2022

Новости за 15.10.2022

Kanonýr Řezníček nad Brnu naději, nakonec Zbrojovka padla

Sport.cz

Fotbalisté Hradce Králové zvítězili v sobotním utkání 12. kola nejvyšší soutěže nad Brnem 2:1. Nováček vedl po zásahu Jakuba Řezníčka, chvíli před přestávkou však z penalty vyrovnal Jakub Rada. Votrokům zajistil tři body chvíli před koncem Daniel Vašulín. Hradec vyhrál podruhé za sebou a v neúplné tabulce je čtvrtý. Zbrojovka nebodovala potřetí v řadě a je devátá.

FORTUNA:LIGA - souhrn 12. kola: Sparta přestřílela Pardubice - EuroFotbal.cz

Hlavní události – Zprávy Google (com)

1. FORTUNA:LIGA - souhrn 12. kola: Sparta přestřílela Pardubice  EuroFotbal.cz
  2. Sparta měla doma pořádně nabito! Hradec otočil zápas, Teplice selhaly  Sport.cz
  3. Co ukázala Sparta: dvě tváře i síla z lavičky. Za urážky Slavie pískot  iSport.cz
  4. Sympatický výkon Pardubic a pohledné branky. I tak z toho byl pětigólový příděl  Orlický deník
  5. Sparta - Pardubice 5:2, domácí bavili ofenzivním fotbalem, blýskl se i Minčev  iDNES.cz
  6. Zobrazit vše o tomto tématu v aplikaci... Читать дальше...

Ministr Baxa: Kulturní a kreativní sektor může do roku 2025 získat 5,5 miliardy

Parlamentnilisty.cz

V komponentě ministerstva kultury Rozvoj kulturního a kreativního sektoru je celkem pět iniciativ, v rámci kterých jsou postupně vypisovány jednotlivé výzvy. Na jejich základě lze požádat o dotaci na konkrétní projekt. V současné době je vypsáno celkem osm výzev. Tři z nich jsou již vyhodnocené, dvě výzvy jsou v procesu hodnocení a tři výzvy jsou otevřené.

Nemocnice přidružená k Harvardu: Děti už od narození vědí, že jsou trans

Outsider Media

Psycholog Bostonské dětské nemocnice (Boston Children’s Hospital) tvrdil, že děti poznají svůj gender „patrně už v děloze“. Zatímco většina dětí, které jsou umístěny na genderové klinice Bostonské dětské nemocnice, pozná svůj gender „obvykle někde kolem pubertálního věku,“ mnohé jiné vycházejí z děloh s vědomím, že se narodily do nesprávného těla, vysvětluje psycholog Kerry McGregor v …

Šlágrem bohaté nadílky bitva o Albertu, Medvědi se pokusí umlčet Kojoty

NHL.cz

Nejlepší hokejová soutěž světa má před sebou bohatý program čtrnácti zápasů. Fanoušci se mohou těšit na bitvu o Albertu mezi Edmontonem a Calgary, pokračující souhru Davidů Pastrňáka s Krejčím či dvě utkání v přijatelný podvečerní čas středoevropského času.

SESTŘIH: Hradec Králové - Brno 2:1. Vašulín v závěru vystřelil tři body

iSport.cz

Fotbalisté Hradce Králové porazili ve 12. kole první ligy nováčka Brno 2:1 a posunuli se na čtvrté místo neúplné tabulky. Utkání v Mladé Boleslavi, kde hrají Východočeši domácí zápasy, gólově otevřel v 29. minutě brněnský útočník Jakub Řezníček. Krátce před pauzou se ale prosadil stejně jako v minulém kole z penalty kapitán Jakub Rada a v 88. minutě dokonal obrat útočník Daniel Vašulín. Hradec navázal na výhru 4:1 nad Teplicemi a v nejvyšší soutěži doma neprohrál popáté za sebou. Zbrojovka nebodovala potřetí v řadě a je devátá.

iSport.cz

Armáda ČR: Toyota opraví závady na armádních vozidlech

V budově Generálního štábu Armády ČR se uskutečnila tisková konference za účasti zástupců sekce vyzbrojování a akvizic MO, firmy Glomex MS, společnosti Toyota ČR a Armády ČR k závadám během provozu nově pořízených vozidel Toyota Hilux.

FOTBAL ONLINE: Klokani vymazali manko! Hradec vyrovnal z penalty, chystá se Sparta - Sport.cz

1. FOTBAL ONLINE: Klokani vymazali manko! Hradec vyrovnal z penalty, chystá se Sparta  Sport.cz
  2. Hradecký asistent Hejkal varuje: Brno se jako klasický nováček nechová  iDNES.cz
  3. SESTŘIH: Hradec Králové - Brno 2:1. Vašulín v závěru vystřelil tři body  iSport.cz
  4. Zbrojovka míří do Mladé Boleslaví, kde se v azylu daří Hradci Králové  Brněnský deník
  5. FOTBAL ONLINE: Přestřelka na Letné, Kuchta opět pálí! Hradec otočil zápas, Teplice selhaly  Sport.cz
  6. Zobrazit... Читать дальше...

Teplice na domácí půdě klopýtly, tři body získalo Dynamo

Sport.cz

Fotbalisté Teplic prohráli v sobotním utkání 12. kola nejvyšší soutěže doma s Českými Budějovicemi 0:2. Vítězný gól Dynama vstřelil chvíli po přestávce záložník Patrik Hellebrand, v 86. minutě jistil tříbodový zisk pro hosty slovenský záložník Lukáš Čmelík. Jihočeši venku zvítězili počtvrté v sezoně nejvyšší soutěže.

Bohemians doma rychle prohrávali, nakonec berou alespoň bod

Sport.cz

Fotbalisté Bohemians remizovali v sobotní střetnutí 12. kola nejvyšší soutěže doma se Sigmou Olomouc 1:1. Hanáci vedli od 3. minuty po zásahu Poulola, dvacet minut před koncem srovnal zkušený Martin Dostál. Oba týmy protáhly sérii bez porážky v nejvyšší soutěži na čtyři zápasy.

Na Václavské náměstí dorazily stovky lidí na podporu Ukrajiny - Novinky.cz

Hlavní události – Zprávy Google (ru)

1. Na Václavské náměstí dorazily stovky lidí na podporu Ukrajiny  Novinky.cz
  2. Na akci ke Dni obránců Ukrajiny dorazily v Praze stovky lidí, připomněly si padlé i ty, co stále bojují  iROZHLAS
  3. GALERIE: Na akci k podpoře Ukrajiny dorazily na Václavské náměstí stovky lidí  Echo24.cz
  4. Ukrajinu přišly podpořit na Václavské náměstí stovky lidí, jsou i sbírky  iDNES.cz
  5. Na Václavském náměstí v Praze se sešli lidé na podporu Ukrajiny  ceskatelevize.cz/ct24

SESTŘIH: Bohemians - Olomouc 1:1. Dostál parádní trefou zařídil remízu

iSport.cz

Fotbalisté Bohemians 1905 remizovali v utkání 12. kola první ligy s Olomoucí 1:1. Hosty poslal už ve třetí minutě do vedení Florent Poulolo, ale v 70. minutě srovnal Martin Dostál. Oba týmy se spolu ve 37. vzájemném duelu v nejvyšší soutěži už posedmnácté rozešly nerozhodně a protáhly aktuální sérii bez porážky na čtyři ligová utkání.

iSport.cz

Tohle je nejvíc prolhaná vláda, kterou jsme měli, míní Václav Cílek

Václav Cílek, geolog, je přesvědčen, že žijeme v období čertů a že vláda Petra Fialy (ODS) je tou nejprolhanější vládou v moderní historii Česka. Cílek má za to, že tato vláda padne a po ní přijde nějaká, která bude muset lidem opravdu pomoct. Stávvající krize bude podle jeho názoru trvat asi tak 10 let.

Андрей Макаревич

Андрей Макаревич лишился бизнес-партнера

РПЛ

РОСГВАРДЕЙЦЫ ОБЕСПЕЧИЛИ ПРАВОПОРЯДОК ПРИ ПРОВЕДЕНИИ ФУТБОЛЬНОГО МАТЧА РПЛ «АХМАТ» - «ЗЕНИТ» В ГРОЗНОМ

С июня запустят дополнительный авиарейс из Пензы в Москву

16 семей из Пензенской области вошли в полуфинал конкурса «Это у нас семейное»

Футболистки из ДФК «Алеут» из Приморья посоревнуются в Москве

Незаконную газовую заправку ликвидировали в районе Левобережный

Srbské šampionky obhájily titul mistryň světa, bronz bere Itálie

Sport.cz

Srbské volejbalistky obhájily světový titul. Na cestě na vrchol vyhrály všech dvanáct zápasů, které na turnaji absolvovaly. Ve finále v nizozemském Apeldoornu porazily Brazilky hladce 3:0 po setech 26:24, 25:22 a 25:17. Brazílie, která v letech 2008 a 2012 vyhrála olympijské hry, se opět nedočkala premiérového světového titulu. Na mistrovství světa prohrála i čtvrté finále.

Bronz na MS bere Itálie, olympijské šampionky byly bez šance

Sport.cz

Volejbalistky Itálie porazily v duelu o bronz na mistrovství světa 3:0 na sety olympijské vítězky z USA a zkompletovaly svoji historickou sbírku medailí. O zlato se v Apeldoornu od 20:00 utkají obhájkyně zlata Srbky a Brazilky.

Bída Schickova Leverkusenu vrcholí, další kolaps!

Sport.cz

Fotbalisté Leverkusen utrpěli v 10. kole německé ligy na hřišti Eintrachtu Frankfurt debakl 1:5. V základní sestavě hostů se opět neprosadil útočník Patrik Schick, v 80. minutě ho vystřídal reprezentační kolega Adam Hložek.

Leverkusen dostal pět gólů ve Frankfurtu a znovu klesl, prohrály i Brémy - iDNES.cz

1. Leverkusen dostal pět gólů ve Frankfurtu a znovu klesl, prohrály i Brémy  iDNES.cz
  2. Frankfurt - Leverkusen 5:1, Bída Schickova Leverkusenu vrcholí, další kolaps!  Sport.cz
  3. Zmar Leverkusenu. Výplach 1:5 ve Frankfurtu, Hložek střídal Schicka  iSport.cz
  4. Hoffenheim slavil třígólovou výhru na půdě Schalke a je před víkendem třetí  iDNES.cz
  5. Schalke - Hoffenheim 0:3, Domácí nespasil ani Král, Hoffenheim slaví pohodovou výhru  Sport.cz
  6. Zobrazit vše o tomto tématu... Читать дальше...