2023

Новости за 17.12.2023

Schick s Hložkem střídali při výhře Leverkusenu. Bayern vyrovnal rekord

iSport.cz

Fotbalisté Leverkusenu se střídajícími českými útočníky Patrikem Schickem a Adamem Hložkem porazili v 15. kole německé ligy doma 3:0 Frankfurt. Lídr tabulky uspěl po dvou remízách a stále má čtyřbodový náskok na druhý Bayern Mnichov, který zdolal rovněž 3:0 čtvrtý Stuttgart. Obhájci titulu odehráli o jeden zápas méně než Leverkusen.

Krejčí: Gól si snad ani nebudu počítat. Náš systém neustále zlepšujeme

iSport.cz

Připsal si 31. ligový gól v kariéře, i když rozhodně nebyl nejhezčí. Ladislav Krejčí odrazil balon zády do sítě a nakopl Spartu k obratu a výhře nad Teplicemi 2:1. Letenští udolali soupeře i navzdory tomu, že hráli od čtvrté minuty v oslabení. „Nejde každý zápas zvládnout s přehledem,“ prohlásil stoper letenského týmu.

United ubránili bod, Van Dijk byl frustrovaný: Jen čekali na brejky

iSport.cz

Obávaný výjezd dopadl pro Manchester United pozitivně. Rudí ďáblové dokázali vynulovat ofenzivu Liverpoolu a z Anfieldu si odvezli bod za remízu 0:0. „Jenom jeden tým se dnes snažil vyhrát, ale bohužel se mu to nepovedlo. Byli jsme jasně lepší ve všech směrech. Oni jen čekali na brejky a jsou teď nadšení ze zisku bodu,“ byl frustrovaný kapitán Reds Virgil van Dijk. Díky zaváhání Liverpoolu vede Premier League Arsenal.

Házenkářky na MS skončily osmé. Zlato ve finále vybojovaly Francouzky

iSport.cz

České házenkářky na závěr mistrovství světa prohrály v utkání o sedmé místo s Černou Horou 24:28 a obsadily osmou příčku, kterou vyrovnaly své maximum v samostatné historii. Svěřenkyně norského trenéra Benta Dahla dnes v dánském Herningu proti stříbrným olympijským medailistkám z roku 2012 v úvodu dotáhly pětigólové manko, ale v poločase ztrácely čtyři branky a po změně stran se už ve skóre přiblížily nedokázaly. Pětkrát skórovala nejlepší střelkyně turnaje Markéta Jeřábková. Zlaté medaile vybojovaly Francouzky, ve finále porazily Norky 31:28.

Hvězdný Nor přišel o závod. Na hotelu vystřelil ze zbraně, musel i na policii

iSport.cz

Když incident vysvětloval v televizi, rozplakal se. Norský biatlonista Sturla Holm Laegreid, který skončil v sobotní stíhačce třetí, do nedělního závodu s hromadným startem nenastoupil. Důvod byl ten, že už před pátečním sprintem na hotelu omylem vystřelil ze své zbraně. Vše pak musel vysvětlovat i švýcarské policii. Jak se něco takového mohlo stát?

Jsem na Tanka neskutečně naštvaný, soptil Hapal. Co změny v kádru?

iSport.cz

Čtyři poslední soutěžní domácí zápasy, čtyři prohry. Jablonec, Zlín, Sparta a v neděli Slavia. Baník přezimuje s 27 body šestý, což prozatím splňuje předsezonní cíl, ale kaňky se najdou. Třeba vypadnutí z MOL Cupu a čerstvě i zkrat Adullahiho Tanka, který bude Ostravě chybět i na začátku jara. Dá se očekávat disciplinární i interní trest. „Nepochopil jsem to, ani nechci,“ uvedl naštvaně trenér Pavel Hapal po prohře se Slavií 2:3 v 19. kole FORTUNA:LIGY.

Boniface řídil výhru Leverkusenu, Schick s Hložkem střídali. Co Bayern?

iSport.cz

Fotbalisté Leverkusenu se střídajícími českými útočníky Patrikem Schickem a Adamem Hložkem porazili v 15. kole německé ligy doma 3:0 Frankfurt. Lídr tabulky uspěl po dvou remízách a má sedmibodový náskok na druhý Bayern Mnichov. Obhájci titulu mají k dobru dvě utkání včetně toho večerního proti Stuttgartu.

SESTŘIH: Sparta - Teplice 2:1. Lídr v deseti otočil zápas, hrdinou Olatunji

iSport.cz

Od čtvrté minuty bojovali v deseti, od dvanácté prohrávali, přesto sparťané nakonec překlopili poslední zápas roku na svou stranu. Kousající Teplice v 19. kole doslova udolali brankou Victora Olatunjiho ze samého závěru 2:1 a dál vedou tabulku FORTUNA:LIGY o pět bodů před Slavií, která má jedno utkání k dobru.

iSport.cz

To byl zápas! Sparta porazila v 19. kole FORTUNA:LIGY Teplice 2:1 a dál vládne tabulce o pět bodů před Slavií, která má jedno utkání k dobru. Letenští přitom začali mizerně, po chybné rozehrávce byl už ve 4. minutě vyloučen Lukáš Sadílek, krátce nato poslal hosty do vedení Jásir Núr. Sparta ale ve druhé půli zabrala a duel otočila. Ladislav Krejčí nejprve díky teči vyrovnal, v 90. minutě pak rozhodl střídající Victor Olatunji. Pusťte si v článku klíčové momenty zápasu.

NHL ONLINE: Nečas s Carolinou proti Washingtonu, v akci i Palát či Hertl

iSport.cz

Pět zápasů nabízí NHL v neděli večer a v noci na pondělí. Carolina s útočníkem Martinem Nečasem hraje proti Washingtonu. Ondřej Palát a jeho New Jersey čeká domácí duel proti Anaheimu. Tomáš Hertl se San Jose se představí na ledě Colorada. Vegas hostí Ottawu. ONLINE přenosy ze všech zápasů můžete sledovat na iSport.cz.

SESTŘIH: Olomouc - Plzeň 1:3. Digaňa rozdal dárky, gólmani Sigmu trápí

iSport.cz

Inspirace Zlínem, který dal o den dřív Hradci Králové čtyři „fíky“ ze čtyř střel na bránu? Nejspíš. Také Plzeň byla v Olomouci stoprocentně efektivní, tři rány jí stačily na triumf 3:1 a návrat na bronzovou příčku před Slovácko. „Sigma měla vysokou kvalitu, asi jsme byli šťastnější,“ shrnul trenér Miroslav Koubek.

Šlágr v Liverpoolu bez gólů. West Ham přejel Wolves, slaví Arsenal i Villa

iSport.cz

Čeští fotbalisté Tomáš Souček s Vladimírem Coufalem pomohli West Hamu v 17. kole anglické ligy k domácímu vítězství 3:0 nad Wolverhamptonem. Liverpool pouze remizoval 0:0 ve šlágru s Manchesterem United a přišel o první místo. Do čela se posunul o bod Arsenal, který si poradil 2:0 s Brightonem. Třetí je Aston Villa po výhře 2:1 na hřišti Brentfordu.

SESTŘIH: Olomouc - Plzeň 1:3. Dva góly během minuty, Digaňa chyboval

iSport.cz

Plzeňští fotbalisté zvítězili v 19. kole první ligy v Olomouci 3:1 a zimní přestávku stráví na třetím místě neúplné tabulky. Domácí poslal do vedení už v deváté minutě Denis Ventúra, ale bleskově vyrovnal Pavel Šulc a v poslední minutě první půle dokonal obrat Sampson Dweh. Pojistku Viktorie po změně stran přidal v páté minutě nastavení střídající Matěj Vydra.

ONLINE + VIDEO: Sparta - Teplice 0:1. Kuchta nesrovnal, šance mají i hosté

iSport.cz

Český fotbalový podzim roku 2023 uzavírá v 19. kole FORTUNA:LIGY souboj Sparty s Teplicemi. Pražané vládnou tabulce a mají skvělou formu. V lize vyhráli pětkrát za sebou, mezitím vybojovali také postup do jarní fáze Evropské ligy. Ale pozor, srpnový vzájemný zápas v Teplicích skončil remízou 1:1. Potrápí Severočeši favorita i dnes? Hned v úvodu byl vyloučen Lukáš Sadílek a Teplice sahají po senzaci. ONLINE přenos i VIDEA z utkání sledujte na iSport.cz.

Koubek chválil tým a křičel na sudího: Pil mi krev. Repre? Nic na stole není

iSport.cz

V jednu chvíli vběhl až na hřiště a křičel na rozhodčího Víta Zaorala. Energie má Miroslav Koubek pořád dost. I na konci těžkého podzimu, v němž přivedl Viktorii na třetí místo ve FORTUNA:LIZE a k postupu do play off Konferenční ligy. „Jsem v pohodě,“ hlásil kouč Plzně po výhře 3:1 v Olomouci. Posledního triumfu v roce 2023 si hodně cenil.

Bořil se divil: Tanko prohrál Baníku zápas, Douděra mu nic neřekl

iSport.cz

Ligovou branku oslavil po dlouhých 1121 dnech – a rovnou byla vítězná! Kapitán Slavie Jan Bořil dotlačil míč po rohovém kopu těsně za čáru a trefil v Ostravě výhru 3:2. „Byl jsem v euforii, užil jsem si to,“ usmíval se spokojený levý stoper.

Rulík: Bez porážek není vítězství. Jak se buduje užší jádro na MS v Praze?

iSport.cz

PŘÍMO ZE ŠVÝCARSKA | Vítězná série skončila, pět zářezů a dost. Česko pod trenérem Radimem Rulíkem poprvé padlo, v neděli jeho válec zabrzdilo Švédsko. „Bez porážek není vítězství, nezdary ke sportovnímu životu taky patří,“ vzal s nadhledem první prohru 3:5 hlavní kouč. Žádné nářky na program, na gól, který neměl platit. To jsou jen zbytečnosti, detaily, se kterými je třeba umět nakládat. Klíčové je do hráčů dál biflovat systém, hledat tvář i budovat jádro.

ONLINE + VIDEO: Sparta - Teplice 0:0. Pražané i s Panákem, chybí Preciado

iSport.cz

Český fotbalový podzim roku 2023 uzavírá v 19. kole FORTUNA:LIGY souboj Sparty s Teplicemi. Pražané vládnou tabulce a mají skvělou formu. V lize vyhráli pětkrát za sebou, mezitím vybojovali také postup do jarní fáze Evropské ligy. Ale pozor, srpnový vzájemný zápas v Teplicích skončil remízou 1:1. Potrápí Severočeši favorita i dnes? Do sestavy Letenských se vrací Filip Panák, který vynechal čtvrteční zápas EL na Kypru, kvůli zranění dnes chybí Angelo Preciado. ONLINE přenos i VIDEA z utkání sledujte... Читать дальше...

Вольфганг Амадей Моцарт

«12 Шедевров Моцарта» от Amadeus Concerts

Арцах

Как Россия уступила Азербайджану значительные территории Дагестана и два села

«Плакали и смеялись»: в Москве состоялась премьера фильма «Тур с Иванушками»

Не ударяться в панику: Аналитик призвал "готовиться" после санкций на операции с долларом

Ботул недоверия // Потребителям отравили впечатление от готовой еды

Лекарства уже не помогают. Ване нужны пластины для реконст­рукции черепа

iSport.cz

Šlágr v Liverpoolu bez gólů. West Ham přejel Wolves, slaví Arsenal i Aston Villa

iSport.cz

Liverpool se může znovu vrátit na první místo Premier League. V 17. kole Premier League přivítá na Anfieldu v tradičním utkání Manchester United. ONLINE přenos sledujte na iSport.cz. West Ham zareagoval na debakl z minulého týdne jasným triumfem 3:0 nad Wolves. Tomáš Souček odehrál celý zápas, Vladimír Coufal šel ze hřiště až v nastaveném čase. Arsenal porazil Brighton 2:0 a uspěla také rozjetá Aston Villa, která otočila duel v Brentfordu.

ONLINE: Liverpool - United. West Ham přejel Wolves, slaví Arsenal i Villa

iSport.cz

Dynamo řeší nového trenéra: mezi kandidáty přibyl Krejčí z Příbrami

iSport.cz

Podzimní sezonu završili remízou v Bohemians, v dalších dnech se dají čekat v budějovickém Dynamu velké změny. Klub po odstoupení Tomáše Zápotočného hledá nového trenéra. S koncem sportovního manažera Jana Podroužka takřka jistě padla varianta se slávistickým asistentem Jaroslavem Köstlem, naopak na list přibylo jiné jméno – klub podle informací iSport.cz oslovil také Karla Krejčího, aktuálně hlavního kouče druholigové Příbrami.

SESTŘIH: Baník - Slavia 2:3. Dva obraty i vyloučený Tanko, rozhodl Bořil

iSport.cz

Dramatický zápas plný zvratů! Slavia vyhrála v 19. kole FORTUNA:LIGY na hřišti Baníku 3:2, rozhodující gól dal ve druhé půli Jan Bořil. Hosté nejprve vedli díky trefě Václava Jurečky, Ostravané zápas dvěma góly během tří minut otočili. Ještě v prvním poločase srovnal Mick van Buren a poslední slovo pak měl Bořil. Utkání nedohrál domácí útočník Abdullahi Tanko, který v přerušené hře vystartoval po Davidu Douděrovi a dostal červenou kartu. Pusťte si v článku klíčové momenty zápasu.

Московский аэропорт Домодедово и Всероссийское общество инвалидов заключили соглашение о сотрудничестве

Собянин: Москва и Пекин подписали программу сотрудничества на 2024-2026 годы