2020

Новости за 18.10.2020

Boruc: Mieliśmy dobre momenty

Legioniści

- Zagłębie nie stworzyło zbyt wielu sytuacji, bo nie pozwoliliśmy im na zbyt wiele. Czy byli dobrym przeciwnikiem? Grają w polskiej ekstraklasie, więc chyba niezły przeciwnik... - powiedział Artur Boruc po meczu na antenie Canal+.

Jędrzejczyk: Nasza gra będzie wyglądała lepiej

Legioniści

- Zdobyliśmy bardzo ważne trzy punkty. Wiemy w jakiej sytuacji byliśmy. Wiadomo, że to początek sezonu, ale trzeba punktować. Fajnie, że strzeliliśmy dwie bramki. Stracony gol był niepotrzebny, bo zanotowaliśmy go po swoim rzucie rożnym - skończyło się rzutem karnym. Takie sytuacje jednak się zdarzają - ocenił meczArtur Jędrzejczyk.

Statystyki meczu z Zagłębiem

Legioniści

Doczekaliśmy się ligowego zwycięstwa legionistów na własnym stadionie w tym sezonie. W starciu z Zagłębiem Legia prowadziła grę i była w posiadaniu piłki przez 58% czasu gry. Ponadto podopieczni Czesława Michniewicza oddali 21 strzałów, ale tylko 3 leciały w światło bramki. Drużyna ze stolicy przebiegła mniej kilometrów od rywali, ale zdecydowanie górowała w sprintach i szybkich biegach. Poniżej prezentujemy szczegółowe statystyki z meczu. Zapraszamy także do wystawiania ocen piłkarzom Legii.

Michniewicz: Było dużo momentów, nad którymi musimy pracować

Legioniści

Czesław Michniewicz (trener Legii): Za nami bardzo trudny mecz. Spodziewaliśmy się takiego spotkania i byliśmy do niego optymalnie przygotowani. Pracowaliśmy solidnie. Mieliśmy dobrze zanalizowany sposób gry przeciwnika. Szkoda, że po pierwszej bramce, gdzie po bardzo ładnej akcji zdobyliśmy prowadzenie, szybko to prowadzenie straciliśmy. To była sytuacja, w której powinniśmy uniknąć straty bramki. Mamy rzut rożny, po którym idzie kontratak i mamy rzut karny. Na szczęście po przerwie znowu zaczęliśmy dobrze grać. Читать дальше...

Sevela: Zabrakło nam jakości

Legioniści

Martin Sevela (trener Zagłębia): Nie jestem dziś zadowolony ani z wyniku, ani z gry. Pierwsza połowa w naszym wykonaniu była niezła, dobrze zareagowaliśmy po stracie bramki. Zrobiliśmy dobrej jakości akcję i wywalczyliśmy rzut karny. W drugiej połowie chcieliśmy być bardziej aktywni przy piłce, ale się nie udało. Brakowało nam jakości w momencie podania piłki do ataku po jej odbiorze. Dużo biegaliśmy bez piłki, co nas kosztowało mnóstwo wysiłku. Legia pokazała jakość w środku pola, grała prosto i szybko... Читать дальше...

Bramki i skrót meczu z Zagłębiem

Legioniści

Legia pokonała na własnym stadionie Zagłębie po dwóch golach Tomasa Pekharta. Dla gości honorowe trafienie z rzutu karnego zanotował Filip Starzyński. Zapraszamy do obejrzenia skrótu oraz bramek z tego spotkania.

7. kolejka Ekstraklasy. Przełamanie Legii

Legioniści

Od soboty do poniedziałku rozgrywane będą mecze 7. kolejki Ekstraklasy. Na początek Cracovia wygrała z Piastem 1-0. Zespół z Gliwic nadal zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. Z kolei Raków po wygranej 3-1 nad Górnikiem umocnił się na pozycji lidera. W Białymstoku Jagiellonia wygrała z Lechem. W niedzielę Legia pokonała na własnym stadionie Zagłębie Lubin. Wysoką wygraną zanotowała Wisła Kraków, natomiast Śląsk przegrał w Płocku. W poniedziałek Podbeskidzie zagra z Wartą, a Lechia z Pogonią.

Czech pokarał Zagłębie

Legioniści

Legia Warszawa wreszcie wywalczyła na własnym stadionie komplet punktów. Mistrzowie Polski pokonali 2-1 Zagłębie Lubin, które w stolicy zaprezentowało się z bardzo słabej strony. Dwa gole dla Legii strzelił Tomas Pekhart, który w tym sezonie ma na koncie już siedem trafień.

Fotoreportaż z Łazienkowskiej

Legioniści

Zapraszamy do obejrzenia pierwszych zdjęć z Łazienkowskiej: Fotoreportaż z meczu - 30 zdjęć Woytka

LIVE!: Legia - Zagłębie

Legioniści

Bezpośrednią transmisję z meczu Legia Warszawa - Zagłębie Lubin przeprowadzi stacja Canal+ Premium. Początek spotkania o godzinie 17:30.

Legia Warszawa 4-0 Futsal Oborniki

Legioniści

W meczu 5. kolejki I ligi futsalu Legia Warszawa wygrała 4-0 z zespołem Futsal Oborniki. Jest to piąte zwycięstwo legionistów w tym sezonie i pierwsza porażka drużyny z Obornik. Dzięki wygranej Legia umocniła się na pozycji lidera w tabeli. Mecz był bardzo wyrównany - przez długi czas goście szczelnie blokowali dostęp do swojej bramki, ale w 26. minucie sposób na bramkarza znalazł Mateusz Gliński. W 33. minucie na 2-0 podwyższył ładnym strzałem z połowy boiska (po dograniu piłki z autu przez Kamila Wąchockiego), Grzegorz Och.

IV liga: Legia Ladies 3-2 Gosirki Piaseczno

Legioniści

W meczu 8. kolejki IV ligi kobiet rozegranym na bocznym boisku przy Łazienkowskiej 3 Legia Ladies wygrały 3-2 z drużyną Gosirki Piaseczno. Do przerwy gospodynie prowadziły 1-0.

Odczarować Łazienkowską

Legioniści

W niedzielę Legia po dłuższej przerwie rozegra wreszcie mecz ligowy. Ostatni raz w Ekstraklasie "Wojskowych" zobaczyliśmy miesiąc temu, kiedy przegrali u siebie 1-3 z Górnikiem Zabrze. Tym razem do Warszawy przyjedzie Zagłębie Lubin, które jak na razie w lidze zanotowało tylko jedną porażkę.