Добавить новость
103news.com
World News in Czech
Май
2024

Новости за 16.05.2024

V Kladně hořel sklad olejů a autodílů, škoda je čtyřicet milionů korun

Lidove noviny 

V kladenské ulici Železničářů ve čtvrtek hořela průmyslová hala se skladem olejů a autodílů. U požáru zasahovala zhruba stovka hasičů, kteří vyhlásili zvláštní, tedy nejvyšší poplachový stupeň. Po 17. hodině už ho mohli snížit až na základní. Většina jednotek už odjela, uvedl mluvčí středočeských hasičů Dominik Pěnička. Vyšetřovatel společně s majitelem a pronajímatelem objektu vyčíslil škodu na čtyřicet milionů korun.Soud v Haagu začal řešit Gazu. Genocida dosáhla strašlivé úrovně, zaznělo

iDNES.cz 

Genocida, kterou Izrael páchá v Pásmu Gazy, dosáhla strašlivé úrovně, prohlásil zástupce Jihoafrické republiky na úvod dvoudenního jednání u Mezinárodního soudního dvora (ICJ) v Haagu. Pretoria žádá, aby soudní orgán OSN rozhodl o nových předběžných opatřeních vůči Izraeli, nařídil mu především zastavit ofenzivu v Rafáhu na jihu Pásma Gazy a zajistit tamním civilistům přístup k humanitární pomoci.

Fico měl několikaminutový rozhovor s Pellegrinim

Parlamentnilisty.cz 

Zdravotní stav slovenského premiéra Roberta Fica je i den po atentátu v Handlové stále vážný. O další operaci, která by ho čekala, místopředseda vlády a ministr obrany Robert Kaliňák (Smer) neví. Fico už má za sebou několikaminutový rozhovor s prezidentem Pellegrinim (Hlas).Může za to svět, řekl Volodymyr Zelenskyj k tažení Rusů na Charkov | TN.cz - TN.cz

Hlavní události – Zprávy Google (com) 

  1. Může za to svět, řekl Volodymyr Zelenskyj k tažení Rusů na Charkov | TN.cz  TN.cz
  2. FOTO: Rus je za humny. Ze snímků evakuace Vovčansku mrazí  Novinky.cz
  3. Trosky houfnice Caesar, kterou zničil ruský dron. Reportáž ČT z blízkosti fronty v Charkovské oblasti  ceskatelevize.cz/ct24
  4. Rusko nemá na průlom u Charkova dost lidí, Ukrajinci se udrží, řekl velitel NATO  iDNES.cz
  5. Obavy se potvrdily. Rusko rozbíjí vyčerpanou Ukrajinu i mimo hlavní bojiště - Aktuálně.cz  Aktuálně.cz

Ministr Blažek se zastal gruzínské vlády, odmítl její označení za proruskou

ECHO24 

Český ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) se dnes zastal gruzínské vlády, odmítl její označování za proruskou. Uvedl to na česko-gruzínském právnickém fóru, které uspořádal v pražském Hrzánském paláci. Gruzínský ministr spravedlnosti Rati Bregadze řekl, že cílem kritizovaného zákona o zahraničních agentech je pouze transparentnost a že gruzínská vláda je ochotná zákon přepracovat, pokud od oponentů "uslyší právní argumenty, a nikoliv jen politická prohlášení".

Žena z Budějovic napadla sokyni v lásce, ta skončila v nemocnici

Novinky 

K bitce mezi dvěma ženami o partnera vyjížděli ve středu večer strážníci, státní policisté i zdravotníci do českobudějovické čtvrti Suché Vrbné. Jednatřicetiletá žena, kterou přítel podváděl, se pustila do jeho o tři roky mladší milenky a uštědřila jí zřejmě několik ran. Zdravotníci ji museli převézt do nemocnice.

Prezidenti a hokej: Havel poslal do Nagana letadlo, Klause mistři polili

Hokej.cz 

Na sociálních sítích silně rezonovala návštěva prezidenta Petra Pavla v O2 areně na utkání Česka se Švýcarskem. V historii ale takových příkladů najdeme víc, reprezentaci přáli Masaryk s Benešem, Havel vítal na Hradě olympijské vítěze a Klaus gratuloval k pohárům ve Vídni přímo v kabině. Vždyť podobně silný a dlouhodobý vztah k hokeji má kromě Česka a Slovenska snad už jen Kanada…

Půl miliardy za 12 vteřin. Američtí bratři kradli kryptoměnu

Novinky 

Ve Spojených státech byli zatčeni dva bratři pro podezření z krádeže 25 milionů dolarů (568 milionů Kč) v kryptoměnách, a to za pouhých 12 sekund. Oba podle obžaloby, která je viní z propracovaného on-line podvodu a praní peněz, studovali matematiku a informatiku na jedné z neprestižnějších amerických univerzit, Massachusettském technologickém institutu (MIT). V případě odsouzení jim hrozí mnohaleté vězení.

NHL ONLINE: Nečas hraje o sedmý zápas. Hronek může blíž k postupu

iSport.cz 

Druhé kolo play off NHL pokračuje dvěma zápasy. Extrémně důležitý zápas hraje Carolina s Martinem Nečasem v sestavě. Hurricanes jsou v sérii s New York Rangers pořád na pokraji vyřazení, poslední dva duely ale vyhráli a nyní se doma pokouší o vynucení sedmé rozhodující bitvy. Za vyrovnaného stavu 2:2 na zápasy nastupují do kanadského souboje Vancouver s obráncem Filipem Hronkem a Edmonton. ONLINE přenosy utkání sledujte na iSport.cz.

Jsi génius, vrať se ke hraní! Pranýřovaný Spacey se dočkal hvězdného zastání

iDNES.cz 

Americký herec Kevin Spacey, který se stal terčem hnutí MeToo a čelil několika soudně vyvráceným obviněním ze sexuálního napadení, se možná brzy vrátí před kamery a na divadelní prkna. Za jeho návrat bojují jeho neméně slavní herečtí kolegové, jako je třeba Liam Neeson, Sharon Stone či Stephen Fry.


Музыкальные новости
Фрэнк Синатра

На торги выставлена картина Фрэнка Синатры

Rss.plus
Андрей Бурковский

«Бегал в костюме красноармейца по ресторану отца Андрея Бурковского» Михаил Башкатов в шоу «Вкусно с Анфисой Чеховой» на ТВ-3 рассказал о первом заработке
Рифат Сабитов вошел в состав Рабочей группы по регулированию блогосферы под руководством Петра Толстого

Юрист Хаминский заявил, что содействие нотариусов существенно сократит сроки взыскания долгов по ЖКХ

65 жителей Бурятии вступили в регистр доноров костного мозга с помощью Почты России

Одна из полос будет недоступна на участках 5-го Останкинского переулка с 24 июля
Stankovič navzdory válce zamíří do Ruska, bude trénovat fotbalisty Spartaku

Sport.cz 

V ruské fotbalové lize bude od příští sezony navzdory pokračující válce na Ukrajině trénovat někdejší srbská hvězda Dejan Stankovič. Bývalý záložník Lazia Řím a Interu Milán se stal koučem Spartaku Moskva. Klub to dnes oznámil na svém webu. Stankovič podepsal smlouvu na dva roky.

V předběžné nominaci Francie na ME se nečekaně objevil i Kanté

Sport.cz 

V předběžné nominaci francouzských fotbalistů na mistrovství Evropy se překvapivě objevil i záložník N'Golo Kanté. Trenér Didier Deschamps povolal také nováčka, jednadvacetiletého útočníka Bradleyho Barcolu z Paris St. Germain. Informovala o tom agentura AFP.

Úchvatný zápas číslo 7! Ústí zkrotilo „bestii“ a poprvé v dějinách je ve finále

Tenisové zprávy - iDnes 

Strhující, úchvatné, epické. Ze sedmého zápasu se ústečtí basketbalisté dostali do sedmého nebe. Sluneta je poprvé v dějinách ve finále NBL, poprvé medailová, poprvé si zahraje o titul! Ve čtvrtek doma před natřískanou halou v poslední čtvrtině rozstřílela rivala Děčín, triumfovala 93:77, úžasnou semifinálovou sérii urvala 4:3 na zápasy a ve zlaté bitvě bude čelit znovu probuzenému gigantovi Nymburku. Fanouškům pobitých Válečníků pukala srdce, vicemistři svůj loňský úspěch neobhájí.

Plán vlády pro boj s dezinformacemi. „Veřejnost se vše dozví v rámci dnů.“ Nový ministr Ženíšek už naznačil

Parlamentnilisty.cz 

Věda má nového ministra. Prezident republiky dnes jmenoval členem Fialovy vlády Marka Ženíška. Od nového ministra požaduje hlava státu i boj s dezinformacemi. Právě tomuto tématu se ministr mimo jiné věnoval v pořadu Interview ČT24. Okomentoval také zahraniční záležitosti, jako je atentát na slovenského premiéra.Москва

Филиал № 4 ОСФР по Москве и Московской области информирует: С начала 2024 года 140 тысяч женщин и новорожденных Московского региона получили услуги по родовым сертификатам


Губернаторы России

103news.net – это самые свежие новости из регионов и со всего мира в прямом эфире 24 часа в сутки 7 дней в неделю на всех языках мира без цензуры и предвзятости редактора. Не новости делают нас, а мы – делаем новости. Наши новости опубликованы живыми людьми в формате онлайн. Вы всегда можете добавить свои новости сиюминутно – здесь и прочитать их тут же и – сейчас в России, в Украине и в мире по темам в режиме 24/7 ежесекундно. А теперь ещё - регионы, Крым, Москва и Россия.

Moscow.media
Москва

Собянин: Жители районов ВАО получат прямой трамвайный маршрут к Курскому вокзалу103news.comмеждународная интерактивная информационная сеть (ежеминутные новости с ежедневным интелектуальным архивом). Только у нас — все главные новости дня без политической цензуры. "103 Новости" — абсолютно все точки зрения, трезвая аналитика, цивилизованные споры и обсуждения без взаимных обвинений и оскорблений. Помните, что не у всех точка зрения совпадает с Вашей. Уважайте мнение других, даже если Вы отстаиваете свой взгляд и свою позицию. 103news.com — облегчённая версия старейшего обозревателя новостей 123ru.net.

Мы не навязываем Вам своё видение, мы даём Вам объективный срез событий дня без цензуры и без купюр. Новости, какие они есть — онлайн (с поминутным архивом по всем городам и регионам России, Украины, Белоруссии и Абхазии).

103news.com — живые новости в прямом эфире!

В любую минуту Вы можете добавить свою новость мгновенно — здесь.

Музыкальные новости

Игорь Бутман

Концерт Игоря Бутмана и Сабантуй: куда сходить на выходных в Твери
Спорт в России и мире

Алексей Смирнов – актер, которого, надеюсь, еще не забыли

До конца июля анимационная компания «ЯРКО» проведет еще одно мероприятие в ТРЦ «Ривьера» – развлекательную программу по мотивам мультсериала «Команда МАТЧ» (‍27 июля).

Спортивные игры в СЛД "Москва-Сортировочная" филиала "Московский"

Росгвардейцы обеспечили безопасность во время футбольных матчей в Москве


Рафаэль Надаль

Рафаэль Надаль вышел в финал турнира в БостадеНовости Крыма на Sevpoisk.ru


Москва

Отрытый конкурс красоты и таланта «Одна на миллион»Частные объявления в Вашем городе, в Вашем регионе и в России