2020

Новости за 05.01.2020

Skvělý Vrána dvěma góly nastartoval obrat! Trefili se i Kubalík a Zadina

Sport.cz

Tomu se říká obrat! Přestože necelou minutu před koncem hokejisté Washingtonu prohrávali se San Jose o dva góly, i s pomocí Jakuba Vrány zápas otočili ve vítězství. Nevídaný zvrat ve vývoji zápasu dokonal v prodloužení Lars Eller. Vrána nejlepšímu týmu NHL pomohl k výhře 5:4 dvěma brankami, bodovali i Radko Gudas a v dresu hostujících Sharks Tomáš Hertl. Dominik Kubalík pomohl gólem k výhře Chicaga 4:2 nad Detroitem, v jehož dresu se trefil Filip Zadina.

Skvělý Vrána nastartoval obrat, vidět byli i další Češi

Sport.cz

Volejbalisté na úvod olympijské kvalifikace prohráli

Sport.cz

Volejbalisté vstoupili do olympijské kvalifikace porážkou. Svěřenci trenéra Michala Nekoly nestačili v Berlíně na domácí Německo a prohráli 0:3 po setech 19:25, 22:25 a 20:25. V prvním utkání skupiny A si vicemistři Evropy Slovinci poradili 3:0 s Belgií, která bude v úterý dalším soupeřem českého týmu.

Pochvala za návrat do zápasu? Dnes už ne, ujistil kouč Razým

Sport.cz

Očividně rozladěný z opakujícího se scénáře při posledních domácích zápasech Pardubic byl po dnešním duelu Dynama s Kladnem trenér Milan Razým. A to i přesto, že jeho svěřenci dokázali vydolovat z nepříznivého stavu 0:3 alespoň bod, když po vyrovnání ztratili duel až v prodloužení.

Věděli jsme, že Čilo má díru mezi nohama, usmívá se po výhře v Brně zlínský Dufek

Sport.cz

Na Brňany se jim v tomto extraligovém ročníku mimořádně daří. Hokejisté Zlína porazili Kometu už potřetí, na soupeřově ledě rozhodli o vítězství 3:2 až v samostatných nájezdech. Po zápase tak měli mnohem lepší náladu než jejich nedávný parťák Marek Čiliak, jenž po návratu z hostování nastoupil už podruhé v brance Brna.

Kladno bez Jágra vyhrálo v Pardubicích v prodloužení

Sport.cz

Hokejisté Kladna zvítězili v utkání 34. kola extraligy na ledě posledních Pardubic 4:3 v prodloužení. Rytíři s Jaromírem Jágrem opět pouze na střídačce vedli na konci 25. minuty už 3:0, domácí ale po dvou předchozích porážkách dosáhli nakonec alespoň na bod. V čase 63:02 však rozhodl o výhře hostů obránce Brady Austin.

Gól hlavičkou? NHL zažila nevídané zakončení

Sport.cz

Svědky vskutku bizarní situace byli diváci sobotního duelu NHL mezi Ottawou a Tampou Bay. Útočník domácích Senátorů Colin White se v samém závěru základní hrací doby ve snaze vynutit si za stavu 3:4 vyrovnání nechal unést a sklepl padající puk do branky Curtise McElhinneyho hlavičkou! Rozhodčí Jake Brenk však ani na moment nezaváhal a rozpažil na znamení, že gól neuznává.

Sladká pomsta! Kanaďané po báječném obratu zdolali Rusy a slaví zlato

Sport.cz

Prohrávali dvanáct minut před koncem ostravského finálového duelu 1:3 s Ruskem, přesto Kanaďané ještě urvali zlato z MS hokejistů do 20 let. Pro svou zemi už osmnácté, sborná byla stříbrem zdrcená. V rozpětí necelých sedmi minut třetího dějství inkasovala tři branky a už takřka zhmotněný sen o triumfu se rozplynul.

Plzeň díky čtyřem využitým přesilovkám zdolala Vítkovice

Sport.cz

Hokejisté Plzně zvítězili ve 34. kole extraligy nad Vítkovicemi 6:4 a připsali si třetí výhru za sebou. Indiáni v gólově bohatém souboji uspěli především díky čtyřem využitým přesilovým hrám a Ostravany porazili počtvrté za sebou. Dvěma trefami se po třízápasovém půstu blýskl kapitán Plzně Milan Gulaš. Branku a tři asistence si za vítěze připsal Peter Čerešňák. Ostravský tým přes čtyři vstřelené góly prohrál již čtvrtý z posledních pěti zápasů.

Liberec zdolal Olomouc a vyhrál doma podesáté za sebou

Sport.cz

Hokejisté Liberce zdolali ve 34. kole extraligy Olomouc 4:1 a připsali si doma desátou výhru za sebou. Druzí Bílí Tygři se přiblížili vedoucí Spartě na rozdíl jednoho bodu a navíc mají ještě tři zápasy k dobru. Hanáci ani potřetí v sezoně s Libercem nedokázali bodovat.

Mazáci na odchodu! Sešívaní míří na soustředění bez dlouholetých opor

Sport.cz

Dva mazáci dost možná ohlásí odchod. Útočník Milan Škoda a záložník Josef Hušbauer neodletí s fotbalisty Slavie na soustředění do Španělska. Jednají o novém angažmá v zahraničí. „Milan Škoda i Pepa Hušbauer mají nabídky ze zahraničí. Klub oběma hráčům povolil vyjednávat o případném angažmá v cizině, s týmem tak na soustředění neletí,“ říká na klubovém webu ředitel komunikace Michal Býček.

Kovář popáté v sezoně udržel nulu, Jeřábek dal dva góly

Sport.cz

Jakub Kovář udržel popáté v sezoně čisté konto a v této brankářské statistice se dotáhl na třetí místo v KHL. Český gólman zastavil v domácím utkání s hokejisty Nižněkamsku 37 střel a pomohl Jekatěrinburgu k vítězství 3:0. Obránce Jakub Jeřábek z Viťazu Podolsk dal dva góly, jeho tým díky tomu doma zdolal Vladivostok 4:3. Nejlepší střelec ligy Dmitrij Jaškin se v moskevském derby podílel na všech třech brankách vítězného Dynama a zaokrouhlil počet vstřelených gólů na 20.

Liberec zpět na vítězné vlně a dýchá Spartě na záda. Wolski při premiéře zařídil výhru Třince

Sport.cz

Liberečtí hokejisté se vrátili na vítěznou vlnu a po výhře v 34. extraligovém kole nad Olomoucí 4:1 se přiblížili na rozdíl jediného bodu vedoucí Spartě, která má ale o tři odehrané zápasy víc. Plzeň si upevnila třetí místo výhrou nad Vítkovicemi 6:4. To čtvrtá Kometa po šesti výhrách doma před svými fanoušky podlehla Zlínu 2:3 po nájezdech. Pátý Třinec po návratu z úspěšného vystoupení na Spengler Cupu vybojoval v Karlových Varech výhru 2:1 v prodloužení. Kladno zvítězilo na ledě posledních Pardubic 4:3 v prodloužení.

HOKEJ ONLINE: Kometa vede! Třinec prohrává. Vrátí se Liberec na vítěznou vlnu?

Sport.cz

Den po rekordně zaplněném duelu Litvínova se Spartou pokračuje hokejová extraliga pěti zápasy 34. kola. Nedělní program nejvyšší soutěže začíná od 15 hodin v Brně, kde bude chtít Kometa, která neprohrála doma už šest utkání za sebou, natáhnout svoji sérii proti Zlínu. Všechna klání sledujte v podrobných reportážích na Sport.cz.

Brescia s Matějů podlehla rozjetému Laziu gólem v nastavení

Sport.cz

Fotbalisté Brescie v 18. kole italské ligy doma podlehli Laziu 1:2 gólem z nastavení. Za domácího nováčka nastoupil obránce Aleš Matějů, jeho český spoluhráč Jaromír Zmrhal zůstal na lavičce. Římané v Serii A zvítězili podeváté za sebou, čímž vyrovnali klubový rekord z roku 1999, a upevnili si třetí místo. Brescia je v tabulce osmnáctá.

Bronz berou Tre kronor! Obhájci zlata skončili bez medaile

Sport.cz

Bronzové medaile z letošního MS hokejistů do 20 let berou Švédové, kteří v ostravském zápase o třetí místo udolali 3:2 neúspěšné obhájce titulu Finy. Pro Tre Kronor jde o teprve druhou medaili z posledních šesti šampionátů. Rozhodly výraznější individuality ve žlutém dresu, nicméně oba týmy se chtěly vidět ve finále.

Евгений Маргулис

В ЦДКЖ 18 августа ждут любителей группы «Рекорд Оркестр» на Квартирнике Евгения Маргулиса

Арцах

Совместное заявление участников круглого стола, приуроченного ко «Дню защиты прав безвинно осужденных»

Новая мера поддержки появилась для столичных производителей товаров

Гастроэнтеролог Заможняя призвала пить алкоголь не чаще 4 раз в неделю

СК: пострадавшие от отравления употребляли продукцию одного производителя

Андрей Гладков рассказал о судьбе деда в рамках фестиваля «Красный Мар» в Малосердобинском районе

Johaugová potřetí vyhrála Tour de Ski, Janatová znovu bodovala. Mužům vládl Bolšunov

Sport.cz

Therese Johaugová potřetí vyhrála prestižní seriál v běhu na lyžích Tour de Ski. Jednatřicetiletá Norka ovládla dnešní výjezd na sjezdovku Alpe Cermis a navázala na triumfy z let 2014 a 2016, kterých dosáhla ještě před dopingovým trestem. Jediná Češka v cíli letošní Tour Kateřina Janatová obsadila v závěrečné etapě 29. místo a celkově udržela 27. pozici. Mužskou část ovládl Rus Rus Alexandr Bolšunov. Pomohlo mu 3. místo ve výběhu na sjezdovku. Lídr Klaebo se propadl na 3. místo za Usťugova. Češi nebodovali.

Basketbalista Carter jako první v NBA hrál ve čtyřech dekádách

Sport.cz

Basketbalista Vince Carter se v NBA opět zapsal do historie, tentokrát jako první hráč, který v soutěži nastoupil ve čtyřech desetiletích. Dvaačtyřicetiletý olympijský vítěz ze Sydney, jenž v lize debutoval v roce 1998, milníku dosáhl v utkání Atlanty s Indianou a Hawks pomohl k výhře 116:111.

Dostat pět kusů v oslabení a vyhrát? Ne vždy to vyjde, řekl kouč Lubina po divokém zápase

Sport.cz

Minimálně uhájit aktuální desátou pozici v tabulce, která ještě zaručuje účast v předkole play off. Takový je cíl hokejistů Prostějova ve skupině o 9.-16 místo po nadstavbové části prvoligové soutěže. Další krůček k jeho naplnění udělali Hanáci výhrou 6:5 na ledě Slovanu Ústí nad Labem. Prostějovský trenér Ladislav Lubina však v rozhovoru pro Sport.cz nachází na hře svého týmu i nedostatky.