2021

Новости за 21.08.2021

Normy, zákazy i trest smrti. Jak platí islámské právo šaría různě po světě

Česká Pozice

Návrat Tálibánu k moci v Afghánistánu hrozí možným uplatňováním velmi striktní verze islámského práva šaría, které tam zavedl už během své první vlády v 90. letech. Soubor norem pro muslimy se vyznačuje rozsáhlými zákazy věcí, v západním světě obvyklých, a vážnými tresty. Šaría je zdrojem legislativy v mnoha muslimských zemích, její interpretace je ale rozdílná.

Schick zaznamenal první gól v sezoně, Dortmund prohrál s Freiburgem

Tenisové zprávy - iDnes

Český útočník Patrik Schick se poprvé v nové sezoně gólově prosadil a pomohl Leverkusenu porazit Borussii Mönchengladbach vysoko 4:0. Dortmund podlehl ve druhém kole německé bundesligy Freiburgu 1:2 a po úterní porážce v Superpoháru s Bayernem Mnichov prohrál druhý zápas za sebou.

Normy, zákazy i trest smrti. Jak platí islámské právo šaría různě po světě | Svět - Lidovky

Hlavní události – Zprávy Google (ru)

1. Normy, zákazy i trest smrti. Jak platí islámské právo šaría různě po světě | Svět  Lidovky
  2. Kamenování a utětí ruky. Nastolí Tálibán stejnou šaríu jako před 20 lety?  Echo24.cz
  3. Není šaría jako šaría. Ve kterých státech platí islámské právo a co znamená?  EuroZprávy.cz
  4. Zobrazit vše o tomto tématu v aplikaci Zprávy Google

Prokrastinujete před spaním? Drobný zlozvyk vám škodí víc, než si myslíte

Forbes.cz

Vypadá neškodně a dopouštíme se ho v drtivých případech všichni. Podle nejrůznějších statistik trápí hlavně ty nejvytíženější osobnosti. V angličtině se pro tento špatný návyk objevuje termín „revenge sleep procrastination“, ale můžeme tomu jednoduše říkat „odložený spánek“. Psychologové s tímto pojmem pracují od roku 2014, kdy o spánkové prokrastinaci vznikla obsáhlá studie. Stále více lidí totiž oddalovalo noční odpočinek, aby […]

Читать дальше...

Liverpool zvládl návrat před diváky. City demolovalo, pálil i Grealish

iSport.cz

Fotbalisté Liverpoolu zvládli i druhý zápas v nové sezoně Premier League. V domácí premiéře zdolali zásluhou přesných zásahů Dioga Joty a Sadia Maného houževnaté Burnley 2:0. Český reprezentační útočník Matěj Vydra se do sestavy poražených nevešel. Bez obdržené branky zvítězili také obhájci titulu z Manchesteru City, kteří deklasovali nováčka z Norwiche 5:0 a spravili si chuť po úvodní porážce s Tottenhamem.

Schick přispěl gólem ke kanonádě! Dortmund padl s Freiburgem

iSport.cz

Reprezentační útočník Patrik Schick pomohl Leverkusenu svou první brankou v novém ročníku německé ligy k výhře 4:0 nad Mönchengladbachem. Pětadvacetiletý český fotbalista zvýšil v osmé minutě na 2:0. Dortmund podlehl ve druhém kole Freiburgu 1:2 a po úterní porážce v Superpoháru s Bayernem Mnichov prohrál druhý zápas za sebou. Norský útočník Erling Haaland po dvougólovém představení v prvním ligovém zápase proti Frankfurtu vyšel tentokrát naprázdno.

Sparta - Hradec 4:0, všechny góly až po pauze, dvakrát se trefil Pešek

Fotbal.idnes.cz

Sparťanští fotbalisté sice fanoušky přes padesát minut napínali, ale pak se rozjeli. V 5. kole Fortuna ligy porazili Hradec Králové vysoko 4:0, když všechny branky dali až po půli. Snaživý nováček za bezbrankového stavu trefil břevno a měl ještě jednu velkou šanci.

Votroci po přestávce kapitulovali, Letenští se aspoň na den vracejí do čela

Sport.cz

Letná není pro Votroky stavěná. Fotbalisté pražské Sparty v utkání 5. kola Fortuna ligy zvítězili nad Hradcem Králové 4:0 a po sobotním večeru tak platí, že nováčka porazili ve všech 15 domácích ligových zápasech. Sparta se aspoň na den vrátila do čela tabulky. Východočeši odehráli dobrý první poločas, v němž měli i šance, po přestávce však čtyřikrát inkasovali a na první výhru po návratu do nejvyšší soutěže dál čekají.

Mysleli si, že jde o mrtvolu. Muž v řece jen odpočíval

Novinky

Když hasiči v oklahomské Tulse dostali oznámení, že se v řece nachází mrtvé tělo, nelenili a okamžitě vyrazili na místo. Na břehu řeky však našli muže, který měl do mrtvoly daleko. Ukázalo se, že se chtěl na mělčině pouze zchladit.

ONLINE: Plíšková - Teichmannová, boj o finále turnaje v Cincinnati

iSport.cz

Zahraje si Karolína Plíšková v Cincinnati o titul? V semifinále bojuje proti Jil Teichmannové, zápas můžete od 21:40 sledovat ONLINE na iSport.cz. První finalistkou se stala světová jednička Ashleigh Bartyová, Australanka v úvodním semifinále porazila 6:2, 7:5 Angelique Kerberovou z Německa.

Tálibán přišel o tři okresy. Odpor vůči islamistům vede syn slavného Masúda - Seznam Zprávy

1. Tálibán přišel o tři okresy. Odpor vůči islamistům vede syn slavného Masúda  Seznam Zprávy
  2. ONLINE: Protitálibánské jednotky dobyly tři okresy na severu Afghánistánu. V údolí Pandžšír je 6000 vojáků  iRozhlas.cz
  3. Síly odporu vůči Tálibánu získaly pod kontrolu tři okresy na severu Afghánistánu. Boje si vyžádaly řadu obětí | Svět  Lidovky