2023

Новости за 18.03.2023

Lechia Tomaszów Mazowiecki 3-1 Legia Warszawa

Legioniści

W meczu 26. kolejki 1. ligi Legia Warszawa przegrała na wyjeździe z Lechią Tomaszów Mazowiecki 1-3. W najbliższy piątek o godzinie 20:30 legioniści zmierzą się z Krispolem Września.

Zwycięski debiut Rośkowicza w reprezentacji Polski

Legioniści

Wczoraj w Łomży odbyła się gala Suzuki Boxing Night 20, w ramach której reprezentacja Polski w boksie olimpijskim rywalizowała z Czechami. Polacy wygrali 12-6, a jedną z walk wygrał pięściarz Legii - Bartłomiej Rośkowicz.

15 meczów bez porażki z rzędu

Legioniści

Piątkowe zwycięstwo Legii Warszawa w Radomiu było 15. rzędu meczem bez porażki licząc wszystkie rozgrywki. Ostatni raz podopieczni Kosty Runjaicia musieli uznać wyższość rywala 14 października 2022 roku w wyjazdowym starciu z Wisłą Płock (1-2). Na aktualną serię bez porażki Legii składa się 10 wygranych i 5 remisów w 12 spotkaniach Ekstraklasy i 3 Pucharu Polski. W XXI wieku tylko dwukrotnie byliśmy świadkami lepszych serii.

Legia mistrzem Polski w kat. żaka młodszego

Legioniści

Zespół hokejowej Legii Warszawa zdobył mistrzostwo Polski w kategorii żaka młodszego. W finałowym meczu rozegranym w piątek na Torwarze II, legioniści pokonali Łódzki Klub Hokejowy 10-7.

Młodzież: mecze weekendowe (akt.)

Legioniści

Juniorzy starsi zremisowali przy Konwiktorskiej 0-0 z Polonią. Druzyna U17 pokonała 8-1 Hutnika Kraków i utrzymuje pewnie pozycję lidera CLJ U17 z przewagą 9 pkt. Pierwsze miejsce w grupie utracił za to na rzecz AKS SMS Łódź '08 zespół U15, po porażce 0-1 w bezpośrednim pojedynku miedzy tymi drużynami. Legia U14 zainaugurowała rozgrywki ligowe wygraną 7-0 z Wisłą Płock. Druzyny U10 i U11 rozegrały we Wrocławiu interesujące sparingi ze Śląskiem, a w niedzielę zmierzyły się z Zagłębiem Lubin 2012 i 2013. Читать дальше...

Młodzież: mecze weekendowe

Legioniści

Juniorzy starsi zremisowali przy Konwiktorskiej 0-0 z Polonią. Druzyna U17 pokonała 8-01 hutrnika Kraków i utrzymuje pewnie pozycję lidera CLJ U17. Pierwsze miejsce w grupie utracił za to na rzecz AKS SMS Łódź '08 zespół U15, po porażce 0-1 w bezpośrednim pojedynku miedzy tymi drużynami. Legia U14 zainaugurowała rozgrywki ligowe wygraną 7-0 z Wisłą Płock. Druzyny U10 i U11 rozegrały we Wrocławiu interesujące sparingi ze Śląskiem, a w niedzielę - mecze z Zagłebiem Lubin 2012 i 2013.

Wyniki Berkiety w Tunezji

Legioniści

Tenisista Legii, Tomasz Berkieta otrzymał powołanie na akcję szkoleniową kadry narodowej U18-23 w Tunezji, chociaż ma obecnie 16 lat. Przy okazji nasz zawodnik wystartował w turnieju ITF M15 "Magic Hotels Tours" w Monastyrze, w którym dotarł do ćwierćfinału. W walce o półfinał z Włochem, Simone Roncallim, legionista kreczował w drugim secie.

Słaby początek Legii

Legioniści

Trwa pierwszy turniej amp futbol ekstraklasy w sezonie 2023, który odbywa się w Poznaniu. W sobotę Legia Warszawa rozegrała 2 mecze, w których zdobyła zaledwie 1 punkt, co jest bardzo słabym wynikiem. Legioniści na początek tylko zremisowali z debiutującym w rozgrywkach Śląskiem Wrocław 2-2, a później po bardzo nieudanym meczu przegrali z gospodarzem, Wartą Poznań 0-1. W niedzielę Legię czeka jedno spotkanie, z aktualnym mistrzem Polski, Wisłą Kraków.

Fotoreportaż z Radomia

Legioniści

4499 kibiców obejrzało w piątek na stadionie w Radomiu mecz Radomiaka z Legią. Na boisku lepsi okazali się "Wojskowi", a na trybunach fani zaprezentowali zgodową oprawę z wykorzystaniem pirotechniki. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego spotkania:

Remis z beniaminkiem na początek

Legioniści

Trwa pierwszy turniej amp futbol ekstraklasy w sezonie 2023, który odbywa się w Poznaniu. W sobotę Legia Warszawa rozegra 2 mecze. Legioniści niespodziewanie na początek tylko zremisowali z debiutującym w rozgrywkach Śląskiem Wrocław 2-2. O godzinie 14:15 legioniści zmierzą się z gospodarzem, Wartą Poznań.

Legia zagra sparing z GKS-em Katowice

Legioniści

Po meczu z Radomiakiem Radom Legię Warszawa czeka dwutygodniowa przerwa w rozgrywkach na spotkania reprezentacji Polski. Legioniści otrzymali od trenera Kosty Runjaicia kilka dni wolnego. Do zajęć wrócą we wtorek. Jak poinformował Piotr Kamieniecki z TVP Sport, w piątek, 24 marca o godz. 11 rozegrany zostanie sparing z pierwszoligowym GKS-em Katowice. Mecz odbędzie się w Legia Training Center.

Mladenović: Radomiak nas nie zaskoczył

Legioniści

- To był fajny mecz. Zagraliśmy dobrze. Weszliśmy dobrze w pierwszą połowę. Mieliśmy kilka prostych błędów, ale mieliśmy też dużo sytuacji do strzelenia bramki. W pierwszej połowie mogliśmy strzelić 2-3 bramki, ale w końcu w fajnym momencie ich złapaliśmy. Było 1-0 po karnym. Później zamknęliśmy mecz w drugiej połowie. Myślę, że to zasłużona wygrana - powiedział po spotkaniu z Radomiakiem Filip Mladenović.

Slisz: Mogliśmy strzelić dużo więcej

Legioniści

- Pierwsza połowa była zdecydowanie pod nasze dyktando, stworzyliśmy sobie sporo sytuacji. Niestety, wykorzystaliśmy tylko jedną, choć wydaje mi się, że mogliśmy strzelić dużo więcej. Były dogodne sytuacje. Na drugą połowę Radomiak wyszedł wyższym pressingiem, miał więcej posiadania piłki i ta druga połowa wyglądała zupełnie inaczej. Jesteśmy jednak gotowi na taką grę, żeby się cofnąć i grać z kontry. Ta druga bramka to efekt niższej obrony i kontrataków - powiedział po spotkaniu z Radomiakiem Bartosz Slisz.

Rosołek: Głównym celem było wygrać

Legioniści

- To był ciężki mecz. Radomiak ma wielu dobrych, zagranicznych zawodników. To drużyna, która potrafi grać w piłkę. Boisko trochę nie sprzyjało naszej koncepcji gry, bo było bardzo sucho. My bazujemy na posiadaniu piłki, szybkiej wymianie podań, więc nasza gra była utrudniona. Naszym głównym celem było jednak wygrać przed przerwą reprezentacyjną. Lepiej rozpocząć przygotowania na spokojnie do bardzo ważnego meczu z Rakowem. To udało się zrealizować - powiedział po spotkaniu z Radomiakiem Maciej Rosołek.

Lewandowski: Karny miał wpływ na naszą grę

Legioniści

Mariusz Lewandowski (trener Radomiaka): W pierwszej połowie graliśmy słabo, bojaźliwie. Legia miała więcej z gry, stwarzała więcej sytuacji. Dopiero po zmianie stron zespół funkcjonował lepiej, mogliśmy doprowadzić do wyrównania. Stwarzaliśmy sobie sytuacje, m.in. dwie po rzutach rożnych, ale Hladun dobrze bronił. Nie udało się wyrównać, a Legia podwyższyła na 2-0 po tym jak w dziecinny sposób dał się ograć Rossi. Po stracie bramki z tak klasową drużyną, ciężko było odrobić straty.

Drobny uraz Jędrzejczyka

Legioniści

W kadrze meczowej na mecz z Radomiakiem Radom niespodziewanie zabrakło Artura Jędrzejczyka. Okazało się, że zawodnik miał mały uraz i sztab podjął decyzję o nie zabieraniu go na piątkowy mecz.

Runjaić: Powinniśmy mieć ambicje, żeby być coraz lepszym

Legioniści

Kosta Runjaić (trener Legii): Kolejny raz zagraliśmy ciężki mecz. Przeciwnik grał z pasją, determinacją i intensywnie od samego początku. Myślę, że zasłużyliśmy na zwycięstwo. Wiele osób w naszym mieście myślało i mówiło już o następnym meczu z Rakowem, ale my byliśmy skupieni bardzo mocno wyłącznie na tym spotkaniu. Takie mecze nie są łatwe do grania. Mamy szacunek do rywala, ale to jak graliśmy od początku, pokazało, że byliśmy gotowi na wygraną w tym meczu.

Trwa 25. kolejka Ekstraklasy

Legioniści

W weekend rozegrane zostaną mecze 25. kolejki Ekstraklasy. Na początek Górnik wygrał z Wisłą Płock, a Legia z Radomiakiem. Na sobotę zaplanowane są aż 4 spotkania - jest to związane ze zbliżającą się przerwą reprezentacyjną. W niedzielę ciekawie zapowiada się pojedynek pomiędzy Widzewem i Lechem, który zakończy kolejkę.

Zgodowe racowisko w Radomiu [VIDEO]

Legioniści

W końcówce pierwszej połowy kibice Radomiaka i Legii zaprezentowali zgodowe racowisko w barwach obu klubów na całej długości trybuny. Poniżej prezentujemy zdjęcia i materiał filmowy.

Zgodowe racowisko w Radomiu

Legioniści

W końcówce pierwszej połowy kibice Radomiaka i Legii zaprezentowali zgodowe racowisko w barwach obu klubów na całej długości trybuny. Poniżej prezentujemy zdjęcia, a wkrótce dodamy film z oprawą.

LIVE!: Radomiak 0-2 Legia (KONIEC)

Legioniści

Bezpośrednią transmisję z meczu Radomiak Radom - Legia Warszawa przeprowadzi stacja Canal+ Sport. Początek o godzinie 20:30.

Pełna kontrola

Legioniści

Legia Warszawa pewnie 2-0 pokonała w Radomiu Radomiaka. Najpierw do siatki z rzutu karnego trafił Josue, a rezultat ustalił Maciej Rosołek. Spotkanie obfitowało w sporą ilość walki, przez co sytuacji bramkowych było jak na lekarstwo.

Филиал № 4 ОСФР по Москве и Московской области информирует: С начала 2024 года 140 тысяч женщин и новорожденных Московского региона получили услуги по родовым сертификатам