2020

Новости за 26.01.2020

Tragédie! Hvězdný basketbalista Bryant zahynul při havárii

Sport.cz

Svět sportu přišel o legendu! Jeden z nejlepších basketbalistů všech dob Kobe Bryant zahynul při dnešní havárii vrtulníku v Kalifornii. O úmrtí pětinásobného šampiona NBA a dvojnásobného olympijského vítěze informoval server TMZ, podle kterého byla jednou z obětí nehody i Bryantova třináctiletá dcera.

V FA Cupu postoupily oba Manchestery, Liverpool musí do odvety

Sport.cz

Lídr Premier League Liverpool neudržel dvougólové vedení a remizoval v utkání 4. kola Anglického poháru se Shrewsbury 2:2. Svěřenci Jürgena Kloppa si tak zahrají odvetný zápas o postup. Naopak obhájci nejstarší evropské fotbalové trofeje z Manchesteru City nepřipustili překvapení a zvítězili nad Fulhamem 4:0. Slavit mohl i jejich městský rival Manchester United, který přešel přes třetiligový tým Tranmere Rovers po výsledku 6:0, pod který se podepsalo šest různých střelců.

Prohra s Vary Liberec nerozhodila, v přesilovkách zničil Hradec. Jedeme dál, hlásí kapitán Jelínek

Sport.cz

V pátek sice poprvé od října loňského roku padli na svém ledě, prohra s Karlovými Vary však lídra extraligy nijak nepoznamenala. Hokejisté Liberce v neděli smetli Hradec Králové jasně 5:1. „Ale páteční zápas nebyl herně úplně špatný, bohužel jsme selhali v koncovce. Řekli jsme si, že s Hradcem už naše šance musíme proměnit, a povedlo se to. Myslím, že jsme byli po celu dobu lepším týmem,“ liboval si kapitán Severočechů Petr Jelínek.

Divočina na Hané přinesla výhru Vítkovicím

Sport.cz

Hokejisté dvanáctých Vítkovic vyhráli ve 40. kole extraligy v Olomouci 5:4 po samostatných nájezdech a zabrali po třech porážkách. Unikli tak třináctému Litvínovu i posledním Pardubicím na rozdíl dvou bodů. Hanáci bodovali pošesté za sebou, a přestože v této sérii podruhé prohráli, vzdálili se na desáté pozici jedenáctému Kladnu na rozdíl pěti bodů.

Gólové hody rozhodlo prodloužení, slaví Energie

Sport.cz

Hokejisté Karlových Varů vyhráli ve 40. kole extraligy ve Zlíně 6:5 v prodloužení a zvládli úspěšně i třetí zápas venkovní série. Energie ve Zlíně ztratila vedení 3:1 a 5:3, ale radovala se díky brance slovenského obránce Dominika Graňáka v čase 63:07. Berani podlehli Karlovým Varům i počtvrté v sezoně.

Kometa další blamáž nedopustila. Tak špatný vstup do utkání se už nesmí opakovat, ví Zaťovič

Sport.cz

Po hrůzostrašném úvodu nakonec zachránili aspoň dva body. Brněnští hokejisté po pátečním propadáku v Pardubicích byli na svém ledě v dalším extraligovém utkání znovu blízko porážce s týmem ohroženým sestupem. S Litvínovem prohrávali ve 27. minutě už 0:3, avšak díky famóznímu obratu nakonec zachránili aspoň dva body za vítězství 4:3 po samostatných nájezdech.

Indiáni rozstříleli Pražany a vystřídali je na druhém místě

Sport.cz

Hokejisté Plzně porazili ve 40. kole extraligy Spartu 6:3, připsali si šestou domácí výhru za sebou a posunuli se právě před Pražany na druhé místo tabulky. Sparťané sice měli střeleckou převahu, ale celé utkání pouze dotahovali plzeňské vedení a prohráli čtvrtý z posledních pěti zápasů. V dresu Indiánů se blýskl gólem a dvěma asistencemi Matyáš Kantner, dvě přihrávky si připsal nejproduktivnější muž soutěže Milan Gulaš.

Holaň skončil na lavičce prvoligových hokejistů Poruby

Sport.cz

Hokejisty prvoligové Poruby už nepovede trenér Miloš Holaň. Vedení ostravského klubu bývalého reprezentačního obránce po třech porážkách za sebou odvolalo. Podle webu Poruby mužstvo dočasně převezmou asistenti Marek Pavlačka s Adamem Vrbou.

Bílí Tygři smázli i Mountfield a nadále vládnou extralize

Sport.cz

Hokejisté Liberce i díky třem využitým přesilovkám porazili ve 40. kole extraligy Hradec Králové 5:1 a vedou tabulku už o pět bodů před druhou Plzní. Bílí Tygři vyhráli před vlastním publikem čtrnáctý z posledních patnácti zápasů. Naopak Hradec Králové vyšel bodově naprázdno po dvou výhrách za sebou a je devátý.

Kladno i počtvrté v sezoně nestačilo na mistry

Sport.cz

Ani počtvrté v sezoně nedokázali hokejisté Kladna najít recept na úřadující mistry. Rytíři v utkání 40. extraligového kola prohráli s Třincem 1:2 a potřetí za sebou vyšli bodově naprázdno. Oceláři o svém triumfu rozhodli v první třetině, v níž zásluhou Galvinše a Hrni vstřelili obě své branky.

Házenkáři Španělska na ME obhájili zlato

Sport.cz

Házenkáři Španělska porazili v dramatickém finále mistrovství Evropy Chorvatsko 22:20 a obhájili předloňský titul. Vyrovnaný zápas ve Stockholmu nabídl několik zvratů ve skóre a mírný favorit ho rozhodl až dvěma góly v posledních dvou minutách.

Kometa smazala tříbrankovou ztrátu, rozhodla v nájezdech

Sport.cz

Hokejisté Brna porazili ve 40. kole extraligy Litvínov 4:3 po samostatných nájezdech, přestože ve 27. minutě prohrávali už 0:3. V rozstřelu dovršil obrat útočník Luboš Horký. Litvínov tak nenavázal na páteční výhru v Kladně a prohrál posedmé z posledních osmi utkání, Brno ve stejném počtu duelů vyhrálo potřetí.

Perníkáři nezvládli závěr, v prodloužení rozhodl Ševc

Sport.cz

Hokejisté Mladé Boleslavi vyhráli ve 40. kole extraligy na ledě posledních Pardubic 3:2 v prodloužení a zabrali po dvou prohrách. Ještě necelé dvě minuty před třetí sirénou prohrávali hosté o gól, ale pak se podruhé trefil David Šťastný a poslal zápas do nastavení. V něm se dlouho hrálo bez větších šancí, až devět vteřin před koncem rozhodl Martin Ševc. Mladá Boleslav zvítězila nad Dynamem i ve čtvrtém utkání v sezoně.

Koudelka obsadil v Zakopaném sedmnácté místo, vyhrál domácí Stoch

Sport.cz

Skokan na lyžích Roman Koudelka vybojoval v závodu Světového poháru v Zakopaném 17. místo. V polovině soutěže figuroval s pokusem dlouhým 122,5 metru na 22. místě, ve finále se zlepšil na 131 metrů a posunul se do první dvacítky. Druhé vítězství v sezoně oslavil domácí Kamil Stoch.

K titulu chyběl krůček. Forejtek ve finále podlehl ostřílenému Belgičanovi

Sport.cz

Poslední krok nevyšel, přesto může být Jonáš Forejtek maximálně spokojený. Osmnáctiletý český talent podlehl ve finále turnaje ITF v německém Nusslochu Belgičanu Bemelmansovi po setech 7:6, 6:7 a 2:6. Vítěz juniorského US Open si i přes porážku připsal zatím svůj největší úspěch mezi dospělými.

Basketbalistky Žabin Brno posedmnácté ovládly Český pohár

Sport.cz

Basketbalistky Žabin Brno posedmnácté ovládly Český pohár. V dnešním dramatickém finále v Kutné Hoře porazily 93:90 po druhém prodloužení obhájkyně z Hradce Králové. V utkání o třetí místo si KP Brno poradilo 107:50 se Slavií, která zápas nedůstojně dohrávala s dvěma hráčkami v poli.

Бато Багдаев

Театр и Цирк, Культура и Концерт, Россия и Дети: «Волшебный платок бабушки Дари» - это захватывающее путешествие в мир бурятской сказки, которое не оставит равнодушным ни одного зрителя

Бизнес

Бизнес-омбудсмен Москвы оказывает поддержку НМСП

Подмосковное УФАС внесло ЧОП «Витязь-безопасность» в реестр нечестных поставщиков

В Москве задержали повара "Савон-К" по делу о массовом отравлении

Специалист рассказал, за сколько минут на солнце машина превращается в «печь»

Специалист Тихомиров: в Подмосковье уже можно собирать землянику

Český čtyřbob dojel v Königssee devátý, opět vyhrál Friedrich

Sport.cz

Čtyřbob Dominika Dvořáka obsadil na Světovém poháru v Königssee deváté místo a pošesté ze sedmi závodů této sezony se prosadil do nejlepší desítky. Na vítězného Němce Francesca Friedricha ztratila česká posádka v součtu dvou jízd 68 setin sekundy.

Hušbauer má českého parťáka. Do Drážďan míří další exslávista

Sport.cz

Český fotbalista Ondřej Petrák odešel z Norimberku do jiného druholigového německého klubu Drážďan na půlroční hostování s opcí. V posledním týmu tabulky se sejde s krajanem a dalším záložníkem Josefem Hušbauerem, kterého si Drážďany vypůjčily z pražské Slavie.

Jánošova paráda. Mrknul na gólmana a pak se trefil z půlky

Sport.cz

Fotbalisté Ostravy rozehráli semifinále Tipsport Malta Cupu na maltském národním stadionu Ta' Qali parádně. Ve dvanácté minutě vedli zásluhou nad Zbrojovkou Brno zásluhou gólů Adama Jánoše 2:0. A především jeho paráda z 8. minuta stála za vidění. Jánoš se ve středovém kruhu mrknul k brněnské brance a pak dalekonosným obloučkem ze středového kruhu překonal brankáře Jiřího Flodera.

Neapol ukončila sérii Juventusu. Římské derby nemělo vítěze, Inter potřetí za sebou remizoval

Sport.cz

Fotbalisté Juventusu neprotáhli sérii pěti vítězství, v 21. kole italské ligy podlehli v Neapoli 1:2. Derby mezi AS Řím a Laziem skončilo nerozhodně 1:1. Stejným výsledkem dopadl i zápas Interu Milán, který remizoval ve třetím ligovém utkání za sebou, s Cagliari. Bod získala také Sampdoria po remíze 0:0 se Sassuolem. Jakub Jankto zůstal na lavičce Sampdorie jako nevyužitý náhradník stejně jako Antonín Barák, který sledoval porážku svého Udine na hřišti Parmy 0:2.

Římské derby nemělo vítěze, Inter potřetí za sebou remizoval

Sport.cz

Derby mezi AS Řím a Laziem skončilo v 21. kole italské fotbalové ligy nerozhodně 1:1. Stejným výsledkem skončil i zápas Interu Milán, který remizoval ve třetím ligovém utkání za sebou, s Cagliari. Bod získala i Sampdoria po remíze 0:0 se Sassuolem. Jakub Jankto zůstal na lavičce Sampdorie jako nevyužitý náhradník stejně jako Antonín Barák, který sledoval porážku svého Udine na hřišti Parmy 0:2.

Klaebo neprohrál už 13 sprintů, Razýmová má z něj první body

Sport.cz

Již třináct sprintů neprohrál hvězdný norský běžec Johannes Hösflot Kläbo ve Světovém poháru. Další triumf si připsal v Oberstdorfu, mezi ženami zvítězila Natalija Něprjajevová z Ruska. Vůbec první body ve sprinterských bojích si dnes připsala specialistka na distanční závody Kateřina Razýmová díky 25. místu. Další Češi se do elitní třicítky nevešli.

Московский аэропорт Домодедово и Всероссийское общество инвалидов заключили соглашение о сотрудничестве