Sport 24/7
2022

PP K: Pewna wygrana i awans Radomki

Siatkarki E.Leclerc MOYA Radomki Radom awansowały do kolejnej rundy Pucharu Polski. W meczu 1/8 finału mierzyły się z Polskimi Przetworami Pałacem Bydgoszcz. Gospodynie spotkania nie dały rywalkom większych szans i pewnie zameldowały się w ćwierćfinale rozgrywek, pokonując je bez straty seta. Początek meczu należał do bydgoszczanek, które po kilku akcjach odskoczyły rywalkom na dwa oczka […]

Artykuł PP K: Pewna wygrana i awans Radomki pochodzi z serwisu Strefa Siatkówki - Mocny Serwis.

Początek meczu należał do bydgoszczanek, które po kilku akcjach odskoczyły rywalkom na dwa oczka (4:2). Radomianki szybko jednak wyrównały, a po dwóch nieudanych atakach Bozdevy to one były na prowadzeniu 6:4. Wkrótce ich przewaga wzrosła do pięciu punktów (11:6). Wtedy jednak przytrafił im się przestój i pałacanki zaczęły odrabiać starty. Po błędzie dotknięcia siatki przez Zaroślińską-Król traciły do rywalek już tylko jedno oczko (10:11). Gra przez moment toczyła się punkt za punkt, ale chwilę potem znów odskakiwać zaczęły siatkarki Radomki (16:12). Podopieczne Riccardo Marchesiego  wyraźnie przejęły inicjatywę, której nie oddały już do końca seta, wygrywając go 25:20.

W drugiej partii po zepsutym ataku Aelbrecht i akcji zakończonej przez Szperlak ekipa z Bydgoszczy prowadziła 2:0. Po bloku i asie serwisowym Moskwy było już jednak 2:2, a chwilę potem radomianki miały dwupunktową nadwyżkę (5:3). Długo jej jednak nie utrzymały, bowiem szybko rywalki doprowadziły do remisu (7:7). Dopiero wtedy gospodynie zaczęły wyraźniej odskakiwać. Początkowo na trzy oczka (10:7), a następnie wygrywały 16:11. Siatkarki Radomki utrzymywały wysoką przewagę. Przy wyniku 18:13 o czas poprosił jeszcze szkoleniowiec gości Alessandro Lodi, ale nie wybił z rytmu miejscowych. Te kontrolowały wydarzenia na boisku, z każdą akcją podwyższając swoje prowadzenie. Ostatecznie wygrały seta aż 25:14.

W trzeciej odsłonie po początkowej wymianie punkt za punkt znów na prowadzenie zaczęły się wysuwać radomianki (6:3). Trzypunktową przewagę utrzymywały one do wyniku 8:5. Pałacanki doprowadziły wówczas do remisu po 8 i chwilowej wymiany ciosów. Wyrównana walka trwała tylko do stanu 13:13. Gdy w polu zagrywki zameldowała się Zaroślińska-Król jej ekipa znów zaczęła przejmować inicjatywę (16:13). Wkrótce prowadzenie gospodyń było jeszcze wyraźniejsze i pewnie zaczęły one zmierzać do zwycięstwa w meczu (20:15). Podopieczne trenera Marchesiego nie pozwoliły już ekipie z Bydgoszczy na zbyt wiele, wygrywając seta 25:16 i meldując się tym samym w ćwierćfinale Pucharu Polski.

MVP:  Katarzyna Zaroślińska-Król

E.Leclerc MOYA Radomka Radom – Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz 3:0
(25:20, 25:14, 25:16)

Składy zespołów:
Radomka: Murek (10), Wójcik (4), Zaroślińska-Król (18), Aelbrecht (6), Moskwa (10), Skorupa (1), Witkowska (libero) oraz Kobus, Biała (4), Adamek (libero)
Pałac: Szperlak (9), Majkowska (3), Bozdeva (5), Szczepańska-Pogoda (5), Bałdyga (2), Hage (4), Justka (libero) oraz Cassemiro, Kobus, Różyńska (2), Saad (libero)

Мэр: Порядка 20 новых ЖК передали под заселение по программе реновации с начала года

Компания ICDMC приняла участие в торжественном открытии выставки “Тульское качество”

Собянин: Московский предпринимательский форум объединил более 3 тыс. человек