World News in Czech
2022

Новости за 26.11.2022

Opět česká jízda v Bostonu. Dvakrát se trefil Krejčí, rekordní výhru zařídil Pastrňák - Aktuálně.cz - sport.aktualne.cz

Hlavní události – Zprávy Google (com)

1. Opět česká jízda v Bostonu. Dvakrát se trefil Krejčí, rekordní výhru zařídil Pastrňák - Aktuálně.cz  sport.aktualne.cz
  2. NHL | Boston - Carolina 3:2 PP, Češi v hlavní roli! Krejčí a Pastrňák zařídili Bostonu rekordní výhru, zářil i Hronek v Detroitu  Sport.cz
  3. Tři české góly zařídily vítězný obrat Bostonu. Krejčí se trefil dvakrát  iDNES.cz
  4. NHL ONLINE: Česká show. Krejčí pálil, Zacha asistoval a rozhodl Pastrňák  iSport.cz
  5. NHL | Boston - Carolina 3:2 PP, Češi v hlavní roli! Читать дальше...

Liga juniorů: Brod zadřel Motor, Písek vynuloval Piráty a Pospíšil sestřelil Šumperk

Hokej.cz

Páteční kolo Ligy juniorů přineslo vyrovnané výsledky a spoustu oslnivých momentů. Skvělou formu z posledních zápasů potvrzují Havířov s Pískem, když první jmenovaný se odpoutal od posledního místa a druhý zase vynuloval Chomutov na jeho ledě. Dalším překvapením kola je bezesporu výhra Havlíčkova Brodu, který otočil zápas z 0:3 na 4:3!

Úvodní sjezd Světového poháru v Lake Louise se kvůli počasí nejel

iDNES.cz

Úvodní sjezd Světového poháru mužů se dnes v Lake Louise kvůli počasí neuskutečnil. Pořadatelé ho kvůli špatné viditelnosti zaviněné mlhou a sněžením přeložili na sobotu, kdy bylo v kanadském zimním středisku v plánu super-G. Další závod v superobřím slalomu zůstal v Lake Louise na programu v neděli.

Veselý byl s 18 body nejlepším střelcem Barcelony při výhře nad Baskonií

iDNES.cz

Veselý byl nejlepším střelcem Barcelony při výhře nad Baskonií

Sport.cz

Pivot Jan Veselý byl s 18 body nejlepším střelcem Barcelony při vítězství 96:84 v euroligovém španělském derby s Vitorií. Druhý český reprezentant v dresu katalánského týmu rozehrávač Tomáš Satoranský zaznamenal v utkání 10. kola sedm bodů a s šesti získanými odraženými míči byl pro změnu nejlépe doskakujícím hráčem zápasu. Za poraženou Baskonii dal 25 bodů americký rozehrávač Markus Howard.

6. DEN MS: Katar znovu prohrál a vypadl, Anglie i Nizozemsko s remízami - iDNES.cz

Hlavní události – Zprávy Google (ru)

1. 6. DEN MS: Katar znovu prohrál a vypadl, Anglie i Nizozemsko s remízami  iDNES.cz
  2. MS fotbal | Anglie se protrápila k remíze, nevýrazní Nizozemci berou bod. Senegal slaví, Wales na kolenou  Sport.cz
  3. ON-LINE z MS ve fotbale, 6. den: Írán vyzrál na Wales, Anglie remizovala s USA | TN.cz  TN.cz
  4. Katar se poprvé prosadil, z výhry se ale radoval Senegal  ČT sport
  5. MS fotbal | MS V KATARU ONLINE: Anglie hraje o postup ze skupiny! Nizozemci remizovali, Senegal slaví... Читать дальше...

6. DEN MS: Katar znovu prohrál a vypadl, Anglie i Nizozemsko s remízami

iDNES.cz

Šestý den katarského fotbalového mistrovství světa nabídl zajímavá střetnutí i neatraktivní výkony favoritů. Írán přehrál oslabený Wales 2:0 a dál bojuje o postup. Senegal uštědřil Kataru druhou porážku, zvítězil 3:1, a domácí mužstvo tak na turnaji skončí už ve skupině. Anglie remizovala s USA 0:0 a Nizozemsko dělilo body za výsledek 1:1 s Ekvádorem. Pojďme se společně podívat na to nejdůležitější z pátku.

Maďarsko prolamuje ledy. Prezidentka navštíví Kyjev, pozval ji Zelenskyj

ECHO24

Maďarská prezidentka Katalin Nováková míří na návštěvu Kyjeva na pozvání ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského, informoval v pátek maďarský server Index. Na Ukrajinu podle něj prezidentka cestuje vlakem přes Polsko. Zelenskyj už v červnu pozval na Ukrajinu premiéra Viktora Orbána, tato návštěva se však zatím neuskutečnila. Vztahy mezi oběma sousedními zeměmi v posledních letech trpí vzájemnými spory.

Anglie chtěla nulu, kterou uhrála. Kritice se ale nevyhne, Neville nechápal absenci Fodena

Sport.cz

Zapomeňte na gólové orgie z prvního zápasu proti Íránu, Angličané pojali své druhé vystoupení na fotbalovém mistrovství světa proti USA vyloženě pragmaticky. Hlavně neinkasovat, to nejvíc charakterizovalo výkon souboru trenéra Garetha Southgatea. Albion tohoto cíle dosáhl, se Spojenými státy americkými remizoval 0:0, a i když ještě nemá definitivně postup do osmifinále zajištěn, půjde do poslední rundy z nejlepší pozice.

Energie míří do Ostravy. Zahájí utkáním proti Vítkovicím novou šňůru venkovních vítězství?

HC Energie Karlovy Vary

Marie Valentová - První adventní víkend je pro energetiky všechno možné jenom ne klidný. V pátek na svém ledě nastoupili proti Dynamu Pardubice. Z utkání po tuhém boji vyšel vítězně aktuální lídr extraligy. Perný den budou mít karlovarští bojovníci také v neděli. Po sérii domácích utkání vyráží na cesty. Cílem bude Ostravar Aréna, kde hráče Energie čeká souboj s týmem Vítkovice Ridera, aktuálně druhým celkem extraligy. Úvodní buly padne v neděli 27. listopadu v 16:00 hodin. Vstupenky je možné zakoupit online nebo přímo na místě. Читать дальше...

Junioři se z výjezdu vrací s prázdnou, body nevezou ani z Vítkovic

Marie Valentová - Ani druhé venkovní utkání neskončilo pro karlovarské mladíky vítězně. Většinu času drželi s vítkovickými krok a ve druhé třetině se dostali na dostřel jedné branky. Domácí si však stav utkání pohlídali a v poslední části zvýšili svůj náskok ještě o dvě branky. Vítkovickým nakonec tedy zůstaly všechny body a svým soupeřům oplatili porážku, kterou utrpěli na jejich ledě v předchozím vzájemném duelu.

Dorost zdolal Pardubice v nájezdech, rozhodl Záhejský

Marie Valentová - Východočeské turné vyneslo svěřencům Tomáše Andryse pět bodů. O stoprocentní vstup do bojů o pořadí v play-off extraligy dorostu energetiky připravili hráči Dynama Pardubice. O vítězi sobotního duelu rozhodly až samostatné nájezdy. V nich byli úspěšnější karlovarští. Oba své nájezdy proměnil Vít Záhejský, který byl autorem i toho vítězného.

Znojemští zlomili odpor Opavy ve třetí třetině

HC JME Znojemští Orli

Petra Matůšová - Orli si s plněním svých střeleckých povinností dali na slezském ledě trochu načas. Skóre se tak začalo měnit až po bezbrankové první třetině. Na úvodní trefu Sklenáře z 22. minuty utkání ještě našli domácí odpověď, poté ale začali přesně pálit Jihomoravané, kteří si tak dokráčeli pro tři body.

Bravo! Valaši doma vydřeli vítězství proti Třebíči

HC Vsetín

Tomáš Petr Marek - Valaši na začátku utkání dominovali a povedlo se jim vsítit dvě rychlé branky, s vedením 2:0 také odcházeli po první třetině do kabiny. Ve druhé pasáži se hra vyrovnala a dominovali bezchybní brankáři. Ve třetí třetině musel přijít ke slovu i videorozhodčí, díky jehož rozhodnutí Třebíč snížila a v závěru utkání si vybudovala obrovský tlak, ale vsetínská obrana byla pohotová a spolu s Davidem Sachrem dovedla zelenožluté k vítězství 2:1.

В «Зарядье» пройдет премьера спектакля Хабенского и Бутмана

Петербург

В Петербурге растет интерес к квартирам с отделкой white box

Как снизить ставку: «Выберу.ру» подготовил рейтинг лучших кредитов наличными в мае 2024 года

В Балашихе для 8 тыс школьников прозвенел последний звонок

Заммэра Ракова поздравила выпускников с последним звонком в Москве

В день защиты детей в парках Подмосковья будут раздавать бесплатное мороженое

Dorostenci porazili Techniku a navýšili svůj náskok na prvním místě

HC Vsetín

Helena Hegeďová - Dorost se v pátečním šlágru představil na Lapači proti Technice Brno, která je jeho nejbližším pronásledovatelem v tabulce. Po první třetině bylo skóre vyrovnané, ale Valaši si postupně vybudovali dostatečný náskok. Brněnští utkání v závěru zdramatizovali, ale až na vyrovnání nedosáhli, a tak Valaši zvítězili za tři body. Tím pádem je jejich náskok na druhou Techniku už jedenáctibodový.

Junioři se dál trápí, těsně podlehli favorizovaným Zubrům

HC Vsetín

Helena Hegeďová - Juniorka za poslední měsíc vyhrála pouze jedno utkání a tuto bilanci nenapravila ani v pátek proti Přerovu. Hosté do zápasu vstupovali v roli favorita a otevřeli skóre ve 27. minutě. V na střely vyrovnaném utkání přidali Přerovští další gól uprostřed třetí třetiny, na což Vsetín reagoval až v poslední minutě, konkrétně v čase 59:22 se prosadil Šimon Rigo.

Přetahovaná s Jihlavou dopadla pro deváťáky vítězně

HC Vsetín

Hana Skupinová - S Jihlavou se devátá třída VHK potkala naposledy 22. října, kdy zvítězila 6:4. A tři body ze vzájemného zápasu brala také v 9. kole. I přes vyrovnanost zápasu Vsetínští zatli zuby a bojovali až do konce. Jejich bojovnost se jim vyplatila především ve třetí třetině, do které nastupovali s remízou 5:5, ale zvládli zvítězit.

V Liberci jsem moc spokojený, říká s úsměvem střelec hattricku Mick van Buren

FC Slovan Liberec

Adam Žatečka - Liberec - V posledním soutěžním utkání roku 2022 vyhrál domácí Slovan 4:1 a postupuje do čtvrtfinále Mol Cupu. Stejně jako v prvním domácím zápase letošní sezony zazářil Mick van Buren a dal opět tři góly. Bude v Liberci pokračovat i na jaře? Přečtěte si, jak Mick po zápase odpovídal novinářům.

Josef Vrzáček: Enormní motivaci našich dorostenců jsme museli až krotit

FC Vysočina Jihlava

Miroslav Fuks - Když starší dorost FC Vysočina v červnu 2019 sestoupil z nejvyšší soutěže, tak asi nikdo nečekal, že si naši mladíci budou muset na návrat mezi elitu počkat až do srpna 2022. Bohužel, dva anulované covidové ročníky jihlavský postup z MSDL umožnily až po skončení ročníku 2021/22. Tři roky dlouhé čekání však stálo za to! Vysočina se stala štikou podzimní části extraligy!