Sport.cz
2020

Новости за 13.11.2020

Hájek se na úvod blýskl dvěma asistencemi. Snažil jsem se pomoct, jak to šlo, těší ho výhra Komety

Sport.cz

Zpočátku to vypadalo, že oplatí doma Mladé Boleslavi středeční extraligovou porážku i s úroky, ale nakonec se brněnští hokejisté na premiérový triumf v řádné hrací době v nové sezoně pořádně nadřeli. Kometa vedla po dvou třetinách 3:0, avšak Bruslaři v poslední části dvěma góly duel notně zdramatizovali. Vyrovnat se jim však nepovedlo ani v závěrečné power play.

Kráska na trávníku! Fotbalová rozhodčí ve finále Miss Bulharska

Sport.cz

Téhle mladé dámě sudičky opravdu přály. Krásná, inteligentní i sportovně založená. Juliana Butrakovová nejenže hovoří anglicky, francouzsky a norsky a studuje na univerzitě v Sofii, ale v den svých 22. narozenin se dostala i mezi nejkrásnější dívky Bulharska! Čerstvá Miss Bulgaria Globe navíc porotu šokovala sdělením, že je i fotbalovou rozhodčí.

Sparta ztratila luxusní náskok a prohrála. Musíme si to vyříkat, hartusil Jandač

Sport.cz

Jak ztratit skvěle rozehrané utkání ukázali na ledě Vítkovic hokejisté Sparty Praha. Ještě v šesté minutě třetí části vedli na vítkovickém ledě 3:0, pak ale zcela vypadli z tempa a domácí čtyřmi góly za necelých šest minut utkání otočili. Alespoň prodloužení zařídil druhou přesilovkovou brankou v utkání Lukáš Rousek, bod navíc ale brali zásluhou povedeného blafáku v prodloužení Rostislava Marosze nakonec Ostravané.

Liberec rozhodl ve druhé třetině

Sport.cz

Hokejisté Liberce porazili v 17. kole extraligy Hradec Králové 4:1 a odčinili tak středeční porážku s Třincem. Naopak Mountfield nedokázal navázat na výhru proti Vítkovicím a připsal si druhou prohru v sezoně. Bílí Tygři potvrdili, že se jim na Hradec v poslední době daří a bodovali v šestém z posledních sedmi vzájemných duelů. Hosté šli sice gólem Kevina Klímy do rychlého vedení, Liberečtí ale třemi zásahy ve druhé třetině zápas otočili. Dvěma góly se blýskl útočník Dávid Gríger.

Zlom pro Kometu! Poprvé bodovala naplno

Sport.cz

Hokejisté Brna porazili v 17. kole extraligy Mladou Boleslav 3:2 a v šestém utkání sezony poprvé naplno bodovali. Kometa tak soupeři oplatila porážku ze středečního vzájemného souboje a ukončilo sérii tří výher Středočechů.

Zlín se dočkal domácí výhry

Sport.cz

Hokejisté Zlína porazili v 17. kole extraligy Pardubice 3:2 po samostatných nájezdech a poprvé v sezoně se doma radovali z výhry i zisku bodů. Utkání rozhodl Antonín Honejsek. Pardubice prohrály popáté za sebou a i nadále jsou poslední, Zlín je devátý.

Plzeň zvítězila posedmé za sebou

Sport.cz

Hokejisté Plzně porazili v 17. kole extraligy Litvínov 2:1 po samostatných nájezdech, přispali si sedmou výhru za sebou a dál vedou soutěž. Indiáni se ujali vedení v první třetině, ale hráči Vervy dokázali během povedené druhé třetiny srovnat. Po bezbrankové třetí části a prodloužení zajistil druhý bod domácím vítězný nájezd kapitána Milana Gulaš, jenž si připsal také asistenci.

Třinec si připsal výhru i v šestém utkání

Sport.cz

Třinec porazil v 17. kole hokejové extraligy Olomouc 5:2 a zvítězil i v šestém utkání sezony. Oceláři položili základ výhry v úvodních čtrnácti minutách, ve kterých si vypracovali vedení 3:0. Hanáci v závěru prostřední části snížili na rozdíl jednoho gólu, ale domácí uklidnili v posledních pěti minutách Ondřej Kovařčík a Martin Růžička.

Vítkovice obrátily ztracený zápas a ovládly prodloužení

Sport.cz

Hokejisté Vítkovic porazili v 17. kole extraligy Spartu 5:4 v prodloužení, byť ještě patnáct minut před koncem řádné hrací doby prohrávali 0:3. Domácí však smrští čtyř gólů během šesti minut obrátili skóre, díky druhé trefě Lukáše Rouska zápas dospěl do prodloužení, které rozhodl v 63. minutě Rostislav Marosz. Sparta prohrála po sérii pěti vítězství.

Jankto: Je čas na pomstu Skotům! Jejich postup na EURO ho překvapil

Sport.cz

Fotbalisté národního týmu měli po porážce v Německu (0:1) vítané zpestření. Po příjezdu do Plzně v televizi sledovali, jak se dotváří jejich skupina pro odložené mistrovství Evropy. Záložníka Jakuba Jankta překvapilo, že Skotsko ve finále play off o EURO přešlo přes Srbsko a na šampionátu tak bude prvním soupeřem českého týmu. Ofenzivní hráč Sampdorie Janov doufá, že česká reprezentace ostrovnímu celku oplatí dvě porážky z probíhající Ligy národů.

Superliga florbalistů začne po výjimce předehrávkou v pondělí

Sport.cz

Superliga florbalistů se díky výjimce od ministerstva zdravotnictví opět rozjede v pondělí předehrávkou 13. kola mezi FBC Ostrava a Vítkovicemi. Duel se bude hrát od 17:00 v přímém přenosu ČT Sport. Příští týden o víkendu si mohou kluby naplánovat dohrávky dosud neuskutečněných duelů, navazovat bude v pondělí 23. listopadu další televizní duel a od 28. listopadu se budou hrát po tři víkendy dvoukola.

Znovu konec! Extravagantní hvězda, která řádila i v Česku, uzavírá kariéru

Sport.cz

Konec. Pole světových hvězd je výrazně ochuzeno. Nepřehlédnutelná figura ostrých bitev uzavřela kariéru. Nikoli poprvé, teď se ovšem odchod švédského plochodrážníka Antonia Lindbäcka, jeví jako mnohem pravděpodobnější než před více než deseti lety, kdy ovály také opustil. Tehdy jen na čas.

Třetí kvalifikační výhra. Basketbalistky se nadechly v polovině utkání, které pak už měly ve své moci

Sport.cz

Po vlažném začátku chytly české basketbalistky slinu a při třetím vystoupení v kvalifikaci ME 2021 porazily Dánsko rozdílem dvaceti bodů (84:64), čímž uhájily svou neporazitelnost ve skupině D. Pokud by reprezentantky v Rize, kam byla kvalifikace přesunuta kvůli koronaviru a hraje se v uzavřené bublině, dokázaly v neděli zdolat také Itálii, zajistí si už předčasně postup na šampionát.

Útočník Liverpoolu Salah měl pozitivní test na koronavirus

Sport.cz

Útočník Liverpoolu Mohamed Salah měl na srazu egyptské fotbalové reprezentace pozitivní test na koronavirus. Podle vyjádření svazu nemá osmadvacetiletý hráč žádné příznaky, zůstane ale v karanténě. Výsledky ostatních členů národního mužstva byly negativní.

Severní Makedonie slaví historický postup na EURO, fanoušci řádili v ulicích

Sport.cz

Dokázali to! Fotbalisté Severní Makedonie ve čtvrtek v kvalifikačním utkání o EURO zvítězili v Gruzii 1:0 díky gólu Gorana Panděva, a slaví tak poprvé v historii postup na závěrečný turnaj fotbalového mistrovství. Památný moment si nenechali uniknout fanoušci ve Skopje, kteří se po závěrečném hvizdu vydali do ulic hlavního města slavit.

Furch a Hrubec vychytali v KHL výhry, oba dostali jeden gól

Sport.cz

Čeští brankáři Dominik Furch a Šimon Hrubec dostali v KHL jen jeden gól a vychytali svým týmům venkovní výhry. Furch pomohl 32 zákroky Dinamu Minsk k vítězství 2:1 v Chabarovsku, Hrubcův Omsk vyhrál v Novosibirsku 4:1. Dvoubodový zisk Avangardu potvrdil gólem do prázdné branky Jiří Sekáč.

Фёдор Шаляпин

«Всю жизнь я зарабатывал пением и… легким аферизмом». Прохор Шаляпин раскрыл источники дохода в шоу «Вкусно с Анфисой Чеховой» на ТВ-3

Александр Волков

Сказка Ульгэра «Волшебные башмачки Элли» по мотивам знаменитой сказки Александра Волкова «Волшебник Изумрудного города» - Театр и Цирк, Культура и Концерт, Россия и Дети

Визит Путина в КНДР показателен, формируется новый геополитический блок – киевский эксперт

Более 100 новых баков установили на мусорных площадках в Одинцове к лету

Суд запретил французской Engie вести спор с Газпром экспортом за рубежом

Универсалы поборются за титул «Вагон года»

Lyžařka Östbergová po únavových zlomeninách vynechá celou sezonu

Sport.cz

Jedna z nejlepších běžkyň na lyžích posledních let Ingvild Flugstad Östbergová se rozhodla kvůli zdraví vynechat celou sezonu. Od března do června totiž léčila dvě únavové zlomeniny, proto chce dopřát tělu klid a dlouhou přípravu na olympijskou sezonu s vrcholem na hrách v Pekingu za necelý rok a půl, k nimž se nyní upíná.

Krutá zpráva pro Spartu! Zázračný teenager Hložek vypadl na čtyři měsíce

Sport.cz

Pár dnů doufali, ale marně. Nález potvrdil nejhorší obavy. Adam Hložek bude chybět fotbalové Spartě i národnímu týmu v soutěžních zápasech pravděpodobně čtyři měsíce. Vyplývá to z vyšetření, po nichž lékaři diagnostikovali únavovou zlomeninu zánártní kůstky. Letenský klub uvedl zprávu na svém webu. Osmnáctiletý talent měl parádní začátek sezony a nedávno se stal nejmladším reprezentantem v české historii. Hložek se zranil před utkáním 2. kola Evropské ligy na hřišti AC Milán.

Soupeři nejsou! Nové Město se může stát dějištěm biatlonového MS

Sport.cz

Na premiérovém virtuálním biatlonovém kongresu se o víkendu rozhodne, zda se Nové Město na Moravě stane podruhé hostitelem mistrovství světa. Vysočina Arena je jediným kandidátem na šampionát v roce 2024 a potřebuje získat padesát procent hlasů. Jasno by mělo být v sobotu kolem 18:00.

Česká parta? Unikátní! V Itálii si každý jede to svoje, líčí nováček mezi Lvíčaty

Sport.cz

Z Bergama v létě vyrazil na roční hostování do mateřských Teplic, aby sbíral ostruhy v dospělém fotbale a první lize. David Heidenreich se rychle zabydlel v základu Severočechů a jeho výkony mu nakonec vynesly i premiérovou nominaci do reprezentační jednadvacítky. A rovnou na bitvu, která má punc ohromné důležitosti. „Jdeme vyhrát a nic nás nesmí zastavit,“ burcuje před partií v Řecku talentovaný stoper.

Pád! Zranění! Salač bude chybět při víkendové Velké ceně

Sport.cz

Motocyklový jezdec Filip Salač si při tréninku na Velkou cenu Valencie při pádu poranil hrudník a ve víkendovém závodě mistrovství světa bude chybět. Osmnáctiletý český reprezentant havaroval při dopoledním tréninku, ve kterém stihl odjet jen tři kola a uzavřel výsledkovou listinu. Po nehodě skončil na vyšetření v lékařské klinice na okruhu.

Московский аэропорт Домодедово и Всероссийское общество инвалидов заключили соглашение о сотрудничестве