Sport.cz
2020

Новости за 13.09.2020

Kobra je náš, nadchla plzeňské fanoušky víc zvěst o příchodu Ondráška než vydřená výhra

Sport.cz

Na displeje mobilních telefonů upínali plzeňští fanoušci v závěru nedělního ligového duelu oči víc než na trávník, kde jejich Viktoria válčila s Mladou Boleslaví. Vítězný gól totiž dlouho nepřicházel, takže i proti hltali zvěsti ze sociálních sítí, že právě k nim míří z Ameriky Kobra. Bojovník, rváč, nesmlouvavý bijec Zdeněk Ondrášek, který celý český fotbalový národ uvedl do transu, když v kvalifikaci o EURO 2020 vstřelil v pražském Edenu Angličanům gól a porazil je.

Denver znovu otočil zápas s Clippers a vyrovnal sérii

Sport.cz

Basketbalisté Denveru předvedli další velký obrat a výhrou 111:98 nad Los Angeles Clippers si ve čtvrtfinálové sérii NBA vybojovali rozhodující sedmý zápas. Ještě ve třetí čtvrtině prohrávali o 19 bodů, ale pak se šňůrou 17:0 vrátili do hry a v poslední čtvrtině soupeře přehráli. Srbský pivot Nikola Jokič k tomu přispěl 34 body, 14 doskoky a sedmi asistencemi.

Thiem předvedl báječný obrat a na US Open slaví premiérový grandslamový titul

Sport.cz

Dominic Thiem se dočkal premiérového grandslamového titulu! Sedmadvacetiletý rakouský tenista ve finále US Open udolal v dramatické bitvě o čtyři roky mladšího Alexandera Zvereva z Německa po setech 2:6, 4:6, 6:4, 6:3 a 7:6. Druhý nasazený po čtyřech hodinách a dvou minutách využil třetí mečbol.

Víc než povinná výhra potěšila Plzeň zpráva o příchodu Ondráška

Sport.cz

Trýzeň, která dopadla na fotbalovou Plzeň po nezdaru v kvalifikaci o Ligu mistrů, pokračuje i po reprezentační přestávce. Za předchozí ligový výprask v Liberci se sice Guľův tým povinnou domácí výhrou nad Mladou Boleslaví omluvil, ale hrou a výkonem v epilogu k třetímu dějství nejvyšší domácí soutěže rozhodně neoslnil. Takže snad až s Ondráškem, který je podle zpráv z Dallasu už na cestě ze zámoří do Plzně, bude Viktorii lépe a začne dávat góly.

Lacko ovládl závody tahačů v Zolderu, vyhrál všechny jízdy

Sport.cz

Automobilový jezdec Adam Lacko ovládl závody tahačů v Zolderu. Na belgickém okruhu se o tomto víkendu měla konat akce seriálu mistrovství Evropy, která byla ale kvůli koronavirovým opatřením odložena na rok 2021. Řada účastníků seriálu v čele s obhájcem titulu Jochenem Hahnem z Německa se ale do Zolderu vydala a představila v závodě, který byl součástí nizozemského šampionátu.

Takové zápasy vyhrávají velká mužstva, poukázal sparťan Hložek

Sport.cz

Patnáct minut hry stačilo fotbalistům pražské Sparty k tomu, aby mizerně rozehrané utkání v Karviné přetavili v třetí ligovou výhru. Letenští prohrávali ještě ve 41. minutě 0:2, jedenáct minut po přestávce už ale o dva góly vedli. Výhrou 5:2 se Sparťané prostříleli do čela tabulky.

Vyloučený kapitán Zbrojovky vzal prohru na sebe. Druhého faulu jsem se měl vyvarovat, kaje se Štepanovský

Sport.cz

Klíčový okamžik do té doby vyrovnané moravské bitvy ve Zlíně se odehrál těsně před pauzou, kdy kapitán brněnských fotbalistů Peter Štepanovský viděl za stavu 1:1 za zcela zbytečný faul druhou žlutou kartu a musel se nuceně pakovat ze hřiště. Domácí potrestali v přesilovce jeho nedisciplinovanost dvěma góly hned v úvodní desetiminutovce druhé půle a vítězstvím 3:1 tak navázali na předchozí ligový triumf v Mladé Boleslavi.

Mihambová v Berlíně prohrála, Vetter a Duplantis triumfovali

Sport.cz

Domácí favoritka Malaika Mihambová prohrála na atletickém mítinku ISTAF v Berlíně s ukrajinskou dálkařkou Marynou Bechovou-Romančukovou. Mistryně světa z loňského roku skočila 677 centimetrů, její soupeřka o deset víc.

Zlínští proti nováčkovi využili přesilovku

Sport.cz

Fotbalisté Zlína vyhráli ve 3. kole první fotbalové ligy nad nováčkem z Brna 3:1. Domácí poslal do vedení Antonín Fantiš, chvíli poté vyrovnal hostující kapitán Peter Štepanovský, ale v závěru poločasu byl po druhé žluté kartě vyloučen. Fastav toho po přestávce využil a díky gólům Petra Jiráčka s Laminem Jawem podruhé za sebou zvítězil. Naopak Zbrojovka na výhru stále čeká.

Velký obrat! Sparta vede ligovou tabulku

Sport.cz

Fotbalisté Sparty po velkém obratu zvítězili ve 3. kole první ligy v Karviné 5:2. Domácí v 28. minutě vedli po gólech Michala Papadopulose a vlastní brance Davida Lischky 2:0, ale hosté ještě do pauzy srovnali po trefách Adama Hložka a Bořka Dočkala, který proměnil penaltu. V 53. minutě otočil stav Ladislav Krejčí, za tři minuty přidal svůj druhý gól v utkání Hložek a skóre uzavřel střídající Libor Kozák.

Nestrašil přispěl k další výhře Magnitogorsku gólem a asistencí

Sport.cz

Útočník Andrej Nestrašil přispěl v KHL gólem a asistencí k domácímu vítězství Magnitogorsku 3:1 nad Nižním Novgorodem. Po pěti zápasech nové sezony má Nestrašil na kontě tři branky a tři asistence a z českých hokejistů v lize je nejproduktivnější.

Van der Poel vyhrál předposlední etapu Tirrena, vede Simon Yates

Sport.cz

Nizozemský cyklista Mathieu van der Poel vyhrál po útoku v závěrečných kilometrech vrchařský dojezd sedmé etapy závodu Tirreno-Adriatico. Před pondělní časovkou dál vede Brit Simon Yates, jenž dojel s odstupem deseti sekund šestý, ale před všemi hlavními konkurenty.

Villarreal nováčka nezdolal

Sport.cz

Fotbalisté Villarrealu doma remizovali v úvodním kole španělské ligy 1:1 s nováčkem Huescou. Pátý tým loňského ročníku musel po trefě Pabla Maffea dotahovat, alespoň bod mu po změně stran zajistil z penalty Gerard Moreno.

Sparta je po čtyřech letech první, Plzeň se dočkala vítězné hlavičky

Sport.cz

Fotbalová Sparta přebírá vedení, v pokračování první ligy vyhrála v Karviné 5:2. Letenští využili sobotního zaváhání Slavie a jsou první po dlouhých čtyřech letech. V dalším dnešním zápase třetího kola Zlín vyhrál nad Brnem (3:1). Plzeň porazila Mladou Boleslav (2:1).

FOTBAL ONLINE: Boleslav rychle odpověděla, Plzeň se trápí. Sparta je po čtyřech letech první

Sport.cz

Fotbalová Sparta přebírá vedení, v pokračování první ligy vyhrála v Karviné 5:2. Letenští využili sobotního zaváhání Slavie a jsou první po dlouhých čtyřech letech. V dalším dnešním zápase třetího kola Zlín vyhrál nad Brnem (3:1). Od 19:00 Plzeň hostí Mladou Boleslav (1:1) a utkání vysílá O2 TV Sport. Všechny ligové zápasy můžete sledovat v online reportážích na Sport.cz.

Hamilton si při nové GP plné havárií připsal 90. vítězství. Je už jen krůček za Schumacherem

Sport.cz

Nic ho nerozhodilo. Už zase byl suverénem. Šestinásobný mistr světa Lewis Hamilton si v dnešní nové GP Toskánska formule 1 připsal 90. vítězství a jedna výhra ho dělí od vyrovnání rekordu Michaela Schumachera. Po výpadku z Monzy se Brit znovu naladil na vítěznou vlnu. Druhé místo v závodě plném havárií obsadil Hamiltonův týmový kolega z Mercedesu Valtteri Bottas, třetí byl Alexander Albon z Red Bullu.

Фёдор Шаляпин

«Всю жизнь я зарабатывал пением и… легким аферизмом». Прохор Шаляпин раскрыл источники дохода в шоу «Вкусно с Анфисой Чеховой» на ТВ-3

Sport.cz

Obhájci mistrovského titulu Paris St. Germain prohráli na začátku sezony i druhý zápas ve francouzské lize. Po překvapivé čtvrteční porážce 0:1 na půdě nováčka Lens nestačili tentokrát na svém stadionu stejným poměrem na fotbalisty Marseille. Nedělní duel se proměnil v nastavení v pořádnou divočinu. Na hřišti se strhla rvačka, sudí rozdal pět červených karet. Vyloučen byl i hvězdný Brazilec Neymar, který běsnil kvůli rasistickým urážkám.

Opava má první bod. Kouč Kováč ale úplně spokojený není

Sport.cz

Opava na Příbram umí. Doma ji poráží, venku bere body. Platilo to i v sobotu. U říčky Litavky sice domácí ve 3. kole první fotbalové ligy vedli, ale Dedič využil prostor, který mu příbramská obrana nechala a srovnal. Přesto kouč Radoslav Kováč s bodem úplně spokojený nebyl.

Kecmanovič získal v Kitzbühelu první titul v kariéře, kanadská kráska neuspěla

Sport.cz

Srbský tenista Miomir Kecmanovič získal na turnaji v Kitzbühelu první titul na okruhu ATP v kariéře. Ve finále na rakouské antuce porazil německého kvalifikanta Yannicka Hanfmanna za hodinu a čtvrt 6:4, 6:4. V Istanbulu triumfovala rumunská tenistka Patricia Maria Tigová. Ve finále zdolala Kanaďanku Eugenii Bouchardovou 2:6, 6:1 a 7:6.

My jsme byli tři, teď se rozhodčí nevejdou do letadla. Legendární sudí Jirků o VARu a svých legráckách

Sport.cz

Nikdo mu neřekne jinak než Paša. Knírek, nohy do iks, legrácky, ze kterých bývali delegáti v mrákotách. Už je to delší čas, kdy po českých fotbalových trávnících běhal rozhodčí-šoumen Pavlín Jirků. S grácií si dokázal udržet respekt bouřliváků typu Řepky, bavil tribuny. V současném fotbale by prý nebyl rád. „Přijde mi, že sudí jsou roboti. Když nevědí, jdou se podívat na video," říká 63letý Jirků.

Další slovinský triumf na Tour! Hirt si vylepšil maximum

Sport.cz

Slovinský cyklistický double! Tadej Pogačar se stal vítězem 15. etapy Tour de France z Lyonu se závěrečným výšlapem na vrchol Grand Colombier ve výšce více než 1500 metrů nad mořem. V závěrečných metrech se posunul před krajana Primože Rogliče, jenž udržel žlutý trikot lídra závodu. Český reprezentant Jan Hirt v nedělní horské etapě se třemi kopci dojel devatenáctý a zaznamenal nejlepší umístění ve své premiérové Tour.

Московский аэропорт Домодедово и Всероссийское общество инвалидов заключили соглашение о сотрудничестве