnie takie same, jak w trwających rozgrywkach.

Dwóch legionistów mistrzami Polski w Long Range

Legioniści

Dwaj zawodnicy Legii Warszawa zostali mistrzami Polski w strzelaniu Long Range. W zawodach wzięło udział 600 zawodników, w różnych klasach sprzętowych na dystansach od 100m do 2232m. Marcin Ziółkowski zdobył złoty medal w klasyfikacji Magnum, z kolei w klasyfikacji 22LR złoto zdobył Michał Wodnicki.