2019

Новости за 01.09.2019

Silný tým už by zápas dovedl k vítězství, netají Jílek po další ztrátě

Sport.cz

Venku ještě nevyhráli, aspoň na domácí zápasy se zatím mohli spolehnout. Také o další jistotu však přišli. Fotbalisté pražské Sparty sice vyhráli poslední čtyři domácí ligové zápasy s Olomoucí se skóre 12:1, tentokrát však v hustém dešti jen remizovali 3:3. Tým exolomouckého trenéra Václava Jílka tak zůstává až sedmý. Na první Slavii dál ztrácí propastných devět bodů a unikají mu také další mužstva. Během reprezentační přestávky bude muset vedení zvažovat, jak dál...

Kangovi narozeniny zhořkly, jeden z favoritů ligy zůstává mimo skupinu o titul

Sport.cz

Nevyhrávají už ani doma. Fotbalisté pražské Sparty nakonec gólovou přestřelku neustáli a v utkání 8. ligového kola jen remizovali s Olomoucí 3:3. Letenští tak jako jeden z největších favoritů soutěže zůstávají před reprezentační přestávkou na sedmém místě tabulky, tedy mimo skupinu o titul. Olomoucký Plšek se dvěma góly dostal do čela tabulky střelců, má již šest branek.

Rozladěný Trpišovský káral: Na hřišti nebyl hráč, který by se dotknul nadprůměrného výkonu

Sport.cz

Ve středu po výhře nad rumunskou Kluží (1:0) a postupu do základní skupiny Ligy mistrů létala pražská Slavie v oblacích, nedělní ligový výlet do Opavy ji ale tvrdě srazil na zem. Sešívaní, přestože hráli od 13. minuty přesilovku a docela rychle i vedli, roli velkého favorita nezvládli a brali jen bod za remízu 1:1. Tu trefil ve druhé minutě nastavení domácí kapitán Jan Žídek.

Materiál pro silvestrovské vysílání? Tohle možná ještě nikdo nezahodil, kál se Matoušek

Sport.cz

Když jablonecký Jan Matoušek zamířil mezi novináře hodnotit výhru 2:1 nad Ostravou, jeho parťák Jakub Jugas si z něj se smíchem utahoval. „Tohle jde nedat? Ono ti to skočilo?!“, dobíral si ho. Matoušek se mu vtípek ani nesnažil vrátit. Dobře věděl, že v 65. minutě měl skórovat a poslat Jablonec do vedení o tři góly. Za stavu 2:0 totiž obral o míč váhajícího Martina Šindeláře a před ním zela zcela prázdná branka. Stačilo jen s balonem doběhnout za čáru a slavit. Místo toho však vystřelil. Trestuhodně vedle. Читать дальше...

Rozhodčí, to je stát ve státě, řekl teplický trenér Hejkal po červené kartě

Sport.cz

Trenér teplických fotbalistů Stanislav Hejkal se stal prvním koučem, který v probíhajícím ligovém ročníku dostal červenou kartu. A to bezprostředně po skončení důležitého zápasu s Karvinou (0:0), v němž šlo oběma celkům o únik ze spodku tabulky. Severočeský tým zůstal poslední, což nenechává Hejkala v klidu.

Déšť zastavil tahače v Mostě

Sport.cz

Program druhého dne mosteckého závodu mistrovství Evropy tahačů musel být kvůli nepříznivému počasí zrušen. Český jezdec Adam Lacko z týmu Buggyra Racing se tak mohl radovat pouze z druhého a třetího místa v sobotních závodech, celkově je v šampionátu třetí.

Rabušic hned v premiéře za České Budějovice skóroval

Sport.cz

Fotbalový útočník Michael Rabušic teprve před deseti dny přišel do Českých Budějovic. V utkání 8. kola se Zlínem poprvé za prvoligového nováčka nastoupil jako střídající hráč, hned po pár minutách se střelecky prosadil a pomohl novému týmu k vítězství 2:0.

Nejen odchod! Slavia získala posilu, která dnes ještě pomáhala k výhře jinému týmu

Sport.cz

Záložníka Alexe Krále Slavia ztratila, vzápětí ale do středu pole přivádí posilu. Novou tváří v červenobílém dresu je Lukáš Provod, který přichází z Českých Budějovic. Dvaadvacetiletý hráč na jihu Čech hostoval z plzeňské Viktorie. Provod dnes naposledy nastoupil za Dynamo a pomohl mu k výhře 2:0 nad Zlínem.

Šok na US Open! Djokovič končí! Dohrála i turnajová dvojka Bartyová

Sport.cz

Největší senzace US Open je tady. Srb Novak Djokovič končí už v osmifinále posledního grandslamového turnaje sezony. Za stavu 4:6, 5:7 a 1:2 vzdal utkání se Švýcarem Stanem Wawrinkou. Ze hry je australská tenistka Ashleigh Bartyová. Ta prohrála s Číňankou Wang Čchiang 2:6 a 4:6. Vyřazení turnajové dvojky v tu chvíli znamenalo, že Karolínu Plíškovou dělily jen dvě výhry od postu světové jedničky. K návratu na trůn po dvou letech potřebovala v New Yorku dojít do semifinále. To se ale nepovede.

Turnajová dvojka Bartyová na US Open dohrála

Sport.cz

Australská tenistka Ashleigh Bartyová prohrála v osmifinále grandslamového US Open s Číňankou Wang Čchiang 2:6 a 4:6. Vyřazení turnajové dvojky v tu chvíli znamenalo, že Karolínu Plíškovou dělily jen dvě výhry od postu světové jedničky. K návratu na trůn po dvou letech potřebovala v New Yorku dojít do semifinále. To se ale nepovede.

Olympijská úleva. Odměnou pro obě veslařky bude pobyt u moře

Sport.cz

Balvan, který českým veslařkám spadl ze srdce, měl obří rozměr. Lenka Antošová s Kristýnou Fleissnerovou potřebovaly k postupu do olympijského Tokia skončit na MS v rakouském Ottensheimu alespoň jedenácté, takže 8. místo pustilo uzdu radosti.

Budějovice poprvé v sezoně vyhrály doma

Sport.cz

Fotbalisté Českých Budějovic porazili v 8. kole první ligy Zlín 2:0. Tři body zajistili nováčkovi svými góly Patrik Brandner ve 23. minutě a střídající Michael Rabušic v závěru utkání. Budějovice poprvé v sezoně zvítězily doma, bodovaly po třech porážkách za sebou a posunuly se na 13. místo tabulky. Dvanáctý Zlín má po druhé ligové prohře po sobě o bod více.

Teplice jsou po remíze stále poslední

Sport.cz

Fotbalisté Teplic remizovali v 8. kole první ligy s Karvinou 0:0 a neodpoutali se z posledního místa tabulky, byť mají k dobru odložené domácí utkání s Mladou Boleslaví. Teplice nevyhrály v soutěži počtvrté za sebou, naopak Karviná neprohrála podruhé za sebou. Trenér Severočechů Stanislav Hejkal po skončení utkání dostal červenou kartu za protesty a byl vyloučen jako první kouč v české nejvyšší soutěži.

Slavia v přesilovce ztratila výhru v Opavě

Sport.cz

Fotbalisté pražské Slavie v 8. kole první fotbalové ligy jen remizovali v Opavě 1:1, přestože hráli od 13. minuty dlouhou přesilovku po vyloučení domácího Jaroslava Svozila. Obhájce trofeje poslal ve 24. minutě do vedení Peter Olayinka, ale oslabení Slezané v první minutě nastavení senzačně srovnali po gólu Jana Žídka. Slavia podruhé v ligové sezoně ztratila body a na čele tabulky má už jen tříbodový náskok na druhou Plzeň. Opava bodovala po pěti porážkách za sebou.

Jablonec nachytal Ostravu v úvodu, v závěru po Barošově trefě výhru ubránil

Sport.cz

Jablonec vyhrál doma jedenáctý zápas v řadě, Ostravu porazil 2:1. Ale po závěrečném hvizdu si pořádně oddychl. Už po třinácti minutách sice vedl nad Baníkem 2:0 a ve druhém poločase doslova zahodil tisíciprocentní šanci, jenže hosté po gólu střídajícího Milana Baroše deset minut před koncem sahali po remíze.

Бато Багдаев

Театр и Цирк, Культура и Концерт, Россия и Дети: «Волшебный платок бабушки Дари» - это захватывающее путешествие в мир бурятской сказки, которое не оставит равнодушным ни одного зрителя

Сказка театра Ульгэр в Бурятии «Волшебный платок бабушки Дари» - это захватывающее путешествие в мир волшебства - Театр и Цирк, Культура и Концерт, Россия и Дети:

Цикл посвященных творчеству Ахматовой мероприятий начнется на ВДНХ 23 июня

Многодетная семья из Новосибирска требует встречи с Путиным на Красной площади

Пожившая в России француженка назвала главный минус русских мужчин

10-летнюю программу развития Волгограда презентовали на выставке «Россия» в Москве

Satoranský po USA: Nezalekli jsme se a bojovali do konce

Sport.cz

Tomáš Satoraský potvrdil v úvodním utkání na mistrovství světa v Šanghaji proti favorizovaným Spojeným státům americkým roli hvězdy české basketbalové reprezentace. Rozehrávač Chicaga při porážce 67:88 ovládl se 17 body i s pěti asistencemi statistiky zápasu. Vyzdvihl pak bojovnost i obranu českého týmu a nyní vyhlíží boje o postupové místo ze skupiny E proti Japonsku a Turecku.

Synkova medailová šňůra se přetrhla. Ani starý mazák nestačil a mluví o jízdě z kopce dolů

Sport.cz

Bylo pro něj hodně nezvyklé dívat se na stupně vítězů, kde chyběl. Skifař Ondřej Synek přivezl od roku 2005 z každé velké světové akce medaili. Při letošním MS v rakouském Ottensheimu na ni ale nedosáhl, obsadil až 6. místo. „Motá se mi děsně šiška, radši si sednu,“ prohlásil 36letý český veslař, v jehož tváři se mísilo vyčerpání a zklamání.

Divoká remíza na Spartě! V Opavě šok, Slavia ztratila vítězství v závěru

Sport.cz

Plzeň svůj díl zvládla a lídrovi tabulky se přiblížila. Vedoucí Slavia naopak v 8. kole fotbalové ligy zaváhala v Opavě, kde přišla o výhru po gólu Jana Žídka v samém závěru zápasu. Za sebou svá utkání mají i Jablonec s Baníkem (2:1), České Budějovice se Zlínem (2:0) a Teplice s Karvinou (0:0). Divoký zápas byl k vidění na Letné, kde Sparta nakonec remizovala s Olomoucí 3:3.