2020

Новости за 22.11.2020

Ani v dorostu se tak triviální chyby nevidí. Hrůzostrašné, otřásal se po prohře s Jihočechy sparťanský kouč

Sport.cz

Už loni Jihočeši sparťanským fotbalistům výroční utkání pokazili, neboť na Letné remizovali. Letos jim duel k 127. výročí založení klubu zošklivili tuplem. „Jenže v minulé sezoně jsme nastupovali k zápasu po pěti vítězstvích v řadě, zatímco letos na podzim jsme nevyhráli ani jednou,“ připomínal českobudějovický kouč David Horejš zcela odlišnou konstelaci, v níž byla Sparta obrovským favoritem, ale přesto šokujícím způsobem prohrála 2:4.

Skvělý start dovedl hokejisty Hradce Králové k dalšímu vítězství

Sport.cz

Hokejisté Hradce Králové porazili v dohrávaném utkání 7. kola extraligy Litvínov 4:1. Východočeši rozhodli o výhře hned v úvodu zápasu, po dvanácti minutách vedli už 3:0 a potvrdili tak povedený vstup do sezony. Na vedoucí Plzeň ztrácí svěřenci kouče Vladimíra Růžičky staršího ze čtvrtého místa jen dva body. Gól a nahrávku zaznamenali shodně útočník Vladimír Růžička mladší a obránce Filip Hronek.

Šok na Letné. Sparta ve výročním utkání prohrála s Jihočechy a ještě přišla o Pavelku

Sport.cz

Šokem skončilo pro Spartu utkání, v němž si připomínala 127. výročí založení klubu. V epilogu k osmému ligovému kolu s předposledními Českými Budějovicemi stejně jako loni třikrát prohrávala, jenže na rozdíl od minulé sezony se jí tentokrát potřetí vyrovnat nepovedlo. Doma prohrála 2:4, navíc přišla o vyloučeného Pavelku a na vedoucí Slavii ztrácí čtyři body. Jihočeši se naopak na sedmý pokus dočkali první výhry v sezoně a odpoutali se ze dna tabulky.

Házenkářky Slavie slaví po dvou výhrách v Lucembursku postup

Sport.cz

Házenkářky Slavie Praha postoupily do osmifinále Evropského poháru. Mezi posledních 16 týmů se dostaly po očekávaných výhrách nad lucemburským celkem Handball Käerjeng. V sobotu zvítězily 37:21, odvetu hranou o 24 hodin později znovu na palubovce soupeře v Bascharage nedaleko Lucemburku vyhrály 25:19. Při středečním losu ve Vídni se Pražanky dozvědí jméno soupeře pro lednové pokračování soutěže.

Jak olomoucká facka pomohla Spartě. Stý gól jako razítko na reparát

Sport.cz

Zcela opačný průběh než v pátek na Hané měl odvetný souboj mezi hokejisty Sparty a Olomouce v neděli v Praze. Zatímco před dvěma dny Kohouti předčili svého soupeře zejména v bojovnosti a zvítězili 4:1, tentokrát jim sparťané všechno vrátili i s úroky a v rámci 20. extraligového kola po jednoznačné partii triumfovali 7:1.

Senzační obrat Dynama. Prohrávalo o tři góly, v prodloužení urvalo výhru

Sport.cz

Hokejisté Pardubic porazili v utkání 20. kola extraligy Třinec 7:6 v prodloužení. Dynamo pod novými trenéry v čele s Richardem Králem, který nahradil odvolaného Milana Razýma, prohrávalo v průběhu duelu 2:5 a ještě po dvou třetinách 3:6. Po skvělém finiši završil v přestřelce obrat vítězným gólem v čase 62:53 obránce Marek Ďaloga. Oceláři tak až v desátém utkání sezony prohráli.

Jihostroj nenechal doma body ani volejbalistům Beskyd

Sport.cz

Víkendový domácí dvojboj zvládli českobudějovičtí volejbalisté na výbornou. V sobotu zdolali rozjeté Brno 3:0 a dnes neztratili body s týmem Beskyd po výhře 3:1. Nadále tak zatím neporažený Jihostroj vede po sedmi zápasech neúplnou tabulku. V dohrávce 5. kola uspěl dnes i Liberec ve Zlíně a poskočil na třetí místo.

Vítkovický Lakatoš řádil, jeho tým zlomil prokletí

Sport.cz

Hokejisté Mladé Boleslavi prohráli v nedělnbím utkání 20. kola Tipsport extraligy s Vítkovicemi 2:4. Výhru orámoval trefami v 1. a 60. minutě Dominik Lakatoš. Středočeši doma prohráli potřetí za sebou.

Senzační král Turnaje mistrů: Rus Medveděv

Sport.cz

Ruský tenista Daniil Medveděv vyhrál poprvé Turnaje mistrů. Ve finále porazil Rakušana Dominica Thiema 4:6, 7:6 a 6:4 a vydělal 1,564 milionu dolarů. Ve čtyřhře triumfovali Wesley Koolhof a Nikola Mektič. Melzera a Rogera-Vasselina porazili 6:2, 3:6 a 10:5 a slaví první společný titul.

Sparta složila reparát, Hanáky deklasovala

Sport.cz

Hokejisté Sparty úspěšně složili reparát, když napravili páteční prohru 1:4 v Olomouci a stejného soupeře na domácím ledě v rámci 20. extraligového kola rozstříleli 7:1. Dvě branky Pražanů vstřelil útočník Jan Buchtele, pro něhož to byl 100. a 101. extraligový gól za Spartu. Gólman Hanáků Jan Lukáš přepustil ve 31. minutě po šesté obdržené trefě místo mezi tyčemi Branislavu Konrádovi.

Ševci překvapili, rozhodl Poznar. Viktoria zůstává čtvrtá

Sport.cz

Fotbalisté Plzně v 8. kole první ligy nečekaně prohráli ve Zlíně 0:1 a zůstali na čtvrtém místě tabulky. Viktoria v nejvyšší soutěži prohrála po pěti zápasech a na vedoucí Slavii ztrácí šest bodů. Ševci v neúplné tabulce poskočili na osmou příčku. Utkání na konci prvního poločasu rozhodl bývalý hráč Západočechů Tomáš Poznar.

Vedoucí Plzeň prohrála, na lopatky ji v extralize složil jediný gól

Sport.cz

Hokejisté Karlových Varů vyhráli v nedělním utkání 20. kola Tipsport extraligy nad vedoucí Plzní 1:0. Vítězný gól vstřelil v 19. minutě útočník Energie Tomáš Vondráček. Domácí bodovali naplno popáté v řadě, Indiáni vyšli podruhé za sebou naprázdno.

Útočník Poletín bude měsíc hostovat z Jihlavy ve Zlíně

Sport.cz

Hokejový útočník Michal Poletín bude měsíc hostovat z prvoligové Jihlavy v extraligovém Zlíně. Devětadvacetiletý odchovanec Slavie už působil v týmu Beranů v sezoně 2018/19, před kterou přišel z Chomutova, ale ještě během ní se stěhoval. Na konci prosince odešel do Vítkovic. Zlín posílil už v dnešním utkání v Brně.

Horváthův tým veze první bod zvenku

Sport.cz

Fotbalisté Brna remizovali v osmém kole první ligy s Příbramí 1:1 a ani na pátý pokus doma v sezoně nevyhráli. Domácí přitom vedli od páté minuty po brance Jana Hladíka, ale v 77. minutě vyrovnal z penalty Tomáš Pilík. Zbrojovce v tabulce patří 15. místo, Příbram, která poprvé bodovala venku, je stále poslední.

Jaškin skóroval v KHL dvakrát a pomohl vyhnat Willa z branky

Sport.cz

Nejlepší střelec Kontinentální hokejové ligy Dmitrij Jaškin z Dynama Moskva tři dny po hattricku proti Dinamu Riga skóroval dvakrát při výhře 5:2 na ledě Čeljabinsku. Český útočník si navíc připsal asistenci a přispěl k tomu, že duel v brance Traktoru nedochytal Roman Will.

Алсу

Имущество певицы Алсу и бизнесмена Абрамова арестовано судом

Елена Маркелова

При поддержке Фонда президентских грантов продолжается реализация социального проекта "Интеграция в общество детей и подростков с ментальными особенностями методами адаптивной гимнастики"

Светлана Захарова стала и.о. ректора Московской академии хореографии

В Москве открылась выставка «Меньшов/Москва 85/45», посвященная юбилею культового режиссера и фильма

Численность увеличат, повестки будут вручать электронно. Новшества осеннего призыва в армию в 2024 году

Творческий вечер поэта Семена Гонсалеса пройдет в Мытищах 21 сентября

Dynamo po senzačním obratu slaví, Sparta si zastřílela, Plzeň prohrála derby

Sport.cz

Hokejisté Plzně prohráli v nedělním utkání 20. kola Tipsport extraligy na ledě Karlových Varů 0:1, ale udrželi vedení v tabulce. Sparta se pomstila Olomouci. V pátek na Hané prohrála, ale doma soka rozstřílela 7:1. Mladá Boleslav prohrála s Vítkovicemi 2:4. Výhru orámoval trefami v 1. a 60. minutě Lakatoš. Pardubice s novým trenérem Králem prohrávaly s Třincem po dvou třetinách 3:6, ale nakonec slaví výhru 7:6 v prodloužení. Kometa Brno doma zdolala Zlín 5:3. České Budějovice podlehly po nájezdech Liberci 2:3. Читать дальше...

Souček s Coufalem pomohli Kladivářům k výhře, mistři už jsou druzí

Sport.cz

Čeští fotbalisté Tomáš Souček a Vladimír Coufal pomohli West Hamu v anglické lize k vítězství 1:0 na hřišti posledního Sheffieldu. Ve šlágru 9. kola porazil Liverpool 3:0 Leicester, který do reprezentační pauzy Premier League vedl, a obhájci titulu jsou teď v tabulce druzí o skóre za Tottenhamem. Everton po třech porážkách vyhrál na hřišti Fulhamu 3:2, dvěma góly se na tom podílel nejlepší střelec soutěže Dominic Calvert-Lewin.

Rossoneri dál vládnou, Ibrahimovic dal znovu dva góly

Sport.cz

Fotbalisté AC Milán porazili v 8. kole italské ligy Neapol 3:1 a uhájili vedení v tabulce. Zasloužil se o to zejména hvězdný útočník Zlatan Ibrahimovic, který opět vstřelil dva góly. Stále s dvoubodovým odstupem následuje Sassuolo po vítězství 2:0 ve Veroně. Za domácí Hellas odehrál celý zápas český záložník Antonín Barák. Jeho reprezentační spoluhráč Jakub Jankto ze Sampdorie Janov přišel na hřiště v 71. minutě duelu s Boloňou, ani on už ale nezabránil porážce 1:2.

Italská liga má minimálně do večera nečekaného lídra

Sport.cz

Fotbalisté Sassuola vyhráli v 8. kole italské ligy 2:0 ve Veroně a nejméně do večerního duelu dosavadního lídra AC Milán v Neapoli se posunuli do čela tabulky. Za domácí Hellas odehrál celý zápas český záložník Antonín Barák. Jeho reprezentační spoluhráč Jakub Jankto ze Sampdorie Janov přišel na hřiště v 71. minutě duelu s Boloňou, ani on už ale nezabránil porážce 1:2.

Sešívaní si mnou ruce! Sparta doma vybouchla s Jihočechy, Plzeň padla ve Zlíně

Sport.cz

Slavia si v Opavě zastřílela a hodila rukavici svým pronásledovatelům, kteří však během nedělních zápasů 8. kola fotbalové Fortuna ligy propadli. Sparta doma poprvé po 27 letech prohrála s dosud předposledními Českými Budějovicemi 2:4. Zlín překvapivě porazil Plzeň 1:0, takže sešívaní vedou tabulku již o čtyři body před Spartou a o pět před Olomoucí... Brno remizovalo s Příbramí 1:1, hosté zůstávají poslední.

Росгвардия обеспечила правопорядок на футбольном матче «ЦСКА» - «Краснодар» в Москве

Собянин: Гранты города помогают НКО в реализации социально значимых проектов