2019

Новости за 06.10.2019

Slavia v trháku! Je to příjemné, ztráta Plzně nás motivovala, tvrdí Souček

Sport.cz

Už před utkáním v Jablonci slávisti věděli, že v případě tříbodového zisku utečou druhé Plzni na rozdíl luxusních šesti bodů. Západočeši totiž krátce předtím padli v Mladé Boleslavi 1:2. „Byla to pro nás další motivace, abychom se v tabulce cítili líp,“ přiznal kapitán sešívaných Tomáš Souček. Právě on vstřelil v 70. minutě vítězný gól a poslal úřadující mistry do šestibodového trháku. „Je to příjemné,“ řekl.

Všichni se trápili. Mrzí mě, že jsem medaili nevybojoval, litoval Vadlejch

Sport.cz

Jak některá technická finále v katarském Dauhá nadchla, oštěpařské zklamalo. Žádné drama, na poměry současné výkonnosti krátké hody. A zhasla v něm i poslední česká naděje na aspoň jednu medaili z mistrovství světa, obhájce stříbra Jakub Vadlejch bral páté místo

Druhou půli jsme prohospodařili, posteskl si Kopic, když Plzeň ztratila vítěznou sérii

Sport.cz

Odehrál parádní zápas. Pátým gólem sezony poslal do vedení Plzeň v nedělní bitvě dvanáctého kola nejvyšší fotbalové soutěže na hřišti Mladé Boleslavi. Pro spoluhráče pak připravil ještě další velice slibné gólové příležitosti. Jenže nikdo z parťáků Jana Kopice už se do střelecké listiny nezapsal a Západočeši se nakonec po předešlých pěti výhrách domů vraceli s prázdnou. Středočeši totiž udrželi domácí stoprocentní bilanci a slavili výhru 2:1. „Měli jsme našlápnuto k vítězství, ale druhou půli jsme... Читать дальше...

Pražané rozhodli v prodloužení, vyhráli druhý zápas venku v řadě

Sport.cz

Hokejisté Mladé Boleslav podlehli v 8. kole extraligy pražské Spartě 1:2 v prodloužení a v pátém domácím utkání v sezoně poprvé prohráli. Bruslařský klub klesl v tabulce z první na třetí pozici. Sparta v sérii čtyř duelů mimo svůj led podruhé za sebou uspěla. Rozhodl o tom v čase 62:44 slovenský útočník Andrej Kudrna.

Jágr byl u všeho, přesto Kladno padlo. Perníkáři slaví druhou výhru v sezoně

Sport.cz

Hokejisté Pardubic porazili v 8. kole extraligy Kladno těsně 3:2. Dynamo po odvolání kouče Ladislava Lubiny zabralo a i přes dva body Jaromíra Jágra za gól a nahrávku ukončilo sérii čtyř porážek. Přes první domácí zisk v sezoně nadále uzavírá tabulku. Rozhodla branka Patrika Poulíčka ze 32. minuty, díky níž domácí útočník zvýšil na 3:1. Rytířům třízápasová vítězná série.

Máme geniálního kapitána, velebil trenér po sedmém domácím vítězství sedmatřicetiletého záložníka

Sport.cz

Zůstávají neporažení! Fotbalisté Mladé Boleslavi jsou doma v nejvyšší soutěži dál stoprocentní, přestože v neděli hostili Plzeň, která přijala povzbuzena sérií pěti výher, a navíc v městě aut vedla. Domácí však zápas otočili a ze sedmi domácích duelů mají jednadvacet bodů. Nikdo není před vlastním publikem lepší.

Divočinu rozhodl Jarůšek, Verva slaví důležitou výhru

Sport.cz

Hokejisté Litvínova porazili v utkání 8. extraligového kola Hradec Králové 6:5. Severočeši zabrali po pěti zápasech bez bodového zisku. V čase 57:37 rozhodl útočník Richard Jarůšek, který se s klubem po měsíční zkoušce dohodl na prodloužení hostování ze Sparty. Třemi body pomohl Vervě další útočník František Lukeš, který si připsal gól a dvě nahrávky.

Červenobílí protáhli sérii, jdou do trháku

Sport.cz

Fotbalisté Slavie zvítězili ve 12. kole první ligy v Jablonci 2:0. Obhájce titulu protáhl neporazitelnost v nejvyšší soutěži na 18 zápasů a před reprezentační pauzou vede tabulku už o šest bodů před druhou Plzní, která prohrála v Mladé Boleslavi. Pražané rozhodli dvěma slepenými góly mezi 70. a 73. minutou, kdy se trefili Tomáš Souček a Peter Olayinka. Jablonec doma v lize prohrál po 13 utkáních a poprvé od loňské porážky rovněž 0:2 se Slavií a patří mu páté místo.

Kometa naprosto selhala, Berani slaví podruhé v řadě

Sport.cz

Hokejisté Komety Brno utrpěli v 8. kole extraligy doma debakl se Zlínem 0:7. Berani základ ke svému vysokému a překvapivě snadnému vítězství položili už v první třetině, kterou vyhráli 3:0. Kometa tak prohrála poprvé v sezoně doma a po čtyřech utkáních, v nichž naplno bodovala. Zlín naopak navázal na páteční výhru s Pardubicemi a připsal si druhé vítězství sezoně.

Série končí, Vítkovice poprvé v sezoně prohrály na hřišti soupeře

Sport.cz

Hokejisté Vítkovic prohráli v 8. kole extraligy v Plzni 1:4 a ve čtvrtém utkání venku v sezoně poprvé neuspěli. Západočeši si připsali druhou výhru za sebou a opět je táhl první útok. Gólově se prosadili Milan Gulaš i Tomáš Mertl. Gulaš přidal i asistenci a vládne produktivitě už s 20 body. Ostravský tým se střelecky prosadil jen jednou v první třetině a poprvé v sezoně prohrál podruhé po sobě.

Česko zůstane bez medaile! Vadlejch pátý, oštěp má senzačního vítěze

Sport.cz

Senzačním vítězem soutěže oštěpařů se na mistrovství světa v Dauhá stal Anderson Peters z Grenady výkonem 86,89 metru. Jakub Vadlejch při obhajobě stříbrné medaile hodil 82,19 a obsadil páté místo. Vyrovnal tak nejlepší český výsledek na šampionátu překážkářky Zuzany Hejnové, ale atleti se vrátí bez medaile, což se dosud stalo jen v Tokiu v roce 1991.

Odchod Nestrašila je ztráta, ale tak nějak jsme to čekali. Góly musí dávat jiní, říká Stránský

Sport.cz

Na pouhé dva zápasy se v české extralize zdržel reprezentační útočník Andrej Nestrašil, než vyslyšel volání z ruského Magnitogorsku hrající Kontinentální hokejovou ligu. Do třinecké sestavy se místo něj proti Karlovým Varům dostal exvítkovický David Květoň, zodpovědnost za sběr zápasových bodů převzal Matěj Stránský, jenž se na výhře 4:3 v prodloužení podílel dvěma góly.

Mostecké házenkářky začaly v LM vítězně

Sport.cz

Házenkářky Mostu zvítězily při debutu v Lize mistryň 31:29 na hřišti slovinského týmu Krim Mercator. České šampionky hned v úvodním duelu vykročily...

Bílí Tygři rozhodli ve druhé třetině, Schwarz slaví čisté konto

Sport.cz

Hokejisté Liberce porazili v 8. kole extraligy Olomouc 2:0 a po sobotní porážce v Kladně (3:5) uspěli v sedmém z osmi duelů v této sezoně. O branky se postarali útočník Michal Bulíř a obránce Tomáš Havlín. Brankář Marek Schwarz vychytal při svém prvním startu v sezoně od začátku čisté konto. Hanáci prohráli potřetí za sebou.

Oceláři se na výhru nadřeli, Energie prohrála popáté v řadě

Sport.cz

Hokejisté Třince zvítězil v 8. kole extraligy nad Karlovými Vary 4:3 v prodloužení a udržel domácí neporazitelnost v této sezoně i v pátém utkání. Útočník Ocelářů Matěj Stránský dal dvě branky, kterými otočil stav z 1:2 na 3:2. Poté úřadující mistr nevyužil 110 sekund trvající přesilovou hru pěti proti třem a Karlovy Vary srovnaly v 55. minutě. Zápas rozhodl Ondřej Kovařčík v čase 64:07. Energie prohrála popáté za sebou.