2022

Новости за 26.02.2022

Milánské ztráty v boji o titul. Inter nevyhrál počtvrté v řadě, vede AC

iSport.cz

Fotbalisté AC Milán remizovali doma v 27. kole italské ligy s Udine 1:1. Na vedoucí „Rossoneri“ se mohl bodově dotáhnout jejich městský rival a obhájce titulu Inter, který však na hřišti předposledního FC Janov uhrál bezbrankovou remízu a nezvítězil ve čtvrtém kole po sobě.

Fotbalisté AC Milán remizovali s Udine, Inter zase v Janově

iDNES.cz

Štáby ČT i Novy se dostaly na Ukrajině do potíží, zadržela je policie

iDNES.cz

Do potíží se v pátek dostali na Ukrajině reportéři České televize a Novy, a to při cestě z Kyjeva směrem na západ. Zadržela je totiž ukrajinská policie, která si myslela, že si na kameru natáčí blízké vojenské objekty. Novináři museli na služebnu, nakonec je ale policisté propustili.

Frans Timmermans zcela vážně. Důvodem Putinova útoku je prý Green Deal

Parlamentnilisty.cz

Podle místopředsedy Evropské komise Franse Timmermanse je ruská invaze na Ukrajinu jen snahou Vladimira Putina odvést pozornost od ochrany klimatu. Politik napadení Kyjeva považuje jen za „diverzní manévr“. „Putin zaútočil na Ukrajinu proto, aby odvedl pozornost od řešení klimatické krize,“ míní Timmermans.

Rusko vyhrožuje „vojenskými následky“ Finsku a Švédsku kvůli vstupu do NATO

ECHO24

Ruská vláda se ostře opřela do Finska a Švédska kvůli jejich zájmu o vstupu do NATO. Mluvčí ruského ministerstva zahraničí Marija Zacharovová se ostře vymezila proti Finsku a Švédsku. V poslední době se debatuje o tom, že by obě země mohly vstoupit do Severoatlantické aliance. Podle Ruska by to pro obě severské země mělo "vážné vojenské a politické následky".

Náročná jízda pokračuje, Energie jede do Budějovic

HC Energie Karlovy Vary

Jakub Mahr - Základní část Tipsport extraligy míří do napínavého finiše. Hned pět mužstev se pere o čtyři zbývající místa v předkole play-off, nechybí mezi nimi ani karlovarští hokejisté. Ti po výhře nad Mladou Boleslaví už v neděli míří do Českých Budějovic a budou chtít konečně venku bodovat. Zápas začíná v 17 hodin. Kde utkání sledovat: Onlajny.com | Instagram stories | Hokejka

Dorost ukončil sérii 14 proher, na ledě Poruby bere všechny body

HC Vsetín

Anna Pavlína Sedláčková - Na počátku první třetiny se hra držela spíše ve středním pásmu. Domácí Poruba poté dostala šanci v podobě přesilové hry, ale využít ji se Ostravanům nepodařilo. Stejná příležitost se naskytla i Vsetínu, ale ani tentokrát gól nepadl. Vsetínským dorostencům se podařilo prosadit až v druhé polovině druhé třetiny. Záhy ale bylo vyrovnáno. Až třetí třetina nakonec rozhodla, který z celků odejde jako vítěz.

Valaši nedali Benátkám šanci, hattrickem se blýskl Roman Půček

HC Vsetín

Jan Tajzler - V sobotu cestovali hokejisté Vsetína na led již sestupujících Benátek nad Jizerou. Domácí se sice ujali vedení jako první, ovšem ještě do první sirény Vsetín skóre otočil a získal dvoubrankový náskok. V prostředním dějství pokračoval v navyšovaní výrazného vedení, které ještě umocnil ve třetí třetině. První hattrick mezi muži zaznamenal vsetínský odchovanec Roman Půček, dvě branky pak vstřelil Michal Gago.

Devatenáctka porazila Spartu 6:0

SK Slavia Praha

Redakce - Ve 29. kole I. Celostátní dorostenecké ligy zvládla sešívaná devatenáctka přejet Spartu na domácím hřišti 6:0.

Frýdek: Je to pro nás škoda, druhý zápas po sobě vedeme, ale neudržíme výsledek

FC Slovan Liberec

Šimon Knopp - Liberec - Slovan v 58. Podještědském derby remizoval 1:1. Úvodní branku utkání vstřelil v 54. minutě z penalty zkušený kanonýr Rabušic, ale Jablonec dokázal vyrovnat díky trefě Černáka. „Musíme to ukopat na 1:0 a nedostat zbytečnou branku. Potřebujeme se chytit jedním zápasem, kdy to zvládneme, a pak věřím, že můžeme udělat sérii jako třeba na podzim,“ nevěší hlavu Christian Frýdek.

Slezané rozhodli po pauze: Bohemians - Baník 0:2

FC Baník Ostrava

Redakce - Baník zvládl náročnou bitvu na těžkém terénu v Ďolíčku a vyhrál nad Bohemians 2:0. O vítězství rozhodl ve druhé půli díky gólům Nemanji Kuzmanoviče a Ladislava Almásiho.

Ирина Серегина

Сотрудники Росгвардии проверили готовность детских оздоровительных лагерей к работе в г.о. Клин

O kapku lepší hokej: Aukce dresů vynesla 341.287 Kč, přispěli i energetici

Daniel Kubelka - Třetí ročník charitativního projektu O kapku lepší hokej opět pomáhal, tentokrát dětem nemocným poruchou krvetvorby. Kromě dárcovských smsek mohli fanoušci přispět i v dražbě speciálních hraných dresů, aukce nakonec vynesla úctyhodných 341 287 Kč. Do projektu nadačního fondu Kapka naděje přispěli i energetici, kteří v rámci dobrovolné sbírky v kabině vybrali částku 16.500 Kč.

Junioři podruhé skolili Spartu, rozhodla třetí třetina

Daniel Kubelka - Karlovarští junioři podruhé v nadstavbové skupině o postup do play-off porazili pražskou Spartu. Po nedávné venkovní výhře zvládli i domácí utkání a druhý tým základní části soutěže porazili 4:1. O svém vítězství rozhodli třemi góly ve třetí třetině, dvěma brankami se na úspěchu svého týmu podílel Samuel Šmajda.

Vrchol sezóny Orlů odvysílá Česká televize

HC JME Znojemští Orli

Tisková zpráva - Orli Znojmo se v průběhu tohoto týdne dohodli na spolupráci s Českou televizí při odvysílání přímých přenosů z vrcholu sezóny ICE Hockey League, z mezinárodní soutěže s českým zástupcem.

Весь мир чипировали умом Ленина?! Раскрыта загадка Мавзолея В.И. Ленина. Проект "Святой Ленин".

Собянин: Около обновленных поликлиник создано более 600 зон отдыха