2020

Новости за 07.11.2020

Pešán o nasazení Hrachoviny nepochyboval. Gólman se mu odvděčil nulou

Sport.cz

Trenérskou misi u reprezentace začal 42letý Filip Pešán velmi úspěšně. Vítězné bylo i jeho druhé utkání na střídačce národního týmu, který po Švédech (3:1) dokázal na Karjale zdolat rozdílem dvou branek i domácí Finy. Debutující Dominik Hrachovina pochytal všech 24 střel a odvděčil se kouči za důvěru po aféře způsobenou gólmanovým středečním výrokem, že covid je jen divadlo vymyšlené médii, za což se musel právě Pešán omlouvat.

Buchta nastartoval obrat. Zvýšili jsme otáčky, hřeje stopera Zlína

Sport.cz

Patřil k opěvovaným postavám sobotního odpoledne. Petr Buchta se na Střeleckém ostrově těšil z druhého zásahu v probíhajícím ligovém ročníku. Osmadvacetiletý stoper v 63. minutě zblízka dopravil balon za Drobného záda a zavelel tím ke zlínskému obratu, který v Českých Budějovicích dokonal střídající Dramé.

Třinec ztratil s Brnem třígólové vedení, ale vyhrál v prodloužení

Sport.cz

Třinečtí hokejisté udolali v dohrávce 14. kola extraligy na svém ledě Brno 4:3 v prodloužení. Oceláři si v rozmezí 27. až 33. minuty vypracovali třígólový náskok, Kometa ale ještě v prostřední třetině snížila na rozdíl jedné branky a Tomáš Vincour svým druhým gólem v utkání vyrovnal v čase 59:51. Zápas rozhodl po 72 sekundách nastavení Matěj Stránský.

Ordoš zlobil Finy z brejků, památku na premiérový gól mu obstaral Lenc

Sport.cz

Byl nejaktivnějším útočníkem národního týmu proti domácím Finům a zaslouženě se dočkal premiérového gólu v reprezentačním dresu. Jan Ordoš si při druhém českém vystoupení na Karjale v Helsinkách vytvořil hned tři velké šance. Proměnil alespoň tu prostřední, když po 31 sekundách druhé části tvrdou střelou zužitkoval přesnou přihrávku na útočnou modrou čáru od Moravčíka.

Baník střídajícími hráči zničil oslabenou Příbram

Sport.cz

Příbram padla na samé dno tabulky. Proti Baníku hrála doma od 4. minuty o deseti, ale vydržela necelou hodinu. Po bídném poločase hosté díky střídajícím hráčům a dvěma gólům Zajíce soupeře zničili, když mu uštědřili během necelé půlhodiny čtyřgólový debakl. Domácím ale upřeli sudí za bezgólového stavu jasnou penaltu. Ostravští po téměř pěti měsících vyhráli venku.

Udrželi jsme čisté konto, těší navrátilce do sestavy Sigmy Beneše

Sport.cz

Při restartu nejvyšší fotbalové soutěže zaujal místo ve středu olomoucké obrany vedle kapitána Hubníka po Jemelkovi, jenž odešel do belgického Leuvenu. Stoper Sigmy Vít Beneš opouštěl po bezbrankové remíze v Uherském Hradišti se Slováckem hřiště s poněkud smíšenými pocity.

České Budějovice podlehly Karlovým Varům a dál čekají na výhru

Sport.cz

Hokejisté Českých Budějovic podlehli v dohrávce 4. kola extraligy doma Karlovým Varům 4:5 a ani v šestém utkání v sezoně nedosáhli na první vítězství. Motor sice dvakrát vedl, ale o konečný obrat se postarali během 80 sekund v 55. a 56. minutě Jakub Lauko s Petrem Koblasou.

Jedná střela na bránu? Ve finální i předfinální fázi je to strašně zbrklé, štve Kováče

Sport.cz

Netajil zklamání. Trenér Radek Kováč věřil, že opavští fotbalisté navážou na poslední vítězství s Teplicemi a po měsíční koronavirové pauze neodjedou z hřiště pardubického nováčka s prázdnou. Jenže opak byl pravdou. Slezany před prázdnými tribunami trápila finální fáze, za celý zápas vyslali jedinou přímou střelu na bránu.

Olomouc bodovala popáté za sebou

Sport.cz

Fotbalisté Olomouce remizovali v 7. kole první ligy na hřišti Slovácka bez branek. Vyrovnaný zápas nenabídl příliš mnoho šancí. Sigma natáhla sérii bez porážky v nejvyšší soutěži na pět zápasů a posunula se na třetí místo neúplné tabulky. Slovácko nezvítězilo ani ve třetím domácím utkání ligové sezony.

Budějovice dál čekají na první výhru v sezoně

Sport.cz

Fotbalisté Českých Budějovic v 7. kole první ligy prohráli se Zlínem 1:2. Dynamo dostal do vedení před pauzou Petr Javorek, ale v 63. minutě srovnal Petr Buchta a obrat dokonal v 76. minutě střídající Youba Dramé. Jihočeši dál čekají na první vítězství v ligové sezoně a v neúplné tabulce jsou předposlední. Ševci v nejvyšší soutěži bodovali po předchozích třech porážkách.

Poslední Litvínov zůstává bez bodu, podlehl vedoucí Plzni

Sport.cz

Hokejisté Litvínova podlehli v dohrávce 4. extraligového kola Plzni 1:4. Škoda si připsala pátou výhru za sebou, i posedmé v sezoně bodovala a nadále vede tabulku. Severočeši ji po čtvrtém utkání bez bodového zisku uzavírají. Dva góly vstřelil útočník Tomáš Mertl, tým Vervy se prosadil až v samém závěru za stavu 0:4.

Jankto tentokrát neskóroval a Sampdoria podlehla Cagliari

Sport.cz

Fotbalisté Sampdorie Janov podlehli v 7. kole italské ligy 0:2 Cagliari a přišli o čtyřzápasovou sérii bez prohry. Český záložník janovského celku Jakub Jankto nastoupil v základní sestavě a odehrál 77 minut.

Výborně! Čeští hokejisté porazili i domácí Finy. Hrachovina při debutu vychytal nulu

Sport.cz

Česká hokejová reprezentace je na turnaji Karjala i po druhém utkání stoprocentní. A opět předvedla povedený výkon. V sobotu tým trenéra Filipa Pešána porazil domácí Finy 2:0 a navázal na čtvrteční výhru nad Švédskem 3:1. Rozhodují branku si připsal ve 13. minutě Andrej Nestrašil. V neděli národní tým zakončí turnaj v Helsinkách s Ruskem, utkání začíná ve 12:30. Tento duel rozhodne o vítězi turnaje.

HOKEJ ONLINE: Gól! Češi nad Finy vedou. Vyhrají na Karjale i druhý zápas?

Sport.cz

Česká hokejová reprezentace sehraje v sobotu druhý zápas v Helsinkách na turnaji Karjala. Po čtvrteční výhře nad Švédskem čeká tým trenéra Filipa Pešána Finsko (stav je zatím 1:0). Jelikož budou hrát Češi proti domácím, užijí si také diváckou kulisu. Zápas vysílá v přímém přenosu od 16:30 Česká televize. Na Sport.cz můžete sledovat podrobný online přenos.

Straka v premiéře přenechal body lídrovi. Někteří hráči absolutně propadli, láteří Franz

Sport.cz

Fotbalisté Třince v prvním utkání pod vedením trenéra Františka Straky neuspěli. V 7. kole druhé ligy doma podlehli Hradci Králové 1:2 a bez bodového zisku zůstávají na poslední příčce tabulky. Naopak Votroci se díky páté výhře v ročníku udrželi v čele soutěže. Krok s nimi udržela Líšeň, která vyhrála 1:0 nad Chrudimí a za Hradcem zaostává o dva body. O další bod zpět je Ústí nad Labem, které v souboji o třetí místo otočilo duel s Žižkovem a vyhrálo 2:1.

Třinec při Strakově premiéře podlehl fotbalistům Hradce Králové

Sport.cz

Medveděv postoupil v Paříži poprvé do finále

Sport.cz

Ruský tenista Daniil Medveděv si na turnaji Masters v Paříži zahraje poprvé v kariéře o titul. Třetí nasazený hráč porazil v úvodním semifinále Kanaďana Milose Raonice 6:4, 7:6 a jeho posledním soupeřem v hale Bercy bude vítěz duelu mezi nejvýše nasazeným Španělem Rafaelem Nadalem a Němcem Alexanderem Zverevem.

Nováček v azylu u Botiče válí dál. Bitvu se Slezany zlomil Tischler

Sport.cz

Měsíční ligová přestávka kvůli koronaviru pardubické fotbalisty nepoznamenala. V nejvyšší soutěži si připsali třetí výhru v řadě, v sobotní partii 7. kola udolali Opavu 1:0. Jediný gól zápasu obstaral v 67. minutě Emil Tischler. V azylu ve vršovickém Ďolíčku tak ze čtyř utkání uhráli Východočeši deset bodů a v tabulce poskočili na páté místo.

Найк Борзов

Братья Грим и Найк Борзов зажгут в Нижегородской области на Дне молодежи

Азербайджан

Неблагодарный батька или о чем говорил президент Белоруссии с делегацией Азербайджана?

«Плакали и смеялись»: в Москве состоялась премьера фильма «Тур с Иванушками»

Ботулизм в фасоли: массовое отравление россиян редкой инфекцией

Шахтозадержание // Ликвидаторов шахт заподозрили в махинациях

"Ведомости": в России могут запустить эксперимент по маркировке банкоматов

Zraněný Neymar má pomoct Brazílii alespoň v jednom zápase

Sport.cz

Útočník Neymar byl navzdory zranění povolán do brazilské fotbalové reprezentace před pokračováním kvalifikace mistrovství světa. Jeho zaměstnavateli Paris St. Germain se to nelíbí. Kouč francouzských šampionů Thomas Tuchel v minulých dnech uvedl, že je vyloučené, aby Neymar mohl v nadcházejících zápasech za Brazílii nastoupit.

Sparta při restartu extraligy deklasovala Pardubice

Sport.cz

Hokejisté Sparty deklasovali v dohrávaném zápase 5. kola extraligy Pardubice 7:1 a připsali čtvrtou výhru v řadě. Nejvyšší soutěž se dnes rozběhla po téměř měsíční koronavirové přestávce. Dvěma góly se pod výhru Pražanů podepsali Andrej Kudrna a Robert Říčka, tři asistence si připsal Lukáš Pech.

Paráda! Souček rozhodl dramatické londýnské derby

Sport.cz

Češi ve West Hamu o sobě znovu dali vědět! Záložník Tomáš Souček rozhodl v anglické fotbalové lize jediným gólem londýnské derby proti Fulhamu, který v úplném závěru neproměnil pokutový kop. Celý zápas odehrál i obránce Vladimír Coufal. Manchester United vyhrál na hřišti Evertonu 3:1. Tři body mu zařídil dvěma góly a asistencí záložník Bruno Fernandes. Brankář Chelsea Édouard Mendy poprvé v Premier League inkasoval, jeho tým přesto porazil Sheffield 4:1.

Ruští hokejoví junioři porazili na Karjale i Švédy

Sport.cz

Ruský tým složený výhradně z juniorů porazil ve svém druhém utkání na turnaji Karjala v Helsinkách švédské hokejisty 2:1 po samostatných nájezdech a navázal na čtvrteční vítězství nad domácím Finskem 6:2. Svěřenci trenéra Igora Larionova tak budou v neděli proti české reprezentaci útočit na triumf na úvodní akci Euro Hockey Tour. V rozstřelu dal vítěznou branku útočník Vasilij Podkolzin.

Proti Rusům šance pro benjamínky. Jiříček zítra získá primát nejmladšího českého reprezentanta v historii

Sport.cz

Za národní tým nastoupí na závěr Karjaly k zítřejšímu utkání proti Rusku všech deset v Helsinkách přítomných českých hokejistů věkové kategorie do 20 let, pro něž je účast na turnaji určitou formou přípravy na svůj světový šampionát na přelomu roku. Mezi osmičkou debutantů tak bude i obránce David Jiříček, který 28. listopadu oslaví teprve 17. narozeniny a stane se nejmladším hráčem v dějinách samostatné české reprezentace. Dosud tento primát patří Rostislavu Oleszovi, jenž v prosinci 2002 debutoval... Читать дальше...

Baník rozdrtil oslabenou Příbram, nováček v azylu slaví další výhru

Sport.cz

Restart začal senzací, Brno v pátek výhrou v Jablonci opustilo poslední příčku. Sobotní program 7. kola fotbalové Fortuna ligy nabídl čtyři zápasy. Pardubice byly v pražské azylu v Ďolíčku znovu úspěšné, nad Opavou po Tischlerově gólu vyhrály 1:0. Zlín ve druhé půli otočil zápas v Českých Budějovicích a veze tři body po výhře 2:1, Slovácko se s Olomoucí rozešlo bez branek. Gólové hody viděli diváci v Příbrami, kde poslední tým tabulky hrál proti Baníku Ostrava bezmála celý zápas v deseti bez vyloučeho Kingueho a schytal výprask 0:4.

Московский аэропорт Домодедово и Всероссийское общество инвалидов заключили соглашение о сотрудничестве

Собянин: Москва и Пекин подписали программу сотрудничества на 2024-2026 годы