2023

Новости за 25.03.2023

Wyniki legionistek w MP U-20

Legioniści

W Ciechanowie rozgrywane są Mistrzostwa Polski Juniorów (U-20) w podnoszeniu ciężarów. Maja Jezierska (rocznik 2003) z Legii, w kat. -64kg zajęła miejsce szóste, uzyskując 112kg w dwuboju (47kg w rwaniu i 61kg w podrzucie).

Futsal Leszno 8-2 Legia Warszawa

Legioniści

W meczu 25. kolejki Legia Warszawa przegrała na wyjeździe z Futsalem Leszno 2-8. Do przerwy legioniści przegrywali 1-5. Przez całe spotkanie wyraźnie dominowali gospodarze, którzy byli drużyną znacznie lepszą i wygrali w pełni zasłużenie. Kolejne spotkanie stołeczny zespół rozegra 2 kwietnia o godzinie 14:00 na własnym parkiecie z Dremanem Opole.

Legia Warszawa 36-26 Arka Rumia

Legioniści

W meczu 9. kolejki I ligi rugby Legia Warszawa wygrała 36-26 z Arką Rumia. Do przerwy legioniści prowadzili 10-3, w drugiej części spotkanie stało na bardzo wysokim poziomie i prowadzenie zmieniało się kilka razy, ale ostatecznie w końcówce lepsi okazali się "Wojskowi". Kolejne spotkanie odbędzie się 1 kwietnia o godzinie 14:00 w Jarocinie.

Legia Ladies 3-3 AKS Zły

Legioniści

W pierwszym wiosennym meczu III ligi kobiet Legia Ladies zremisowały przy Łazienkowskiej z zespołem AKS Zły 3-3. Do przerwy także był rezultat remisowy - 1-1. Kolejne spotkanie legionistki rozegrają 2 kwietnia o godzinie 15:00 z zespołem Stowarzyszenie WAP. Mecz odbędzie się w Ożarowie Mazowieckim.

Pozytywna ocena WOiW dla projektu muralu Pstrokońskiego

Legioniści

Wydział Oświaty i Wychowania przeprowadził ocenę merytoryczną legijnego projektu mającego na celu powstanie muralu poświęconego legendzie koszykarskiej Legii - Andrzejowi Pstrokońskiemu. Projekt został zgłoszony przez kibica Legii w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego na rok 2024.

U-19: Polska 3-0 Łotwa. Grali legioniści

Legioniści

W drugim meczu turnieju eliminacji do mistrzostw Europy U-19 reprezentacja Polski wygrała z Łotwą 3-0. W wyjściowym składzie znaleźli się obaj powołani legioniści - Igor Strzałek i Jordan Majchrzak. Wypożyczony do Romy Majchrzak opuścił murawę w 66. minucie, natomiast Strzałek zszedł z boiska w 85. minucie. 28 marca Polacy zagrają z Serbią.

III liga: Legia II Warszawa 0-0 Sokół Ostróda

Legioniści

W meczu 21. kolejki III ligi Legia II Warszawa zremisowała w LTC z Sokołem Ostróda 0-0. Kolejne spotkanie legioniści rozegrają 1 kwietnia o godzinie 16:00 na wyjeździe z Ursusem.

U-18: Bułgaria 2-0 Polska. Grali legioniści

Legioniści

Reprezentacja Polski U-18 przegrała 0-2 (0-1) z Bułgarią w pierwszym meczu towarzyskim. W 65. minucie na boisku pojawił się Jakub Jędrasik, a w 75. minucie Jan Ziółkowski. Spotkanie rewanżowe zostanie rozegrane 27 marca o godzinie 11:00.

Czechy 3-1 Polska

Legioniści

Pierwszy mecz reprezentacji Polski pod wodzą trenera Fernando Santosa okazał się bardzo dużym rozczarowaniem. "Biało-Czerwoni" przegrali w Pradze z Czechami 1-3.

Krispol Września 3-0 Legia Warszawa

Legioniści

W meczu 27. kolejki I ligi Legia Warszawa przegrała na wyjeździe z Krispolem Września 0-3. Wyniki setów: 25-18, 25-23, 25-22. Co ważne, jeśli Astra Nowa Sól wygra w sobotę swój mecz, stołeczny zespół spadnie z ligi już na 3 kolejki przed końcem rozgrywek. Jeśli nawet Astra przegra, i tak szanse Legii na utrzymanie są minimalne. Kolejne spotkanie legioniści rozegrają 1 kwietnia o godzinie 18:00, a ich przeciwnikiem będzie właśnie Astra Nowa Sól.

Новый рекорд России: медитация Relax FM объединила 1699 человек

Собянин: Для московских школьников провели свыше 400 экскурсий на предприятия