Legioniści

"Zaskakujące" wieści dotarły dziś z Portugalii - klub Braga SC rozwiązał umowę Ricardo Sa Pinto. Były trener Legii rozpoczął pracę w portugalskim klubie w lipcu tego roku, zdążył poprowadzić zespół w 29 spotkaniach, czyli o jednym więcej niż w Polsce.

Sezon Ekstraklasy zakończy się 17 maja

Legioniści

Ekstraklasa zakończy rozgrywki 17 maja 2020 roku, a nie jak pierwotnie planowano pierwotnie 24 maja. - Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej zwrócił się do Ekstraklasy z wnioskiem o przyspieszenie zakończenia rozgrywek w związku z awansem reprezentacji Polski do finałów UEFA Euro 2020 i przygotowaniami organizacyjnymi do finału Ligi Europy, który odbędzie się w Gdańsku 27 maja 2020 roku. UEFA prosiła o udostępnienie stadionu w Gdańsku jak najwcześniej, aby murawa była w najlepszym możliwym stanie ... Читать дальше...

Trzy medale legionistów w Poznaniu

Legioniści

Trzy medale zdobyli młodzieżowcy sekcji squasha Legii podczas ostatniego w tym roku turnieju, który odbył się w Poznaniu. Złoto w kategorii do lat 13 wywalczył Szymon Lohmann (oraz piąte miejsce w kat. U-15), srebrny medal zdobył w kat. U-11 zdobył Mateusz Lohmann, a Antoni Jakubiec był trzeci w kat. U-15.

Złoto Żuka, srebro Hertel w halowych MP

Legioniści

W Bytomiu zakończyły się halowe mistrzostwa Polski seniorów w tenisie. Kacper Żuk wywalczył złoty medal, pokonując w trakcie zawodów pięciu rywali, w tym w finale Karola Drzewieckiego z Grunwaldu Poznań 6-2, 4-6, 6-1. Anna Hertel, startująca w mistrzostwach Polski pod szyldem "Klub Tenisowy Legia", została wicemistrzynią Polski, przegrywając po bardzo zaciętym finale z Julią Oczachowską.

Jan Kozakiewicz mistrzem Polski!

Legioniści

Zawodnik Legii Warszawa, Jan Kozakiewicz, wywalczył złoty medal pływackich Mistrzostw Polski, które odbyły się w Ostrowcu Świętokrzyskim. Legionista, wychowanek Gim-u 92 Ursynów, zwyciężył w konkurencji 50 metrów stylem klasycznym, gdzie w finale uzyskał wynik 26,36 sekundy. Tym samym Kozakiewicz ustanowił rekord Polski w tej konkurencji wśród młodzieżowców. Gratulujemy!

Plusy grudnia: Czterech wyróżnionych

Legioniści

W grudniu legioniści rozegrali trzy ligowe mecze ze: Śląskiem Wrocław, Wisłą Płock oraz Zagłębiem Lubin, oprócz tego rywalizowali z Górnikiem Łęczna w Pucharze Polski. W tym miesiącu aż czterech piłkarzy znalazło się na pierwszym miejscu w klasyfikacji: Artur Jędrzejczyk, Jose Kante, Michał Karbownik oraz Paweł Wszołek. Każdy z tych zawodników zdobył po trzy plusy. Najniżej znalazł się Iniaki Astiz, który zagrał tylko jedno spotkanie oraz otrzymał negatywną ocenę.

Wyniki 13. kolejki PLK

Legioniści

Po porażce ze Śląskiem Wrocław koszykarze Legii spadli na ostatnie miejsce w ligowej tabeli. Drugie zwycięstwo w sezonie odniosła bowiem Polpharma, pokonując na wyjeździe MKS Dąbrowa Górnicza. Na czele bez zmian - ważny mecz ze Startem Lublin wygrał Polski Cukier Toruń, a Stelmet trzydziestoma punktami pokonał Trefla Sopot.