World News in Czech
2022

Новости за 07.04.2022

Úlet kapitána Gulaše sebral Motoru vítězství. Spartu dělí jediná výhra od finále - Aktuálně

Hlavní události – Zprávy Google (ru)

1. Úlet kapitána Gulaše sebral Motoru vítězství. Spartu dělí jediná výhra od finále  Aktuálně
  2. HOKEJ ONLINE: Tvrdý direkt pro Boleslav! Třinec srovnává dvěma rychlými góly. Motor využívá přesilovku  Sport.cz
  3. Hokej v číslech: Predikce třetích zápasů semifinále play off  Hokej.cz
  4. Sparta udolala Motor v prodloužení a je krok od finále  ČT sport
  5. HOKEJ ONLINE: Boleslav zvyšuje náskok, Třinec stáhl Kacetla! Motor se chystá na Spartu  Sport.cz
  6. Zobrazit vše o tomto... Читать дальше...

Loterie Sor, Kolář jako lachtan. Škodí mu, že není jednička, míní Vízek

iSport.cz

Strhující zápas plný emocí, sporných momentů i pozoruhodných gólů. Co je hlavní, Slavia po remíze 3:3 na půdě Feyenoordu Rotterdam pořád zůstává ve hře o postup. „Gól Ibrahima Traorého dal do odvety velkou naději,“ glosoval ve studiu iSport.cz Ladislav Vízek, bývalý reprezentant. Řešil se i nepřesvědčivý výkon Ondřeje Koláře nebo další výrazné představení Yiri Sora.

SESTŘIHY: Super obraty Třince a Sparty! Oba týmy dělí výhra od finále

iSport.cz

Dva semifinalisté jsou krok od bitvy o Masarykův pohár! Třinečtí hokejisté zvítězili ve třetím semifinále Generali Česká play off 4:3 v prodloužení v Mladé Boleslavi a díky vedení 3:0 na zápasy je jediná výhra dělí od postupu do finále. Oceláři až do 59. minuty prohrávali 1:3, pak však začali pálit za výhrou kapitán Petr Vrána a Erik Hrňa. Podobný obrat se povedl i Spartě, která vyhrála 3:2 v prodloužení v Českých Budějovicích, kde až do závěru utkání prohrávala 0:2. Díky vyloučení Milana Gulaše... Читать дальше...

Aktivista Litvin: V ČR žije 45 tisíc Rusů. Putina podporuje polovina z nich

Parlamentnilisty.cz

Aktivista a umělec Anton Litvin, který žije v Praze, je dlouhodobým odpůrcem Putinova režimu, spoluorganizoval několik protestů Rusů proti válce na Ukrajině, byl hostem v pořadu Prostor X, kde hovořil na téma rusko-ukrajinského konfliktu. Uvedl, že zhruba polovina Rusů v Česku válku odsuzuje a polovina ji podporuje. Na Putina podle něj má páky čečenský prezident.

Gulašův zkrat: krosček do obličeje a konec. Při odchodu tleskal sudím - Hokej.cz

1. Gulašův zkrat: krosček do obličeje a konec. Při odchodu tleskal sudím  Hokej.cz
  2. Křivdu cítil už v pondělí. Teď Gulašův zkrat nastartoval velký obrat Sparty  Sport.cz
  3. Rozzuřený Gulaš: Proč jsme vylučovaní? Na to se asi ptejte pana Šindlera  iDNES.cz
  4. Gulašův bláznivý zkrat! Krosčekem do obličeje pustil Spartu blíž k finále  iSport.cz
  5. Obrovské zmatky na Spartě! Zeptejte se pana Šindlera, zuřil Gulaš  Sport.cz
  6. Zobrazit vše o tomto tématu v aplikaci Zprávy... Читать дальше...

Holeš: Zápas jsem si fakt užil, finále je sen. Zranění? Doufám, že se to vyplaví

iSport.cz

V cílové rovince rotterdamské horské dráhy dostal křeč do svalu. U Tomáše Holeše naprosto nevídaná věc. Musel střídat. I to dokazuje, v jaké intenzitě se čtvrtfinálová partie Konferenční ligy odehrávala. Obě mužstva se rozešla smírně. Výsledek 3:3 z logiky věci více těší Slavii. „Jsem rád, že se nám v závěru podařilo vyrovnat. Zasloužili jsme si to,“ pravil univerzál sešívaných.

NHL ONLINE: Voráček proti „svým“ Flyers. Hrají Kubalík, Nečas či Hertl

iSport.cz

Nabitý noční program NHL nabízí rovnou deset zápasů. Jakub Voráček v dresu Columbusu nastupuje proti svému bývalému klubu z Philadelphie. Carolina s Martinem Nečasem v sestavě hraje proti Buffalu. Radek Faksa v barvách Dallasu čelí Torontu (David Kämpf). Chicago, za které startuje Dominik Kubalík čelí Seattlu. Tomáš Hertl se San Jose Sharks bojují proti Calgary. ONLINE přenosy utkání sledujte na iSport.cz.

V Tel Avivu se střílelo. Dva lidé jsou mrtví, další zranění

ECHO24

Střelecký útok v Tel Avivu si vyžádal dva mrtvé a dalších osm lidí bylo zraněno, píše list The Times of Israel s odkazem na Ichilovu nemocnici. Čtyři z postřelených jsou ve vážném stavu a lékaři je nyní operují. Další dva lidé jsou ve středně vážném stavu a dva mají lehčí zranění. Policejní mluvčí uvedl, že policisté pátrají po útočnících.

Gulašův bláznivý zkrat! Krosčekem do obličeje pustil Spartu blíž k finále

iSport.cz

Do konce chybělo pět minut a Motor vedl o dvě branky. První výhra v semifinále se zdála být na dosah. Muž, který do té doby vstřelil rozdílovou branku však veškeré své snažení a i svých parťáků zmuchlal a hodil razantně do koše. Milan Gulaš neovládl nervy a krosčekem do obličeje klečícího Davida Tomáška oslabil svůj tým na pět minut, během kterých stihla Sparta góly Michala Řepíka a Filipa Chlapíka srovnat. Druhý jmenovaný pak rozhodl i prodloužení a Pražané mají tři příležitosti k postupu do finále.

Zabavit majetek Rusů a Bělorusů! Kdo chybí? Zásadní vystoupení ombudsmana Křečka

Vláda v důsledku ruské agrese na Ukrajině podporované Běloruskem rozhodla, že odstaví ruské oligarchy od zakázek, zvažuje také vyvlastnění jejich majetku. Na ministry připravovaný zvláštní sankční zákon a seznam lidí a firem, kterých se může týkat, si posvítil veřejný ochránce lidských práv Stanislav Křeček. Hovoří o diskriminaci a potřebě rozšířit sankční seznam nejen o jména oligarchů. „Kulturní války, které vedeme, opravdu nejsou falešné a ‚třídní spojenectví‘ bych do nich raději nepletl. Na to... Читать дальше...

Gulašův bláznivý zkrat! Krosčekem do obličeje vrátil Spartu do hry

iSport.cz

U12: Téměř dokonaný obrat

Tempo Praha FC

Tempáci prohrávali na Slavii už o pět branek, ale zápas nakonec skončil remízou 7:7.

iSport.cz

Vyhnali z branky fantoma Kacetla, dotkli se však pekla. Když zkraje 59. minuty Gašper Krošelj fantasticky zneškodnil střelu Erika Hrni, diváci aplaudovali vestoje a byli si jisti, že tohle byla ta klišé třešnička na sladkém čtvrtečním dortu, razítko na první výhru v semifinále. Nebyla. Sudí u videa zjistil, že šlo o gól. Trefa na 2:3 položila základ ke snovému převratu na 4:3 v prodloužení. Třinečtí v pátek mohou získat extraligové finále. „Chceme to urvat hned!“ přeje si hrdina Ocelářů.

Ministr Baxa: Pomůžeme se záchranou ukrajinského kulturního dědictví

Vláda ČR schválila návrh bezprostřední pomoci při ochraně ohroženého ukrajinského kulturního dědictví. Materiál předložil ministr kultury Martin Baxa. Jde zejména o poskytnutí finančních prostředků na nákup balícího materiálu pro evakuaci ukrajinských muzejních předmětů.

EU zakáže dovoz uhlí z Ruska. Velvyslanci se shodli na dalším balíku sankcí - ceskatelevize.cz/ct24

Sport – Zprávy Google

1. EU zakáže dovoz uhlí z Ruska. Velvyslanci se shodli na dalším balíku sankcí  ceskatelevize.cz/ct24
  2. Rozdělená Evropa. Unie těžce hledá shodu na sankcích proti Rusku | Názory  Lidovky
  3. Evropská unie se shodla na pátém balíku protiruských sankcí  Blesk.cz
  4. EU se dohodla na pátém balíku sankcí vůči Rusku, postihnou odběr uhlí i dovoz  iDNES.cz
  5. Zákaz dovozu uhlí a rozšíření sankčního seznamu. Západní státy přijaly další protiruská omezení  iRozhlas.cz
  6. Zobrazit... Читать дальше...

Pro odvetu skvělé, pochvaloval si Kúdela remízu i šanci zapsat se do historie

Sport.cz

Bláznivý zápas. A s pořádnými grády. Jeden zvrat střídal v Rotterdamu druhý, skóre se měnilo, padlo šest gólů, vášně planuly. A nakonec fotbalisté pražské Slavie ve čtvrtek doslova v posledních vteřinách zachránili na stadionu Feyenoordu pohárový duel, který se zdál už pomalu ztracený.

Nervózni strkanice a moře gólů. Tak slávisté zachránili zápas v Rotterdamu | Aktuálně.cz - Aktuálně

1. Nervózni strkanice a moře gólů. Tak slávisté zachránili zápas v Rotterdamu | Aktuálně.cz  Aktuálně
  2. Divoký závěr poločasu. Feyenoord se vztekal, Trpišovský byl nechtěně aktivní a běžel situaci uklidnit  Sport.cz
  3. Pokaždé dám důležitý gól, nechápu to, jsem jako talisman, prohlásil Traoré  EuroFotbal.cz
  4. Lepší zápas jsem si ani nemohl představit, prohlásil navrátilec Kúdela  ČT sport
  5. Feyenoord - Slavia 3:3, Slavia urvala v divočině remízu  Sport.cz