Добавить новость
103news.com
World News in Czech
Май
2024

Новости за 09.05.2024

Leverkusen je ve finále EL! Zase těsně utekl porážce, čeká ho Atalanta

iSport.cz 

To zase bylo drama! Fotbalisté Leverkusenu s trojicí českých reprezentantů remizovali v domácí odvetě semifinále Evropské ligy 2:2 s AS Řím a v součtu s úvodním vítězstvím 2:0 postoupili do finále. Bayer prohrával ještě v 82. minutě 0:2 po dvou penaltách Leandra Paredese, o výsledku dvojzápasu ale rozhodla vlastní branka, kterou si vstřelil Gianluca Mancini. V sedmé minutě nastavení srovnal Josip Stanišič. Útočník Adam Hložek a brankář Matěj Kovář nastoupili v základní sestavě, Patrik Schick odehrál závěrečnou čtvrthodinu.

Poslanci ANO a SPD se marně pokoušeli přerušit diskusi, sněmovna má jednat i ráno

ECHO24 

Sněmovní debatě o zavedení možnosti korespondenční volby pro české občany pobývající v cizině dominovala ve čtvrtek večer opoziční kritika. Mimořádná schůze ke druhému čtení sporné koaliční volební novely trvá už přes 11 hodin, z nichž ale asi 6,5 hodiny zabrala vystoupení opozičních řečníků s přednostním právem před schválením programu. Do řádné běžné diskuse evidoval k 22:00 sněmovní systém 24 z původních tří desítek přihlášek.Zavřené školy, letiště i banky. Argentinu zasáhla generální stávka

iDNES.cz 

Odbory v Argentině organizují generální stávku. Protestují proti úsporným opatřením a dalším reformám, které zavádí loni zvolený ultraliberální prezident Javier Milei. V zemi jsou mimo provoz letiště a přístavy, zrušeny byly stovky letů. Nefungují některé školy, supermarkety či banky, nemocnice omezily služby na nutné zákroky, informují tiskové agentury.

Za Česko oheň a dynamický tanec. Aiko se předvedla v semifinále Eurovize - iDNES.cz

Hlavní události – Zprávy Google (com) 

  1. Za Česko oheň a dynamický tanec. Aiko se předvedla v semifinále Eurovize  iDNES.cz
  2. Protesty během Eurovize: Do švédských ulic vyrazila Greta i 5 000 propalestinských demonstrantů  Blesk.cz
  3. V Malmö, kde se koná Eurovize, demonstruje 5000 propalestinských aktivistů  Novinky.cz
  4. Pět tisíc propalestinských aktivistů narušuje semifinále Eurovize v Malmö. Mezi nimi i Thunbergová  Echo24.cz
  5. Eurovize 2024: Kdo reprezentuje Česko a kdo je favorit  SeznamZprávy.czEL ONLINE: Leverkusen - AS Řím 0:2. Druhá penalta po Hložkově ruce!

iSport.cz 

Trojice českých fotbalistů Patrik Schick, Adam Hložek, Matěj Kovář má v dresu Leverkusenu na dosah postup do finále Evropské ligy. V dnešní semifinálové odvetě německý tým hájí proti AS náskok 2:0 z úvodního duelu v Římě. Kovář s Hložkem jsou v základní sestavě, Schick na lavičce. Vítěz dvojzápasu narazí ve finále na lepšího ze souboje Bergamo - Marseille. Úvodní utkání na jihu Francie skončilo 1:1. Odvety mají výkop ve 21:00. ONLINE přenosy sledujte na iSport.cz.

Připravit světla, nabrousit brusle. V Česku startuje v pátek hokejový šampionát

Ceska televize 24 

V Praze a Ostravě v pátek začíná mistrovství světa v ledním hokeji, které se do Česka vrací po devíti letech. Policie i organizátoři se připravují na tisíce fanoušků, chystají se ale i kustodi, kteří pro hokejové týmy zařizují vše potřebné od výstroje a dresů přes úpravu hokejek a broušení bruslí až po občerstvení. Český národní tým jako první nastoupí proti Finsku ve vyprodané pražské aréně.

Ukrajina vyváří síť podzemních zbrojovek

Novinky 

Ukrajinský vojensko-průmyslový komplex, kde se vytváří vše, co si země bránící se ruské invazi může sama vyrobit, čítá 500 závodů rozmístěných po celé zemi. Některé jsou státní, jiné soukromé, umístění všech se podle španělského listu El Mundo tají. Nejvíc ale u těch, které vznikly relativně nedávno a jsou v podzemí.

Požár lesa na Mladoboleslavsku, kvůli obtížnému terénu hasiči nasadili i vrtulník

ECHO24 

Les u Žehrova na Mladoboleslavsku dnes večer zasáhl požár, kvůli obtížnému terénu byl nasazen i vrtulník. Hasiči vyhlásili druhý stupeň požárního poplachu ze čtyř kvůli většímu počtu zasahujících jednotek. ČTK to řekl mluvčí krajských hasičů Jan Sýkora. Technika hasičů se na místo požáru jen těžko dostává. Vrtulník tak pomohl s pozorováním i hašením. Jak velká je zasažená plocha, zatím není jasné.

Zlo přišlo z Německa... Pavel nevyslovil, ale lidé to vědí, říká Ivan David - Parlamentní listy

Hlavní události – Zprávy Google (ru) 

  1. Zlo přišlo z Německa... Pavel nevyslovil, ale lidé to vědí, říká Ivan David  Parlamentní listy
  2. Svoboda nikdy není zadarmo, obrana země je věcí celé společnosti, řekl Pavel na Vítkově  ceskatelevize.cz/ct24
  3. KOMENTÁŘ: Historii nelze změnit – Alex Švamberk  Novinky.cz
  4. V Bělé u Luže si připomněli Den vítězství i s lampionovým průvodem  Chrudimský deník
  5. Pavel: Rusko rozpoutalo válku, která si ničivostí nijak nezadá s druhou světovou  SeznamZprávy.cz

Zlo přišlo z Německa... Pavel nevyslovil, ale lidé to vědí, říká Ivan David

Parlamentnilisty.cz 

Europoslanec Ivan David za hnutí SPD zhodnotil středeční projev prezidenta Petra Pavla na pražském Vítkově ke Dni vítězství – konec 2. světové války. Podle Davida padlo z prezidentových úst nejedno neadekvátní přirovnání, např. války na Ukrajině k druhé světové válce. Byla ignorována situace, která tomuto konfliktu předcházela. Také tvrzení, že se z nacistického Německa stala demokratická země, rovněž není úplnou pravdou, jelikož navenek působí jako agresor.

Úřad vlády: Vedoucí Jana Kotalíková obnovuje pravidelné setkání s kancléři prezidenta a Parlamentu

Parlamentnilisty.cz 

V Kramářově vile se v pátek 10. května 2024 uskuteční pracovní oběd s kancléři, který pořádá vedoucí úřadu vlády Jana Kotalíková. Jednání se zúčastní vedoucí Kanceláře prezidenta republiky Milan Vašina, vedoucí Kanceláře Senátu Radek Jiránek a vedoucí Kanceláře Poslanecké sněmovny Martin Plíšek. Setkání těchto představitelů navazuje na dlouholetou tradici, která byla v posledních letech přerušena.


Музыкальные новости
Желдорреммаш

Семьи работников заводов АО "Желдорреммаш" стали призерами федерального конкурса «Это у нас семейное»

Rss.plus
10

D&D's new 2024 Player's Handbook will have 10 species to choose from including goliaths, and drow will be closer to their Baldur's Gate 3 version
Врач-невролог Шведова рассказала, как сохранить мозг ребенка здоровым

В деле Дональда Трампа найдены: два афроамериканца, две женщины и... два Дональда.

Воробьев поддержал отказ от «бумаги» в рамках цифровизации

Чибис возглавит комиссию Госсовета по направлению «Северный морской путь»
Klimeš podepsal novou smlouvu ve Vítkovicích

Sport.cz 

Hokejový brankář Lukáš Klimeš podepsal novou víceletou smlouvu v extraligových Vítkovicích. Ostravský klub o tom informoval na svém oficiálním webu.

Medaile na Hlinkovi, zklamání na mistrovství. To už je český evergreen

Hokej.cz 

Stříbrem z Hlinka Gretzky Cupu vzbudila česká osmnáctka velkou naději, na mistrovství světa ji ovšem vůbec nepotvrdila. Skončila až šestá. Že by to ale hráče současného týmu mělo extrémně pálit? To těžko. Podobně dopadla už celá spousta jejich předchůdců.

„Ukrajina nás podvedla.” Plno sprostých slov z Británie. Vysoká místa

Parlamentnilisty.cz 

„Co jsme od února 2022 naučili Putina? Jen to, že jsme banda totálně zas *aných vtipálků a klaunů,“ hodnotí někdejší poradce britského premiéra Johnsona Dominic Cummings. Západ si podle něj všechno po*ere kvůli jedné zkorumpované zemi jménem Ukrajina, která všechny podvedla.

Gazprom rozprodává nemovitosti v Moskvě

Novinky 

Ruská plynárenská společnost Gazprom rozprodává nemovitosti v Moskvě a okolí, zdůvodňuje to přesunem do Petrohradu. S odkazem na tiskové oddělení firmy o tom píše polský deník Rzeczpospolita. Jeho redaktorka ale uvedla, že firmu k tomuto kroku přiměla spíše potřeba peněz, vzhledem k tomu, že Gazprom za loňský rok vykázal poprvé po více než dvaceti letech ztrátu.Москва

Скончался актер из сериала «Московская борзая» Владимир Королев


Губернаторы России

103news.net – это самые свежие новости из регионов и со всего мира в прямом эфире 24 часа в сутки 7 дней в неделю на всех языках мира без цензуры и предвзятости редактора. Не новости делают нас, а мы – делаем новости. Наши новости опубликованы живыми людьми в формате онлайн. Вы всегда можете добавить свои новости сиюминутно – здесь и прочитать их тут же и – сейчас в России, в Украине и в мире по темам в режиме 24/7 ежесекундно. А теперь ещё - регионы, Крым, Москва и Россия.

Moscow.media
Москва

Собянин: Жители районов ВАО получат прямой трамвайный маршрут к Курскому вокзалу103news.comмеждународная интерактивная информационная сеть (ежеминутные новости с ежедневным интелектуальным архивом). Только у нас — все главные новости дня без политической цензуры. "103 Новости" — абсолютно все точки зрения, трезвая аналитика, цивилизованные споры и обсуждения без взаимных обвинений и оскорблений. Помните, что не у всех точка зрения совпадает с Вашей. Уважайте мнение других, даже если Вы отстаиваете свой взгляд и свою позицию. 103news.com — облегчённая версия старейшего обозревателя новостей 123ru.net.

Мы не навязываем Вам своё видение, мы даём Вам объективный срез событий дня без цензуры и без купюр. Новости, какие они есть — онлайн (с поминутным архивом по всем городам и регионам России, Украины, Белоруссии и Абхазии).

103news.com — живые новости в прямом эфире!

В любую минуту Вы можете добавить свою новость мгновенно — здесь.

Музыкальные новости

Прима

Прима-балерина Ирина Сапожникова возвращается во Владивосток
Спорт в России и мире

Алексей Смирнов – актер, которого, надеюсь, еще не забыли

Министр спорта Забайкалья принял участие во Всероссийском семинаре-совещании по вопросу перспектив развития спортивной отрасли в Москве

Росгвардейцы обеспечили безопасность во время футбольных матчей в Москве

Спортсменки из Красногорска выиграли «Кубок футбольных мам» в Коломне


Большой шлем

Теннисистку из Красноярска допустили до Олимпиады в ПарижеНовости Крыма на Sevpoisk.ru


Москва

Путин назначил Романа Курынина замглавы МЧС РоссииЧастные объявления в Вашем городе, в Вашем регионе и в России