2019

Новости за 29.09.2019

Nosek pomohl k výhře Vegas, bodoval i Hertl. Vrána zazářil dvěma góly

Sport.cz

Nový ročník zámořské NHL se blíží a týmy v přípravě finišují. Hokejisté Chicaga v generálce na novou sezonu NHL, kterou zahájí v pátek v Praze proti Philadelphii, vyhráli v Berlíně nad tamními Eisbären 3:1. V sestavě Blackhawks nechyběl ani kanonýr Dominik Kubalík. Dvěma góly pomohl k výhře Washingtonu 4:3 nad Carolinou Jakub Vrána. Výhru slaví i hokejisté Vegas Golden Knights, kteří porazili San Jose 5:1. Bod za asistenci si připsali Tomáš Nosek a Tomáš Hertl.

Chicago vyhrálo v generálce na Prahu v Berlíně nad Eisbären

Sport.cz

Nový ročník zámořské NHL se blíží a týmy v přípravě finišují. Hokejisté Chicaga v generálce na novou sezonu NHL, kterou zahájí v pátek v Praze proti Philadelphii, vyhráli v Berlíně nad tamními Eisbären 3:1. Rozhodl o tom v 51. minutě Švéd Alexander Nylander a výsledek pečetil český útočník David Kämpf. V sestavě Blackhawks nechyběl ani kanonýr Dominik Kubalík, který po příchodu ze švýcarského klubu Ambri-Piotta bojuje o premiéru v NHL.

Jak se vyvarovat dalších kiksů? To bych musel mít joystick, pokusil se žertovat Jílek

Sport.cz

To už je tedy opravdu na mašli... „Takové chyby se snad ani nestávají,“ promítal si plzeňský kouč Pavel Vrba po vítězném utkání se Spartou nevěřícně kiks letenského stopera Davida Lischky, díky němuž Viktoria nakonec slavila ve šlágru kola výhru a letenskému soupeři se vzdálila na rozdíl dvanácti bodů. „To bych musel mít hráče na joysticku, abychom se jich vyvarovali,“ pokoušel se o žert Vrbův letenský kolega Václav Jílek, i když dobře mu nebylo.

Jak se vyvarovat dalších kiksů? To bych musel mít joystick, pokusil se žertovat sparťanský trenér Jílek

Sport.cz

Američané vylepšili světový rekord, Fraserová píše historii. Chodkyně Drahotová devatenáctá

Sport.cz

Při premiéře smíšené štafety na 4x400 m zaběhlo na mistrovství světa v Dauhá americké kvarteto světový rekord časem 3:09,34. Členka štafety Allyson Felixová získala rekordní dvanácté zlato na světovém šampionátu a v počtu zlatých překonala Jamajčana Usaina Bolta. Jamajčanka Shelly-Ann Fraserová-Pryceová vyhrála počtvrté stovku na MS, což se ještě nikomu nepodařilo. Letošní světové maximum posunula na 10,71. Po půlnoci katarského času se vydaly na dvacetikilometrovou trať chodkyně, závod ovládly Číňanky... Читать дальше...

Američané vylepšili světový rekord ve smíšené štafetě, Fraserová píše historii

Sport.cz

Při premiéře smíšené štafety na 4x400 m zaběhlo na mistrovství světa v Dauhá americké kvarteto světový rekord časem 3:09,34. Členka štafety Allyson Felixová získala rekordní dvanácté zlato na světovém šampionátu a v počtu zlatých překonala Jamajčana Usaina Bolta. Jamajčanka Shelly-Ann Fraserová-Pryceová vyhrála počtvrté stovku na MS, což se ještě nikomu nepodařilo. Letošní světové maximum posunula na 10,71. Česká výprava dnes na stadionu neměla zastoupení, ve 23:00 nastoupí k závodu na 20 km chůze Anežka Drahotová.

Kašík bude po Jágrově nárazu dlouho mimo hru

Sport.cz

Hokejisté Zlína se musí na dlouhou dobu obejít bez své brankářské jedničky Libora Kašíka. Opora Beranů má poraněné kolenní vazy a bude mimo hru minimálně dva měsíce. Kašík se zranil v pátečním utkání s Kladnem při střetu s legendárním útočníkem Jaromírem Jágrem.

Jágr polil Rytíře živou vodou. Pak mohl vtipkovat o šetření a pověrčivosti

Sport.cz

Úžasným čtyřgólovým obratem došli kladenští hokejoví Rytíři k první domácí výhře v základní části extraligy od 28. ledna 2014. Když po 75 vteřinách prostřední třetiny vedla Olomouc už 3:0, nevsadil by ale na nováčka nikdo ani pětník. Domácí však polila živou vodou trefa hrajícího majitele Jaromíra Jágra.

Lacko vybojoval v Le Mans jubilejní vítězství

Sport.cz

Adam Lacko vyhrál třetí jízdu na okruhu v Le Mans a vybojoval pro stáj Buggyra jubilejní 200. vítězství v závodech mistrovství Evropy tahačů. Ve čtvrté jízdě skončil pátý a na průběžně druhého Španěla Antonia Albaceteho ztrácí už jen tři body. O titul vicemistra Evropy bude Lacko bojovat příští víkend v závěrečném podniku sezony ve španělské Jaramě. Evropským šampionem už se v sobotu stal Němec Jochen Hahn.

Sparta spáchala harakiri i v Plzni. Tentokrát jí vrazil nůž do zad Lischka

Sport.cz

Stejně jako v derby se Slavií, i ve šlágru 11. kola fotbalové ligy spáchala Sparta harakiri. Před týdnem ji na Letné podrazila Frýdkova penalta a vlastní gól Sáčka, v Plzni pro změnu nepochopitelný kiks Lischky, který nepovedenou malou domů doslova donutil Krmenčíka, aby zápas rozhodl. Pražané tak po prohře v Plzni figurují v tabulce až na osmé příčce, přičemž na vedoucí Slavii už ztrácí patnáct a na druhou Plzeň dvanáct bodů.

Srbští volejbalisté jsou mistry Evropy

Sport.cz

Volejbalisté Srbska jsou po osmi letech znovu mistry Evropy. V Paříži sice nezačali finálový zápas se Slovinskem dobře, ale po prohraném úvodním setu zvítězili 3:1. Srbsko tak slaví zlatý double, protože před třemi týdny ovládla evropský šampionát i ženská reprezentace.

Pardubice jsou doma i nadále bez bodu

Sport.cz

Hokejisté Pardubic prohráli v utkání 6. kola extraligy s Vítkovicemi 2:3. Po bezbrankové první třetině rozhodli Ostravané ve druhé části, kterou vyhráli 3:1. Dynamo zůstává doma i po třetím utkání sezony před svými diváky bez bodového zisku. Vítězný gól vstřelil obránce Petr Šidlík.

Král je ve Spartaku bez kouče, Kononov po čtvrté prohře odstoupil

Sport.cz

Český fotbalový reprezentant Alex Král je ve Spartaku Moskva bez trenéra. Po dnešní domácí porážce 1:2 s Orenburgem, jež byla pro klub čtvrtou ligovou prohrou za sebou, odstoupil Oleg Kononov. Na příští zápas s Krasnodarem má Spartak připravovat v roli dočasného kouče Sergej Kuzněcov.

Kladno po dokonalém obratu zdolalo Olomouc v prodloužení

Sport.cz

Hokejisté Kladna porazili v 6. kole doma po dokonalém obratu Olomouc 4:3 v prodloužení a po úvodních čtyřech porážkách po návratu mezi elitu po pěti letech vyhráli podruhé za sebou. Návrat Rytířů do zápasu odstartoval gólem ve 24. minutě za stavu 0:3 sedmačtyřicetiletý majitel Rytířů Jaromír Jágr. Dvě branky dal Ladislav Zikmund, který na konci druhé třetiny vyrovnal a v čase 61:15 i rozhodl.

Liberec přehrál Zlín, zůstává neporažený a vede extraligu

Sport.cz

Hokejisté Liberce porazili v 6. kole extraligy Zlín 6:4. Domácí rozhodli o osudu zápasu už v první třetině, kterou vyhráli jasně 3:0, a zůstávají posledním neporaženým týmem soutěže. Při dnešních vítězstvích Třince a Mladé Boleslavi se zároveň vrátili do čela tabulky, kde mají náskok tří bodů. Naopak Zlín se dál trápí, prohrál i šestý zápas v sezoně a dál čeká na první bodový zisk. Dvěma góly a asistencí se na úspěchu Severočechů podílel útočník Rostislav Marosz.

PR time

8 и 9 октября в Петербурге выступит Большой симфонический оркестр имени П.И. Чайковского

Алексей Сёмин

Главным врагом хорошей улыбки россияне назвали цены у стоматологов

Шалабаев: мы готовы делиться лучшими практиками привлечения туристов с коллегами из других городов

Пленили и избивали в ресторане: певец Руссо опознал своего похитителя

Туристическое мероприятие «БОКСЗАБЕГ» состоится в Подмосковье 21 сентября

Глава МИД России ответил на вопрос о «красных линиях» и ядерной войне (ВИДЕО)

Zlato je pro vás za neskutečnou lásku, děkoval rodině nový král kajakářů, jehož čeká svatba

Sport.cz

Příval osobních gratulací byl nekonečný! Kajakář Jiří Prskavec, který v neděli podruhé v kariéře slavil zisk titulu mistra světa, měl kolem dráhy ve španělském La Seu d´Urgell obrovskou rodinnou podporu. „Zlato je odměna za neskutečnou lásku, kterou mi dávají," vypravoval dojatý Prskavec s medailí na krku, když si vychutnal na nejvyšším stupni hymnu.

Mladé Boleslavi k výhře třemi body pomohl Skalický

Sport.cz

Hokejisté Mladé Boleslavi vyhráli v 6. extraligovém kole na ledě Plzně 4:1. Domácí se sice po bezbrankové úvodní třetině v polovině utkání ujali vedení, ale hosté dokázali během necelé půlminuty vyrovnat a obrat v zápase dokonali třemi góly ve třetí třetině. Dvěma brankami a asistencí se blýskl útočník vítězů Pavol Skalický.

Opava s novými trenéry remizovala v Karviné

Sport.cz

Fotbalisté Opavy ani pod vedením nové trenérské dvojice Josef Dvorník, Alois Grussmann nevyhráli. Dnes v jedenáctém kole první ligy remizovali 1:1 v Karviné a na vítězství čekají už devět zápasů. Nepříznivou sérii neukončila ani Karviná, která v sezoně doma stále nevyhrála.

Sáblíková ovládla premiérové mistrovství ČR ve víceboji v hale

Sport.cz

Rychlobruslařka Martina Sáblíková se podle očekávání stala mistryní České republiky ve víceboji. Premiérový šampionát v hale, který se konal v polském Tomašově, česká hvězda ozdobila novým rekordem arény na trati 3000 metrů. Na úvod sezony trojnásobná olympijská vítězka zajela nejdelší trať víceboje v čase 4:14,11 minuty.

Neskutečná energie! Špotákovou nadchlo setkání s legendou, která jí políbila ruku

Sport.cz

Má lehce zastřený hlas, po ruce kapesník. Na oštěpařce Barboře Špotákové se ale nepodepsaly zrádné klimatizace v Kataru. „To jsem si přivezla z domova, dětské viry jsou zákeřnější. Ale pořád je to jen rýma, s tou se závodit dá,“ vykládala v hotelu Marriott JW v Dauhá. Pondělní kvalifikací začne šampionát i pro 38letou obhájkyni zlata.