2018

Новости за 02.04.2018

Hrozný začátek! Nepoučitelný Hradec vypráskali Oceláři za šest minut

Sport.cz

Tahle pomlázka hradecké hokejisty pořádně bolela. Jestliže si už v předchozím průběhu play off mohli oprávněně stýskat na nepovedené začátky utkání, úvod třetího semifinále v Třinci byl v jejich podání doslova katastrofální. Od Ocelářů si vykoledovali tři góly za úvodních šest minut a prohráli 1:5. Třinec může už v úterý slavit hladký postup do finále.

Dvojčata Sedinova po 18 letech ve Vancouveru končí v NHL

Sport.cz

Hotovo, je konec. Dvojčata Daniel a Henrik Sedinovi končí po 18 letech kariéru v NHL. Teď u nich dostane přednost rodina a také třeba fotbale. Švédští hokejoví bratři ji celou strávili ve Vancouveru Canucks, s jehož fanoušky se tři zápasy před koncem základní části rozloučili v tiskovém prohlášení.

Bál jsem se, že cenu zase nedostanu, smál se tříbodový Ondřej Kovařčík

Sport.cz

V sedmém utkání čtvrtfinále proti Pardubicím nestačil útočníkovi Třince Ondřeji Kovařčíkovi k ceně pro nejlepšího hráče ani hattrick. Hned v dalším domácím zápase se o ni přihlásil znovu. A za gól a dvě asistence se dočkal. „Říkal jsem si, že už by to mohlo vyjít. Ale bál jsem se, že to dostane Milan Doudera za ty tři nahrávky," smál se po třetí výhře nad Hradcem Králové Ondřej Kovařčík.

Krásná reportérka málem přišla o oko. Co se jí stalo?

Sport.cz

Hodně drsný zážitek má za sebou krásná reportérka Kelsey Wingertová. Tu při utkání slavné baseballové MLB zasáhl míček do obličeje, blondýnka pak skončila v nemocnici se zlomeninou. K incidentu došlo během utkání Atlanty Braves s Philadelphií Phillies.

Dceru bývalé tenisové hvězdy dělila jedna rána od miliónů, nakonec je bere Švédka

Sport.cz

Prdloužená, jaká nebývá často k vidění. Švédská golfistka Pernilla Lindbergová vyhrála po dramatickém rozstřelu turnaj ANA Inspiration v kalifornském městě Rancho Mirage a první titul z okruhu LPGA si připsala rovnou na majoru. Korejská soupeřka Pak In-pi s ní bojovala o cenné prvenství a prémii 420 tisíc dolarů až do osmé jamky play off, na té ale zahrála par, zatímco jedenatřicetiletá Švédka dala o ránu méně.

Suchý prvním gólem v sezóně pomohl Basileji k remíze v Bernu

Sport.cz

Trvalo to celou věčnost, přesněji čtrnáct měsíců. Kapitán fotbalistů Basileje Marek Suchý prvním gólem v sezóně pomohl k remíze 2:2 na hřišti vedoucího týmu švýcarské ligy Young Boys Bern. Dělba bodů však více vyhovuje lídrovi, jenž má i po 27. kole v čele výrazný náskok 16 bodů.

Slavnému klubu uletěl před zápasem maskot. Žal pomohl léčit i rozhodčí

Sport.cz

Fanoušci Benficy Lisabon si mohou vydechnout: všichni orli, kteří jsou maskoty slavného portugalského klubu, jsou pohromadě. Den poté, co jeden z dravců uletěl při tradičním ceremoniálu před duelem proti Vitórii Guimaraes, se z "výletu" v pořádku vrátil. V utkání Benfica slavila vítězství 2:0, když zejména akce před druhou trefou byla parádní. Podíl na výhře ale měli i sudí. Nejprve asistent jednu branku hostů kvůli ofsajdu správně neuznal a následně díky technice "vyčaroval"... Читать дальше...

Vítězná série skončila, ale hlavním cílem je titul, tvrdí nymburský manažer Šimeček

Sport.cz

Doma prohrávají jen výjimečně, pod koši kralují. Basketbalisté Nymburka po sérii třiceti ligových vítězství v řadě podlehli v předposledním kole nadstavbové části skupiny A1 na půdě druhých Pardubic. Ani toto zakolísání nic nemění na nymburské roli největšího favorita pro play off. „Vítězná šňůra se nedá táhnout do nekonečna, hlavní je zisk titulu," říká manažer středočeského klubu Rudolf Šimeček v rozhovoru pro Sport.cz.

Liberecký Tygr se vrací do KHL, bude hrát za Chabarovsk

Sport.cz

Útočník Tomáš Filippi, jenž strávil závěr sezóny v Liberci, se vrací do Kontinentální hokejové ligy. Pětadvacetiletý reprezentant podepsal roční smlouvu v Chabarovsku, kde by se měl sejít s třemi dalšími Čechy. S odkazem na ruský web championat.ru.

Jandač počítá, že po MS skončí. Ve hře je angažmá v Magnitogorsku

Sport.cz

Hokejový trenér Josef Jandač v pondělí po tréninku reprezentace na soustředění v Příbrami připustil svůj konec u národního týmu po květnovém mistrovství světa. „Vyprší mi dvouletý kontrakt na pozici kouče a tím, že se z žádné akce nepřivezla medaile, tak to pro mě není zrovna úspěšné období. Teď jsem na tom tak, že s prezidentem svazu Králem neřešíme prodloužení smlouvy," řekl.

Biatlonová unie hodlá Rusku vrátit plné členství v červnu. Jen už žádný doping, žádá IBU

Sport.cz

Mezinárodní biatlonová unie IBU hodlá na červnovém zasedání výkonného výboru vrátit Rusku plné členství. To mu odebrala v prosinci v reakci na trest Mezinárodního olympijského výboru za dopingový skandál v Soči 2014. Rusko tak přišlo o hlasovací právo v IBU, jeho reprezentanti se ale mohli dál účastnit oficiálních závodů včetně Světového poháru.

Postupový mečbol je tady! Ocelářům schází na cestě do finále poslední krok

Sport.cz

Hokejisté Třince už buší na finálové brány Tipsport extraligy. A to hodně důrazně! Ve třetím semifinálovém utkání play off proti Hradci Králové využili výhody domácího ledu k vysokému vítězství 5:1 a v sérii hrané na čtyři výhry zaznamenali už třetí úspěch. Oceláři rozhodli o vítězství smrští tří branek v úvodních šesti minutách, po nichž už soupeři nedovolili zdramatizovat vývoj utkání.

HOKEJ ON-LINE: Úvod snů pro Třinec! Hosté z Hradce nevědí, kam dřív skočit

Sport.cz

Hokejisté Třince mohou udělat další krok k postupu do finále extraligy. Po dvou výhrách na ledě Hradce Králové dnes budou mít v semifinálové sérii poprvé výhodu domácího prostředí. Zápas v Třinci začal v 16:20 (stav průběžně 3:0), přímý přenos vysílá ČT Sport, podrobnou on-line reportáž najdete na Sport.cz.

Šok pro teplické fanoušky. Hlavní cenu jim vyfoukl sparťan!

Sport.cz

O žádný apríl se nejednalo, i když to tak mohlo vypadat. Fanoušek Sparty Marek totiž během sobotního ligového duelu v Teplicích vypálil všem domácím příznivcům rybník a jako první letos Na Stínadlech v rámci poločasové soutěže vyhrál do osobního vlastnictví automobil Ford Ka+.

Moje vina, nezříkal se slávistický kapitán odpovědnosti za porážku a rozplývající se šance na obhajobu titulu

Sport.cz

Neproměnil penaltu, sám před zlínským gólmanem Zlámalem ve vyložené šanci také selhal, a i proto bral slávistický kapitán Milan Škoda vinu na sebe. Za nečekanou porážku, za bodovou ztrátu, která připravila Slavii zřejmě o poslední šanci alespoň koketovat s vidinou obhajoby mistrovského titulu. „Velká část viny jde za mnou,“ přiznával, že zápas s nejhorším týmem ligového jara (1:2) mu vůbec nevyšel.

Жанна Фриске

Память Жанны Фриске почтили посмертной наградой и ее песней на музыкальной премии

Арцах

Совместное заявление участников круглого стола, приуроченного ко «Дню защиты прав безвинно осужденных»

Пользователей цифровых сим-карт становится больше

Жительница Подмосковья умерла от 53-градусной жары в Саудовской Аравии

Доступнее кредитов: «Выберу.ру» составил рейтинг лучших микрозаймов в июне 2024 года

Еще 4 воинских захоронения облагородят в Истре в 2024 году

Moje vina, nezříkal se slávistický kapitán odpovědnosti za porážku a rozplývající se šance na obajobu titulu

Sport.cz

Čaroval v bráně a pak také útočil! Chtěl jsem udělat rozruch, vysvětluje gólman Bohemians

Sport.cz

Situace, jaká se nevidí tak často, alespoň ne v takovém čase. Do konce normální hrací doby v zápase fotbalistů Jablonce s Bohemians 1905 chybělo ještě téměř pět minut, když gólman Klokanů Tomáš Fryšták za stavu 2:1 pro Jablonec opustil bránu a vyrazil na zteč soupeřovy branky. Jeho tým právě kopal rohový kop a mocně se hnal za vyrovnáním.

Titul se vzdaluje, ale s Bernem se chceme chytit, plánuje kapitán Basileje Suchý

Sport.cz

Kapitán české fotbalové reprezentace a FC Basilej Marek Suchý oslavil na Zelený čtvrtek jednatřicáté narozeniny. Od ledna 2014, kdy přišel do Basileje ze Spartaku Moskva, slavil čtyřikrát švýcarský titul, hrál pravidelně Ligu mistrů. V probíhající sezóně se ale nejúspěšnější švýcarský klub dívá na záda Young Boys Bern.

Sparta vede tabulku prvních poločasů

Sport.cz

Pokud by se do tabulky první fotbalové ligy počítaly jen výsledky z prvních poločasů, vedla by po 22. kole Sparta Praha s tříbodovým náskokem před Plzní a Slavií. O to více mohou mrzet sparťany nevydařené druhé poločasy, ve kterých poztráceli oproti těm prvním osm bodů a v reálné tabulce jsou až šestí se ztrátou 15 bodů na vedoucí Plzeň. Viktoria ve druhých poločasech vybojovala o 10 bodů více, než kolik měla při poločasových přestávkách.

Nadal sesadil Federera, Berdych klesl na 18. místo

Sport.cz

Španělský tenista Rafael Nadal se vrátil do čela světového žebříčku. Z prvního místa sesadil Švýcara Rogera Federera, který vypadl na turnaji v Miami překvapivě již ve druhém kole a neobhájil body za loňský titul. Tomáš Berdych po vyřazení v třetím kole floridského turnaje Masters klesl o pět míst a je osmnáctý.

Exsparťanův gól proti Galatasarayi nadchl Turecko!

Sport.cz

Fotbalisté Trabzonsporu sice prohráli na hřišti Galatasaraye Istanbul 1:2, byl to však právě jejich gól, který se v Turecku stal hitem uplynulého víkendu. A jeho autorem je někdejší střední záložník pražské Sparty Juraj Kucka.

Московский аэропорт Домодедово и Всероссийское общество инвалидов заключили соглашение о сотрудничестве

Собянин: Москва и Пекин подписали программу сотрудничества на 2024-2026 годы