2023

Новости за 27.03.2023

Polska 1-0 Albania

Legioniści

W drugim meczu eliminacji mistrzostw Europy rozegranym na Stadionie Narodowym w Warszawie Polska pokonała Albanię 1-0. Zwycięską bramkę w 41. minucie zdobył Karol Świderski.

Asysta Mladenovicia w meczu Serbii

Legioniści

Reprezentacja Serbii wygrała z Czarnogórą 2-0 w meczu eliminacji mistrzostw Europy 2024. Obrońca Legii Warszawa, Filip Mladenović znalazł się w wyjściowym składzie na to spotkanie i rozegrał pełne 90 minut. Legionista zanotował asystę przy pierwszej bramce Dušana Vlahovicia, a w 87. minucie został ukarany żółtą kartką.

U-15: Powołania dla legionistów

Legioniści

Trener reprezentacji Polski do lat 15 Dariusz Gęsior podał listę powołanych zawodników na mecze Turnieju Czterech Narodów, który odbędzie się na Węgrzech. Polacy zagrają z Węgrami (4 kwietnia), Słowacją (5 kwietnia) oraz Finlandią (7 kwietnia). W kadrze znalazło się dwóch piłkarzy Legii Warszawa - bramkarz Antoni Błocki i środkowy pomocnik Pascal Mozie.

U-21: Polska 2-0 Albania

Legioniści

W drugim sparingowym meczu podczas pobytu w Belek reprezentacja Polski U-21 wygrała z Albanią 2-0. W spotkaniu nie wystąpił Gabriel Kobylak.

Przygotowania do meczu z Rakowem

Legioniści

W poniedziałkowe południe piłkarze Legii Warszawa rozpoczęli przygotowania do meczu na szczycie, który czeka ich już w najbliższą sobotę. Spotkanie z Rakowem Częstochowa na stadionie przy Łazienkowskiej 3 obejrzy komplet publiczności!

U-16: Polska 2-0 Luksemburg. Grali legioniści

Legioniści

Reprezentacja Polski U-16 wygrała 2-0 (1-0) z Luksemburgiem w pierwszym meczu turnieju UEFA Development rozegranym w Szczecinie. W wyjściowym składzie znalazł się piłkarz Legii Warszawa, Jan Leszczyński. Kacper Potulski pojawił się na boisku w 48. minucie. W kolejnym spotkaniu, które odbędzie się 29 marca o godzinie 11:00 w Szczecinie, Polacy zagrają z Republiką Południowej Afryki.

U-18: Bułgaria 1-1 Polska. Grali leginiści

Legioniści

Reprezentacja Polski U-18 zremisowała z Bułgarią w drugim meczu towarzyskim 1-1. Jakub Jędrasik i Jan Ziółkowski wyszli na boisko w podstawowym składzie. Ziółkowski rozegrał pełne spotkanie, natomiast Jędrasik zszedł w 74. minucie.

Wyniki 21. kolejki III ligi

Legioniści

W weekend rozegrano mecze 21. kolejki III ligi. Legia II Warszawa bezbramkowo zremisowała domowe spotkanie z Sokołem Ostróda i zajmuje 9. miejsce w tabeli. Na czele, po efektownym zwycięstwie nad Olimpią Zambrów, pozostaje Pogoń Grodzisk Mazowiecki. Kolejne spotkania zaplanowano na najbliższy weekend.

Dwa medale w DMP Juniorów

Legioniści

Sekcja squasha Legii Warszawa zdobyła dwa medale podczas drużynowych Mistrzostw Polski juniorów. Złoto zdobyła kobieca drużyna (łączona) Legii i Hugonacademy, składająca się z zawodniczek obu klubów - Anny Jakubiec, Nadii Budzik, Natalii Łukawskiej, Ewy Kozłowskiej (z Legii) oraz Mili Maziuk, Zuzanny Zielińskiej, Wiktorii Grodzkiej, Maji Maziuk i Alicji Filipkowskiej (z Hugonacademy).

Plus marca: Dominik Hładun

Legioniści

W marcu Legia Warszawa rozegrała trzy mecze ligowe - z Górnikiem Zabrze (1-0), Stalą Mielec (2-0) i Radomiakiem Radom (2-0). Trzy pozytywne noty w każdym meczu otrzymał Dominik Hładun. Gratulacje!

Новый рекорд России: медитация Relax FM объединила 1699 человек