2018

Новости за 07.04.2018

Na konci se budou počítat plusové body a ne nějaké série, vysvětloval jablonecký kouč Rada

Sport.cz

Vítězné tažení Jablonce ligovým jarem po šesti zápasech skončilo, kouč Severočechů se po remíze v Mladé Boleslavi přesto smál na celé kolo. „A neměl bych snad? Vždyť už jsem uhrál devatenáct bodů, takže mám důvod, abych byl spokojený,“ halasil Petr Rada na celé kolo poté, co se střídajícímu Doležalovi podařilo tři minuty před koncem přece jen vyrovnat a zachránit remízu.

Na Korsice dál vede Ogier, Kopecký se posunul na osmé místo

Sport.cz

Pětinásobný mistr světa Sébastien Ogier míří za druhým vítězstvím v Korsické rallye. Francouzský jezdec vede po druhé etapě ve čtvrtém dílu sezóny o 44,5 sekundy před Estoncem Ottem Tänakem. O další desetinu zpět je obhájce prvenství Belgičan Thierry Neuville. Na osmou příčku se posunul Jan Kopecký s vozem Škoda Fabia, a pokud ji udrží, vyrovná svůj nejlepší výsledek v MS za posledních deset let. Navíc jasně vede klasifikaci vozů WRC2.

Na jarního suveréna už také došlo. Jablonec po šesti výhrách v řadě jen remizoval

Sport.cz

I na Jablonec už došlo. Jarní suverén po šesti výhrách v řadě totiž v Mladé Boleslavi jen remizoval, i když byl lepším týmem a po většinu zápasu měl herně navrch. Střelecky se však prosadil až v samém závěru, kdy po rohovém kopu zachránil remízu hlavičkující Doležal. Poslední minuty dohrávali Severočeši bez vyloučeného Trávníka, ale bod uhájili.

Olomouc jen remizovala s Jihlavou, která vyrovnala i v oslabení

Sport.cz

Fotbalisté Olomouce ve 23. kole první ligy pouze remizovali 1:1 s o záchranu bojující Jihlavou. Domácí Sigmu sice poslal do vedení Jakub Plšek, ale Jihlava dokázala po přestávce i v oslabení po vyloučení Kamsa Mary vyrovnat. Postaral se o to Pavel Dvořák.

Vydra 19. gólem v sezóně druhé ligy pomohl k výhře Derby

Sport.cz

Útočník Matěj Vydra přispěl devatenáctým gólem v tomto ročníku druhé anglické fotbalové ligy k jasné výhře Derby County nad Boltonem 3:0. Český reprezentant dál vede tabulku střelců, s jednou pohárovou trefou má v aktuální sezóně na kontě už 20 branek v klubovém dresu.

Z první řady v Bahrajnu odstartují Vettel a Räikkönen

Sport.cz

Kvalifikaci na Velkou cenu Bahrajnu formule 1 vyhrál Sebastian Vettel před týmovým kolegou z Ferrari Kimim Räikkönenem. Za nimi se seřadila dvojice jezdců Mercedesu Valtteri Bottas a Lewis Hamilton, který však vzhledem k trestu za nepovolenou výměnu převodovky po druhém pátečním tréninku klesne na roštu až na devátou příčku.

Rozcvička před druhým poločasem? I kapitán je z Hapalova vynálezu paf

Sport.cz

Jedno jim bylo po nekonečné sérii pěti remíz jasné. Něco se musí změnit. Fotbalisté Sparty šli štěstí naproti řadou novinek a vítězství se konečně dočkali. V pražském derby o krále levého břehu Vltavy porazili Duklu 3:0 a po teprve druhé jarní výhře tak dál živí naději, že se startu alespoň v Evropské lize dočkají. „Chce se mi věřit, že z nejhoršího jsme na jaře venku,“ doufá trenér Pavel Hapal, který odkoučoval svůj jubilejní 100. zápas v české lize.

Dva údery do šatny srazily Plzeň do kolen. Kometa je po roce zase ve finále

Sport.cz

Hokejisté brněnské Komety rozrazili vysněné finálové brány a poperou se o obhajobu mistrovského titulu. Jejich střelecký uragán na přelomu první a druhé třetiny rozprášil v sobotu veškeré plzeňské naděje na obrat v sérii. Svěřenci trenéra Libora Zábranského triumfovali v páté semifinálové bitvě na ledě vítěze základní části díky dvěma gólům Martina Erata 6:2 a po výhře 4:1 na zápasy slaví postup.

HOKEJ ON-LINE: Další rána pro Plzeň, bude z toho debakl? Kometa buší na brány finále

Sport.cz

Skončí plzeňská pouť vyřazovací částí Tipsport extraligy už dnes? Nebo zanechá porážka po třinácti vítězných zápasech v play off v řadě na hráčích Komety nějaké stopy? Dvě zásadní otázky přichystalo páté semifinálové utkání série. Odpověď na ně dostaneme dnes od 17:20 v Home Monitoring Areně v Plzni (stav zatím 1:5). Přímým přenosem vysílá duel program ČT Sport, podrobnou on-line reportáž nabízí Sport.cz.

Juventus udolal Benevento, Dybala dal hattrick. Schick odehrál poločas

Sport.cz

Fotbalisté Juventusu Turín porazili v 31. kole italské ligy Benevento 4:2. Souboj prvního týmu tabulky s posledním rozhodl hattrickem Paulo Dybala, dvě branky vstřelil z penalt. Fiorentina si připsala poprvé od sezóny 1959/60 šestou ligovou výhru v řadě, na hřišti římského AS zvítězila 2:0. Za domácí odehrál druhý poločas český reprezentant Patrik Schick.

Paes vyhrál rekordní 43. čtyřhru v Davis Cupu

Sport.cz

Indický tenista Leander Paes je novým rekordmanem Davisova poháru v počtu vyhraných čtyřher. Čtyřiačtyřicetiletý rodák z Bombaje zvítězil v sobotním utkání 2. kola asijsko-oceánské zóny v Číně ve dvojici s Rohanem Bopannou a připsal si 43. deblový triumf ve slavné týmové soutěži. V historických tabulkách tak předstihl Itala Nicolu Pietrangeliho.

Plavšič metal salta, Letenští kralují aspoň levému břehu Vltavy

Sport.cz

Série pěti jarních remíz za sebou, která je stáhla pod pohárové příčky, skončila. Fotbalisté pražské Sparty v utkání 23. ligového kola porazili sousední Duklu 3:0, takže kralují aspoň levému břehu Vltavy... Gól a asistenci si připsal srbský záložník Plavšič, který na oslavu metal gymnastická salta, dvakrát se trefil Šural. Trenér Pavel Hapal tak vítězstvím oslavil svůj 100. odkoučovaný zápas v nejvyšší české soutěži.

Lyžařka Smutná doběhla v závodu Ski Classics v Norsku čtvrtá

Sport.cz

Lyžařka Kateřina Smutná dojela čtvrtá v dálkovém běhu Reistadlopet v Norsku. Na padesátikilometrové kopcovité trati ztratila druhá žena průběžného pořadí Ski Classics na vítěznou Japonku Masako Išidaovou bezmála devět minut.

Антонио Вивальди

Вивальди под небом

Пулково

В аэропорту Пулково задержали шесть рейсов и отменили еще один

МЧС: мощные грозы и ливни накроют Подмосковье 20 июня

Москвичам рассказали о планах по благоустройству Парка Горького

​Из-за массовой драки пассажиров в Перми на 40 минут задержали отправление поезда

МегаФон разогнал мобильный интернет в Подмосковье и ТиНАО

Úleva, oddechl si Veselý. K deblové výhře pomohl i televizní rozhovor

Sport.cz

Už po třech zápasech bylo hotovo. Čeští tenisté si v půlce září zahrají baráž o Světovou skupinu, z níž loni po 12 letech vypadli. Po dvou pátečních vítězných dvouhrách dorazili v Ostravě Izraelce v deblu, kde Jiří Veselý a Adam Pavlásek přetlačili dvojicí Erlich, Oliel ve třech setech.

Český biatlon přichází o nejzářivější hvězdu. Příští sezónu nebudu závodit, potvrdila Koukalová

Sport.cz

Žádný comeback se nekoná! Závodní pauza Gabriely Koukalové se protahuje. Osmadvacetiletá biatlonistka to prozradila během jarního úklidu - akce Ukliďme svět, ukliďme Česko, jejíž je patronkou. „V tuhle chvíli si absolutně nedovedu představit, že bych se ještě někdy vrátila,“ dokonce prohlásila exkluzivně pro Sport.cz. Jak své rozhodnutí zdůvodňuje, to se dozvíte v našem videu.

Velký obrat. United otočili manchesterské derby, City musí oslavy odložit

Sport.cz

Manchester United porazil v derby lídra anglické fotbalové ligy City 3:2, i když v poločase prohrával 0:2. K obratu zavelel dvěma góly Paul Pogba. Derby mezi Evertonem a Liverpoolem skončilo bez branek. "Reds" neprohráli s městským rivalem ve všech soutěžích rekordních 17 zápasů v řadě. Tottenham vyhrál v lize popáté za sebou, tentokrát ve Stoke 2:1.

Střídající Tecl zajistil sešívaným výhru v Brně

Sport.cz

Fotbalisté Slavie zvítězili ve 23. ligovém kole nad domácí Zbrojovkou 1:0, když jediný gól vstřelil v 71. minutě hlavou střídající Stanislav Tecl. Druhá Slavia ztrácí na lídra tabulky Plzeň minimálně do neděle sedm bodů. Brňané zůstali na předposledním patnáctém místě a už 400 minut nevstřelili branku.