2020

Новости за 21.11.2020

Házenkářky Mostu vypadly z Evropské ligy

Sport.cz

Házenkářky Mostu prohrály v dramatickém utkání 3. kola Evropské ligy 41:42 s maďarským Vácem a do skupinové fáze nepostoupily. České mistryně inkasovaly rozhodující gól sedm sekund před koncem.

Brno po výhře nad Karlovarskem nestačilo na Jihostroj

Sport.cz

Ani ne 24 hodin po cenné výhře nad Karlovarskem (3:2) nestačili brněnští volejbalisté na Jihostroj. V hale Českých Budějovic prohráli 0:3 a domácí tým bez porážky vede neúplnou tabulku.

Mandousův vtípek: Na konci jsem si dovolil i zákrok pro diváky, akorát, že ti na stadionu nebyli

Sport.cz

Pošesté v řadě už bodovali v nejvyšší soutěži fotbalisté Sigmy Olomouc, když v 8. kole zvítězili nad Karvinou 3:0 a v neúplné tabulce se posunuli na třetí příčku. Výhra se však nerodila snadno. Hanáci sice již od 4. minuty vedli, také konečný výsledek vypadá jednoznačně, ale nejlepším mužem na hřišti byl skvělý gólman Aleš Mandous.

Basketbalový Nymburk se vrátil na vítěznou vlnu

Sport.cz

Na překvapivou porážku s USK Praha zareagovali basketbalisté Nymburka v dalším ligovém utkání drtivým vítězstvím na hřišti Hradce Králové 102:52. Pro šestnáctinásobné české šampiony to byla nejvyšší výhra od dubna 2018, kdy deklasovali Kolín rozdílem 54 bodů.

Kanonáda sešívaných, dva góly dal Kuchta

Sport.cz

Fotbalisté pražské Slavie v 8. kole první ligy zvítězili v Opavě vysoko 6:0. Dva góly červenobílých dal Jan Kuchta, další branky přidal Ondřej Kúdela, Jan Bořil, Abdallah Sima a Petar Musa. Obhájce titulu vyrovnal svou nejvyšší výhru v ligové sezoně a upevnil si vedení v neúplné tabulce. Slezané neporazili Slavii ani v 21. vzájemném utkání v nejvyšší soutěži.

Tohle Krpálkův kouč nepamatuje. Nepomohlo ani dvacet Turků

Sport.cz

Dovedl Lukáš Krpálka k olympijskému vítězství, dvěma světovým titulům i třem evropským. Jenže v sobotu v pražské O2 areně viděl reprezentační trenér Petr Lacina, že jeho elitní svěřenec není v ideálním rozpoložení. Lukáš Krpálek nejprve ve čtvrtfinále prohrál po dvou chvatech ohodnocených wazari s Rusem Tamerlanem Bašajevem, stejným způsobem pak v boji o bronz s Gruzíncem Guramem Tušišvilim. Oba šampiona z Ria vyřídili za necelé dvě minuty.

Boxerka Tóthová postoupila do finále juniorského ME

Sport.cz

Česká reprezentantka Claudie Tóthová porazila v semifinále juniorského mistrovství Evropy v boxu v Černé Hoře Katerynu Bodnarčukovou z Ukrajiny a zajistila si postup do nedělního finále. V boji o zlatou medaili ve váhové kategorii do 54 kg se utká s Ruskou Lianou Tarasjanovou.

Zemětřesení v Pardubicích! Trenéři odvoláni, jasno o nástupcích. A vrací se Rolinek!

Sport.cz

S letním příchodem nového majitele Petra Dědka měly velké a ambiciózní plány, jenže vstup do nové sezony přinesl hokejovým Pardubicím obrovské rozčarování. Dynamu patří po deseti odehraných zápasech a jediné výhře v základní hrací době poslední místo v tabulce a o víkendu přišel třesk. Vedení východočeského klubu odvolalo hlavního trenéra Milana Razýma i jeho asistenty Michala Mikesku a Petra Čáslavu. Novým hlavním koučem byl jmenován Richard Král, který bude mít k ruce legendy pardubického hokeje.

Pohodová výhra. Klokani si u Botiče znovu poradili

Sport.cz

Fotbalisté Bohemians 1905 zvládli sobotní duel 8. kola fotbalové ligy s Teplicemi, v Ďolíčku zvítězili 2:0. V prvním poločase se trefil Hronek, zkraje druhé půle proměnil pokutový kop Pulkrab. Severočeši vyšli po koronavirové přestávce i podruhé naprázdno, z posledních šesti utkání v lize jich prohráli pět.

Marš Hanáků pokračuje, bodovali šest kol po sobě

Sport.cz

Fotbalisté Olomouce zvítězili v 8. kole první ligy nad Karvinou jasně 3:0. Sigmu dostal ve čtvrté minutě do vedení vlastní gól hostujícího brankáře Vladimíra Neumana a v posledních 20 minutách se trefili Martinové Hála a Nešpor. Hanáci neprohráli šest kol po sobě a v neúplné tabulce se posunuli na třetí místo. Karviná poprvé v ligové sezoně venku nebodovala.

Lazio potvrdilo v italské lize roli favorita! Ronaldo pálil za Juventus a vede soutěž kanonýrů

Sport.cz

Útočník Ciro Immobile byl v italské fotbalové lize strůjcem vítězství Lazia Řím 2:0 na hřišti Crotone. Nejlepší střelec minulé sezony se vrátil po nákaze koronavirem a první branku zápasu sám dal, na druhou přihrál. Se 107 góly se stal druhým nejlepším střelcem Lazia v Serii A. Na prvního Silvia Piolu mu chybí 36 branek. Dvěma brankami zařídil Cristiano Ronaldo výhru Juventusu 2:0 nad Cagliari. Portugalský útočník je v čele tabulky střelců.

Zemřel olympijský vítěz Canto, Pribilincův přemožitel z Helsinek

Sport.cz

Sportovní svět zasáhla smutná zpráva. Ve věku 61 let zemřel někdejší špičkový mexický chodec Ernesto Canto, olympijský vítěz a mistr světa v závodech na 20 km. O jeho úmrtí informoval Mexický olympijský výbor. Canto podlehl rakovině slinivky a jater.

Trenéři v Anglii by se nebránili omezení hlavičkování v tréninku

Sport.cz

Někteří trenéři anglické fotbalové Premier League by se nebránili omezení hlavičkování v tréninku, pokud věda prokáže souvislost mezi hrou hlavou a onemocněním demencí. Debatu o možné škodlivosti hlavičkování v Anglii znovu rozpoutalo nedávné úmrtí mistra světa z roku 1966 Nobbyho Stilese s tímto onemocněním mozku, jež bylo navíc nedávno diagnostikováno jeho bývalému spoluhráči a držiteli Zlatého míče Bobbymu Charltonovi.

Иоганн Себастьян Бах

Бах, Вивальди и Реджо

Подмосковье

В Подмосковье сотрудники Росгвардии провели встречу со студентами финансового университета

Боксер Дмитрий Кудряшов оценил турнир кулачного боя «Бойцовского клуба РЕН ТВ»

В топ направлений для осеннего отдыха вошли ОАЭ, Таиланд и Турция

СК отпустил Владислава Бакальчука после стрельбы у офиса Wildberries

До конца бархатного сезона можно недорого отдохнуть в Смоленске и Вьетнаме

Favorizovaná hnědka Vivienne Wells vyhrála 75. St. Leger

Sport.cz

Favorizovaná hnědka Vivienne Wells vyhrála 75. St. Leger a po sérii druhých míst se dočkala prvního vítězství v kariéře. V poslední rovinovém dostihu klasické Trojkoruny triumfovala v Německu trénovaná klisna v sedle s žokejem Alexanderem Pietschem. Závěrečný letošní dostihový den se v Chuchle Areně Praha konal díky výjimce z vládních nařízení a bez fanoušků.

Vaclík pomohl Seville k vítězství, Real Madrid jen remizoval, Barcelona prohrála

Sport.cz

Po dvou zápasech se brankář Tomáš Vaclík vrátil ve španělské fotbalové lize do sestavy Sevilly a v 10. kole přispěl k vítězství 4:2 nad Celtou Vigo. Oslabený Real Madrid, kterému chybělo sedm hráčů, neudržel vedení nad Villarrealem a musel se spokojit s remízou 1:1. Atlético Madrid protáhlo vítěznou sérii v lize na pět utkání díky domácí výhře 1:0 nad Barcelonou, která zažívá nejhorší vstup do ročníku od sezony 1991/92.

Středočeši usadili nováčka a vyhráli po třech kolech

Sport.cz

Fotbalisté Mladé Boleslavi porazili v 8. kole první ligy nováčka z Pardubic 4:1 a v nejvyšší soutěži zvítězili po třech zápasech. Středočeši rozhodli o své druhé výhře v ligové sezoně už v úvodním dějství, kdy se od 20. do 45. minuty trefili Alexej Tatajev, Lukáš Budínský a Marco Túlio. Po změně zvýšil v 75. minutě Václav Drchal a o pět minut později stanovil konečný výsledek hostující David Huf. Pardubice prohrály v lize po třech vítězstvích za sebou.

Votroci rázně potvrdili roli lídra, Strakův Třinec znovu vyhrál venku

Sport.cz

Lídr soutěže si zastřílel. V 8. kole druhé ligy zvítězili fotbalisté vedoucího Hradce Králové nad Ústí nad Labem 5:1. Trenér Straka dovedl zachraňující se Třinec k další výhře venku, tentokrát 2:0 nad posledním Vyšehradem. Chrudim podlehla Prostějovu 1:2, stejným výsledkem skončil také zápas Táborsko - Varnsdorf.

Tottenham vyhrál šlágr a vede anglickou ligu, United spasila opakovaná penalta

Sport.cz

Fotbalisté Tottenhamu se dostali do čela anglické ligy poté, co ve šlágru 9. kola porazili doma Manchester City 2:0. Spurs vyhráli počtvrté v řadě. Chelsea zvítězila na hřišti Newcastlu 2:0. Třetí výhrou v řadě natáhla Chelsea svou sérii bez porážky na sedm zápasů, naposledy v lize podlehla ve 2. kole Liverpoolu. Aston Villa doma prohrála s Brightonem 1:2. Manchester United vyhrálnad West Bromwichem 1:0, když Jediný gól vstřelil z opakované penalty Bruno Fernandes.

Pardubičtí hokejisté i trenéři prošli testy na doping a drogy

Sport.cz

Vedení extraligových Pardubic v pátek otestovalo hokejisty i kompletní realizační tým na přítomnost dopingu či drog. Dynamo se k netradičnímu kroku rozhodlo poté, co byl minulý týden z kádru vyřazen útočník Robert Kousal, jenž měl podle informací MfDnes při policejní kontrole pozitivní orientační test na kokain.