2020

Новости за 11.10.2020

Występ Mladenovicia dla Serbii

Legioniści

Filip Mladenović zagrał w meczu Ligi Narodów, w którym Serbia przegrała na własnym stadionie z Węgrami 0-1. Obrońca Legii przebywał na boisku przez całe spotkanie. Po trzech rozegranych kolejkach Serbowie mają na punkcie tylko jeden punkt i zajmują ostatnie miejsce w tabeli grupy B3.

Polska 0-0 Włochy

Legioniści

Reprezentacja Polski bezbramkowo zremisowała z Włochami w spotkaniu Ligi Narodów. Spotkanie na ławce rezerwowych rozpoczął Michał Karbownik, jednak w 83. minucie pojawił się na murawie w miejsce Kamila Jóźwiaka. Powołany do kadry Artur Jędrzejczyk już wcześniej opuścił zgrupowanie reprezentacji.

Młodzież: mecze niedzielne

Legioniści

W niedzielę swoje mecze rozgrywały młodsze drużyny Akademii i Legia Soccer Schools. Zespół U13 rozegrał swoje pierwsze spotkanie o punkty w LTC, z Legionovią, i "debiut" może uznać za udany. Gracze o rok młodsi bardzo dobrze, acz nieskutecznie, zagrali przeciwko rówieśnikom ze Znicza Pruszków. LSS U13 potwierdził swoją postawę z dotychczasowych meczów i jest coraz bliższy awansu do II ligi. Graczy o rok młodszych czekały w niedzielę 2 mecze - sparing z AP Wilki i mecz ligowy z Turbo FA II; oba mecze można uznać za stosunkowo udane... Читать дальше...

Gwilia zagrał w reprezentacji Gruzji

Legioniści

Walerian Gwilia zagrał 61 minut w zremisowanym przez Gruzję spotkaniu Ligi Narodów z Armenią 2-2. Pomocnik Legii po godzinie gry został zmieniony przez Tornike Okriaszwilego. Z powodu napiętej sytuacji w Armenii, mecz rozegrany został w Tychach.

Relacja z trybun: Czas Apokalipsy

Legioniści

Za nami drugie podejście do meczu o Superpuchar - udane o tyle, że tym razem mecz się odbył. O walorach sportowych lepiej nie wspominać, ale na trybunach był to mecz, który na pewno zapadnie w pamięci, jak choćby ten z Zagłębiem Lubin z drugiej połowy lat 90., podczas którego w ramach protestu fani z Żylety cisnęli działaczom. Tym razem winnych było mniej - fani z Łazienkowskiej skupili się na wyliczaniu win prezesa i właściciela klubu, Dariusza Mioduskiego.

Legia Ladies: Sparing zamiast meczu ligowego

Legioniści

Mecz 7. kolejki IV ligi kobiet pomiędzy Jantarem Ostrołęka i Legia Ladies nie doszedł do skutku z powodu zakażenia koronawirusem i kwarantanny 12 zawodniczek zespołu z Ostrołęki. Zamiast ligowego starcia legionistki rozegrały sparing z Pragą, w którym zremisowały 1-1, a jedyną bramkę dla Legii zdobyła Amelia Przybylska.

Futsal Szczecin 0-2 Legia Warszawa

Legioniści

W meczu 4. kolejki 1. ligi futsalu Legia Warszawa wygrała 2-0 na wyjeździe z zespołem Futsal Szczecin. Do przerwy legioniści prowadzili 1-0 po bramce Michała Zalewskiego. Trzy minuty przed końcem na 2-0 podwyższył Paweł Tarnowski. Chwilę później Mariusz Milewski mógł podwyższyć prowadzenie, ale nie wykorzystał przedłużonego karnego po szóstym faulu gospodarzy. Trzy sekundy przed końcową syreną podobną szansę mieli futsaliści ze Szczecina, ale trafili w słupek.

Pod lupą LL! - Joel Valencia

Legioniści

Pod nieobecność trenera Czesława Michniewicza, zespół Legii w meczu o Superpuchar prowadził Marek Saganowski. W pierwszym składzie "Wojskowych" znów zobaczyliśmy między innymi Mateusza Wieteskę, André Martinsa czy chociażby Joela Valencię. To właśnie temu ostatniemu postanowiliśmy bliżej przyjrzeć się w spotkaniu przeciwko Cracovii.

Oceny legionistów za mecz z Cracovią

Legioniści

Jedyną pozytywną ocenę za piątkowy mecz o Superpuchar Polski otrzymał Luquinhas. Występ Brazylijczyka oceniliście na 3,2 w skali 1-6. Pozostali zawodnicy otrzymali noty słabe i bardzo słabe. Najniższa trafiła do Tomasa Pekharta - 1,5. W sumie oceniało 409 osób. Średnia ocena drużyny za to spotkanie to 2,1.