2023

Новости за 19.11.2023

FC Toruń 2-7 Legia Warszawa

Legioniści

W meczu 12. kolejki Ekstraklasy Legia Warszawa wygrała z FC Toruń 7-2, Do przerwy legioniści prowadzili 4-2. Kolejne spotkanie rozegrają 26 listopada, na wyjeździe z BSF Bochnia.

Nowe legijne graffiti: Nie ma Legii bez Żylety (319)

Legioniści

Przed nami jubileusz 50-lecia Żylety - trybuny, na której wychowały się dziesiątki, jeśli nie setki tysięcy prawdziwych fanatyków z zasadami. UZL w ostatnich dniach wykonali nowe graffiti z tej okazji. Praca przedstawia hasło "Nie ma Legii bez Żylety", a także charakterystyczną "Żyletkę" z flagi "Żyleta jest zawsze z Wami", z wspisaną "50".

Żółtowski mistrzem Polski młodzików w zapasach w st. klasycznym

Legioniści

W Janowie Lubelskim odbyły się mistrzostwa Polski w zapasach w stylu klasycznym młodzików (U-14), w których wzięli udział zawodnicy Legii. Złoty medal i tytuł mistrza Polski w kat. -41kg zdobył Stanisław Żółtowski, który pokonał w finale Serhija Vynnyka (UKS Jedynka Kostrzyn nad Odrą) 5-0.

Młodzież: mecze weekendowe (akt.)

Legioniści

Legia U17 pokonała 2-0 Igloopol Dębica i powiększyła swoją przewagę nad bezpośrednimi rywalami w tabeli, zostjaąc mistrzem jesieni. Mistrzostwo jesieni w CLJ zdobyła też, z 7 p. przewagi, Legia U15, która na koniec rundy zremisowała 1-1 z Polonią. Legia U12 po dobrym występie przeciwko Wichrowi Kobyłka w finale baraży wywalczyła awans do I ligi młodzików U12. Legia Soccer Schools U11 dobrze spisała się w turnieju Sportowa Niepodległa" zajmując miejsce na podium. Mecze rozegrały też zespoły U11, U10, U8 i U7. Читать дальше...

Młodzież: mecze sobotnie

Legioniści

Legia U17 pokonała 2-0 Igloopol Dębica i powiększyła swoją przeagęnad bezspośrednimi rywalami w tabeli. Wobec opadów śniegu, przełożony na poniedziałek został mecz CLJ U15 na boisku Polonii. Legia U12 po dobrym występie przeciwko Wichrowi Kobyłka w finale baraży wywalczyła awans do I ligi młodzików U12. Legia Soccer Schools U11 doskonale spisałą się w pierwszym dniu turnieju Sportowa Niepodległa i w niedzielępowalczy o miejsca 1-4. Mecze rozegrały też zespoły U10, U8 i U7.

Wyniki Marka Kani w PŚ w Pekinie

Legioniści

Panczenista Legii, Marek Kania wziął udział w drugich w tym sezonie zawodach Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim, które odbyły się w Pekinie. Pierwszego dnia rywalizacji, legionista zajął 9. miejsce w wyścigu na 500 metrów dywizji A z czasem 35.20 sekundy. Dzień później na tym samym dystansie, Marek był 15. z czasem 35.33 sekundy. W klasyfikacji generalnej (po czterech wyścigach) zajmuje miejsce 11.