2023

Новости за 09.12.2023

Hapal o proslovu k Tankovi i snaze o Ewertona: Možná nám ho Slavia nechá

iSport.cz

Byl to do značné míry i zápas Pavla Hapala. V sestavě navzdory střeleckým neúspěchům ponechal Abdullahiho Tanka a Nigerijec se odvděčil dvěma góly, kterými v Hradci Králové otočil skóre z 1:2 na 3:2. Trenérovi Baníku vyšla i střídání. Náhradník Jiří Klíma na obě klíčové branky z 82. a 89. minuty nahrával. „Někdy to vyjde, někdy nevyjde. Tak to bývá,“ pousmál se Hapal. Pod stromeček si přeje, aby měl na začátku zimní přípravy k dispozici Ewertona. Rozhodnutí je však na Slavii, které Brazilec patří.

Z ostravského TANKOmatu už zase teče. Mohl dát pět gólů, řekl Hapal

iSport.cz

Od konce září se soužil. Zahodil mraky šancí. Trpěl on. Trpěl celý Baník. Tankomat se zadrhl. Až v Hradci nigerijský sprinter skoncoval s bídou. Abdullahi Tanko v závěrečné desetiminutovce dvěma brankami otočil výsledek z 1:2 na 3:2. „Dal dva góly, ale klidně jich mohlo být pět,“ usmíval se ostravský trenér Pavel Hapal. Pravda, Tanko střílel, ale také vraždil šance. I sólové úniky. Na východě Čech je smutno. Přijít o všechny body v samém konci utkání je vždycky extrémně mrzuté.

Pětigólová ostuda Bayernu. Dortmund v divokém zápase prohrál s Lipskem

iSport.cz

Bayern Mnichov utrpěl ve Frankfurtu debakl 1:5, přišel o neporazitelnost v německé fotbalové lize a nevyužil možnost jít do čela neúplné tabulky. Účastník Ligy mistrů Union Berlín porazil Mönchengladbach 3:1 a vyhrál poprvé od 26. srpna. Borussia Dortmund hrála od 15. minuty bez vyloučeného Matse Hummelse, Lipsku podlehla 2:3 a na vedoucí Leverkusen ztrácí deset bodů.

SESTŘIHY: Další blamáž United! Prohrál i Arsenal, první je Liverpool

iSport.cz

Fotbalisté Liverpoolu porazili po obratu v závěru Crystal Palace 2:1 a ujali se vedení v anglické lize, protože dosud vedoucí Arsenal prohrál na hřišti Aston Villy 0:1. Birminghamský celek tři dny po triumfu nad úřadujícími šampiony z Manchesteru City porazil i vicemistra a prodloužil vítěznou sérii na domácím stadionu na 15 zápasů, což je nový klubový rekord. Manchester United doma prohrál s Bournemouthem 0:3 a promarnil příležitost bodově dohnat městské rivaly City, kteří jsou čtvrtí.

Další blamáž United, doma padli 0:3! Prohrál i Arsenal, první je Liverpool

iSport.cz

Další blamáž United, doma padl 0:3! Prohrál i Arsenal, první je Liverpool

iSport.cz

OKTAGON 50 ONLINE: Výzva pro Vémolu! Xavier za ním skočil. Krvavá vsuvka

iSport.cz

Oktagon se vrací do Česka a také do Ostravy. Navíc ve velkém stylu! V sobotu od 18 hodin vstupuje do akce rovnou 20 zápasníků, galavečer Oktagon 50 vrcholí dvěma titulovými zápasy. V lehké váze si odvetu o pás střihnou prvotřídní Slováci Ronald Paradeiser a Ivan Buchinger. Král pérové divize pak vzejde ze souboje Losene Keita vs. Niko Samsonidse. Bojují také české hvězdy Vladimír Lengál a Matěj Peňáz, ale i další krajané. V pátek oznámili promotéři novinky pro příští rok včetně odveta Vémola vs. Végh. Читать дальше...

Prsař Zábojník byl na ME pátý, Seemanová je ve finále dvoustovky

iSport.cz

Matěj Zábojník doplaval na mistrovství Evropy v krátkém bazénu pátý v závodu na 200 metrů prsa. Ve finále zlepšil výkony z rozplavby i ze semifinále a poprvé se na šampionátu v Otopeni dostal pod dvě minuty a šest sekund. Další krok za obhajobou stříbra udělala Barbora Seemanová, která postoupila ze třetí příčky do finále závodu na 200 metrů volný způsob.

Priske ničí Jablonec: Kuchta si gól zasloužil. Jak je na tom Sörensen?

iSport.cz

Sparta pod Brianem Priskem umí zadupat Jablonec do země. Na Střelnici vyhrála poločas 5:0, v domácí odvetě vedla po pětadvaceti minutách 3:0. Tak také zápas skončil. Sparťanského trenéra v něm potěšil produktivní Angelo Preciado, po dlouhé době skórující Jan Kuchta, naopak zarazil ostrý faul na Lukáše Haraslína. Nyní už začne ladit mužstvo na čtvrteční bitvu o jaro v Evropské lize.

SESTŘIH: Hradec - Baník 2:3. Obrat v závěru, výhru Ostravy trefil Tanko

iSport.cz

Fotbalisté Ostravy v 18. kole první ligy zvítězili v Hradci Králové po obratu 3:2. Skóre otevřel v sedmé minutě Ewerton, domácí ale po gólu Daniela Horáka ze 14. minuty a penaltě Václava Pilaře ze závěru první půle stav otočili. Baníku zařídil tři body a posun na šesté místo neúplné tabulky dvěma trefami Abdullahi Tanko, jenž se prosadil v 82. a 89. minutě.

iSport.cz

Čtyři nuly, můžu pověsit flintu na hřebík, žertovala Voborníková po stíhačce

iSport.cz

PŘÍMO Z HOCHFILZENU | Oproti pátečnímu sprintu se posunula v sobotním stíhacím závodu o pět míst. Na první pohled se to někomu nemusí zdát jako něco výjimečného. Ale Tereza Voborníková se může pyšnit něčím, co už jen dvě další závodnice – stoprocentně úspěšnou střelbou. U této mladé české reprezentantky jde o kousek, který se jí na mezinárodním poli povedl teprve podruhé. „Vždycky si s klukama děláme srandu, že čtyři nuly a konec,“ smála se.

NHL ONLINE: Boston už od sedmi proti Arizoně, Pastrňák otevřel skóre

iSport.cz

NHL nabízí v sobotu večer a v noci na neděli tradičně bohatou porci zápasů. Už v 19:00 SEČ jde do akce Boston s Davidem Pastrňákem, který na svém ledě přivítá Arizonu. Další dva zápasy startují ještě před půlnocí, v noci pak dojde například na zajímavý duel mezi Vancouverem a Carolinou, tedy Filipa Hronka proti Martinu Nečasovi. ONLINE přenosy ze všech utkání sledujte na iSport.cz.

Předčasné zděšení? Praha neplánuje zrušení kurtů na Štvanici, tvrdí město

iSport.cz

Nová studie využití ostrova Štvanice pobouřila vedení místního klubu. Generální manažer Vladislav Šavrda hovořil o tom, že přijdou o sedm kurtů za Negrelliho viaduktem včetně víceúčelového hřiště na kondiční přípravu. „Je to zděšení,“ neskrýval tenisový boss. „Žádné masivní rušení kurtů nebo likvidaci tenisového klubu I. ČLTK Praha hlavní město neplánuje,“ reaguje magistrát v prohlášení.

Další blamáž United, doma padl 0:3! Liverpool je první, Villa zdolala Arsenal

iSport.cz

Fotbalisté Liverpoolu v anglické lize porazili po obratu v závěru Crystal Palace 2:1 a minimálně do večerního šlágru 16. kola mezi dosavadním lídrem Arsenalem a třetí Aston Villou povedou tabulku. Jubilejní dvoustou soutěžní brankou v dresu hostujících „Reds“ pomohl k tříbodovému zisku egyptský útočník Mohamed Salah. Manchester United doma prohrál s Bournemouthem 0:3 a promarnil příležitost bodově dohnat městské rivaly z Manchesteru City, kteří jsou čtvrtí.

Havlík měl slzy v očích: Čtyři góly nepamatuju. Odejde ze Slovácka?

iSport.cz

Když zavěsil počtvrté, zakryl si rukavicemi tvář a běžel se radovat. Jako by nevěřil, co dokázal. Po zápase s Bohemians (5:2), který ho vykopl do čela tabulky střelců FORTUNA:LIGY a stal se nezapomenutelným zážitkem kariéry Marka Havlíka (28), mu šel jako první pogratulovat spoluhráč Michal Kohút. Těsně před ním pomyslně smekl klobouk. Záložník Slovácka je s deseti trefami nejlepším střelcem soutěže. „Je to krásné,“ pokochal se.

«Динамо» потерпело пятое поражение в семи матчах КХЛ

Preciado se rozjel: gól, asistence i pravý bek. Jak to má s angličtinou?

iSport.cz

Už při výhře nad Betisem v Evropské lize byl výrazný. V Pardubicích si pak dal oddych - a proti Jablonci byl mužem zápasu. Angelo Preciado začíná prodávat schopnosti, pro které ho Sparta koupila. V prvním poločase zapsal do kanadského bodování 1+1 a byl zásadní při jasné výhře 3:0.

Postupové kalkulace? Neřeším je, chci výhru s Brazílií, velí hvězda Češek

iSport.cz

Stíhací jízda českých házenkářek za postupem do čtvrtfinále mistrovství světa se blíží rozuzlení. Nedělní souboj s Brazílií (14.15, živě ČT2) může tým přiblížit splnění snu – za určité konstelace by stačila i těsná porážka, na druhou stranu ani výhra ještě nedá stoprocentní jistotu. Češky budou čekat na výsledek posledního duelu osmifinálové skupiny. „Věřím, že když porazíme Brazílii, postoupíme. Doufám, že Nizozemsko zdolá Španělsko, a že to bude tak, jak to má být,“ říká Charlotte Cholevová.

Ostuda Bayernu v bundeslize. Neuer a spol. dostali ve Frankfurtu pět gólů

iSport.cz

Bayern Mnichov utrpěl ve Frankfurtu debakl 1:5, přišel o neporazitelnost v německé fotbalové lize a nevyužil možnost jít do čela neúplné tabulky. Účastník Ligy mistrů Union Berlín porazil Mönchengladbach 3:1 a vyhrál poprvé od 26. srpna, kdy zvítězil 4:1 v Darmstadtu.

SESTŘIH: Slovácko - Bohemians 5:2. Úžasný Havlík nasázel klokanům čtyři góly

iSport.cz

Fotbalisté Slovácka zvítězili v 18. kole první ligy nad Bohemians 1905 5:2 a v neúplné tabulce se vrátili na třetí místo. K domácí výhře přispěl čtyřmi góly Marek Havlík, který s deseti brankami vede tabulku střelců nejvyšší soutěže. Mužstvo z Uherského Hradiště bodovalo pošesté za sebou.

ONLINE + VIDEO: Hradec - Baník. V sestavě hostů zpět Lischka i Ewerton

iSport.cz

Sobotní program 18. kola FORTUNA:LIGY zakončuje zápas Hradce Králové s Baníkem Ostrava. Oba týmy získaly od začátku listopadu v lize tři body, Východočeši za tři remízy, Ostravané za výhru v Karviné. Proti Hradci se ale Baníku daří, prohrál Kdo se bude radovat z dalších? Zápas začíná v 18 hodin, sledujte ho ONLINE a podívejte se na VIDEA klíčových okamžiků.

Veera 4+1, Oona 1+4. Zabijáci z jiné galaxie… Proč je nikdo nezastaví?

iSport.cz

PŘÍMO ZE SINGAPURU | Víte, že dominují. Už několik měsíců dopředu tušíte, že v klíčovém utkání na šampionátu nastoupíte proti nim. Dumáte, jak je zastavit. Výsledek? Veera Kauppiová zdemolovala české florbalistky pěti body (4+1), její dvojče Oona stejnou porcí, akorát jinak rozloženou (1+4). Jak to je vůbec možné? Jsou opravdu finské sestry tak neubránitelné? „Lámou si nad tím hlavu všichni trenéři,“ přiznal český kouč Lukáš Procházka po semifinálové porážce 2:8.

Пластический хирург Александр Вдовин: мифы вокруг операции по удалению комков Биша