2020

Новости за 08.11.2020

Vzorný Robocopův učeň. Jsem poctivec s bráněním v krvi, culí se Masopust

Sport.cz

Svého Robocopa před uzávěrkou přestupního termínu prodali do Premier League a náhradu nekoupili. Sešívaní si tak v hledání náhrady za Vladimíra Coufala museli poradit z vlastních zdrojů. Pomohli si dalším českým reprezentantem - a záložník Lukáš Masopust zatím hraje na pravém kraji obrany výborně. „Já se stále cítím asi spíše jako záložník. Ale všechno je samozřejmě na trenérech,“ usmívá se po vítězství 1:0 nad Mladou Boleslaví, jež sešívané posunulo do čela ligové tabulky.

Sparta v Plzni tvrdě narazila. Přišla o podzimní neporazitelnost i ligové vedení

Sport.cz

Nejen o vedení v tabulce, ale i o podzimní neporazitelnost přišla pražská Sparta v šlágru sedmého kola. Namlsaná a patřičně motivovaná čtvrteční vysokou výhrou v Evropské lize nad Celtikem Glasgow při návratu na domácí scénu v Plzni úplně propadla. Při ligovém restartu nad ní Viktoria vyhrála zaslouženě 3:1, přičemž její vítězství mohlo být vzhledem k rozdílu ve hře obou týmů a penaltě neproměněné Buchou ještě vyšší.

Smejkala zaujala drzost Rusů. Jiříček se bál, aby nemusel předčasně do kabiny

Sport.cz

Rusové na hokejovou Karjalu do Helsinek poslali kompletní výběr do 20 let, přesto tam vyzráli na všechny tři soupeře. V nedělním přímém souboji o prvenství porazili i národní tým 3:0, ale byl to hodně specifický zápas, protože i česká reprezentace poslala na led deset hráčů juniorské kategorie.

Soupeři Slavie a Sparty v EL Lille i Nice v lize prohráli

Sport.cz

Soupeři pražských "S" ve fotbalové Evropské lize Lille a Nice v 10. kole francouzské ligy prohráli. Lille podlehlo Brestu na jeho hřišti 2:3 a utrpělo první soutěžní porážku v sezoně. Nice nestačilo doma na Monako 1:2.

Hoftych odmítl odklad. S oslabeným týmem pak vyzrál na Teplice se třemi stopery

Sport.cz

Definitivně jasno o základní sestavě proti Teplicím měl kouč Liberce Pavel Hoftych až v neděli ráno. Řešit musel kvůli onemocnění covidem-19 další absence, ale odklad utkání odmítl. Nakonec i kvůli výpadkům a náročnému programu zvolil pro Slovan netradiční rozestavení se třemi stopery. Tah se mu povedl. Oslabený Liberec vyhrál v Teplicích 2:1. Vítězný gól vstřelil v prvním poločase po rychlém brejku Jakub Pešek.

Necidovi návrat zhořkl. Po jeho ruce ve vápně dala Karviná vítězný gól

Sport.cz

Tři ofsajdy, hlavička nad branku, efektní střela přes hlavu mezi tři tyče, ale především ruka v pokutovém území, po níž Albánec Qose v 71. minutě z penalty zařídil výhru Karviné 2:1. Útočník Tomáš Necid si návrat do české nejvyšší soutěže v dresu Bohemians 1905 určitě představoval jinak.

Eden je nedobytný, Olayinkův gól znamená posun na první příčku

Sport.cz

Vyhrát v Edenu? Kdepak, soupeři sešívaných mohou zapomenout. Fotbalisté pražské Slavie zvítězili v utkání 7. ligového kola nad Mladou Boleslaví díky Olayinkově trefě z úvodu utkání 1:0 a před večerním šlágrem v Plzni se posunuli na vedoucí příčku tabulky před Spartu. Obhájci titulu tak doma v lize neprohráli již posledních 37 zápasů od předloňského srpna.

Hoffenheim bez Kadeřábka prohrál ve Wolfsburgu

Sport.cz

Fotbalisté Hoffenheimu bez zraněného českého reprezentanta Pavla Kadeřábka prohráli v 7. kole německé ligy ve Wolfsburgu 1:2. Ve třetí minutě nastavení neproměnil hostující útočník Munas Dabbur penaltu.

Medveděv poprvé zvítězil v Paříži a má třetí titul z Masters

Sport.cz

Ruský tenista Daniil Medveděv vyhrál poprvé v kariéře turnaj Masters v Paříži. Celkově třetí titul z elitní kategorie vybojoval v hale Bercy v duelu s rozjetým Alexandrem Zverevem. Německého tenistu, který v uplynulých týdnech vyhrál dva turnaje ATP v Kolíně nad Rýnem a vítěznou sérii natáhl už na dvanáct zápasů, zdolal po více než dvou hodinách 5:7, 6:4, 6:1.

Roglič obhájil triumf na Vueltě. Jako první po 15 letech

Sport.cz

Primož Roglič obhájil jako první cyklista po 15 letech vítězství na Vueltě. Jednatřicetiletý Slovinec z týmu Jumbo-Visma dovezl červený dres lídra do Madridu, kde zkrácený 75. ročník španělského závodu vyvrcholil. Závěrečnou osmnáctou etapu o délce 139,6 km vyhrál Němec Pascal Ackermann.

Pešán: Vyjádření o ruské degradaci teď budou vypadat zvláštně. Je ale jiné připravovat se na juniory

Sport.cz

Připouští, že jím vyřčená slova před startem Karjaly o sestavení ruského týmu výhradně z hráčů do dvaceti let jako o degradaci turnaje teď budou vypadat nesmyslně. Sborná totiž v Helsinkách porazila domácí Finy, Švédy a naposledy v neděli 3:0 i českou hokejovou reprezentaci. Přesto si její hlavní trenér Filip Pešán stojí za tím, že připravovat svůj tým na juniorského soupeře je něco úplně jiného než na seniorského protivníka.

Real Madrid dostal tři góly z penalt! Střelec hattricku se zapsal do historie

Sport.cz

Velkou divočinu na hřišti zažili v neděli fotbalisté Realu Madrid, kteří prohráli v 9. kole španělské ligy ve Valencii vysoko 1:4. Tři góly z penalt dal Carlos Soler jako první hráč v La Lize v 21. století. Soutěž vede San Sebastian, který se do čela neúplné tabulky vyhoupl po výhře 2:0 nad Granadou. O dva body pozadu je Villarreal, jenž vyhrál na stadionu Getafe 3:1.

Bohemians 1905 při Necidově premiéře prohráli

Sport.cz

Fotbalisté Karviné porazili v sedmém kole první ligy Bohemians 1905 2:1 a posunuli se na sedmé místo tabulky. Na gól Lukáše Bartošáka z osmé minuty sice ve druhé půli odpověděl Lukáš Hůlka, v 72. minutě však z penalty rozhodl o výhře Karviné Kristi Qose. Slezané tak ukončili nelichotivou bilanci proti Klokanům. Naposledy jim vstřelili gól před třemi lety. Od té doby s nimi uhráli jen tři bezbrankové remízy a dvakrát prohráli. Naopak Pražané si připsali třetí porážku z posledních čtyř ligových zápasů.

Knobloch lapil penaltu a Liberci vychytal triumf

Sport.cz

Liberec si po dvou pětigólových nášupech v pohárové Evropě spravil v domácí lize chuť. V Teplicích vyhrál v 7. kole 2:1. Po hodině hry chytil Knobloch pokutový kop. Posledních dvacet minut hráli hosté bez vyloučeného Peška, tři body však ubránili.

Celtic porazil Motherwell 4:1, hattrickem rozhodl Elyounoussi

Sport.cz

Fotbalisté Celticu Glasgow po čtvrteční prohře 1:4 s pražskou Spartou v základní skupině Evropské ligy zvítězili stejným poměrem ve 14. kole skotské ligy na hřišti Motherwellu. Hattrickem se na tom podílel norský reprezentant Mohamed Elyounoussi, další gól přidal Olivier Ntcham.

Obhájce titulu Liverpool remizoval s Manchesterem City

Sport.cz

Obhájce titulu Liverpool remizoval ve šlágru 8. kola anglické fotbalové ligy na hřišti Manchesteru City 1:1. "Reds" se díky venkovnímu bodu dotáhli na druhý Tottenham, o jehož výhře na hřišti nováčka West Bromwiche rozhodl v 88. minutě Harry Kane. S náskokem bodu je v čele tabulky Leicester, jenž zvítězil nad Wolverhamptonem rovněž 1:0. V 15. minutě proměnil penaltu Jamie Vardy. Arsenal doma podlehl Aston Ville 0:3.

Leicester porazil Wolves a je v čele anglické ligy

Sport.cz

Fotbalisté Leicesteru porazili v 8. kole anglické ligy Wolverhampton 1:0 a v neúplné tabulce se posunuli na první místo. V 15. minutě rozhodl z penalty Jamie Vardy. Tottenham zvítězil na hřišti nováčka West Bromwiche rovněž 1:0. Třetí ligovou výhru "Kohoutů" za sebou zařídil v 88. minutě kapitán Harry Kane.

Sborná přišla kvůli choulostivému videu o kapitána Dzjubu

Sport.cz

Z ruské fotbalové reprezentace byl před nadcházejícími zápasy vyřazen kapitán Arťom Dzjuba. Důvodem je choulostivé video, které se v sobotu rozšířilo na internetu. Podle ruských médií zachycuje muže nápadně podobného Dzjubovi při sebeuspokojování.

Николай Цискаридзе

«Выводил на сцену»: Цискаридзе рассказал о своей помощи Волочковой

Дима Билан

Анна Asti и Дима Билан стали лучшими исполнителями по версии премии МУЗ-ТВ

CCTV: в Китае два человека выжили после попадания молнии на вокзале в Цзиньчжоу

Донских юнармейцев сегодня отметили в Москве на кинофестивале «Юнармия в кадре»

Найден материал на господина Шойгу? Ждем следующих генералов "на выход"

«Наследственные болезни обмена веществ могут «выстрелить» неожиданно»

Barák se trefil na San Siru! Pomohl k remíze s AC Milán

Sport.cz

Fotbalista Antonín Barák pomohl Veroně v 7. kole italské ligy gólem k remíze 2:2 na hřišti AC Milán, který smazal dvougólové manko. "Rossoneri" odvrátili první ligovou prohru v ročníku ve třetí minutě nastavení druhé půle díky Zlatanu Ibrahimovicovi. Juventus Turín remizoval na hřišti Lazia Řím 1:1. Obhájce titulu přišel o výhru v páté minutě nastavení, navíc se mu zranil střelec vedoucího gólu Cristiano Ronaldo.

Sparta je ideální soupeř, těší se Limberský. Lídr se nadopoval v Glasgow

Sport.cz

Odpočatí a nerozehraní proti vytíženým. Takový je nedělní šlágr fotbalové ligy, v němž na sebe poprvé během podzimu narazí týmy z velké trojky. Fotbalisté plzeňské Viktorie přivítají pražskou Spartu. Letenští se stoprocentním ziskem vedou tabulku, Viktorka na ně ztrácí pět bodů. Plzeň na druhou stranu doma v lize porazila Spartu čtyřikrát za sebou a neprohrála s ní tady desetkrát po sobě od srpna 2011. Hraje se od 18:15, zápas vysílá O2 TV Sport, online reportáž můžete sledovat na Sport.cz.

Sparta poprvé na lopatkách! V čele střídá rivala Slavia, Klokany zlomila penalta

Sport.cz

Střídání v čele tabulky! Až dosud vedoucí Sparta okusila v 7. kole fotbalové Fortuna ligy poprvé hořkost prohry, z Plzně odjela s porážkou 1:3. Na pozici lídra se o bod před pražského rivala posunula mistrovská Slavia, která v Edenu porazila gólem Petera Olayinky Mladou Boleslav 1:0 a jako jediná v soutěži ještě neprohrála. V dalších nedělních zápasech Liberec vyhrál v Teplicích 2:1 a Karviná stejným výsledkem porazila Bohemians.

FOTBAL ONLINE: Šlágr kola je tady, Sparta hraje v Plzni! Slavia vyhrála a vede tabulku

Sport.cz

Oddech si dají až během reprezentační pauzy. Tři pohároví zástupci se nejdřív musejí činit na domácí scéně. Nedělní program 7. kola fotbalové Fortuna ligy nabízí čtyři zápasy. Mistrovská Slavia porazila Mladou Boleslav 1:0 a vyhoupla se na čelo neúplné tabulky, Liberec vyhrál Teplicích 2:1 a Karviná stejným výsledkem porazila Bohemians. Plzeň pak od 18:15 před kamerami O2 TV Sport hostí Spartu. Všechny ligové zápasy můžete sledovat v online reportážích na Sport.cz.

Krásné gesto. Čeští a ruští hokejisté uctili památku zesnulého trenéra Říhy

Sport.cz

Jako vždycky se před startem zápasu postavili na modrou čáru, sundali si helmy, ještě před státními hymnami ale došlo na minutu ticha. Hokejisté české i ruské reprezentace tak před vzájemným soubojem na turnaji Karjala ve finských Helsinkách uctili památku trenéra Miloše Říhy, který zemřel 1. září ve věku jednašedesáti let.

Skvěle! Chaloupka má ze SP slalomářů v Pau stříbro a Kneblová bronz

Sport.cz

Dvě medaile vybojovali čeští kanoisté na Světovém poháru ve vodním slalomu ve francouzském Pau. Václav Chaloupka obsadil druhé místo a teprve sedmnáctiletá Tereza Kneblová získala bronz. Tři týdny po Tacenu, odkud Češi odjeli bez medaile, si tentokrát odvezli čtyři cenné kovy. V sobotu byl stříbrný kajakář Tomáš Zima a kajakářka Veronika Vojtová zvítězila v extrémním slalomu.

Концертный директор для музыкантов. Концертный директор для певцов. Концертное агентство в Москве. Букинг агентство. Организация концертов и гастролей.

Собянин: Объем закупок у малого бизнеса с 2024 года составил почти 227 миллиардов