2020

Новости за 26.09.2020

Stovka za to nemohla. Trpišovský měl k obavám a nervozitě jiné důvody

Sport.cz

Obával se a strachoval zároveň. A nervózní byl také. A nešlo vůbec o to, že slávistický kouč Jindřich Trpišovský měl před sebou zápas, v němž mohl dosáhnout na stou ligovou výhru v kariéře. „Neuvěřitelné číslo. Nejdřív jsem si myslel, že si ze mě dělají srandu, protože mi to pořád přijde, že vlastně v lize začínám. Vždyť mám za sebou teprve pět sezon,“ nepopíral, že si před sobotní konfrontací se Slováckem propočty statistiků raději sám zkontroloval.

I v sestavě plné náhradníků se Slavia naladila výhrou na odvetu v Dánsku

Sport.cz

Slavia podala v duelu pátého ligového kola jen další důkaz, jak moc se vzdálila většině soupeřů v nejvyšší soutěži. Proti Slovácku postavil její kouč jedenáctku z hráčů, kteří toho na podzim odehráli pramálo, přesto měl jeho tým od první minuty navrch, soupeře přehrával a už po půlhodině vedl dvoubrankovým rozdílem. Hosté se probrali až po změně stran, ale protože trefovali jen tyče a břevno, zápas už nezdramatizovali. Pražané se tak pro středeční odvetu Champions League v Dánsku naladili výhrou i v sestavě plné náhradníků.

Midtjylland se na duel se Slavií naladil výhrou nad Randers

Sport.cz

Fotbalisté Midtjyllandu se na středeční odvetu 4. předkola Ligy mistrů proti Slavii naladili výhrou. Ve 3. kole dánské ligy porazili 1:0 Randers. Obhájce titulu naplno bodoval ve druhém ze tří kol nového ročníku, přičemž podruhé za sebou vyhrál stejným výsledkem. Dnes o triumfu domácích rozhodl v 6. minutě Božidar Kraev.

Vrchlabí při debutu v první lize v sezoně získalo na Slavii bod

Sport.cz

Nováček Vrchlabí po karanténě kvůli nákaze nemocí covid-19 v týmu prohrál své úvodní vystoupení v první hokejové lize v sezoně na ledě Slavie 3:4 po samostatných nájezdech. Duel 5. kola rozhodl útočník Filip Kuťák. Neporazitelnost drží i po pátém utkání Poruba, která doma zdolala dalšího nováčka Šumperk 2:0. Tabulku vede o čtyři body před Slavií a Jihlavou, jež podlehla Sokolovu 2:3 v prodloužení.

SP v biatlonu bude letos jen na dvou místech, kongres online

Sport.cz

Světový pohár v biatlonu bude mít podle plánu v tomto kalendářním roce čtyři díly, ale pouze ve dvou dějištích. Mezinárodní unie IBU dnes oznámila, že kvůli minimalizaci cestování v době pandemie koronaviru uspořádají v listopadu a prosinci po dvou závodech finské středisko Kontiolahti a rakouský Hochfilzen.

Plíšková očekává, že do startu Roland Garros bude v pořádku

Sport.cz

Česká tenistka Karolína Plíšková předpokládá, že se do prvního zápasu na Roland Garros plně zotaví ze zranění, kvůli němuž musela v pondělí vzdát finále turnaje v Římě. Druhá nasazená hráčka pařížského grandslamu nastoupí k úvodnímu zápasu pravděpodobně v úterý, její soupeřkou bude egyptská kvalifikantka Majar Šarífová.

Teplice udolaly Baník, rozhodl Fillův vlastní gól

Sport.cz

Fotbalisté Teplic porazili v 5. kole první ligy Ostravu 2:1. Severočechy poslal v 58. minutě do vedení Patrik Žitný, po dvou minutách srovnal Dyjan Carlos De Azevedo, ale čtvrthodinu před koncem si dal vlastní gól hostující Martin Fillo. Teplice bodovaly po předchozích třech porážkách a doma Baník porazily po pěti letech. Slezané nezvítězili v 11 z posledních 12 ligových duelů a v neúplné tabulce klesli za soupeře na 11. místo.

Sigma počtvrté vyhrála a bodově se dotáhla na Spartu

Sport.cz

Fotbalisté Olomouce v pátém kole první ligy zvítězili ve Zlíně 1:0. Zápas rozhodl ve 47. minutě Ondřej Zmrzlý svou premiérovou brankou v nejvyšší soutěži. Hanáci vyhráli potřetí za sebou a v neúplné tabulce se bodově dotáhli na vedoucí Spartu, která má ale k dobru nedělní duel v Příbrami. Ševci prohráli podruhé v řadě.

Karviná na tým z města automobilů nevyzrála ani na pátý pokus

Sport.cz

Fotbalisté Karviné remizovali v 5. kole první ligy s Mladou Boleslaví bez branek. Slezané doma v nejvyšší soutěži nad středočeským týmem nezvítězili ani na pátý pokus a podruhé za sebou remizovali. Boleslav po minulé úvodní výhře v ligovém ročníku podruhé po sobě bodovala.

Koemana napjatý vztah Messiho s vedením Barcelony nestraší

Sport.cz

Novému trenérovi fotbalistů Barcelony Ronaldu Koemanovi nedělá starosti napjatý vztah jeho útočné hvězdy Lionela Messiho s vedením klubu. Nizozemský kouč před nedělním vstupem do sezony uvedl, že je pro něj rozhodující, jak se Argentinec profiluje v tréninku a v zápasech.

Leverkusen doma remizoval s Lipskem, Schick se neprosadil

Sport.cz

Fotbalový útočník Leverkusenu Patrik Schick se ve 2. kole německé ligy proti svému bývalému týmu Lipsku gólově neprosadil. Zápas skončil 1:1. Brémy zvítězily 3:1 na hřišti Schalke a všechny branky Werderu, za nějž nastoupili gólman Jiří Pavlenka a obránce Theodor Gebre Selassie, vsítil Niclas Füllkrug. Augsburg překvapivě porazil vicemistry z Dortmundu 2:0.

Inter Milán vstoupil do Serie A vítězným obratem proti Fiorentině

Sport.cz

Fotbalisté Interu Milán po velkém obratu vstoupili vítězně do nové sezony italské ligy. Ve 2. kole díky dvěma gólům v závěru porazili Fiorentinu 4:3. Start se povedl i Bergamu; třetí celek uplynulých dvou ročníků zvítězil na hřišti FC Turín 4:2. Sampdoria Janov podlehla nováčkovi z Beneventa 2:3, přestože vedla 2:0. Za poražené odehrál celý zápas český záložník Jakub Jankto.

Fotbalisté Bergama vstoupili do Serie A výhrou nad Turínem

Sport.cz

otbalisté Bergama vstoupili vítězně do nové sezony italské ligy. Třetí celek uplynulých dvou ročníků Serie A zvítězil na hřišti FC Turín 4:2. Sampdoria Janov podlehla nováčkovi z Beneventa 2:3, přestože vedla 2:0. Za poražené odehrál celý zápas český záložník Jakub Jankto. Lazio Řím zvítězilo nad Cagliari 2:0.

Český vítěz French Open Jan Kodeš - miláček Pařížanů

Sport.cz

Málokterý český tenista má takové turnajové jméno, jako Jan Kodeš na pařížském French Open. Bývalý československý reprezentant na Roland Garros dvakrát zvítězil a jako jeden z prvních hráčů východního bloku se dokázal prosadit mezi tenisovou elitou.

Филипп Киркоров

Филипп Киркоров, Люся Чеботина, SHAMAN – 25 ярких звезд в Открытой студии «Авторадио» на «Премии МУЗ-ТВ 2024»

Бато Багдаев

Сказка театра Ульгэр в Бурятии «Волшебный платок бабушки Дари» - это захватывающее путешествие в мир волшебства - Театр и Цирк, Культура и Концерт, Россия и Дети:

Новый федпроект «Вода России» обсудили на всероссийском форуме

Губернатор Игорь Руденя и председатель правления ГК «Автодор» Вячеслав Петушенко проинспектировали ход строительства второго пускового комплекса Северного обхода Твери

Театральный фестиваль «Фабрика Станиславского» стартует в Москве 20 июня

Готовность эстакады на южном участке МСД оценили в 70%

Slavia přeskočila Spartu. Na jak dlouho? Baník si dal vlastence, Hanáci slaví

Sport.cz

Očekávané se stalo skutkem. Fotbalisté pražské Slavie, úřadující mistři, v 5. kole Fortuna ligy zdolali na vlastním hřišti v Edenu do té doby neporažené Slovácko 3:0 a v neúplné tabulce se posunuli o bod před dosud vedoucí Spartu, která má ale k dobru nedělní duel v Příbrami. V dalších utkáních sobotního programu vyhrály Teplice nad Baníkem Ostrava 2:1, Karviná se s Mladou Boleslaví rozešla bez branek a Zlín prohrál s Olomoucí 0:1.

Manchester United vyhrál v Brightonu po bláznivém závěru

Sport.cz

Fotbalisté Manchesteru United zvítězili ve 3. kole anglické ligy na hřišti Brightonu 3:2. Po málokdy vídaném závěru rozhodl v desáté minutě nastavení druhého poločasu z pokutového kopu Bruno Fernandes. Chelsea prohrávala po první půli na hřišti nováčka z West Bromwiche 0:3, ale vybojovala v závěru bod. Everton zvítězil nad Crystalem Palace 2:1 a vyhrál i třetí duel v ligové sezoně. Vítězný gól vsítil taktéž z penalty Richarlison.

Salač se zvedá! V kvalifikaci na VC Katalánska byl sedmý

Sport.cz

Filip Salač odstartuje do nedělní Velké ceny Katalánska silničních motocyklů ze sedmého místa, v Barceloně dnes zajel nejlepší kvalifikační výsledek v sezoně. Rychlé závěrečné kolo vyneslo českému jezdci posun do třetí startovní řady závodu třídy Moto3, dosud bylo jeho letošním maximem desáté místo v kvalifikaci Grand Prix San Marina.

За прошедшую неделю подмосковные росгвардейцы обеспечили безопасность более 200 мероприятий