2023

Новости за 17.11.2023

U-20: Czechy 0-1 Polska

Legioniści

Reprezentacja Polski U-20 wygrała wyjazdowe spotkanie w ramach Elite League z Czechami 1-0. W wyjściowej "jedenastce" znalazł się wypożyczony z Legii Warszawa Jordan Majchrzak, ale musiał opuścić murawę już w 18. minucie z powodu urazu. Całą drugą połowę rozegrał inny z wypożyczonych legionistów, Marcel Krajewski.

U-21: Polska 2-1 Izrael. Grał Tobiasz

Legioniści

W meczu eliminacyjnym do mistrzostw Europy reprezentacja Polski U-21 wygrała w Łodzi z Izraelem 2-1. Do przerwy padł bezbramkowy remis. Całe spotkanie rozegrał bramkarz Legii Warszawa, Kacper Tobiasz. W pierwszej połowie rzutu karnego nie wykorzystał Michał Rakoczy, a pierwszą bramkę w eliminacjach Polacy stracili dopiero w ostatnich minutach meczu.

Proporczyk i bluzy na 50-lecie Żylety

Legioniści

Na meczu z Wartą Poznań świętować będziemy 50-lecie Żylety. Z okazji tego okazałego jubileuszu, w sklepie Żyleta pojawiła się w sprzedaży limitowana wersja proporczyków na 50-lecie Żylety (200 zł). Ponadto w sklepie dostępne są również nowe wzory bluz z okazji 50-lecia - bluza typu kangurka (z kapturem) kosztuje 220 zł, z kolei bluzy "klasyczne" (trzy nowe wzory z Żyletką) dostępne są za 200 złotych.

CLJ: Legia 3-2 Jagiellonia

Legioniści

Legioniści w dramatycznych okolicznościach odnieśli dziewiąte z rzędu zwycięstwo w CLJ U19(w 9 meczach) na własnym boisku, pokonując 3-2 Jagiellonię. Gości prowadzili od 3. minuty po gol Drygiela, a w 21. minucie było już 0-2 po trafieniu samobójczym. Legia zaczęła odrabiać straty jeszcze przed przerwą (Żewłakow), na początku drugiej odsłony wyrównał z karnego Adkonis, ale kolejne minuty nie zapowiadały szybkiego wyjścia na prowadzenie. Goście grali aktywnie i również stwarzali okazje. Decydujący gol padł na 3 minuty przed końcem... Читать дальше...

Zapowiedź meczu z Sokołem Łańcut

Legioniści

W sobotni wieczór na Bemowie, koszykarze Legii zmierzą się z Sokołem Łańcut, wraz z którym do stolicy przyjadą dwaj nasi niedawni zawodnicy - Adam Kemp oraz Janis Berzins. Możemy być pewni, że obaj będą chcieli pokazać się z jak najlepszej strony.

Holendrzy nie przyjadą do Warszawy

Legioniści

Kibice AZ Alkmaar nie przyjadą do Polski na rewanżowy mecz z Legią Warszawa w fazie grupowej Ligi Konferencji Europy! Holenderski klub poinformował, że nie będzie sprzedawać biletów. "Po wydarzeniach, które miały miejsce podczas meczu u siebie, przeprowadzono szeroko zakrojone konsultacje ze wszystkimi zainteresowanymi stronami. Doszliśmy do wniosku, że nie można zagwarantować bezpieczeństwa naszym kibicom" - czytamy na stronie AZ.

Klasyfikacja kanadyjska: Wszołek nadal na czele

Legioniści

Aktualnie w sezonie 2023/24 w legijnej klasyfikacji kanadyjskiej rządzi Paweł Wszołek. Wahadłowy ma na swoim koncie aż 12 asyst, a do tego dołożył 4 bramki. Drugi w klasyfikacji jest Tomas Pekhart, który jest skuteczniejszym zawodnikiem z 10 golami. Na trzecim miejscu znajduje się Ernest Muci z 7 golami.

17-19.11: Weekendowy rozkład jazdy

Legioniści

Podczas przerwy na mecze reprezentacji, zachęcamy przede wszystkim do wspierania koszykarzy Legii, którzy w sobotę o 19:30 na Bemowie, rozegrają ligowe spotkanie z Sokołem Łańcut. Bilety do kupienia TUTAJ. W sobotę przy Łazienkowskiej prowadzona będzie zbiórka krwi, organizowana przez Krewkich Legionistów. Futsaliści Legii w niedzielę zagrają wyjazdowe spotkanie z FC Toruń.

Новый рекорд России: медитация Relax FM объединила 1699 человек

Собянин: врачи из Москвы направлены для помощи пострадавшим в Севастополе