2023

Новости за 04.11.2023

Pora na ligowe przełamanie

Legioniści

W niedzielę Legia Warszawa powalczy o to, aby w końcu dobrą postawę z Pucharu Polski i Ligi Konferencji Europy przenieść na ligowe boiska. Drużyna Kosty Runjaicia zagra w Radomiu z Radomiakiem i postara się przerwać niechlubną serię czterech przegranych w Ekstraklasie z rzędu.

Legia Warszawa 4-1 AZS UW Wilanów

Legioniści

W meczu 9. kolejki Ekstraklasy Legia Warszawa wygrała z AZS-em UW Wilanów 4-1. Do przerwy legioniści prowadzili 2-1. Kolejne spotkanie rozegrają 11 listopada z Piastem Gliwice. Legia wystąpiła w tym meczu mocno osłabiona. Davidson Silva pauzował z powodu żółtych kartek. Dłuższa przerwa czeka Macieja Pikiewicza, który w trakcie spotkania z Widzewem zerwał więzadło krzyżowe. Z kolei w meczu z Clearexem urazu nabawił się Nuno Chuva, który zerwał więzadła przy kostce.

Wyniki Urbańskiego w Tennis Europe Junior Masters U-14

Legioniści

Tenisista Legii, Jan Urbański wystąpił w prestiżowym turnieju Tennis Europe Junior Masters 2023, który odbywa się w Monte-Carlo Country Club w Roquebrune-Cap-Martin. W rywalizacji do lat 14, legonista mierzył się z Czechem, Turkiem i Niemcem i zaliczył jedną wygraną - w ostatnim pojedynku, z Marco Ontiverosem Castro.

Legia Warszawa 19-20 Hegemon Mysłowice

Legioniści

W meczu 7. kolejki I ligi Legia Warszawa niespodziewanie przegrała z Hegemonem Mysłowice 19-20. Do przerwy legioniści prowadzili 12-10. Było to ostatnie spotkanie naszego zespołu w rundzie jesiennej. Kolejne zaplanowano na połowę marca przyszłego roku.

Legia Warszawa 91-84 Twarde Pierniki Toruń

Legioniści

W meczu 7. kolejki PLK Legia Warszawa wygrała z Twardymi Piernikami Toruń. Pierwszą kwartę legioniści wygrali aż czternastoma punktami, a do przerwy zdołali utrzymać 12-punktową przewagę (43-21). Niestety trzecia kwarta w wykonaniu podopiecznych Wojciecha Kamińskiego była fatalna, bowiem goście odrobili wszystkie straty i na ostatnie dziesięć minut wychodzili prowadząc 61-59. W czwartej kwarcie trwała walka łeb w łeb.

Trwa 14. kolejka Ekstraklasy

Legioniści

Trwa 14. kolejka Ekstraklasy. W piątek Piast po raz dziesiąty w tym sezonie zremisował. Z kolei Jagiellonia gładko i wysoko pokonała niedawnych pogromców Legii, czyli Stal Mielec. W sobotę Pogoń wywiozła trzy punkty z Krakowa. Wieczorem najciekawiej zapowiada się spotkanie pomiędzy Lechem i Ruchem. Dzień później czeka nas m.in. mecz przyjaźni pomiędzy Radomiakiem i Legią. Aktualnie liderujący Śląsk podejmie ŁKS, a Zagłębie pojedzie do Częstochowy.

Doping legionistów w Tychach [VIDEO]

Legioniści

1139 kibiców Legii wspieranych przez sosnowieckie Zagłębie stawiło się w czwartek w Tychach. Zapraszamy na materiał filmowy z dopingiem z meczu GKS - Legia.

III liga: Legia II Warszawa 2-1 Legionovia Legionowo. Bramka Kapustki

Legioniści

W meczu 15. kolejki III ligi Legia II Warszawa wygrała z Legionovią Legionowo 2-1. Do przerwy legioniści prowadzili 1-0 po bramce Bartosza Kapustki. Kolejne spotkanie rozegrają 11 listopada o godz. 12 na wyjeździe z Jagiellonią II Białystok. W wyjściowym składzie znalazł się powracający po długiej i poważnej kontuzji Bartosz Kapustka, a także Dominik Hładun.

Relacja z trybun: Tajemnica maski Śpiączki

Legioniści

Losowanie 1/16 finału Pucharu Polski było dla nas niezwykle atrakcyjne - w końcu trafiliśmy ekipę, z którą nie tylko nie mamy okazji rywalizować na co dzień, ale i której całe pokolenie legionistów nie miało prawa zobaczyć na żywo. Po raz ostatni Legia z zespołem z Tychów grała w 1996 roku, kiedy tyszanie okazjonalnie zaliczyli niespełna dwa sezony w najwyższej klasie rozgrywkowej (oficjalnie jako Sokół Tychy) po wykupieniu licencji Sokoła Pniewy. Wówczas IV-ligowiec z dnia na dzień przeskoczył trzy klasy rozgrywkowe... Читать дальше...

Radomiak przed meczem z Legią. Gra w kratkę

Legioniści

W niedzielę o godzinie 17:30 Legia Warszawa zagra na wyjeździe z Radomiakiem Radom. To zespół, który zanotował progres względem zeszłego sezonu, ale rozmowy o pożegnaniu aktualnego trenera nie milkną. Zapraszamy do zapoznania się z sylwetką najbliższego rywala legionistów.

Oceny legionistów za mecz z GKS-em Tychy

Legioniści

Najwyższą notę za czwartkowy mecz w Tychach otrzymał Blaz Kramer. Występ strzelca dwóch bramek oceniliście na 5,0 w skali 1-6. Niewiele niższą notę uzyskał Josue. Najniższa ocena trafiła natomiast do Juergena Elitima - 2,7. W sumie oceniało 506 osób. Średnia ocena drużyny za to spotkanie to 3,7.

Punkty po meczu z GKS-em Tychy

Legioniści

Awansowali!; szybkie ciosy; plażing w drugiej połowie; odrodzony Kramer?; spokojnie; zdziwienie - to najważniejsze punkty po czwartkowej wygranej Legii Warszawa 3-0 z GKS-em Tychy.

Raport kartkowy przed meczem z Radomiakiem

Legioniści

Żaden z piłkarzy Legii Warszawa nie będzie pauzował w meczu 14. kolejki Ekstraklasy z Radomiakiem Radom z powodu żółtych lub czerwonych kartek. Zagrożony pauzą jest Yuri Ribeiro. Mecz Radomiak - Legia odbędzie się 5 listopada o godzinie 17:30.

21. urodziny Tobiasza

Legioniści

Kacper Tobiasz świętuje dziś 21. urodziny. Bramkarz Legii piłkarskiego rzemiosła uczył się w SEMP-ie Ursynów, z którego trafił na Łazienkowską w 2019 roku. W pierwszym zespole zadebiutował w lipcu 2021 roku, ale podstawowym graczem stał się w rozgrywkach 2022/23. Dotychczas rozegrał 53 spotkania i miał okazję świętować zdobycie Pucharu Polski oraz Superpucharu.

36. urodziny Jędrzejczyka

Legioniści

Artur Jędrzejczyk świętuje dziś 36. urodziny. "Jędza" debiutował w Legii w lipcu 2006 roku i po latach bogatej kariery jest najbardziej utytułowanym zawodnikiem w historii naszego klubu, mając na koncie po sześć tytułów mistrzowskich oraz zdobytych Pucharów Polski. Dodatkowo cieszył się z wygranej spotkania o Superpuchar. Należy do czołówki zawodników, którzy rozegrali najwięcej spotkań w barwach Legii i ma ich obecnie 362.