2019

Новости за 30.09.2019

United neporazili Arsenal, zažívají nejhorší start po 30 letech

Sport.cz

Fotbalisté Manchesteru United remizovali v domácí dohrávce 7. kola Premier League s Arsenalem 1:1 a zažívají nejhorší start do ligové sezony za třicet let. "Rudým ďáblům" patří s devíti body až desáté místo v tabulce, londýnský tým je čtvrtý.

Tým z NHL nečekaně narazil. Philadelphia prohrála v evropské generálce, Voráček asistoval

Sport.cz

Hokejisté Philadelphie prohráli v generálce na strat sezony NHL v Praze na ledě švýcarského Lausanne 3:4. Flyers prohrávali už ve 24. minutě už 0:4 a ve zbytku zápasu se jim podařilo výsledek jen zkorigovat. Jediný český zástupce v utkání, útočník Jakub Voráček, v 58. minutě asistoval u poslední branky utkání Seana Couturiera. Philadelphia nastoupí v pátek od 20:00 v O2 areně proti Chicagu.

Tři nula v deváté minutě? Bral bych to častěji, usmíval se záložník Baníku Hrubý

Sport.cz

Gólem v 83. vteřině utkání proti Příbrami položil záložník Robert Hrubý dostatečně pevný základ pro šestou sezonní výhru Baníku. Ostrava vyhrála 3:0, když všechny tři góly vměstnala do prvních devíti minut utkání. Po Hrubém se v 6. minutě trefil Diop a třetí gól vstřelil do vlastní sítě v čase 8.30 obránce Příbrami Tregler. „Tři nula v nějaké dvanácté minutě...Deváté dokonce? Tak to jsem ještě nezažil. Bral bych to častěji, hraje se pak hned lépe,“ usmíval se Robert Hrubý.

Unikát! Tři Češky ve finále? Neskutečné, asi to u nás umíme dělat, těší svěřenkyni Železného

Sport.cz

Dosud nikdy v historii mistrovství světa se nepotkaly tři Češky ve finále jedné disciplíny. Díky triu oštěpařek, které uspělo v kvalifikaci, se tak stane poprvé v úterý večer v Dauhá. K Nikole Ogrodníkové a Barboře Špotáková se totiž přidala svěřenkyně Jana Železného Irena Šedivá. Bývalá volejbalistka, která studovala v americké Virginii, tak stejně jako vloni na mistrovství Evropy v Berlíně prokázala, že velké soutěže zvládá.

Tři góly za devět minut. Strašidelný začátek, zoufal si obránce Příbrami Nový

Sport.cz

Českem se v pondělí přehnal pořádný vichr a fotbalisté ostravského Baníku se jím v dohrávce 11. kola proti Příbrami zdá se inspirovali. Na soupeře vlétli jako uragán a k totálnímu rozkladu jeho plánů jim stačilo pouhých osm a půl minuty prvního poločasu, ve kterých do branky Ondřeje Kočího nasázeli tři góly.

Ruská výškařka Lasickeneová má třetí zlato

Sport.cz

Ruská výškařka Marija Lasickeneová získala potřetí za sebou titul mistryně světa. V Dauhá skákala všechny výšky až do 204 centimetrů na první pokus, ale v mimořádně kvalitní soutěži našla nečekanou soupeřku. Teprve osmnáctiletá Jaroslava Mahučichová z Ukrajiny vylepšila světový juniorský rekord o tři centimetry a s velkou favoritkou prohrála jen na horší pokusy.

Klepeme se zimou ve městě, kde je čtyřicet stupňů, nechápe Špotáková

Sport.cz

Byla uvolněná a vysmátá, nad specifiky katarského mistrovství světa jen zakroutila hlavou. Na ploše stadionu Chalífa se sice Barbora Špotáková musela rvát o finálový postup do poslední série, ale trojnásobná mistryně světa si nakonec zajistila šanci v úterý zabojovat o další velkou medaili.

Příjemný šok. Byla jsem vykulená, neskrývala debutantka mezi světovou elitou

Sport.cz

Zatím životní sezonu jí krátce před šampionátem v Dauhá zkomplikovalo zranění kolenních vazů, čerstvě dvacetiletá čtvrtkařka Lada Vondrová se bála, že může o své premiérové mistrovství světa přijít. Jenže svěřenkyně Jaroslava Jóna z pardubické Hvězdy se dala včas dohromady, a dokonce se na stadionu Chalífa blýskla postupem do semifinále mezi 24 nejlepších čtvrtkařek světa v čase 52,23 s.

Příbram venku propadá, u soupeřů ještě neuhrála ani bod

Sport.cz

Fotbalisté Baníku Ostrava zasadili v dohrávce 11. kola nejvyšší soutěže mat soupeři z Příbrami během úvodních devíti minut. Baník vedl raketově o tři branky a zápas dovedl bez problémů do vítězného konce. Příbram venku zůstává jediným týmem bez bodu, Baník je v tabulce pátý.

Po přestřelce „severu proti jihu“ jde Liberec před Spartu

Sport.cz

Chyby v obraně, šest gólů a dvě otočky ve skóre. V napínavé dohrávce 11. kola mezi Libercem a Českými Budějovicemi vedli jako první domácí, pak i hosté. Přestřelku "severu proti jihu" nakonec zvládli lépe modrobílí. Slovan vyhrál 4:2, přestože mu chyběli tři hráči základní sestavy: stoper Kačaraba a záložníci Oscar s kapitánem Breitem.

Cardiff musí za zesnulého Salu zaplatit Nantes 155 milionů korun

Sport.cz

Světová fotbalová federace FIFA nařídila Cardiffu zaplatit Nantes šest milionů eur (155 milionů korun) za přestup Emiliana Saly. Argentinský fotbalista zahynul letos v lednu při letecké nehodě na cestě do velšského klubu a obě strany se od té doby o finance přely.

Příbram doplatila na hororový start, Liberec zvládl přestřelku s posledním

Sport.cz

Fotbalisté Baníku Ostrava zasadili v dohrávce 11. kola nejvyšší soutěže mat soupeři z Příbrami během úvodních devíti minut. Baník vedl raketově o tři branky a zápas dovedl bez problémů do vítězného konce. Před vlastními fanoušky se dočkal plného bodového zisku i Liberec, který vyhrál nad Dynamem České Budějovice 4:2, i když Jihočeši vedli 2:1.

FOTBAL ONLINE: Baník má nabito a drtí Příbram, přestřelka v Liberci pokračuje

Sport.cz

První pětka už má odehráno, Baník se do ní chce dostat. Program 11. kola fotbalové Fortuna ligy končí hned dvěma pondělními zápasy. Liberec hraje před kamerami O2 TV Sport s posledními Českými Budějovicemi (zatím 2:2), ostravský Baník pak hostí Příbram (zatím 3:0). Všechny ligové zápasy můžete sledovat v online reportážích na Sport.cz.

Co ho to napadlo? Gólman daroval nepochopitelnou hrubkou soupeři gól

Sport.cz

Tohle si za rámeček nedá. Gólman Twente Joel Drommel měl během utkání na hřišti Feyenoordu v situaci, kdy k němu jeden ze spoluhráčů v tísni poslal malou domů, jediný úkol: Dostat míč pryč z vápna. Jenže to se mu nepodařilo a místo bezpečného odkopu balon skončil v síti.

Джиган

Джиган о «Выжить в Дубае»: «Понимал, приеду — буду жрать тараканов, а у меня диета. Опять стану жирным!»

Азербайджан

Неблагодарный батька или о чем говорил президент Белоруссии с делегацией Азербайджана?

Почти четверть россиян предпочитают проводить отпуск на даче вместо заграницы

Аналитики не исключают ответных мер Банка России ...

Мигрант пришел в церковь на юго-западе Москвы, задул свечи, а затем напал на прихожанку

Соавтора стратегий развития Воронежской области Трещевского отправили под домашний арест по делу о взятке ректора ВГУ

Jedna hospitalizace? Závodnice mohly být mrtvé, tvrdí legenda

Sport.cz

Vytrvalecká legenda Haile Gebrselassie kritizuje pořádání atletického mistrovství světa ve vysokých teplotách v Dauhá. Podle dvojnásobného olympijského vítěze a čtyřnásobného mistra světa mohly maratonkyně v katarském vedru zemřít.

Limit nevyšel, ale české oštěpařky si oddechly! Čtvrtkařka proklouzla do semifinále

Sport.cz

Nevypadalo to zprvu moc nadějně, nakonec ale všechny tři české oštěpařky postoupily na mistrovství světa v Dauhá do úterního finále. Trojnásobná mistryně světa Barbora Špotáková i další uchazečka o medaili Nikola Ogrodníková se udržely ve hře až posledním hodem. Z dvanáctého místa proklouzla mezi elitu také Irena Šedivá. Z postupu se radovala i čtvrtkařka Lada Vondrová, která při své premiéře na světovém šampionátu poběží v úterý semifinále.

Bourací mašina udeřila. Takto vypadá K.O. za 17 sekund!

Sport.cz

Měsíce trénujete na předem daného soupeře, je před vámi patnáct až pětadvacet minut dřiny, kdy nevíte, co se může stát. Někdy můžete ale celou halu překvapit a na světě je výsledek, který vzbudí velké emoce. Dárek v podobě rychlého ukončení předvedl o víkendu na galavečeru UFC v Kodani John Phillips. Nikoho určitě nezdržoval, Alen Amedovski prohrál stylem K.O. za 17 sekund.

Obrovsky frustrující, když se porážíme sami, přiznal Trávník a utěšoval nešťastníka Lischku

Sport.cz

Byl první, kdo Davida Lischku po hrůzném kiksu v plzeňském šlágru konejšil, utěšoval a povzbuzoval. Hrávali spolu v Jablonci, teď společně oblékají sparťanský dres, takže k sobě mají zákonitě blíž. „Bylo to pro něho obrovsky těžké. Po všem, co si prožil, se na hřiště hrozně těšil,“ svěřoval se Michal Trávník po utkání, že se dokázal vcítit do spoluhráčova rozpoložení.

Byl to šok... Půvabná tenistka s nejtvrdším servisem promluvila o svém trápení

Sport.cz

Bojovnou hrou s tvrdými údery si blonďatá tenistka Sabina Lisická získala srdce mnoha fanoušků, které nadchla především její jízda Wimbledonem před šesti lety, kdy poslala domů třeba i Serenu Williamsovou. Až ve finále tehdy nestačila na Marion Bartoliovou. Jenže z výsluní ji opakovaně sráží dolů zranění. Nyní se konečně dostala ze spárů choroby, kterou se dlouho nepodařilo odhalit.