2019

Новости за 01.12.2019

PP: Drukarz Warszawa 0-10 Legia Warszawa

Legioniści

W meczu 1. rundy Pucharu Polski futsal na szczeblu regionalnym Legia Warszawa wygrała z Drukarzem Warszawa 10-0. Do przerwy legioniści prowadzili 7-0. 2. runda pucharowa odbędzie się 15 grudnia.

Wyniki 17. kolejki Ekstraklasy

Legioniści

W niedzielę dwa mecze wygrali beniaminkowie - Raków pokonał Jagiellonię, a ŁKS wygrał z Cracovią. Dziewiątą porażkę z rzędu zanotowała Wisła Kraków. W sobotę liderująca Pogoń tylko zremisowała na wyjeździe z Arką. Wykorzystał to Śląsk, który wygrał w Gliwicach z Piastem aż 3-0 i wskoczył na pozycję lidera. Legia nie dała szans Koronie wygrywając 4-0. Na początek kolejki Zagłębie Lubin pokonało Górnika, a Wisła Płock przegrała u siebie z Lechem.

Sześć sparingow w Turcji

Legioniści

Podczas zimowego zgrupowania w tureckim Belek Legia Warszawa rozegra sześć spotkań sparingowych. W Turcji zespół będzie przebywał od 11 do 29 stycznia.

Statystyki meczu z Koroną

Legioniści

W meczu z Koroną legioniści przebiegli w sumie ponad 112 km, przy piłce byli przez 59% czasu gry, oddali więcej strzałów na bramkę i zasłużenie wygrali. Najszybszy na placu gry był Jarosław Niezgoda, a najwięcej przebiegł Paweł Wszołek. Poniżej prezentujemy szczegółowe statystyki z meczu. Zapraszamy także do wystawiania ocen piłkarzom Legii.

Podwójna zdobycz Milovanovicia

Legioniści

Milan Milovanović zaliczył podwójną zdobycz w przegranym meczu ze Spójnią Stargard. Podopieczny Tane Spaseva spędził na parkiecie 27,5 minuty i w tym czasie zdobył 15 punktów oraz zebrał 11 piłek. Zawodnik Legii wykazał się dobrą skutecznością zarówno z gry (6/8), jak i na linii osobistych (3/4). Ponadto Milovanović był najczęściej faulowanym graczem naszej ekipy.

Bramki i skrót meczu z Koroną

Legioniści

Dwie bramki przed przerwą, dwie bramki po przerwie i Legia wygrała spotkanie. Podopieczni Aleksandara Vukovicia pokazali moc w formacji ofensywnej. Do siatki Korony trafiali Luquinhas, Jarosław Niezgoda, Walerian Gwilia oraz Jose Kante. Zapraszamy do obejrzenia najciekawszych akcji z meczu.

Kovacević: Wynik jest za wysoki

Legioniści

- Po trzech dobrych meczach, w których nie straciliśmy gola, dzisiaj daliśmy sobie wbić aż cztery. Myślę, że wynik końcowy nie oddaje w zupełności przebiegu tego spotkania. Pierwsze kilkanaście minut graliśmy dobrze, ale potem po wejściu na boisku Jose Kante wszystko się zmieniło. Od tego momentu wszystko było negatywne - twierdzi po przegranym meczu kapitan Korony Adnan Kovacević.

Gwilia: Cel? Szybki powrót na pierwsze miejsce

Legioniści

- Początek meczu nie był dla nas łatwy, ale potem bardzo ładną bramkę zdobył Luquinhas. Kłopoty miał Arvydas, który źle się czuł. Najważniejsze jednak, że później każdy zaczął grać lepiej. W drugiej połowie zagraliśmy już zdecydowanie lepiej - powiedział Walerian Gwilia po meczu z Koroną.

Karbownik: Przespaliśmy początek

Legioniści

- Pierwsze piętnaście minut było bardzo złe w naszym wykonaniu. Nie weszliśmy dobrze w mecz, po prostu przespaliśmy początek. Potem jednak z każdą minutą czuliśmy się coraz mocniejsi i dominowaliśmy nad przeciwnikiem. W każdym meczu chcę pokazywać się z jak najlepszej strony. Muszę na skrzydle robić przewagę w ofensywie i właśnie tak staram się grać na boisku - mówi Michał Karbownik.

Lewczuk: Dyktowaliśmy warunki po strzelonym golu

Legioniści

- Korona przyjechała pokazać się z dobrej strony, ale to my strzeliliśmy bramkę na 1-0 po fajnej akcji i super strzale Luquinhasa. Od tego momentu gra się uspokoiła i zaczęliśmy dyktować warunki. W każdym meczu chcemy zagrać dobrze, chociaż nie zawsze nam się to udaje. Cieszymy się, że z Koroną zwyciężyliśmy, bo pomimo dużej liczby strzelonych goli zawsze najważniejsze są trzy punkty - powiedział po sobotnim spotkaniu Igor Lewczuk.

Vuković: Najważniejsza była reakcja na porażkę

Legioniści

Aleksandar Vuković (trener Legii): Ponownie odnieśliśmy wysokie zwycięstwo, ale tak naprawdę ważne są te 3 punkty. Jak pamiętam wypowiedzi pana trenera Kasperczaka na temat reakcji na porażkę. Chodzi o to, żeby odpowiednio zareagować, wrócić na właściwą ścieżkę. To było najważniejsze.

Smyła: Szkoda pierwszej połowy

Legioniści

Mirosław Smyła (trener Korony): Gratulacje dla Legii. Legia jak poczuje krew, to jest bezlitosna jak pantera i nie odpuści do końca. Ten wynik nas boli, ale też jest dobrym doświadczeniem przed kolejnymi meczami. Dużo się dowiedzieliśmy zarówno o zespole, jak i o poszczególnych graczach.

Легенда мирового хоккея Игорь Ларионов - амбассадор бренда "Лошадиная сила"

Собянин: В районе «Южного порта» появится зеленая набережная без автомобилей