2023

Новости за 16.12.2023

Dortmund znovu ztratil, tentokrát v Augsburgu. Lipsko už je třetí

iSport.cz

Lipsko v 15. kole německé fotbalové ligy na domácí půdě přehrálo Hoffenheim 3:1 a posunulo se na třetí místo. Pavel Kadeřábek za hosty odehrál celé utkání. Dortmund remizoval v Augsburgu 1:1 a z posledních sedmi ligových utkání zvítězil pouze jednou. Pátá Borussia ztrácí na vedoucí Leverkusen, který má nedělní zápas s Frankfurtem k dobru, deset bodů.

Švýcarsko - Česko 2:3p. Kempný rozhodl o další výhře! I tak první ztráta

iSport.cz

Hokejový národní tým pokračuje na vítězné vlně. V sobotu v Curychu Češi na Švýcarských hrách přehráli poměrem 3:2 v prodloužení domácí výběr. Svěřenci kouče Radima Rulíka vedli po brankách Jakuba Rychlovského a Davida Tomáška, ale soupeř ve třetí třetině srovnal. Zápas v teprve loni otevřené Swiss Life Areně pak rozhodl zadák Michal Kempný ze Sparty. Brankářský debut v reprezentaci prožil jeho klubový parťák Josef Kořenář. Česko přesto počítá první bodovou ztrátu po obměně trenérského štábu.

SESTŘIH: Bohemians - Budějovice 0:0. Hosté po sedmi zápasech bodovali

iSport.cz

Fotbalisté Českých Budějovic v závěrečném 19. kole podzimní části první ligy remizovali na stadionu Bohemians 1905 bez branek a v nejvyšší soutěži po sedmi zápasech bodovali. Dynamo, které po rezignaci trenéra Tomáše Zápotočného vedl dosavadní asistent Jiří Lerch, ztrácí z posledního místa tabulky tři body na patnáctý Zlín. Pražané přezimují na deváté příčce, pokud desáté Teplice v neděli nezvítězí na Spartě.

iSport.cz

Fotbalisté Bohemians v 19. kole FORTUNA:LIGY remizovali 0:0 s Českými Budějovicemi. Ty se před zápasem nacházely v kritické situaci na posledním místě, bez trenéra a v totálním výsledkovém zmaru. Po sedmi ligových prohrách se jim podařilo bodovat v Ďolíčku, kde byly v první půli dokonce nebezpečnějším týmem. Útočníci ani na jedné straně se ale prosadit nedokázali, ofenzivní mizérie domácích tak trvá.

ONLINE: Švýcarsko - Česko 2:2. Rulíkův tým prohospodařil náskok

iSport.cz

Domácí mužstvo je dnes v Curychu dalším soupeřem českých hokejistů na Švýcarských hrách. Svěřenci kouče Radima Rulíka vedli po brankách Jakuba Rychlovského a Davida Tomáška, ale soupeř srovnal. Ve čtvrtek navázali Češi výhrou nad Finy na úspěšná vystoupení z listopadu, kdy opanovali turnaj Karjala, a dál drží v této sezoně stoprocentní bilanci. Zápas v teprve loni otevřené Swiss Life Areně začal v 18 hodin. V brance prožívá debut v reprezentaci Josef Kořenář ze Sparty, šanci už měl Matěj Stránský. Читать дальше...

Svědík: Petržela je přírodní úkaz. Havlík a přestup? Asi teď, nebo nikdy

iSport.cz

Mohou mít výpadky, problémy se střílením branek a působit nenápadně, ale jisté je, že za vlády Martina Svědíka se Slováckem prostě musíte počítat. Hubená výhra 1:0 na půdě Mladé Boleslavi znamená, že celek z Uherského Hradiště přezimuje nejhůře na děleném třetím a čtvrtém místě na roveň s Plzní, a to se počítá. „Popravdě, kdyby mi to někdo řekl na začátku podzimu, byl bych překvapen,“ řekl po utkání kouč Slovácka.

Nejen Ledecká? Maděrová (20) bojovala o pódium, má NEJ výsledek kariéry

iSport.cz

Snowboardistka Zuzana Maděrová vybojovala v paralelním obřím slalomu Světového poháru v Cortině d'Apezzo čtvrté místo a vylepšila si tak osobní maximum v seriálu. Dvacetiletá česká reprezentantka prohrála v malém finále souboj o bronz se Sabine Schöffmannovou z Rakouska. I podruhé v sezoně vyhrála Němka Ramona Theresia Hofmeisterová, mezi muži kraloval Rakušan Benjamin Karl.

Chyba rozhodčích, nebo jen fňukání superhvězdy? Šampioni NFL čelí kritice

iSport.cz

Vítězové uplynulého Super Bowlu Kansas City Chiefs v čele s hvězdným quarterbackem Patrickem Mahomesem v letošním ročníku NFL nedominují. V posledních čtyřech zápasech hned třikrát prohráli a začínají převládat emoce. Výbuch emocí směrem k rozhodčím si Mahomes neodpustil po poslední prohře proti rivalům Buffalo Bills.

Dortmund znovu ztratil, tentokrát v Augsburgu. Union a Wolfsburg padli

iSport.cz

Fotbalisté Dortmundu v 15. kole německé ligy remizovali v Augsburgu 1:1. Borussia z posledních sedmi ligových utkání zvítězila pouze jednou a z pátého místa ztrácí na vedoucí Leverkusen, který má nedělní zápas s Frankfurtem k dobru, deset bodů.

SESTŘIH: Pardubice - Liberec 2:0. Domácí přetrhli šňůru proher, pálil i Daněk

iSport.cz

Fotbalisté Pardubic v 19. kole FORTUNA:LIGY vyhráli 2:0 nad Libercem, v domácím prostředí se z plného bodového zisku radují po 4 měsících. K tomu je nasměroval už ve 12. minutě Tomáš Zlatohlávek, který z úhlu propálil Huga Jana Bačkovského. Pojistku přidal Východočechům Kryštof Daněk, jenž pro změnu libereckého brankáře obešel a brankou, která pro Pardubice znamená velmi důležité body, oslavil svůj návrat do sestavy.

ONLINE: Švýcarsko - Česko 0:0. Obří šance Stránského! Chytá Kořenář

iSport.cz

Domácí mužstvo je dnes v Curychu dalším soupeřem českých hokejistů na Švýcarských hrách. Svěřenci kouče Radima Rulíka navázali ve čtvrtek výhrou nad Finy na úspěšná vystoupení z listopadu, kdy opanovali turnaj Karjala, a dál drží v této sezoně stoprocentní bilanci. Zápas v teprve loni otevřené Swiss Life Areně začal v 18 hodin. V brance prožívá debut v reprezentaci Josef Kořenář ze Sparty, šanci už měl Matěj Stránský. ONLINE přenos sledujte na iSport.cz.

Efektivní Zlín: Čtyři střely, čtyři góly. Nádherné, radoval se kouč Červenka

iSport.cz

Famózní reflexy Stanislava Dostála, dvě klíčové trefy Filipa Žáka, plus zásahy Lukáše Bartošáka a Jakuba Janetzkého do hitparád. Čtyři střely na bránu, čtyři góly. Unikátní efektivita vykopla Zlín k triumfu nad Hradcem Králové (4:0) a přezimování na předposledním 15. místě na kontakt s Karvinou a Pardubicemi. Kouč Bronislav Červenka (48) byl nadšený z první půle. „Začalo to pro nás fantasticky. Ty body jsme po Liberci potřebovali, jsem za ně strašně rád,“ mnul si ruce nástupce Pavla Vrby.

ONLINE + VIDEO: Bohemians - Budějovice 0:0. Hosté v krizi

iSport.cz

Fotbalisté Bohemians v 19. kole FORTUNA:LIGY přivítají České Budějovice, které se nachází v kritické situaci. Jsou poslední, bez trenéra a v totálním výsledkovém zmaru. Podaří se jim dnes něco uhrát v Ďolíčku, nebo si domácí připíší výhru? Utkání má výkop v 18:00. ONLINE přenos a VIDEA z klíčových momentů sledujte na iSport.cz.

Petržela po 500. startu v lize: Už na mě čeká Limberský. Kvůli oslavě

iSport.cz

A je to. Nejenže Slovácko vyhrálo důležitý duel v Mladé Boleslavi 1:0, ale v jeho základu nastoupil i čtyřicátník Milan Petržela, který tak v posledním zápase kalendářního roku oslavil metu 500 startů v české nejvyšší soutěži, což se dosud nikomu dalšímu nepovedlo. „Pořádně si to asi ještě neuvědomuju, ale na Slovácko jsem tehdy přicházel pomoct týmu, nešlo mi o osobní rekordy, i když v hlavě už další milník mám,“ prozradil po utkání Petržela.

SESTŘIH: Zlín - Hradec 4:0. Ševci si zastříleli a vzdalují se Budějovicím

iSport.cz

Fotbalisté Zlína porazili v 19. kole FORTUNA:LIGY Hradec Králové vysoko 4:0 a alespoň prozatím odskočili posledním Budějovicím. Ačkoliv měli hosté v úvodu duelu své příležitosti, „ševci“ byli efektivnější. Hned dvakrát se trefil Filip Žák, jenž před tímto zápasem střelecky mlčel. Čtyřgólové představení domácích završil před poločasem krásným volejem po signálu z rohového kopu Lukáš Bartošák. „Votroci“ vstoupili aktivně i do druhého dějství, na brankáře Stanislava Dostála však nevyzráli ani jednou.

SESTŘIH: Jablonec - Karviná 0:0. Drchal mohl v závěru rozhodnout

iSport.cz

Jablonečtí fotbalisté se před zimní přestávkou rozloučili s fanoušky domácí bezbrankovou remízou s Karvinou. V 19. kole první ligy si připsali už osmý nerozhodný výsledek, což je nejvíce v sezoně nejvyšší soutěže. Severočeši přezimují na 11. místě tabulky, slezský nováček figuruje o tři příčky níže, ale má k dobru odložený zápas s Pardubicemi.

ONLINE NHL: Pastrňák proti Rangers. Hronek na ledě Minnesoty, v akci Palát

iSport.cz

Sobotní program NHL začíná ve 20.00 soubojem Minnesoty s Vancouverem s Filipem Hronkem. Po půlnoci se pak hraje dalších dvanáct zápasů, ve kterých se představí hned několik českých hokejistů. David Pastrňák s Bostonem hostí New York Rangers. New Jersey s Ondřejem Palátem se představí na ledě Columbusu a Radek Faksa ve službách Dallasu změří síly se St. Louis. ONLINE přenosy sledujte na iSport.cz.

Děsivé chvíle v Anglii. Kapitán Lutonu zkolaboval, zápas se nedohrál

iSport.cz

Chvíle, kterou nikdo nechce zažít... Zápas anglické Premier League mezi Bournemouthem a Lutonem musel být ve druhé půli přerušen kvůli kolapsu hostujícího kapitána Toma Lockyera. Hráči obou týmů odešli do kabin a Lockyer byl dlouho ošetřován. Teď je už naštěstí při vědomí, reaguje na zdravotníky a byl převezen do nemocnice.

Бато Багдаев

«Волшебные башмачки Элли» - эта постановка создана по мотивам знаменитой сказки Александра Волкова «Волшебник Изумрудного города» - Театр и Цирк, Культура и Концерт, Россия и Дети

Сергей Брановицкий

Кинопродюсер.

Россияне поделились секретами финансовой грамотности для детей

ГК «Садовое кольцо» примет участие в главном событии российского рынка недвижимости – форуме «Движение»

Почти 1 тыс. абонентов осталась без воды в станице Предгорного округа

Калужский производитель зарядных станций участвует в международной выставке RENWEX — 2024

Děsivé chvíle v Anglii. Kapitán Lutonu zkolaboval během zápasu, nehraje se

iSport.cz

Chvíle, kterou nikdo nechce zažít... Zápas anglické Premier League mezi Bournemouthem a Lutonem musel být ve druhé půli přerušen kvůli kolapsu hostujícího kapitána Toma Lockyera. Hráči obou týmů odešli do kabin a Lockyer byl dlouho ošetřován, podle aktuálních zpráv z místa by už naštěstí měl být při vědomí.

SESTŘIH: Boleslav - Slovácko 0:1. Oslava pro Petrželu, rozhodl Valenta

iSport.cz

Fotbalisté Slovácka v 19. kole FORTUNA:LIGY uspěli výsledkem 1:0 na hřišti Mladé Boleslavi. I když nejlepší kanonýr ligy Marek Havlík tentokrát neskóroval, jeho úlohu nahradil Matěj Valenta, když z malého vápna v 59. minutě propálil Matouše Trmala. Oslavu si užil Milan Petržela, veterán soutěže, který absolvoval 500. zápas. VIDEA z klíčových momentů sledujte na iSport.cz.

iSport.cz

iSport.cz

Fotbalisté Jablonce v 19. kole FORTUNA:LIGY hostili Karvinou (0:0). První poločas patřil domácím, k vážnějšímu ohrožení Holcovy branky však nedošlo. Začátek druhé poloviny utkání se nesl v podobném duchu. Fotbalisté Karviné ale  později ofenzivně ožili a vyrovnali tempo utkání. V závěru se do dobré příležitosti dostal střídající útočník Jablonce Drchal, hlavičkoval však pouze do Holcovy náruče. Utkání skončilo bezbrankovou remízou.