World News in Czech
2024

Новости за 16.03.2024

iDNES.cz

Jestli někdo čekal v sérii Sparty s Libercem jednoznačnou záležitost a následně hladký postup Pražanů, dostal v podobě úvodního střetnutí jasnou odpověď. I přesto, že Bílí Tygři střelecky značně ztráceli, se soupeřem dlouho drželi krok. Dokonce až do nájezdů. Nejen v nich domácí podržel excelentní brankář Jakub Kovář, jenž vychytal vítězství 3:2.

Kovář spasitelem, spoluhráči jen valili oči. Nájezdy ale do play off nepatří, tvrdil hrdina Sparty - Sport.cz

Hlavní události – Zprávy Google (ru)

1. Kovář spasitelem, spoluhráči jen valili oči. Nájezdy ale do play off nepatří, tvrdil hrdina Sparty  Sport.cz
  2. SESTŘIH: Dramatickou bitvu rozhodly nájezdy, slaví Sparta  Sport.cz
  3. Bylo to hratelné, ale neproměnili jsme naše šance, mrzí Bulíře  Bílí Tygři Liberec
  4. HC Sparta Praha » Čtvrtfinále startuje! S Libercem začneme doma  HC Sparta Praha
  5. Akce kulový blesk i „záložník“, Sparta měla namále. Rychlovský varuje  iSport.cz

Sport.cz

Byla to otázka, která před startem play off rezonovala mezi sparťanskými fanoušky nejvíc. Dostane ve čtvrtfinále play off proti Liberci v brance příležitost zkušenější Jakub Kovář, nebo Josef Kořenář, jenž měl v základní části lepší čísla? Trenéři Gross s Hořava nakonec vsadili na prvně jmenovaného a ten jim v pátek splatil důvěru měrou vrchovatou.

Akce kulový blesk i „záložník“, Sparta měla namále. Rychlovský varuje

iSport.cz

Bude hrát, nebude? Bude! Důležitá postava Bílých Tygrů Jakub Rychlovský, který v základní části napočítal 46 bodů v 51 zápasech a během předkola s Olomoucí se podílel na obratu v sérii z 0:2 na 3:2, se dokázal vykurýrovat hned pro první čtvrtfinálovou partii se Spartou (2:3 po nájezdech). Jeho schopnosti by ostatní liberečtí parťáci zastupovali jen těžko. V pátek se to ukázalo hned v první třetině. „Odehrál velmi dobrý zápas. Byl stoprocentně připravený,“ řekl o svém svěřenci trenér Filip Pešán.

Druhé čtvrtfinále dorostu nevyšlo. Rozhodne se v neděli

HC Vsetín

Helena Hegeďová - Čtvrtfinále Ligy dorostu mezi Vsetínem a Hvězdou Praha rozhodne až poslední, třetí zápas. Poté, co Valaši v prvním utkání vybojovali vítězství v prodloužení, se jim nepodařilo zachytit náskok soupeře a na domácím ledě byli vždy o krok pozadu. Hraje se na dva vítězní zápasy, takže v neděli od 12:00 čeká Valachy duel o všechno. V dalších sériích zaváhal také vítěz západní skupiny z Chomutova, který podlehl Chrudimi. Naopak Havlíčkův Brod a Pilsen Wolves už jsou v semifinále.

Deváťáci jsou ve čtvrtfinále! Hráči Jihlavy bojovali o srovnání do posledních sekund

HC Energie Karlovy Vary

Marie Valentová, Jakub Knap - Deváťáci Energie v nejrychlejším možném čase zvládli osmifinálovou sérii s týmem Dukla Jihlava a na vlastní kůži si vyzkoušeli, že v play-off se hraje úplně jiný hokej. Každopádně oba zápasy dotáhli do vítězného konce a zajistili si tak postup do čtvrtfinále. To odstartuje ve středu 20. března v 17:30 hodin v KV Aréně.

Hráčky Slovanu si odvážejí z Plzně bod za remízu 0:0

FC Slovan Liberec

Šimon Knopp - Liberec/Plzeň - Ve 12. kole nejvyšší ligy žen se fotbalistky Liberce představily v zápase proti Plzni. Ve vyrovnaném utkání, které dohrávaly domácí v deseti, se jim gól vstřelit nepodařilo a zápas skončil 0:0.

Baňky podlehly Slovácku 0:3

FC Baník Ostrava

Redakce - Ženy Baníku doma nestačily na favorizované Slovácko. Třetímu týmu 1. ligy žen doma v utkání 12. kola podlehly 0:3.

První semifinále okoření prémiová cena v soutěži s Datartem!

HC Vsetín

Redakce - I v semifinále se jako každý domácí zápas můžete ve druhé přestávce těšit na oblíbenou soutěž s Datartem. A protože nastala pokročilá doba play-off, po dohodě se společností DATART máme pro vás prémiové ceny! Podobně jako před Vánoci, kdy jsme soutěžili o televizor tomu bude i nyní, avšak oproti minulým zápasům budeme ve vybraných zápasech play-off soutěžit o lákavé hodnotné ceny, např. o elektrokoloběžku, mobilní telefon nebo smart TV.

U19: Domácí výhra s Českými Budějovicemi!

FC Vysočina Jihlava

Josef Vrzáček - Dorostenci dokázali ubojovat těsné vítězství 4:3 (0:1) nad Českými Budějovicemi a postupně se tak posouvají velmi vyrovnanou tabulkou nejvyšší dorostenecké ligy nahoru! Za domáci otevřel střelecký účet již tradične v posledních zápasech Patrik Stoček, na kterého poté v krátkém sledu navázali Daniel Bouchner s Matyášem Dolejším. Finální vítěznou tečku dokázal doručit v 83. minutě Tomáš Udržal a i díky němu se momentálně dorostenci nachází na 9. místě tabulky.

Vysočina vedení na půdě Táborska neudržela a nakonec padla

Miroslav Fuks - Vysočina se na půdě Táborska dočkala první jarní branky z kopačky Matúše Lacka a v poločase nejtěsněji vedla. Ve druhém dějství se dlouho zdálo, že jihlavský celek cenné vedení udrží, ovšem domácí v rozmezí 72. a 79. minuty skóre otočili. Branky Zemana a Dordiće domácí udržely na 3. příčce tabulky - 2:1 (0:1).

David Oulehla: Utkání jsme nezvládli, je to pro nás tvrdá rána

Miroslav Fuks - Ani ve třetím jarním duelu se fotbalisté Vysočiny nedočkali vítězství. V Táboře se radovali z první jarní branky, do 72. minuty vedli a drželi 3. příčku tabulky. Jenže poté se zrodily dvě chyby jihlavské defenzívy, domácí dokonali obrat a hosté se propadli na 8. pozici. Co po skončení utkání řekl kouč David Oulehla?

Šok, frustrace a omezení práv. Hitler chtěl Československo před 85 lety zničit, míní odborníci

Ceska televize 24

Před 85 lety skončilo i torzo meziválečného Československa a začala okupace nacistickým Německem. Adolf Hitler se procházel po Pražském hradě a nastalo jedno z nejtemnějších období naší země. Den poté vznikl Protektorát Čechy a Morava. Okupaci podle historiků nešlo příliš zabránit, protože Hitler chtěl Čechy zdecimovat, šlo o rozhodnutí jednotlivce, který svůj krok dlouho plánoval.

Lipsko deklasovalo Kolín nad Rýnem

Sport.cz

Fotbalisté Lipska i díky třem vstřeleným gólům během sedmi minut v německé bundeslize deklasovali sestupem ohrožený Kolín nad Rýnem na jeho hřišti 5:1. Před víkendovými duely 26. kola se se RB posunul na čtvrté místo tabulky zajišťující postup do Ligy mistrů.

Dohráno má i Liga juniorů: Druhé místo pro Techniku, 4gólový Krasanovský zničil Brod

Hokej.cz

Až v závěrečném kole Ligy juniorů se rozhodlo o konečném pořadí týmů ve východní skupině. V přímé bitvě o druhé místo Technika porazila Šumperk, a v play off tak narazí na Chomutov, zatímco Mladí Draci vyzvou Havlíčkův Brod. Roli velkých favoritů beze zbytku potvrdily Slavie a Vsetín a velkou formu ukazuje také Chomutov. Generálku naopak nezvládl Havlíčkův Brod, jenž schytal šestku v Třemošné.

Pardubice spasil Kaut. Zase. Asi mi ten Hradec sedí, usmívá se - Sport.cz

Hlavní události – Zprávy Google (com)

1. Pardubice spasil Kaut. Zase. Asi mi ten Hradec sedí, usmívá se  Sport.cz
  2. SESTŘIH: Drama se šťastným koncem pro Dynamo, Hradec ve čtvrtfinálové sérii ztrácí  Sport.cz
  3. Kaut se vrátil do sestavy Pardubic a potvrdil, že mu východočeské derby svědčí  ČT sport
  4. Vydřené výhry favoritů. Sparta slaví na nájezdy, Pardubice rozhodly v nastavení - iDNES.cz  iDNES.cz
  5. Úvodní čtvrtfinále rozhodovalo prodloužení, první bod v sérii vystřelil Dynamu Martin Kaut!  HC Dynamo Pardubice

Господа, ваш бардак нам очень на руку!

Звезда «Уральских пельменей» поранилась лезвием, которое ей кто-то подкинул в туфли

Pardubice spasil Kaut. Zase. Asi mi ten Hradec sedí, usmívá se

Sport.cz

Hradeckým hokejistům už se musí jen při pohledu na Martina Kauta hrůzou ježit vlasy. Pardubický útočník rozhodl už čtvrté východočeské derby v sezoně. Všechna, do kterých nastoupil. Do prvního čtvrtfinálového duelu play off naskočil po téměř dvouměsíční pauze způsobené zraněním a znovu se stal hrdinou Dynama, když v prodloužení vstřelil vítězný gól na 5:4.

„Chucpe. Prolhaný idi*t!“ Klus podpořil Palestince proti Izraeli. Veřejný lynč je tu

Parlamentnilisty.cz

Tvrdé reakce schytává písničkář Tomáš Klus za své vyjádření k situaci v Pásmu Gazy, v němž se například v narážce na českou podporu Izraele tázal, „jestli bychom se neměli ptát naší vlády, jak to, že tak vehementně a bezpodmínečně stojí za státem, který okupuje jiný stát?“ „Co kdyby Klus místo napadání Židů a jednostranné podpory palestinských Arabů a Hamásu stejně napadal Ukrajince a umlouval Rusy a Putina?“ pronesl v reakci na zpěváka komentátor Martin Schmarcz a nastínil, co by v takovém případě mohlo následovat.

Sparta udolala Liberec až v nájezdech, Kaut vystřelil v prodloužení Pardubicím první bod - ČT sport

1. Sparta udolala Liberec až v nájezdech, Kaut vystřelil v prodloužení Pardubicím první bod  ČT sport
  2. Místo převahy nervák, Spartu zachránil Kovář. Ještěže ho máme, libuje si Krejčík - iDNES.cz  iDNES.cz
  3. Sparta - Liberec | ONLINE | 15.3.2024 19:00 | Tipsport Extraliga 2023/2024 | ŽIVĚ | iSport.cz  iSport.cz
  5. Vstupenky na čtvrtfinále se Spartou od pátečních 16 hodin ve volném prodeji... Читать дальше...

Dvojici na Slovensku naháněl medvěd. Ženu našli mrtvou

Novinky

Na muže a ženu, kteří byli v pátek na túře v Demänovské dolině v okresu Liptovský Mikuláš, zaútočil medvěd. „Muž byl vypátrán v pořádku, ale žena byla nalezena bez známek života,“ uvedla slovenská policie. Některá slovenská média uvedla, že medvěd ženu roztrhal.

Dva měsíce nehrál, pak rozhodl derby: Proto jsem v Dynamu, říká Kaut

Hokej.cz

První zápas od 23. ledna a hned vítězný gól v prodloužení. „Nic lepšího jsem si nemohl přát. Nějak mi ten Hradec sedí,“ usmíval se Martin Kaut po velkém souboji s rivalem. První play off zápas historie mezi Dynamem a Mountfieldem pro sebe získali domácí 5:4, zápas bavil každou vteřinou.

Пушинка из Космоса спасёт либо снесёт США? Научные важные данные. Проект «Святой Ленин».